Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Για τον μεγιστανα των οσπριων τα λεφτα που ΔΕΝ θα δινει τα υπολογιζει ως κερδος.....!

Πραγματικα μπραβο στον Χιμενεθ που πηρε μονος του εντελως το πρωταθλημα . Αυτος ο τυπος για ενα γηπεδο ηρθε και θα μας το χρεωσει οσο 10 μπερναμπεου συν την ξεφτιλα της Γ Β .....τα υπολοιπα δεν τον ενδιαφερουν....

Link to comment
Share on other sites

Ο χιμενεθ, το εχω ξαναπει, πηρε το πρωταθλημα σχεδον μονος του και εβγαλε την ομαδα στα προκριματικα του τσλ, οπου ηταν σχετικα πιο ευκολο να μπεις στους ομιλους απο το μονοπατι των πρωταθλητων

Και απο την στιγμη που τα χρηματα της ευρωπης θα μπουν ολα για το γηπεδο τοτε ο μανολο εχει συμβαλει σημαντικα για την κατασκευη του

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μεταπωλητικη αξία ο Σιμοες. Από θέμα ηλικίας είναι στα καλύτερά του.

 

Ότι είμαστε selling club ας πούμε και το πρωτεύον στις μεταγραφές/ανανεώσεις μας είναι η μεταπωλητική αξία των παιχτών.

Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμοες πχ κολλαγε αψογα με το Γιοχανσον διπλα και το Μανταλο μπροστα τους. Αλλα ετσι η ομαδα εχανε στο επιθετικο κομματι χαραμιζοντας μια θεση στην 11αδα για εναν εξτρα χαφ. Τωρα που παιζει μονο με εναν χαφ διπλα του και μακριες αποστασεις, φαινονται οι αδυναμιες του σε πολυ μεγαλο βαθμο και το ελλειμματικο επιθετικο παιχνιδι του. Το ιδιο τρεχει το παιδι, τις ιδιες δουλειες προσπαθει να κανει στο γηπεδο, αλλα του ζητουν κι αλλες στις οποιες ειναι αδυνατον να ανταπεξελθει επειδη υστερει ποιοτικα. Και δεν ειναι δυνατον να απαιτησει καποιος απο τον Σιμοες στα 29 να μαθει να παιζει και επιθεση. Οποτε ή τον κρατας σαν λυση πολυτελειας ή πας και τα σκας κανονικοτατα για σουπερ παικτη διπλα του να καλυπτει και τις αδυναμιες του. Επειδη δεν θα κανεις ουτε το ενα ουτε το αλλο, θα τον αφησεις ελευθερο και θα φερεις εναν πιο φτηνο ποδοσφαιριστη με ποιοτικοτερα χαρακτηριστικα στο επιθετικο κομματι. 

Σχώρα με, αλλά αν είναι να λέμε ότι τα συστήματα με 3αδα στα χαφ "χαραμίζουν" θέση στην 11αδα για χαφ, δεν έχει νόημα η κουβέντα. Ελπίζω να είναι δική σου ατάκα αυτή και να μην βγαίνει από την ομάδα/στρατηγό.

 

Για να μην ξεχνάμε πάντως και κάποια πράγματα, με τον Πορτογάλο στο γήπεδο πέρσι έφαγες ΕΝΑ (1) γκολ σε open play σε 30 αγωνιστικές. Αν το είδε αυτό ο Μαρίνος και είπε "nice, αλλά για να δούμε μπορεί να το κάνει αυτό αν πρέπει να καλύψει 20 μέτρα παραπάνω", δεν φταίει ο Σιμόες και σίγουρα δεν θα αποκτήσει (υπερ)αξία με τέτοια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δηλαδή με την βελτίωση που έχει τελευταία τον θεωρώ απλά ανεκτό;

 

Εγώ πάλι θεωρώ πως η φετινή χρονιά του Μπακασέτα είναι η χρονιά που θα αλλάξει level ως παίχτης.

Έρχεται από μια πολύ καλή σεζόν και αντί να μείνει στα ίδια δείχνει πως πατάει σε αυτή και αλλάζει επίπεδο.

Σε αντίθεση πχ με Μπακάκη ή Λαμπρόπουλο.

