Jump to content

ΟΦΗ - Α.Ε.Κ. (5η αγ): 29/09, 20:30, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Γκάλο
      6
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      16
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χουλτ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      6
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Κλωναρίδης
      5
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      9
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χουλτ
      0


Recommended Posts

O επονομαζομενος και ως Στρατηγος το παει καλα το εργο.

Η τακτική του θα έχει πρόβλημα εντος Ελλαδας κυρίως με Ολυμπιακο.

 

Αν είναι να έχει πρόβλημα με τον Ολυμπιακό ο στρατηγός (όπως είχε και με τον μπαοκ π.χ. όπου κρίθηκαν 6 βαθμοί) την κάτσαμε τη βάρκα ...

γιατί όπως δείχνει η φάση φέτος ως τώρα, το πρωτάθλημα θα κριθεί κυρίως στα ντέρμπι...

αφού οι υπόλοιποι δείχνουν τρομερά αδύναμοι ως τώρα σε σχέση με πέρσι... και δύσκολα θα κόψουν βαθμούς.

Παραυτα ευελπιστώ και είμαι αισιόδοξος ότι ο ...στρατηγός (που παρέλαβε ομάδα νικητών και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

θα τα καταφέρει την Κυριακή στο ΟΑΚΑ, να πάρουμε αυτόν τον ΑΘΛΙΟ φετινό γαύρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν πουμε οτι συμφωνουμε, ενα καλο ερωτημα ειναι γιατι να κανει το ιδιο και να μην φυλαει τον κωλο του στα ντερμπυ και στην Ευρωπη.

Αυτες οι μυρωδιο-καταστασεις, να πας να παιξεις την μπαλα σου απεναντι σε πιο δυνατα ροστερ μου θυμιζουν Τραιανο Δελλα.

Αυτα που μαθαινω εγω ειναι οτι υπαρχει και εναλλακτικο πλανο αλλα θελει να τους αλλαξει τη νοοτροπια και να μην παιζουν πισω που ειχαν μαθει.

Μ αυτον τον τροπο βεβαια και σφαλιαρες θα φας και κυριως εγω βλεπω κινδυνο οτι μπορει να χασει πχ το Σιμοες γιατι θα εκτιθεται συνεχως στα δυσκολα παιχνιδια.

Δεν ξερω αν θα του βγει του Στραταρχη, ξερω οτι εχει μια ιδεα και προσπαθει να την εφαρμοσει. Α. Και το επισης σημαντικο ειναι οτι η ιδεα δεν ειναι και ακριβως δικη του αλλα του ιδιοκτητου που θελει την ομαδα να πεταει φωτιες επιθετικα "για να το φχαριστιεται".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να έχει πρόβλημα με τον Ολυμπιακό ο στρατηγός (όπως είχε και με τον μπαοκ π.χ. όπου κρίθηκαν 6 βαθμοί) την κάτσαμε τη βάρκα ...

γιατί όπως δείχνει η φάση φέτος ως τώρα, το πρωτάθλημα θα κριθεί κυρίως στα ντέρμπι...

αφού οι υπόλοιποι δείχνουν τρομερά αδύναμοι ως τώρα σε σχέση με πέρσι... και δύσκολα θα κόψουν βαθμούς.

Παραυτα ευελπιστώ και είμαι αισιόδοξος ότι ο ...στρατηγός (που παρέλαβε ομάδα νικητών και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

θα τα καταφέρει την Κυριακή στο ΟΑΚΑ, να πάρουμε αυτόν τον ΑΘΛΙΟ φετινό γαύρο.

 

Υπαρχει βεβαια και η αποψη οτι "ΟΚ το πρωταθλημα τους το πηρα, 1 πρωταθλημα στα 10 χρονια παιρνει ιστορικα η ΑΕΚ, οποτε τι ακριβως παραπανω θελουνε".

Και το βαρος στο γηπεδο. Αλλα θα βγουν οι Σταυροι και οι Τοληδες και θα κραζουνε παλι οποτε παμε με λογικες Μπιλακου και ΑΕΚ - Αυτοκρατορια - 8 σερι να σπασουμε το ρεκορ του Σωκου και του Βαγγελη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που μαθαινω εγω ειναι οτι υπαρχει και εναλλακτικο πλανο αλλα θελει να τους αλλαξει τη νοοτροπια και να μην παιζουν πισω που ειχαν μαθει.

