Jump to content

Aτρόμητος Αθ. - AEK (Προημιτελικά Κυπέλλου, 1ο ματς) : 07/02, 19:30, Cosmotesport 1


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

21 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
    • Άλεφ
    • Χουλτ
      0
    • Λιβάγια
    • Μπογιέ
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
      0
    • Αλμπάνης
    • Κλωναρίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
    • Οικονόμου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
    • Γκάλο
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
    • Χουλτ
    • Λιβάγια
    • Μπογιέ
    • Πόνσε
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Αλμπάνης
    • Κλωναρίδης
      0


Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

Τοτε θα ειχα διαβασει λαθος αρδιες εγω.

1,8 ο Αλεφ (οσο ο Λιβαγια)

7 ο Πονσε

6 ο Μπογιε

Λογικα αντιο και οι 3. Για αυτο λεω,  3 παικτες για να ξεκινησεις απο τα ιδια που εισαι τωρα.

Ε, δεν βγαινει ετσι η δουλεια. Κοροιδια καθε χρονο.

Τεσπα.

Ο Πόνσε είναι με 3-4 δόσεις αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειχα μπερδευτει με Οικονομου ναι.

Ειναι πολλα τα λεφτα για ολους παντως. Ακομα και με δοσεις.

Σκεφτειτε οτι η μεγαλυτερη μεταγραφη που εχει γινει ειναι τα 1,8 του Λιβαγια μετα απο πρωταθληματικη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι με δόσεις. Αλλά δεν ξέρω γιατί επιμένουμε για Ponce. Το παιδί παίρνει 1.2Μ. Αν δεν ανανεώσει με την Roma για να μας τον ξαναδανείσουν με το 50% του συμβολαίου, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Πονσε δεν μενει (και) λογω συμβολαιου. 

Ο Μπογιε δεν αξιζει καν τοσα και να τα ειχες.

ο Αλεφ να φτασει να θεωρηθει οτι πρεπει να αποκτηθει με τα ιδια που δοθηκαν για τον Λιβαγια κομματακι χλωμο.

Αρα το καλοκαιρι θες 3+ 3 ξερω ´γω 6 παικτες για να μιλησεις για σοβαρη ενισχυση.

Ως γνωστον τελικα θα παρουμε απο τα τρια το μακρυτερο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Τοτε θα ειχα διαβασει λαθος αρδιες εγω.

1,8 ο Αλεφ (οσο ο Λιβαγια)

7 ο Πονσε

6 ο Μπογιε

Λογικα αντιο και οι 3. Για αυτο λεω,  3 παικτες για να ξεκινησεις απο τα ιδια που εισαι τωρα.

Ε, δεν βγαινει ετσι η δουλεια. Κοροιδια καθε χρονο.

Τεσπα.

"Τα νούμερα κι η αρΘΙμητική είναι για να ... υπάρχουνε"

Η φράση ΕΧΕΙ ειπωθεί στο ... μακρινό παρελθόν από τον Τίγρη !!!

Απλά θα πάει σε όλους αυτούς που γράφει ο Νικ παραπάνω θα τους πει ότι "υπερέχει παραγοντικά", ότι "αυτός έχει χτίσει τα τρελλοκομεία" και ως δια μαγείας οι ρήτρες θα κατρακυλήσουνε στο βούρκο της αμαρτίας ....

:lol:

Link to comment
Share on other sites

4 δοσεις ο Πονσε, οπως και ο Μπογε

Σε καθε μεταγραφικη περιοδο καταβαλλουμε και απο 1 δοση

Οποτε εαν αποφασισεις να κρατησεις καποιον απο τους 2 ή καιτους 2 (δυσκολο) θα εχεις δωσει ολο το ποσο της μεταγραφης σε 2 σεζον

Αν δεν κανω λαθος και η περιπτωση του Αλεφ ειναι αναλογη. Δηλαδη με δοσεις. Για αυτο θελουν να δωσουν ενα ποσο γυρω στο 1+ εκ αλλα κασερι, μπας και δελεασουν ετσι την Μπραγκα.

