Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

prawn sandwich fans

 

Eno oi dikoi mas pou trone keftedakia kai tyropitakia stis commercial souites tou OAKA ksexylizoune apo varvatila kai tragoudane astamathta.

Link to comment
Share on other sites

Eno oi dikoi mas pou trone keftedakia kai tyropitakia stis commercial souites tou OAKA ksexylizoune apo varvatila. 

Και να πετάμε ρολά ταμειακής ρε φίλε; 

Link to comment
Share on other sites

Eno oi dikoi mas pou trone keftedakia kai tyropitakia stis commercial souites tou OAKA ksexylizoune apo varvatila kai tragoudane astamathta.

emeis mono mpura pinoume sto petalo ;)

Link to comment
Share on other sites

Σουΐτα για τις μεγαλύτερες καφρίλες έβερ.  :lol: Έχω πάει κάποιες λιγοστές φορές σε skybox στο καινούργιο γήπεδο της Φερεντσβάρος (έχει η εταιρεία που δουλεύω γι'αυτό μονο) κι έχω δει σερβιτόρα να βγαίνει κλαίγοντας από την παραδίπλα σουΐτα.  :lol:. Κι επίσης θεωρείται ιδιωτική περιοχή, αστυνομία μπορεί να μπει μόνο με ένταλμα... οπότε οι μπύρες με αλκοόλ... είναι το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πεί κάποιος ποιές είναι οι τιμές εισιτηρίων κατ'αναλογίαν εκείνων της Σουπερλιγκ?

Αν θεωρούνται ακριβά ακόμα και για Αγγλία?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πεί κάποιος ποιές είναι οι τιμές εισιτηρίων κατ'αναλογίαν εκείνων της Σουπερλιγκ?

Αν θεωρούνται ακριβά ακόμα και για Αγγλία?

ap ta pio akriva h arsenal

ena ticket sto anfield sto kop(petalo) exei gyro stis 60-70 lires an thymamai kala otan eixa paei prin 3 xronia

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ποια λες? διαρκειας κλπ? για ποιους αγωνες?

στην Αγγλια ιδιως οι μεγαλες ομαδες, εχουν ολα τα διαρκειας σολντ-αουτ, κ υπαρχει ποιντ συστεμ στο ποσο συχνα πηγαινεις γηπεδο, κ οταν τους μαζεψεις, ΤΟΤΕ μπορεις να μπεις στην ουρα για το διαρκειας. ΚΑΙ ΟΤΑΝ καποιος το αποδεσμευσει-δεν αγορασει, ΤΟΤΕ παιρνει ο επομενος αναλογα τους ποντους/προτεραιοτητα.

h an pethanei kapoios k dn to paroun oi syggeneis nomizo

Link to comment
Share on other sites

ποια λες? διαρκειας κλπ? για ποιους αγωνες?

στην Αγγλια ιδιως οι μεγαλες ομαδες, εχουν ολα τα διαρκειας σολντ-αουτ, κ υπαρχει ποιντ συστεμ στο ποσο συχνα πηγαινεις γηπεδο, κ οταν τους μαζεψεις, ΤΟΤΕ μπορεις να μπεις στην ουρα για το διαρκειας. ΚΑΙ ΟΤΑΝ καποιος το αποδεσμευσει-δεν αγορασει, ΤΟΤΕ παιρνει ο επομενος αναλογα τους ποντους/προτεραιοτητα.

 

Τα διαρκείας είναι ακριβά για τα δικά τους δεδομένα?

Ή τα απλά εισιτήρια όπου υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Η Άρσεναλ έχει υψηλές τιμές γιατί το κοινό της είναι κατά κανόνα πιο εύπορο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν αντιλέγω, αλλά θα έπρεπε να είχε φύγει πολλά χρόνια πριν.

Κι εγώ ήμουν οπαδός του, αλλά μιλάμε κατάντησα εκ των χειρότερων υβριστών του.

Ο κύκλος του είχε κλείσει μην σου πω σχεδόν μία δεκαετία τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, αλλά θα έπρεπε να είχε φύγει πολλά χρόνια πριν.

Κι εγώ ήμουν οπαδός του, αλλά μιλάμε κατάντησα εκ των χειρότερων υβριστών του.

Ο κύκλος του είχε κλείσει μην σου πω σχεδόν μία δεκαετία τώρα.

 

εσυ?

 

υβριστής??

 

Σε πόσα σύννεφα θα σκαρφαλώσω σήμερα???