Ο λόγος είναι ότι ο παίχτης έχει δουλέψει τρομερά το σώμα του, στα παιχνίδια του CL αυτό ειδικά φαίνεται στα τζατζαρίσματα αφού είναι ο μοναδικός που στέκεται.

Προφανώς και δεν είναι van Basten το παιδί αλλά για μένα πλέον ο παίχτης είναι σοβαρή μονάδα για την ομάδα σε βαθμό ώστε να θεωρώ πως μπορεί να μοιράζεται την θέση πίσω από τον επιθετικό με τον Livaja χωρίς να μας πιάνει πονοκέφαλος (όπως πχ με Γιακουμάκη πίσω από Ponce).

Ο Μπακασέτας τα επόμενα χρόνια θα ανέβει πολύ, δείχνει διάθεση να δουλέψει κιόλας, είναι σοβαρός άνθρωπος και προσωπικά η ανανέωσή του με καίει πολύ περισσότερο από του Simoes παρόλο που σήμερα που μιλάμε θεωρώ τον τελευταίο πολύ κομβικότερο παίχτη.

 

Σχετικά με το σώμα του που γράφω παραπάνω εδώ μια φωτογραφία από τα χρόνια του στην Τρίπολη

 

mpaka2.jpg

 

Και σήμερα

 

bak14.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ πως η φετινή χρονιά του Μπακασέτα είναι η χρονιά που θα αλλάξει level ως παίχτης.

Έρχεται από μια πολύ καλή σεζόν και αντί να μείνει στα ίδια δείχνει πως πατάει σε αυτή και αλλάζει επίπεδο.

Σε αντίθεση πχ με Μπακάκη ή Λαμπρόπουλο.

Ο λόγος είναι ότι ο παίχτης έχει δουλέψει τρομερά το σώμα του, στα παιχνίδια του CL αυτό ειδικά φαίνεται στα τζατζαρίσματα αφού είναι ο μοναδικός που στέκεται.

Προφανώς και δεν είναι van Basten το παιδί αλλά για μένα πλέον ο παίχτης είναι σοβαρή μονάδα για την ομάδα σε βαθμό ώστε να θεωρώ πως μπορεί να μοιράζεται την θέση πίσω από τον επιθετικό με τον Livaja χωρίς να μας πιάνει πονοκέφαλος (όπως πχ με Γιακουμάκη πίσω από Ponce).

Ο Μπακασέτας τα επόμενα χρόνια θα ανέβει πολύ, δείχνει διάθεση να δουλέψει κιόλας, είναι σοβαρός άνθρωπος και προσωπικά η ανανέωσή του με καίει πολύ περισσότερο από του Simoes παρόλο που σήμερα που μιλάμε θεωρώ τον τελευταίο πολύ κομβικότερο παίχτη.

 

Σχετικά με το σώμα του που γράφω παραπάνω εδώ μια φωτογραφία από τα χρόνια του στην Τρίπολη

 

mpaka2.jpg

 

Και σήμερα

 

bak14.jpg

Ο Μπακασέτας είναι από τους πιο μονοδιάστατους παίκτες που έχω δει προσωπικά. Παίρνει την μπάλα και σουτάρει, είτε απ' τα 5 είτε απ' τα 10 είτε απ' τα 100 μέτρα, δεν κάνει άλλη δουλειά ένα καλό σουτ έχει μόνο και του κάνει κατάχρηση. Ούτε τρίπλα έχει, ούτε ταχύτητα, ούτε καμιά σπουδαία δημιουργία μόνο σουτ και μυϊκή μάζα που στο εξωτερικό θεωρείται δεδομένη απλά εδώ εμείς για τα αυτονόητα κάνουμε κωλοτούμπες και χοροπηδητά. Χωρίς τρίπλα και ταχύτητα δεν είναι ο παίκτης που μπορεί να μπει μέσα και να σου αλλάξει το ρυθμό και να σου γυρίσει ένα σοβαρό παιχνίδι όπως πχ έκανε ο Μπογέ με τον γαύρο ή όπως έκανε ο Λάζαρος πέρσι με κύριο χαρακτηριστικό το παιχνίδι με την Ντιναμό. Σχετικά με την σύγκριση με τον Μάνταλο, εγώ εξακολουθώ να θεωρώ τον Μάνταλο ανώτερο (ασχέτως αν είναι σε χειρότερο φεγγάρι) απλά ο ένας πλασάρεται ως μια τίμια μονάδα που από απαράδεκτος έγινε υποφερτός και έτσι κερδίζει ευκολότερα τη συμπάθεια και ο δεύτερος ως αρχηγός και ηγέτης (που δεν είναι αλλά δεν είναι και άχρηστος). Πχ αν ο Μάνταλος έκανε τη μαλακία του Μπακασέτα στο 2ο γκολ της Μπενφίκα ακόμα καντήλια θα διαβάζαμε για τον Μπακασέτα δεν διαβάζουμε τίποτα γιατί λες οκ, είναι ο Μπακασέτας. 

