Jump to content

AEK - σερίφης (12η αγ.): 02/12/18, 19:30, Novasports1


Nestoridis21
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

19 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      2
    • Μπογέ
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      5
    • Λιβάγια
      10
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      7
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      7
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      0
    • Μπογέ
      2
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μάνταλος
      10
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Τι γνωμη εχετε για τον Μπογε? Μονο εγω τον ειδα σε τραγικη κατασταση ?

Προβοκατόρικη ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Σαν false 9 θα έκανε παπάδες ο Boye στην Ελλάδα. Δεν έχεις εξτρέμ βέβαια. Εγώ θα τον δοκίμαζα και δίπλα από Ponce, νομίζω κάπου αν θυμάμαι καλά είχε πει ότι του αρέσει να παίζει μπροστάρης, μπορεί και να μην θυμάμαι και καλά όμως.

Έτσι πίσω από τον επιθετικό είναι να παίζει. Όπως ο Λιβαγια δηλ. Γιαυτό είπα θέλουμε 2 ακραίους βασικούς.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξέρουμε τι θελουμε γιατι δρν ξέρουμε τι παίζουμε... όταν βρούμε τι παίζουμε θα πάρουμε και τους ανάλογους παίκτες. Και Φυσικα δεν ξέρουμε και να ψάχνουμε

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για τον Μπογε? Μονο εγω τον ειδα σε τραγικη κατασταση ?

Παιχτης αλανας, κοντρολ με τα καλαμια, παιρνει την μπαλα και μπουρδουκλωνεται στην προσπαθεια του να περασει ειτε με ντριμπλα ειτε με κοντρα.

 

Θα κανει και κανα καλο, αλλα γενικα δεν.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε κάτω:

  • Χαφ (αντί-Simoes)
  • Χαφ (αντί-κανένας)
  • Εξτρέμ (αντί-Boye, με αυτή την εικόνα είναι αστεία η ρήτρα)
  • Εσωτερικός επιθετικός (αντί-Μπακασέτας)
  • Εξτρεμ (αντί-κανένας)
  • Κεντρικός αμυντικός (αντί-Λαμπρόπουλος)
  • Επιθετικός (6M για Ponce δεν υπάρχει περίπτωση)

Αυτά είναι τα ελάχιστα, αν κρατήσουμε Alef (που για μένα 1.8Μ είναι σχετικά πολλά για ένα χαφ που με σοβαρό αντίπαλο με τόσα τακτικά κενά), Οικονόμου (που λένε ότι θα μείνει) και Galo (που δεν ξέρω αν θα τον κρατήσουμε).

Με άλλα λόγια, μέχρι το καλοκαίρι το κοφτερό μάτι του Νικόλα πρέπει να βρει 7-10 παίκτες, η πλειοψηφία βασικοί.

 

Καλές γιορτές, ευτυχισμένο το 2019 κλπ

 

Στα του ματς:

Ξεκάθαρα MVP ο Livaja όσο έπαιξε, χειρότερος μάλλον ο Μπακάκης που από την πλευρά του βγήκαν οι λίγες φάσεις της Ξάνθης. Κοουτσάρισμα φυσιολογικό (για τα δεδομένα του ο Μαρίνου).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για μένα χειρότερος ο Μάνταλος , κοουτσάρισμα μόνιμα κακό και καλύτερος ο Πονσες γιατι σου έδιωξε το αγχος