Μ αυτον τον τροπο βεβαια και σφαλιαρες θα φας και κυριως εγω βλεπω κινδυνο οτι μπορει να χασει πχ το Σιμοες γιατι θα εκτιθεται συνεχως στα δυσκολα παιχνιδια.

Δεν ξερω αν θα του βγει του Στραταρχη, ξερω οτι εχει μια ιδεα και προσπαθει να την εφαρμοσει. Α. Και το επισης σημαντικο ειναι οτι η ιδεα δεν ειναι και ακριβως δικη του αλλα του ιδιοκτητου που θελει την ομαδα να πεταει φωτιες επιθετικα "για να το φχαριστιεται".

 

 

Υπαρχει βεβαια και η αποψη οτι "ΟΚ το πρωταθλημα τους το πηρα, 1 πρωταθλημα στα 10 χρονια παιρνει ιστορικα η ΑΕΚ, οποτε τι ακριβως παραπανω θελουνε".

Και το βαρος στο γηπεδο. Αλλα θα βγουν οι Σταυροι και οι Τοληδες και θα κραζουνε παλι οποτε παμε με λογικες Μπιλακου και ΑΕΚ - Αυτοκρατορια - 8 σερι να σπασουμε το ρεκορ του Σωκου και του Βαγγελη.

 

Με λίγα λόγια ο Μελισσανίδης μας κάνει μπουρδέλο που θέλει επιθετικό παιχνίδι βγαλμένο από το μυαλό του και τις παραστάσεις του 90 και δεν πειράζει αν η Α.Ε.Κ. πάρει 3 πρωταθλήματα σε 50 χρόνια, θα έχει γήπεδο. Στον κώλο του να τα βάλει λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Σπυρακο που εγραψα εγω για 3 πρωταθληματα σε 50 χρονια; Ειναι ψεματα οτι εχεις ανα δεκαετια ενα πρωταθλημα; Και καποια πολυ δυνατα διαστηματα που κανεις καποια σερι. Αυτη ειναι η κανονικοτητα σου τι να κανουμε τωρα; Απο ποτε ο αεκτζης εβγαλε σβερκο δλδ και απαιτει καθε χρονο πρωταθλημα λες και ειναι κωλογαυρος; Αυτα ειναι ασθενειες πολυμετοχικων που το πηραν με 80 εκατ. μπατζετ και λεγανε για δυναστειες και δε συμμαζευεται. Πρωταθλητισμο κανει η ΑΕΚ, αλλοτε το παιρνει αλλοτε οχι. Για ποιο λογο πρεπει να εχουμε απο τη διοικηση αλλες απαιτησεις και οχι καταστασεις κανονικοτητας; Δεν την καταλαβαινω αυτη την αδικια απεναντι στον οργανισμο, ειλικρινα. Ομορφο ποδοσφαιρο παιζει παραδοσιακα η ΑΕΚ, επιθετικο ποδοσφαιρο, να χαιρεται το κοινο της και ολη η φιλαθλη Ελλαδα. Που ειναι το κακο να παιξεις ετσι; Ρε σεις τι εχετε παθει;

Link to comment
Share on other sites

Αουτάν21 είναι μια ακόμα υπερβολή

του γνωστού Μανιάτη νονού

το οτι δεν πήγε λόγω καιρού στην Κρήτη

ο Λιβαγια .

 

Σε αλλα νέα τρομερά ικανοποιημένος

ο τίγρης απο την εμφάνιση εχθες

στην Κρήτη .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αουτάν21 είναι μια ακόμα υπερβολή

του γνωστού Μανιάτη νονού

το οτι δεν πήγε λόγω καιρού στην Κρήτη

ο Λιβαγια

Δασκαλε εγω το υστερογραψα, μην κατηγορας τον Αρχηγο ανεξοδα και αναιτια.