Edited by DiK-Reloaded
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε αλλά εγώ για τον Αρσέν έχω άψογη εικόνα.

Άλλαξε το κλαμπ ενώ η μπάλα που έπαιξαν οι Invincibles είναι ότι καλύτερο έχω δει προσωπικά.

ΟΚ τα τελευταία χρόνια το γάμησε και ψόφησε αλλά μιλάμε για μια ομάδα που πριν τον Αρσέν ήταν γνωστή ως "boring boring Arsenal".

 

arsenal-invincibles_13biycay22v1c1vcsgej

Link to comment
Share on other sites

Μα το ίδιο λέμε.

Ένας άνθρωπος ο οποίος άλλαξε το στάτους της ομάδας με ρεκόρ απίστευτα (π.χ. αήττητο πρωτάθλημα), κατάντησε να είναι λυτρωτικό το ότι αποχωρεί.

Link to comment
Share on other sites

Ολη η Πρεμιερσιπ απευθυνεται σε κατα κανονα πιο ευπορο κοινο. To low working class ειναι αποκλεισμενο στις παμπ.

Για αυτο που ρωτας , ειναι το οικονομικο μοντελο της αρσεναλ τετοιο. Διαλεγει να εχει ακριβα διαρκειας και αισθητα φτηνα εισητηρια ενος αγωνα.

 

 

Πχ.

 

ST-prices.png?w=530

 

Και τα εκτος

 

ST-away.png?w=304

 

Στα δινω για να καταλαβεις απο ενα απο τα ακριβοτερα κλαμπ στην Αγγλια, τι κοστιζει...

Παραδειγμα κ απο τους Σκαουζερς που εχουν μακραν φτωχοτερο κοινο συγκριτικα.

 

Ca6bSS7W4AAHeh2.png?resize=600%2C348&ssl

Παντως ειναι εντυπωσιακη και η μέση  πληροτητα των αγγλικων γηπεδων στο πρωταθλημα που πλησιαζει το 100%.

Νομιζω μονο στα περισσοτερα γερμανικά γηπεδα, εκτος απο την Χερτα Βερολινου συμβαινει το ιδιο.

Αν και Αγγλια αυτο πρεπει συμβαινει και στις μικρες κατηγοριες.

Σε αλλες χωρες με ισχυρο πρωταθλημα πχ ισπανια, ιταλια, παει πολυς κοσμος αλλά το 100% πληροτητα μονο η Γιουβεντους το πλησιαζει αλλά και αυτο σε μικρο για τα δεδομενα της, γηπεδο 40 χιλιαδων θεσων, και μιλαμε για την δημοφιλεστερη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Η Μπουντεσλιγκα εχει κ μεγαλυτερα κατα μεσο ορο γηπεδα. Και ομως η Πρεμιερσιπ την περναει κατα 1 εκ θεατες παραπανω. Το επος ειναι οτι η Τσαμπιονσιπ (Β Αγγλιας), ειναι 1 εκ θεατες κατω απο τη Μπουντεσλιγκα κ 1 εκ πανω απο την ΛΑ λιγκα!!!!

 

Premier League Total Attendance 13,612,316

Bundesliga                                 12,702,427

English FL Championship (EFLC) 11,105,922

La Liga                                       10,470,781

Για μεση πληροτητα γηπεδων, δηλαδη προσελευση σε σχεση με την χωρητικοτητα, ειχα ριξει μια ματια απο περιεργεια στην ιστοσελιδα της transfertmark και  μονο η πληροτητα  στα γηπεδα της μπουντεσλιγκα συγκρινεται με αυτην  στα πρωταθληματα της αγγλιας, αφου αρκετες γερμανικες  ομαδες πλησιαζουν το 100%.

 

Βεβαια οι αγγλικες ομαδες ειναι πρωτες σε πληροτητα των γηπεδων τους στην ευρωπη.

 

https://www.transfermarkt.com/1-bundesliga/besucherzahlen/wettbewerb/L1

 

https://www.transfermarkt.com/premier-league/besucherzahlen/wettbewerb/GB1

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστος σεβασμός στον άνθρωπο που η Πρέμιερ Λίγκ, μαζί με τον αλογομούρη, χρωστάει τα πάντα για την αγωνιστική της επιτυχία.

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστος σεβασμός στον άνθρωπο που η Πρέμιερ Λίγκ, μαζί με τον αλογομούρη, χρωστάει τα πάντα για την αγωνιστική της επιτυχία.

CD4240232.jpg

 

Ενα σχολιο παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×