Οσο για το συμβολαιο του Πονσε εαν το πας 900κ-1κ + μπονους πιστευω θα μεινει, αλλα ειναι τεραστιο αγκαθι αυτο το συμβολαιο. Βεβαια εαν τελειωσει την σεζον  με 20-25 γκολ ισως να το ξανασκεφτουν

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ο Πονσε δεν μενει (και) λογω συμβολαιου. 

Ο Μπογιε δεν αξιζει καν τοσα και να τα ειχες.

ο Αλεφ να φτασει να θεωρηθει οτι πρεπει να αποκτηθει με τα ιδια που δοθηκαν για τον Λιβαγια κομματακι χλωμο.

Αρα το καλοκαιρι θες 3+ 3 ξερω ´γω 6 παικτες για να μιλησεις για σοβαρη ενισχυση.

Ως γνωστον τελικα θα παρουμε απο τα τρια το μακρυτερο.

Ponce λόγω συμβολαίου δεν μένει και έχω ξαναγράψει ότι κατά την γνώμη μου αν είναι να διαλέξουμε ανάμεσα σε Araujo και Ponce, προτιμώ τον 1ο.
Boye ούτε να το συζητάμε με την ως τώρα εικόνα.
Alef το ίδιο, ειδικά μετά από επάνοδο Simoes και αγορά Σέρβου.

Οπότε ναι, το 3+3 είναι αρκετά ακριβές. Με δεδομένο ότι από τους 6 αυτούς, 2-3 θα είναι για βασικοί δεν είναι τόσο παλαβό το νούμερο. Για μια νορμαλ ομάδα. Με νορμάλ τμήμα scouting. Και με νορμαλ ΤΔ.
Γάμησέ τα για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, firebird said:

Ponce λόγω συμβολαίου δεν μένει και έχω ξαναγράψει ότι κατά την γνώμη μου αν είναι να διαλέξουμε ανάμεσα σε Araujo και Ponce, προτιμώ τον 1ο.
Boye ούτε να το συζητάμε με την ως τώρα εικόνα.
Alef το ίδιο, ειδικά μετά από επάνοδο Simoes και αγορά Σέρβου.

Οπότε ναι, το 3+3 είναι αρκετά ακριβές. Με δεδομένο ότι από τους 6 αυτούς, 2-3 θα είναι για βασικοί δεν είναι τόσο παλαβό το νούμερο. Για μια νορμαλ ομάδα. Με νορμάλ τμήμα scouting. Και με νορμαλ ΤΔ.
Γάμησέ τα για εμάς.

Ε, αυτο. Εκει το παω. Δεν ειναι το οικονομικο το θεμα που θετω εν προκειμενω.

Ειναι οτι δεν εισαι νορμαλ ομαδα. Τα πλανα που γινονται ειναι 24ωρου. Ξυπνανε κι αποφασιζουν στο ποδι τι θα κανουν εκεινη την μερα.

Καπως ετσι εγινε κι ο καλοκαιρινος... «σχεδιασμος»

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε τι θα γίνει. Μετά την χαρά που πήρα πριν 2-3 μέρες με την επιστροφή Μanolo & Simoes, ελπίζω σε μια αντίστοιχη με αντικατάσταση Λύμπε με κάποιον πιο αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, firebird said:

Ponce λόγω συμβολαίου δεν μένει και έχω ξαναγράψει ότι κατά την γνώμη μου αν είναι να διαλέξουμε ανάμεσα σε Araujo και Ponce, προτιμώ τον 1ο.
Boye ούτε να το συζητάμε με την ως τώρα εικόνα.
Alef το ίδιο, ειδικά μετά από επάνοδο Simoes και αγορά Σέρβου.

Οπότε ναι, το 3+3 είναι αρκετά ακριβές. Με δεδομένο ότι από τους 6 αυτούς, 2-3 θα είναι για βασικοί δεν είναι τόσο παλαβό το νούμερο. Για μια νορμαλ ομάδα. Με νορμάλ τμήμα scouting. Και με νορμαλ ΤΔ.
Γάμησέ τα για εμάς.