Νονε, δεν ηξερε, μην του κακιωσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Σπυρακο που εγραψα εγω για 3 πρωταθληματα σε 50 χρονια; Ειναι ψεματα οτι εχεις ανα δεκαετια ενα πρωταθλημα; Και καποια πολυ δυνατα διαστηματα που κανεις καποια σερι. Αυτη ειναι η κανονικοτητα σου τι να κανουμε τωρα; Απο ποτε ο αεκτζης εβγαλε σβερκο δλδ και απαιτει καθε χρονο πρωταθλημα λες και ειναι κωλογαυρος; Αυτα ειναι ασθενειες πολυμετοχικων που το πηραν με 80 εκατ. μπατζετ και λεγανε για δυναστειες και δε συμμαζευεται. Πρωταθλητισμο κανει η ΑΕΚ, αλλοτε το παιρνει αλλοτε οχι. Για ποιο λογο πρεπει να εχουμε απο τη διοικηση αλλες απαιτησεις και οχι καταστασεις κανονικοτητας; Δεν την καταλαβαινω αυτη την αδικια απεναντι στον οργανισμο, ειλικρινα. Ομορφο ποδοσφαιρο παιζει παραδοσιακα η ΑΕΚ, επιθετικο ποδοσφαιρο, να χαιρεται το κοινο της και ολη η φιλαθλη Ελλαδα. Που ειναι το κακο να παιξεις ετσι; Ρε σεις τι εχετε παθει;

 

Τα τελευταία 25 χρόνια έχουμε 1 πρωτάθλημα.

Άμα πάμε 1 πρωτάθλημα την δεκαετία, σε 50 χρόνια θα έχουμε 3 πρωταθλήματα.

Κάπου έχουμε χάσει την μπάλα λοιπόν και τις προτεραιότητες.

Δεν ξέρω για κανονικότητες, εγώ μεγάλωσα με σερί πρωταθλήματα και πορείες στην Ευρώπη. Για μένα αυτή είναι η κανονικότητα και μεταξύ πολλών άλλων γι'αυτό υποστηρίζω Α.Ε.Κ. για να σηκώνει κούπες.

Για το φετινό <<επιθετικό ποδόσφαιρο>> δεν θα ξανασχολιάσω, καταντάει κουραστικό, τα βλέπουμε παντελώς αντίθετα, δεν πειράζει.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

και ο παο εχει 1/25 τι σημαινει οτι θα πρεπει σε φυσιολογικες συνθηκες να θελουν ενα πρωταθλημα καθε 20 χρονια? στη τελικη ας γινοταν οτι ηθελε στο στημενο παρελθον , εγω γλυκαθηκα και θελω τιτλους ευρωπη κ οτι στερηθηκα τα προηγουμενα χρονια...υποτιθετε οτι κοιτας μα διορθωσεις τα λαθη του παρελθοντος και να γινεις πολυ καλυτερος απο οτι ησουν..και βριζω γιατι τα τωρινα δεδομενα δειχνουν οτι αν οντως ηθελες ξεφευγες και τα επαιρνες μαζεμενα , δεν ηθελες ομως..να κοψουν το κωλο τους να φερουν αλλα 5

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

κανονικοτητα δεν είναι τα σερί πρωταθλήματα του σκατογαυρου ελέω παράγκας.λαθος μονάδας μέτρησης έχει ο Μελ.

 

Υγ.συμπτωσις τα άρθρα αρναουρογλου και τσιλη περί σύγκρισης εποχής με λαζαρο και ούζο με εποχή μετά αυτών.οχι,δεν υπάρχει κατευθυντήριος γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

 Και το επισης σημαντικο ειναι οτι η ιδεα δεν ειναι και ακριβως δικη του αλλα του ιδιοκτητου που θελει την ομαδα να πεταει φωτιες επιθετικα "για να το φχαριστιεται".

 

 Ομορφο ποδοσφαιρο παιζει παραδοσιακα η ΑΕΚ, επιθετικο ποδοσφαιρο, να χαιρεται το κοινο της και ολη η φιλαθλη Ελλαδα. Που ειναι το κακο να παιξεις ετσι; Ρε σεις τι εχετε παθει;