Link to comment
Share on other sites

H θέση του Μπογέ νομίζω φάνηκε και στο φιλικό με Γαλατά πως δεν είναι στον ασβέστη αλλά στον άξονα του γηπέδου. Φαίνεται και από τις κινήσεις του σώματος του πως προτιμα να παίζει εκεί και νομίζω χαραμίζεται στην πλευρά αλλά με βάση το ρόστερ που έχουμε τι να πεις.. Στον Λιβάγια έκανε καλό ο πάγκος μου φάνηκε και την θεωρώ σωστή κίνηση απο Μαρινο (δεν πιστευα οτι θα γραφα κατι τετοιο μετα τις τελευταιες εξελιξεις). Στα θετικα το ψηλό πρεσινγκ απο αποψη νοοτροπιας τουλαχιστον, ειδικα στο πρωτο ημιχρονο αλλα στα αρνητικα το οτι αφηναμε τις πλευρες να μπαζουν και το οτι δεν τελειωσαμε το ματς νωριτερα. Αλμπάνης έδειξε κάποια καλά στοιχεία μακαρι να εβαζε και το τετατετ, δεν καταλαβα αν πηγε να τελειωσει ή να πασαρει. Τελος παντων τελος καλο, επιστροφη στις νικες και στην 4η θεση και μακαρι να μας κατσει κανα ευνοικο αποτελεσμα αυριο που παιζουν οι δυο γαυροι. Ποπκορν στην κατσαρολα τωρα ενοψει συνεντευξης ποταμού στο σαββιδοκαναλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μένα χειρότερος ο Μάνταλος , κοουτσάρισμα μόνιμα κακό και καλύτερος ο Πονσες γιατι σου έδιωξε το αγχος

Το έχω κάνει normalize το κοουτσάρισμα, αλλιώς κι εγώ μόνο κακό θα έβαζα. :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παιχτης αλανας, κοντρολ με τα καλαμια, παιρνει την μπαλα και μπουρδουκλωνεται στην προσπαθεια του να περασει ειτε με ντριμπλα ειτε με κοντρα.

 

Θα κανει και κανα καλο, αλλα γενικα δεν.

Καπως ετσι τον ειδα και εγω και σε εκεινη την φαση αριστερα που δεν μπορουσε να σταθεροποιησει την μπαλα στα ποδια του και επεσε μονος του κατω καταλαβα οτι δεν .....! Παιχτες σαν αυτον υπαρχουν ακομα και στις ομαδες που πανε για υποβιβασμο. Πολυ κακες επιλογες πολυ μετριοι παιχτες.

Link to comment
Share on other sites

MVP Λιβαγια με τη διάθεση που μπήκε να δώσει απαντήσεις Μακράν ίσως ο μόνος κανονικός ποδοσφαιριστης του γηπέδου.

Σολειδης Θα βάλω μπογιέ γιατί δεν υπήρχε στο γήπεδο δυστυχώς. Ο Μάνταλος υπήρχε και γαμουσε επιθέσεις αλλά υπήρχε περνουυσε η μπάλα από τα ποδια του .

Κοουτσάρισμα μέτριο που για το Μαρίνο είναι σημαντικό από τα συνήθως κακά.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε κάτω:

  • Χαφ (αντί-Simoes)
  • Χαφ (αντί-κανένας)
  • Εξτρέμ (αντί-Boye, με αυτή την εικόνα είναι αστεία η ρήτρα)
  • Εσωτερικός επιθετικός (αντί-Μπακασέτας)
  • Εξτρεμ (αντί-κανένας)
  • Κεντρικός αμυντικός (αντί-Λαμπρόπουλος)
  • Επιθετικός (6M για Ponce δεν υπάρχει περίπτωση)
Αυτά είναι τα ελάχιστα, αν κρατήσουμε Alef (που για μένα 1.8Μ είναι σχετικά πολλά για ένα χαφ που με σοβαρό αντίπαλο με τόσα τακτικά κενά), Οικονόμου (που λένε ότι θα μείνει) και Galo (που δεν ξέρω αν θα τον κρατήσουμε).

Με άλλα λόγια, μέχρι το καλοκαίρι το κοφτερό μάτι του Νικόλα πρέπει να βρει 7-10 παίκτες, η πλειοψηφία βασικοί.

 

Καλές γιορτές, ευτυχισμένο το 2019 κλπ

 

Στα του ματς:

Ξεκάθαρα MVP ο Livaja όσο έπαιξε, χειρότερος μάλλον ο Μπακάκης που από την πλευρά του βγήκαν οι λίγες φάσεις της Ξάνθης. Κοουτσάρισμα φυσιολογικό (για τα δεδομένα του ο Μαρίνου).

Το μόνο που έχετε ξεχάσει είναι ένας αντιΜπακάκης και ένας αντιΜάνταλος.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχετε ξεχάσει είναι ένας αντιΜπακάκης και ένας αντιΜάνταλος.

