Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

11 hours ago, CHRIS said:

1h h lfc

Htta me 2 0 h city apo chelsea

Να δούμε τώρα πως θα διαχειριστεί η Λίβερπουλ τη πίεση της πρώτης θεσης

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
On 12/9/2018 at 10:24 AM, George_D said:

Να δούμε τώρα πως θα διαχειριστεί η Λίβερπουλ τη πίεση της πρώτης θεσης

Εχουν μαθει απο τις γλιστρες προηγουμενων ετων,φετο το σηκωνει ο κλοπ με κροτο.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kostas21 said:

H Liverpool ειναι στα πηκ της. Μπηκαμε με το πιο αδυναμο κεντρο απο τοτε που ηρθε ο Μουρινιο, κ στο πρωτο 20' μπορουσε να γραψει δυνατο σκορ.

 Απο εκει κ περα, η Λιβερπουλ ξεφουσκωσε , κ ενας Μανε εφερε την ανοιξη της. Ο Σακιρι απλα ηταν τυχερος κ στα 2 σουτ που γραψανε με deflection.

 Aυτα τα 36-6 ειναι για καρτελες. Οι πραγματικες ευκαιριες για γκολ δεν ηταν ουτε το 1/3 απο το 36..

 Ειναι προφανες οτι χρειαζομαστε παικτες κ στα μετοπισθεν, κ στα χαφ. Λογω γνωστων προβληματων Πογκμπα ηταν εκτος, ο Σμωλιγκ ηταν τραυματιας, ο Μπειγι κ αυτος ημιτραυματιας, ο Σαντσεζ τραυματιας, ε οκ δεν ηθελε πολυ να στραβωσει το ματς.

 Γινονται κ αυτα, να νικαει η Λιβερπουλ την Γιουναιτεντ ανα 5ετια. Συνεχιζουμε..

Επειδή σίγουρα θα το δες, η εμφάνιση της Γιουνάιτεντ ήταν ντροπή για ομάδα με τέτοιο ειδικό βάρος. Πούλμαν και άγιος ο Θεός, κανένα επιθετικό σχέδιο, αν δεν έκανε τη μαλακία ο Άλισον πιθανότατα δεν θα επέστρεφες ποτέ στο ματς. Επίσης το πιο αδύναμο κέντρο δεν έγινε γιατί έτσι. Ο Μουρίνιο άφησε σε όλο το ματς έξω τον Πογκμπά και έβαλε στο 85 τον Μάτα. Οκ, δεν είναι στα καλύτερά της η Γιουνάιτεντ, αλλά δεν έχει και τόσο χάλια ρόστερ για να παρουσιάζει αυτό το πράγμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Επειδή σίγουρα θα το δες, η εμφάνιση της Γιουνάιτεντ ήταν ντροπή για ομάδα με τέτοιο ειδικό βάρος. Πούλμαν και άγιος ο Θεός, κανένα επιθετικό σχέδιο, αν δεν έκανε τη μαλακία ο Άλισον πιθανότατα δεν θα επέστρεφες ποτέ στο ματς. Επίσης το πιο αδύναμο κέντρο δεν έγινε γιατί έτσι. Ο Μουρίνιο άφησε σε όλο το ματς έξω τον Πογκμπά και έβαλε στο 85 τον Μάτα. Οκ, δεν είναι στα καλύτερά της η Γιουνάιτεντ, αλλά δεν έχει και τόσο χάλια ρόστερ για να παρουσιάζει αυτό το πράγμα. 

Είναι χάλια το ρόστερ και θέλει γερό φτιάξιμο. Φελαινί και Μάτιτς είναι παίκτες άλλων εποχών που δεν έχουν θέση στο σύγχρονο ποδόσφαιρο ή τουλάχιστον δεν είναι για ομάδες επιπέδου. Ο Λουκάκου μία από τα ίδια, αργοκίνητη μαούνα. Στην αμυντική γραμμή υπάρχουν διάφοροι κωμικοί οι οποίοι σε ατομικό ταλέντο απλά είναι κατώτερου επιπέδου. Οι μόνοι που διακρίθηκαν κάπως ήταν οι Λίνγκαρντ και Ράσφορντ που είναι πιτσιρίκια με τρεξίματα και δυνάμεις και μοιάζουν κάπως σύγχρονοι ποδοσφαιριστές, αλλά δεν φτάνουν. Αυτοί θα έπρεπε να είναι συμπληρωματικοί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλέξις λέγεται ότι έχει κατάθλιψη και παίκτη με κατάθλιψη τον ξεγράφεις. Εμένα η άποψή μου είναι διαφορετική, στην ταχύτητα στην οποία παίζεται το σημερινό ποδόσφαιρο δεν σου κάνουν αυτοί οι παίκτες, έχουν δύναμη αλλά δεν τους προλαβαίνουν τους άλλους συν ότι πλέον κιτρινίζονται πολύ εύκολα. Το ποδόσφαιρο πήγε από την δύναμη στην ταχύτητα/ποιότητα ακόμα και με εντολή από την ίδια την ομοσπονδία αν θέλεις.  Θέλουν πιο γρήγορο και θεαματικό το παιχνίδι, θέλουν ένα προιόν που δεν υπάρχει το 0-0 , το 1-1, το θέλουν πιο αμερικάνικο. Ο Μουρίνιο λέει μετά από κάθε ματς ότι μας λείπουν τα τρεξίματα αλλά πώς να έχεις τρεξίματα με Μάτιτς και Φελαινί. Δεν σου βάζω καν Πογκμπά μέσα, το πρόβλημα εκεί είναι πειθαρχίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Μάλλον έκλεισε ο κύκλος του Μουρίνιο στην Αγγλία. Αναρωτιέμαι αν το γυρίσει σε καμιά εθνική ομάδα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Ακόμα να τον φέρουμε Αθήνα;;;