Αν ο φίλαθλος θέλει να δει επιθετικό ποδόσφαιρο να τσοντάρει κανά φράγκο απ' την τσέπη του, βασικά όχι, να τσοντάρει κανα φράγκο από τα έσοδα της ομάδας και να φέρει κανά παίκτη. Γιατί όταν η ΑΕΚ έπαιζε μπαλάρα δεν το κανε λόγω φανέλας, προσφυγιάς και με άλλα τέτοια όμορφα, αλλά επειδή είχε ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ. Οκ, άντε να το δεχτώ ότι έχουμε θεματάκια με τις υπολοιπες επιχειρήσεις και χτίζουμε και γήπεδο παράλληλα και λεφτά στην ομάδα δεν πέσανε ούτε καν από τα έσοδά της, αλλά αν ο ιδιοκτήτης πιστεύει ότι με τους Γαλανόπουλους και τους Κλωναρίδηδες μπορεί να προσφέρει η ομάδα και θέαμα και να πάρει και αποτέλεσμα με αντιπάλους μεγαλύτερης δυναμικότητας από τον Πανιώνιο τότε ο πιο ήπιος χαρακτηρισμός που μπορώ να του κάνω είναι πως είναι άμπαλος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικο εχει ενα θεμα. Θεωρει τον εαυτο του πιο εξυπνο απο ολους. Οταν πχ θεωρει τον εαυτο του εξυπνοτερο απο το αμερικανικο χρηματιστηριο καταλαβαινουμε ολοι τι θεωρει για τον κοσμο της ομαδας. Στα αγωνιστικα τωρα, η ομαδα καλα εχει ξεκινησει με εισοδο στο CL και 2 ηττες σε Ελλαδα και Ευρωπη που ειναι εντος προγραμματος. Ελπιζω να συνεχισει ετσι και την ανοιξη να μαστε καλα. Και οταν λεω καλα δεν εννοω πρωταθλημα σωνει και ντε. Εγω δεν καιγομαι για σερι μου αρκουν τα στανταρντς των καλων δεκαετιων μας οπως εχω πει δηλαδη 3-4 πρωταθληματα την δεκαετια. Βεβαια εχω πει πως αν δεν παιρνεις πρωταθλημα παρε Κυπελλο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ. Οποτε απο Ευρωπη φετος ειμαι ΟΚ αρκει να μην συνεχισεις με τριαροτεσσαρες, απο Ελλαδα θελω μεχει 28η αγωνιστικη να ελπιζω για πρωταθλημα και επισης θελω και Κυπελλο. Δεν νομιζω να ζητω κατι τρομερο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ε μα και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο; Απαιτείς ομάδα που πετάει φωτιές για να το ευχαριστιέσαι; Βοήθα την λίγο στις μεταγραφές, μην την αφήνεις στο ματς της Τρίτης με μόλις 2 χαφ και εναλλακτικές λύσεις μεσοεπιθετικά τους Γιαννιώτα και Γιακουμάκη. 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε απο Ευρωπη φετος ειμαι ΟΚ αρκει να μην συνεχισεις με τριαροτεσσαρες, απο Ελλαδα θελω μεχει 28η αγωνιστικη να ελπιζω για πρωταθλημα και επισης θελω και Κυπελλο. Δεν νομιζω να ζητω κατι τρομερο.

Είμαι ένα κλικ λιγότερο απαιτητικός από εσένα και θέλω min ημιτελικά κυπέλλου, όχι να το πάρουμε απαραίτητα. Τα άλλα ακριβώς όπως τα είπες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμη που το πηραμε περυσι χωρις ακριβες μεταγραφες, και φυγαν οσα μας ειχαν στοιχειωσει, τα κομπλεξ οτι δεν θα δουμε ποτε πρωτάθλημα κλπ αρνητικα στοιχεια, το θελω και φετος.

Μπορέσαμε να το παρουμε χωρίς υπερβάσεις και πολλα φραγκα. Ε το ζηταω επιτακτικα.