Ειναι αρκετα συνθετη η option του Πονσε διοτι παει αναλογως ποσοστου δικαιωματων που θελεις να αποκτησεις. Εαν υπεγραφε το συμβολαιο, υπηρχε/υπαρχει και η επιλογη ποσοστου επι των δικαιωματων και η ρητρα κατεβαινει εκατομμυριο. Αλλα το παιδι δεν εχει υπογραψει συμβολαιο μαζι σου οπως εχουμε πει πολλες φορες και δεν εχεις κανει και κινηση να προσεγγισεις εστω για να προτεινεις λιγοτερα. Ειναι εντελως εκτος δυνατοτητων ΑΕΚ αυτο το συμβολαιο στο 100% του.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δρομο μεχρι το καλοκαιρι και θεωρω πως αν ισχυουν οσα λεγονται πως εχει κλεισει ο Μιλοβανοβιτς, προφανως και θα εχει ξεκινησει προεργασια. Πρωτα απ ολα ξεκιναμε απο την αμυνα. Ο σημερινος Τσοσιτς για εμενα ειναι για βασικος με εναν εκ των Τσιγκρι/Οικονομου. Ρισκαρω να πω πως ο Χιμενεθ θα ζητησει να μεινει και ο Λαμπροπουλος και πως ενω ολοι περιμενουν να ερθει ο Βρανιες, τελικα θα ερθει ο Καλα απο Λας Παλμας οποτε κλεινεις με αυτους + τον Σβαρνα.

Στα αριστερα εχεις δυο επιθετικογενη μπακ. Ο Μανολο ξερουμε πως τον μπακ τον θελει κυριως μπακ. Με δεδομενο πως το συμβολαιο του Χουλτ ληγει του χρονου, θεωρω πως θα ηταν καλο να ψαχτουμε να τον πουλησουμε με ενα ποσο στα 2-2,5m και με αυτα να αγορασουμε δυο ακραιους μπακ που να ειναι σοβαροι αμυντικα. Αν συμβει αυτο θεωρω πως ο Γκαλο δεν χρειαζεται να ανανεωσει.

Αυτα για την αμυνα και παμε στα χαφ. Εκει γινεται η σφαγη του Δραμαλη. Πρωτα απ ολα πρεπει να αποφασισουμε τι θα παιξουμε. 4-3-3; 4-4-2; 4-5-1; Σε καθε περιπτωση το καλοκαιρι θα εχεις στα χαφ τους Σιμοες/Γαλανο και Κρστσιτς/Σαμπα. Με δεδομενο πως δεν υπολογιζω Αλεφ και Μοραν θεωρω πως χρειαζεσαι εκει σιγουρα εναν παιχταρα που να ειναι διαφορετικους απο τους αλλους και να μπορει να τρεξει στον αξονα σφαιρα με την μπαλα στα ποδια (box2box στυλ Κετσπαγια η Ζουκουλινι). Εαν περναγε απο το χερι μου, θα πουλουσα Γαλανοπουλο και θα εφερνα ενα εξαρι ψηλο στυλ Γιοχανσον ωστε μαζι με Σιμοες να εχεις δυο αξιολογους κοφτες. Να πω εδω πως δεν εισαι η Μπαρτσελονα η η Σιτυ να εχεις κοντους χαφ. Το εξαρι σου καλο θαειναι να εχει υψος ωστε να σε παιρνει να εχεις μπροστα του γρηγορους και αρα σχετικα κοντους χαφ. Εαν ο Γαλανοπουλος πιασει 5m τοτε πρεπει να πας για ενα χαφ-εξαρι ψηλο και εναν box2box χαφ που θα ειναι ΚΛΑΣΗ για Ελλαδα, δηλαδη μιλαμε για κοστος 3m και μισθο 800k. Αυτα για τα χαφ.

Σε οτι εχει να κανει με την επιθεση τωρα εχεις για μια θεση πισω απο τον επιθετικο τρεις παιχτες: Livaja/Μανταλο/Μπακασετα. Ενας πρεπει να πωληθει οπωσδηποτε (ιδανικα Μανταλος) αν και δεν θα ελεγα οχι να πωλουνταν και ο Μανταλος και ο Livaja. Βεβαια ο Livaja πιθανοτατα να παει Euro με Κροατια του χρονου. Οχι ο φετινος κωμικος Livaja βεβαια αλλα ενας Livaja με προετοιμασια Jimenez. Οπως και να χει εγω θα πουλουσα Μανταλο για 2,5m και Livaja για 7,5m απελευθερωνοντας για αρχη τα δυο μεγαλυτερα συμβολαια μου και εξασφαλιζοντας 10m. Θα αγορασα Ponce και θα εφερνα Araujo ωστε να χω δυο διαφορετικους επιθετικους που θα ταιριαζαν και μεταξυ τους. Τωρα στα φτερα της επιθεσης ας την εψαχναν για δανεικους, εαν γινουν τα πρποηγουμενα σωστα, μας παιρνει να το κανουμε.