Προσωπικά, δεν θα με πείραζε να μείνει, αλλά σε καμιά περίπτωση με το 2ο-3ο μεγαλύτερο συμβόλαιο που λέγεται ότι ζητάει, εκτός αν του δωθεί με μοναδικό σκοπό να πουληθεί το καλοκαίρι, το οποίο είναι και το σενάριο που βλέπω εγώ προσωπικά ότι θα συμβεί.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι τους τελευταίους μήνες έχει προσθέσει στο παιχνίδι του στοιχεία που δεν είχε (1-2 με συμπαίχτες, καλή πάσα με χαρακτηριστική αυτή στο ματς με Μπενφίκα, κεφαλιές με χαρακτηριστική αυτή στο ματς με Ολυμπιακό την οποία και δημιούργησε).

Επίσης προσωπικά μου βγάζει ότι έχει ποδοσφαιρικό εγωισμό και στα δύσκολα είναι από αυτούς που πλέον δείχνουν πως μπορούν να κάνουν κάτι για να γυρίσουν μια κατάσταση που έχει ή που πάει να στραβώσει.

ΟΚ απόψεις είναι αυτές βέβαια, αλλά εμένα προσωπικά ο παίχτης πλέον δεν με ενοχλεί ενώ τον θεωρώ και απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

φιλοτιμος ο μπακασετας, ο καλυτερος στα τελευταια ματς, οτι μπορει το δινει αλλα οπως και να το κανουμε μιλαμε για ενα ξυλινο κορμι με ενα καλο αριστερο. Παντως κι εγω θα ηθελα να παραμεινει. Ας φυγει ο Μανταλος και να παρουμε εναν πιο ποιοτικο μεσοεπιθετικο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μεταξυ πετρου και Τάσου, ο δευτερος μπορει να μας βοηθησρι πολυ περισσοτερο απο εδω και στο εξης....εγω θα ηθελα να μεινει ο μπακασετας

Link to comment
Share on other sites

Ότι είμαστε selling club ας πούμε και το πρωτεύον στις μεταγραφές/ανανεώσεις μας είναι η μεταπωλητική αξία των παιχτών.

 

 

Όχι, αλλά αυτό σημαίνει η "προοπτική" του Σιμόες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε

290κ ο αστριτ

350κ ο μοραν

Παμε στα 650κ

Ας κοιταξουν να παρουν και τα 300κ απο τον εργοτελη για τον καιπερς

Μαζευονται κοντα στο 1 χαρτι

Το ερωτημα ειναι αν τα δινεις στον ραντογια για να τον φερεις

Αν φυγει και ο σιμοες εχεις 500κ για ενα αλλο χαφ ( κριστισιτς )

Οποτε ειναι πιθανο το ενδεχομενο αποκτησης 2 χαφ τον γεναρη και μαλιστα ποιοτικων

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

σημαντικος ανασταλτικος παραγοντας στον μεταγραφικο ντεμαραζ του γεναρη είναι και τα 870ευρω  που ,όπως γραφτηκε ,είναι τα εξοδα για το CAS.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Καναμε μονο 12.000 διαρκειας,ας μην εχουμε απαιτησεις για παικταραδες,μονο μαλμπασες και μοραν.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δόθηκε ένα εκατομμύριο ευρώ.

Μακάρι να παίξει στην αξία του 50% του πατέρα του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×