Βεβαια αυτοι θελουν να το παρουν με την Κ19.ΟΚ αυτο ειναι αρρωστο

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες θα με τρελανετε; Που εγραψα για 1 στα 25 χρονια; Ενα ανα δεκαετια ειναι το ΚΑΝΟΝΙΚΟ απο το 1924 μεχρι σημερα + τα δυο ωραια σερι που εχεις κανει. Σε 5 χρονια κλεινει 100 χρονια ο συλλογος, καντε τη διαιρεση και σας βγαινει ενα γαμηδι πρωταθλημα καθε 8 χρονια. Δλδ ημαρτον. Και να βγαλουμε και την εικοσαετια της χουντας, παλι ενα πρωταθλημα καθε 7 χρονια βγαινει. Αυτο ειναι το φυσιολογικο, πως θα γινει τωρα δηλαδη; Η ομαδα πρεπει να κανει πρωταθλητισμο καθε χρονο, να παιζει τη μπαλα της, να χαριζει βραδιες στην Ευρωπη. Αυτο ειναι ΑΕΚ. Και σε συνδυασμο με το γηπεδο που σηκωνεται + το αθλητικο κεντρο και τα μη χρεη, παμε για μια αναπτυξη και βελτιωση του στατους της ομαδας. Αυτο συμβαινει. Συμφωνω οτι δεν πηρε παικτες, τα εχουμε γραψει 500 φορες, αλλα να ζηταμε και ΚΑΘΕ χρονο σωνει και ντε πρωταθλημα, σορρυ αλλα δεν ειναι λογικο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πρωταθλημα σωνει και ντε καθε χρονο πουθενα δεν ειναι φυσιολογικο να ζητας γενικα.

Στα υπολοιπα συμφωνω μετα απο καιρο :) με Ματζισαν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Α και εννοειται πως σεζον που μπηκες CL, θα διεκδικησεις μεχρι τελους δευτερη σεζον το πρωταθλημα ασχετα αν το παρεις και σηκωσεις Κυπελλο θα ναι σουπερ επιτυχημενη. Τοτε θα συζητησουμε του χρονου υπο αλλη βαση για τον Κλαρινο εφοσον πλεον θα εχει δειξει κατι (αξιολογο) στην καριερα του. Μεχρι τοτε ομως αποτελει και αυτος κομματι της μιζεριας που βγαζει η ΑΕΚ φετος απο το καλοκαιρι και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ρε μαλακες 

σε σας αναφέρεται ετσι.εμενα δεν τολμάει να μου μιλησει με αυτόν το τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες θα με τρελανετε; Που εγραψα για 1 στα 25 χρονια; Ενα ανα δεκαετια ειναι το ΚΑΝΟΝΙΚΟ απο το 1924 μεχρι σημερα + τα δυο ωραια σερι που εχεις κανει. Σε 5 χρονια κλεινει 100 χρονια ο συλλογος, καντε τη διαιρεση και σας βγαινει ενα γαμηδι πρωταθλημα καθε 8 χρονια. Δλδ ημαρτον. Και να βγαλουμε και την εικοσαετια της χουντας, παλι ενα πρωταθλημα καθε 7 χρονια βγαινει. Αυτο ειναι το φυσιολογικο, πως θα γινει τωρα δηλαδη; Η ομαδα πρεπει να κανει πρωταθλητισμο καθε χρονο, να παιζει τη μπαλα της, να χαριζει βραδιες στην Ευρωπη. Αυτο ειναι ΑΕΚ. Και σε συνδυασμο με το γηπεδο που σηκωνεται + το αθλητικο κεντρο και τα μη χρεη, παμε για μια αναπτυξη και βελτιωση του στατους της ομαδας. Αυτο συμβαινει. Συμφωνω οτι δεν πηρε παικτες, τα εχουμε γραψει 500 φορες, αλλα να ζηταμε και ΚΑΘΕ χρονο σωνει και ντε πρωταθλημα, σορρυ αλλα δεν ειναι λογικο.

τα στατους των ομαδων δε βελτιωνοντε απλα αλλα και αλλαζουν σε οποιαδηποτε γωνια του πλανητη , το οτι επαιρνες 1 στα 10 σημαινει οτι αυτο ειναι το κανονικο? τι φυσιολογικο μας λες που υπαρχουν αυτα τα πραγματα.... αυτο ειναι ΑΕΚ? σοβαρα τωρα? το να μη ζητας πρωταθλημα καθε χρονο ειδικα οταν οι συνθηκες στο επιτρεπουν να το κανεις στο ρελαντι ειναι χαζο κ υποπτο ταυτοχρονα..αιντε γαμω τη σαπιλα που ονομασαμε ελληνικο πρωταθλημα..κανει τη καυλαντα του ο αλλος κ εμεις χανουμε τον υπνο μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

σε σας αναφέρεται ετσι.εμενα δεν τολμάει να μου μιλησει με αυτόν το τροπο.