Με λιγα λογια θεωρω πως η επιτυχια της ομαδας του χρονου θα εξαρτηθει απο το αν καταφερουμε να μαζεψουμε 17-18m απο πωλησεις Χουλτ-Γαλανοπουλου-Livaja-Μανταλου. Αν τα καταφερουμε τοτε νομιζω φτιαχνουμε ομαδα κουκλα και σιγουρα πολυ πιο ορθολογικο ροστερ. Βεβαια θα μου πειτε "υπαρχει περιπτωση να παρει ο Μελισσανιδης 17-18m απο πωλησεις και να μην τα βαλει κουμπαρα;" Οχι ειναι η απαντηση. Ωστοσο ηθελα να καταδειξω πως βλεπω εγω τα πραγματα και να τονισω πως το καλοκαιρι καιγομαστε πιο πολυ απο ποτε για πωλησεις αφου πολυ φοβαμαι πως αν δεν το κανεις τοτε, την επομενη χρονια για τους ιδιους παιχτες δεν θα παρεις ουτε το 1/5.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AlexKR21 said:

5 μυρια ο γαλανοπουλος ρε συ? ?

Ηλικια εχει, συμμετοχες πολλες εχει και σεΕλλαδα και σε Γιουροπα και σε CL οποτε νορμαλ ποσο νομιζω ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Προς δημοσιογραφικα πουσταρια και λοιπους ΑΡΔ της ΑΕΚ.

Λοιπον καριολια ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ο ΧΙΜΕΝΕΘ ειναι στην ΑΕΚ και για να ξαναχασει βαθμο θα σας φυγει η κωλοτρυπιδα θα παει μια βολτα στον Σκλαβενιτη να ψωνισει λουκανικα και θα ξαναρθει.

ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ! Η ΑΕΚ του ΣΚΑΤΙΝΟΥ τελος !

Η ΑΕΚ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΧΙΜΕΝΕΘ θα σας σπασει τα @@ και δεν θα ξαναχασει φετος . Αντε πουσταρια ε πουσταρια

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Σπαπανεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε    εεεεεεε    Σπανεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ακους????

 

20180304234404_ventouza_apofraxis.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eυχομαι μετα τα χθεσινα καραγκιοζιλικια του Κάναντυ κατα της ΑΕΚ να κανουν οσους τον προτειναν και τον γουσταρουν για προπονητη μας να βγαλουν τον σκασμο .

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

λιγο πιο ψυχραιμα ,μιας και πετυχε ο αντικλαρινικος αγωνας,κερδισαμε δυσκολα εναν αντιπαλο που επαιζε με απουσιες ειτε λογω τραυατισμων ειτε λογω επιλογης .πραγμα που δειχνει την καμενη γη που αφησε η επιλογη φιλαθλου,αλλα και την καλη δουλεια του καναντι.

με κλαρινο ,δεν κερδιζαμε  ουτε με στησιμο.

χιμενεθ ,μεγας ψυχολογος και φορεας θετικης ενεργειας.

να καταθεσω τα σεβη μου στον πονσε,που με μπουκωνει απο την αρχη του πρωταθληματος ,μιας και ειχα ενστασεις για την αποτελεσματικότητα του (εγραφα για το οτι εχει σκοραρει λιγα τερματα στην μεχρι τωρα καριερα του ) αλλα ημουν αντιθετος στην ελευση του λογω του οτι μας εριχνε χυλοπιττες διαρκως.

ομως ειναι αποτελεσματικος,δεν ειναι το στυλ που μου αρεσει ( "στα αρχιδεια μας") καθοτι οπαδος του ουχο .εμεινα αφωνος με το αλμα του στην δευτερη κιτρινη και ,τελος ,η εκτελεση του πεναλτυ ειναι κακη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω τα εξής φέτος.