 

Αυτά.

Το μονο που έχουμε ξεχάσει ειναι ότι ψάχνουμε 11 παίκτες με ταβάνι το 1,5 μυριο σύνολο ????
Link to comment
Share on other sites

Α και για να μην το ξεχασω. Το γκολ του Λιβαγια ειναι απιστευτο ετσι? Τσιμπηματακι που στελνει για βρουβες τον πρωτο, προσποιησουλα που στελνει και τον δευτερο, παυση που σωριαζει τερματα και σκαψιματακι σαδιστικο τοσο όσο. Καβλωτικός, μακάρι να ξαναγίνει αυτός που μάθαμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ολοι οι παικτες πλην του Πετρομανταλου αδικουνται απο τη σκληρη κριτικη.Αν υπηρχε κανονικος προπονητης θα μπορουσαμε να τους αξιολογησουμε ασφαλεστερα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Α και για να μην το ξεχασω. Το γκολ του Λιβαγια ειναι απιστευτο ετσι? Τσιμπηματακι που στελνει για βρουβες τον πρωτο, προσποιησουλα που στελνει και τον δευτερο, παυση που σωριαζει τερματα και σκαψιματακι σαδιστικο τοσο όσο. Καβλωτικός, μακάρι να ξαναγίνει αυτός που μάθαμε. 

 

Περισυ με το Λεβαδειακο εκτος ειχε βαλει ενα παρομοιο μετα απο μαγικο κρυψιμο της μπαλας με τον Αραουχο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μαλλον εχουμε ξεχασει ποιος διαχειριζεται τα λεφτα της ομαδας. Να σας θυμισω? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αύριο η διαφορά πέφτει στους 10. Κ με την επιστροφή των βαθμών στους 7.

και με τη νικη στο οακα στους 4

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λιβαγια ζητάει συγνώμη από το κόσμο για την απόδοση του μέχρι τώρα και ο πανηγυρισμός είχε να κάνει με την εικόνα του μέχρι τώρα και ότι δεν ήθελε να το πανηγυρισει γι'αυτό το λόγο. Respect

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

 

Αρνητικά απάντησε ο Πέτρος Μάνταλος στην πρόταση της εκπομπής του Open, TotalFootballνα εμφανιστεί στην αποψινή εκπομπή. Ο αρχηγός της ΑΕΚ δεν αποδέχθηκε την πρόταση η οποία αφορούσε μαγνητοσκοπημένες δηλώσεις του από το γήπεδο. Δεν είχε δηλαδή καμία σχέση με τη μεγάλη παραγωγή που έγινε στη συνέντευξη που παραχώρησε ο Αντελίνο Βιεϊρίνια στον Ντέμη Νικολαΐδη. Η άρνηση να εμφανιστεί με αυτό τον τρόπο στην εκπομπή ήταν προσωπική επιλογή του Πέτρο Μάνταλου που δεν θέλησε να εμφανιστεί με τον τρόπο που επέλεξε η εκπομπή.

Α ρε μεγάλε αρχηγέ, εσύ σούπερ σταρ.

Link to comment
Share on other sites

Λιβαγια ζητάει συγνώμη από το κόσμο για την απόδοση του μέχρι τώρα και ο πανηγυρισμός είχε να κάνει με την εικόνα του μέχρι τώρα και ότι δεν ήθελε να το πανηγυρισει γι'αυτό το λόγο. Respect

Φάνηκε από το σκυμμένο πρόσωπο.. Ας ελπίσουμε ότι άρχισε να βάζει μυαλο

Link to comment
Share on other sites

Α ρε μεγάλε αρχηγέ, εσύ σούπερ σταρ.

Και πολυ καλα εκανε και δεν πηγε.μπραβο του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Και πολυ καλα εκανε και δεν πηγε.μπραβο του

Μπα αν του είχαν Βιερίνια φάση θα πήγαινε και μπουσουλώντας.

 

Mπράβο στον Λιβάγια για την αυτοκριτική, την ύπαρξή της που κάποιοι αρχηγοί έχουν ξεχάσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×