Ε ναι δεν ειμαι και αυτοχειρας  :lol:  :lol:  :lol:

 

al-pacino-as-tony-montana-with-machine-g

Link to comment
Share on other sites

Πρωταθλημα σωνει και ντε καθε χρονο πουθενα δεν ειναι φυσιολογικο να ζητας γενικα.

Στα υπολοιπα συμφωνω μετα απο καιρο :) με Ματζισαν.

οχι κανεις λαθος. πρωταθλημα σωνει και ντε καθε χρονο δεν ειναι φυσιολογικο να το παιρνεις , οχι το να το ζητας . δε γυρισε ο πεπ η ο αντιστοιχος οπαδος σιτυ να πει , ξερετε 1/80 ειναι το φυσιολογικο αρα παμε με το φυσιολογικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες θα με τρελανετε; Που εγραψα για 1 στα 25 χρονια; Ενα ανα δεκαετια ειναι το ΚΑΝΟΝΙΚΟ απο το 1924 μεχρι σημερα + τα δυο ωραια σερι που εχεις κανει. Σε 5 χρονια κλεινει 100 χρονια ο συλλογος, καντε τη διαιρεση και σας βγαινει ενα γαμηδι πρωταθλημα καθε 8 χρονια. Δλδ ημαρτον. Και να βγαλουμε και την εικοσαετια της χουντας, παλι ενα πρωταθλημα καθε 7 χρονια βγαινει. Αυτο ειναι το φυσιολογικο, πως θα γινει τωρα δηλαδη; Η ομαδα πρεπει να κανει πρωταθλητισμο καθε χρονο, να παιζει τη μπαλα της, να χαριζει βραδιες στην Ευρωπη. Αυτο ειναι ΑΕΚ. Και σε συνδυασμο με το γηπεδο που σηκωνεται + το αθλητικο κεντρο και τα μη χρεη, παμε για μια αναπτυξη και βελτιωση του στατους της ομαδας. Αυτο συμβαινει. Συμφωνω οτι δεν πηρε παικτες, τα εχουμε γραψει 500 φορες, αλλα να ζηταμε και ΚΑΘΕ χρονο σωνει και ντε πρωταθλημα, σορρυ αλλα δεν ειναι λογικο.

 

Βρε Χρήστο μου, δεν καταλαβαίνεις ότι το πρόβλημα (για μένα) δεν είναι η φετινή χρονιά και το πρωτάθλημα (που δεν απαιτώ) κάθε χρόνο, αλλά οι προοπτικές της ομάδας;

Το φετινό καλοκαίρι έδειξε δυστυχώς για άλλη μια φορά ότι το αφεντικό δεν δίνει και πολύ σημασία στο αγωνιστικό. Αυτό σε συνδυασμό με τις πολλές λάθος επιλογές του παρελθόντος και τις σωστές που αποτελούν τις εξαιρέσεις, με κάνει να ανησυχώ.

Δεν γίνεται στον βωμό του γηπέδου να τα θυσιάζουμε όλα. Γιατί θα φτάσουμε ακριβώς εκεί, στον μισό αιώνα με 3 περίπου πρωταθλήματα. Μιλάμε για ανυπαρξία για ένα μεγάλο και καλά κλαμπ. Δεν βλέπω καμία σκέψη και κίνηση για ένα καλύτερο αγωνιστικό μέλλον. Το γήπεδο από μόνο του δεν θα παίξει μπάλα. Και ούτε θα γεμίσει με κόσμο από μόνο του. Θες ομάδα. Και όταν μπεις στο καινούριο γήπεδο και δεν δεις κούπα μία, δύο, τρεις, ε... θα λέμε ότι αυτή είναι η Α.Ε.Κ. μωρέ 12 χιλιάδες άτομα.

Όσο για το αυτή είναι η Α.Ε.Κ. που λες, άμα δεν είναι στόχος να γίνουμε ακόμα καλύτεροι και πρέπει απλά να αποδεχθούμε το ότι κάποιος είπε οτι αυτοί είμαστε, τότε τι στον πούτσο ασχολούμαστε ειλικρινά;

Μάλλον έχω εντελώς άλλη κοσμοθεωρία, τι να πω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×