Με Χιμένεθ στην ομάδα δεύτερη σερί σεζόν πέραν του ότι θα παίρναμε έστω έναν βαθμό στο CL θεωρώ πως Δεν θα χάναμε Τούμπα ενώ θα κερδίζαμε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Κοινώς θα είχαμε τώρα που μιλάμε +5 βαθμούς ενώ ο ΠΑΟΚ θα ήταν στους -3. Άρα η διαφορά θα ήταν 6 βαθμοί μάξιμουμ σήμερα. Δεν βάζω αφαίρεση τιμωρίας κτλ. Βάζω μόνο αυτά τα τρία ματς. Θα μου πεις θα το έπαιρνες; Μάλλον όχι. Και μάλλον θα διαβάζαμε Καζατζόγλου και Μιαούλη να τον κράζουν που είναι 6 βαθμούς από την κορυφή. Ωστόσο θεωρώ πως με Χιμένεθ θα μασταν ακόμα στο κόλπο του πρωταθλήματος έστω και ως αουτσάιντερ.

Link to comment
Share on other sites

ο μπογε εχει τρομερα στοιχεια. πολυ μπαλαδορος. τωρα με μανολο θα δειξει τι και πως.

ο πονσε ειναι πολυ καλο φορ περιοχης, μακαρι να μεινει.

αραουχο πονσε λιβαγια...

σιμοες σερβος ζουκουλινι

 

και παγκο μπογε μανταλος μπακασετας.. χαχαχαχαχαχαχαχα. εγκεφαλικα ο τιγρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ξαναπεί πως η συζήτηση για τους ακραίους χαφ σε ομάδες τύπου ΑΕΚ είναι σε λάθος βάση.

Όλοι λένε "να ναι γρήγορος" κτλ.

Για εμένα σε ομάδες τύπου ΑΕΚ που στο 80% των αγώνων τους περιμένουν πίσω και δεν υπάρχουν χώροι το βασικό είναι η ικανότητα στο 1vs1 και το 1-2.

Θεωρώ πως ο Boye διαθέτει και τα δύο και με κανονική προετοιμασία και τακτικό πλάνο θα έκανε πάταγο.

Μάλιστα ο παίχτης μαρκάρει κιόλας οπότε με Jimenez θα έκανε έπη.

Βέβαια τον κάψαμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

συμφωνω.

οταν εχεις μπροστα σου πουλμαν ,μονο με πλαγιους γρηγορους και τεχνιτες ,μπορεις να ξεκλειδωσεις αμυνες.

βεβαια ,τετοιους παικτες ,με τα συμβολαια που δινει η ομας και με τ.δ. τον καλαματιανο δεν βρισκεις,ειναι πιο πιθανο να κερδισω εγω το τζοκερ,που παιζω 3-4 φορες τον χρονο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

συμφωνω.

οταν εχεις μπροστα σου πουλμαν ,μονο με πλαγιους γρηγορους και τεχνιτες ,μπορεις να ξεκλειδωσεις αμυνες.

βεβαια ,τετοιους παικτες ,με τα συμβολαια που δινει η ομας και με τ.δ. τον καλαματιανο,ειναι πιο πιθανο να κερδισω εγω το τζοκερ,που παιζω 3-4 φορες τον χρονο.

Ο οποίος Boye είναι ΚΑΙ γρήγορος αν θυμηθείς το γκολ με Ξάνθη (νομίζω) φέτος.

Έφερες τέτοιο παίχτη, τον έψησες κιόλας να υπογράψει συμβόλαιο (άρα δεν τον χάλαγες ως προοπτική) και τον ξενέρωσες.

Κατόρθωμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο γκολ με Αρη ειχε κανει ενα σπριντ το μισο γηπεδο. Σιγουρα παιχτης που αν ηταν ο Μανολο απο την αρχη στον παγκο θα ειχε εξελιχθει διαφορετικα. Υπαρχει χρονος παρολα αυτα. Απο τους 2 ισπανοφωνους Μπογε και Πονσε περιμενω αρκετα να πω την αληθεια και πιστευω οτι και οι δυο τους ειναι παιχτες 'Xιμενεθ'. Ο Πονσε εκει που ελεγες πως πρεσαρει ετσι το κτηνος, χθες το εκανε x2. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×