Αν μεσολαβήσει ο Ντέμης κάτι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ο καρπουζινιο θα πάει ιντερ να κοροϊδεύει και εκεί. Βέβαια χαρά δύσκολα να δούνε με τέτοια Γιουβέντους. Είναι ευκαιρία πάντως να πάει ιντερ γιατί δεν τον βλέπω σε μεγάλο κλαμπ. Εθνικές έχει ακόμα ευκαιρία να υπογράψει σε μεγάλη ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, moukie said:

Ας ερθει στη Grande Inter να μας κοροιδεψει με ενα ακομη champions league. B)

αυτα τελειωσανε. αν ελπιζεις σε τετοια σου χτυπω φιλικα την πλατη ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εντάξει σαν ουδέτερος οι ομάδες του Κλοπ είναι πιο άγριες σε σχέση με το αντιποδόσφαιρο που παίζει ώρες ώρες ο Μουρίνιο τα τελευταία χρόνια. Για να μην παρεξηγηθώ, μου την δίνει πάρα πολύ και το τικι-τακα, φάση Πεπ.  Αλλά επειδή οι τίτλοι μετράνε ο Μουρίνιο είναι φυσικά καλύτερος του Κλοπ.
Για μένα ο Μουρίνιο στην United απέτυχε εντελώς παρότι έδωσε πάνω από 400m για μεταγραφές. Ο άνθρωπος κατάφερε να πάρει τον κορυφαίο παίκτη της Πρέμιερ, τον Αλέξις, και να τον τελειώσει σε ένα μήνα.
Μιλάμε για ένα τεράστιο και τρομερά κερδοφόρο club όπως η United και η θητεία του είχε να δείξει ένα Europa κι ένα League Cup αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Έλα ρε συ ο Αλέξις στην Άρσεναλ μόνος του έπαιζε. μέχρι και στα τελευταία του ματς εκεί ο καλύτερος ήταν. Δεν ξέρω αν έχει ψυχολογικά, αλλά όταν πήγε στην United εξαφανίστηκε. Αν δεν σας κάνει, θα τον ήθελα πίσω στην Άρσεναλ πάντως και θα έδινα τον Οζίλ χθες.

Η Ρεάλ πρέπει να έχει δώσει 400m πάντως τα τελευταία 5 χρόνια κι όχι 3 και έχει πάρει και 4 CL. 
Σε σχέση με Πεπ πάντως, καλά είσαι ο Μουρίνιο ήταν Βενγκέρ φάση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγώ μόνο arsenalfantv βλέπω, δεν ξέρω πως είναι το mood στο Λονδίνο, αλλά εκεί πάντως οι απόψεις ήταν μοιρασμένες. Γενικά Αλέξις > Οζίλ από το κανάλι αυτό. Αν ξέρεις άτομα και λένε το αντίθετο, τότε σε πιστεύω.

https://www.transfermarkt.com/manchester-united/alletransfers/verein/985

Εδώ τα έχει αναλυτικά. 460m λέει σύνολο. Το 2016-2017 η United βγαίνει 6η. Πέρυσι 2η με 15+ βαθμούς διαφορά. Φέτος ούτε 4αδα μάλλον. Εντάξει έστω ότι η United έχει Λύμπε για μεταγραφές, ο Μουρίνιο όπως και να το δούμε δεν έκανε το βήμα παραπάνω με την United παρότι ξόδεψε (δεν ήταν Άρσεναλ φάση oύτε Σίτυ, αλλά ξόδεψε). Ήταν προπονηταράς αλλά κάπου το έχασε τα τελευταία χρόνια. Τώρα θα είναι καλύτερα ή όχι η United χωρίς Μου, ο χρόνος θα το δείξει.

Συμφωνώ ότι στην Αγγλία για να κάνεις το παραπάνω πρέπει να ξοδέψεις πλέον τρελά ποσά. Για αυτό και η ομάδα μου δεν πάει πουθενά μέχρι να ξαναβγει CL (αν βγούμε) και παίζει με Παπασταθόπουλους πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Προπονητής που έχει χάσει τα αποδυτήρια δεν μπορεί να σταθεί ανεξάρτητα από το επίπεδό του. Όταν ένας Μου, που στιγμάτησε τα τελευταία 15 χρόνια στην προπονητική, λέει κάτι "παίξτε στο ντέρμπυ κι ας μην με γουστάρετε" είναι ξεκάθαρο ότι δεν γινόταν να αλλάξει η πορεία. Προφανώς με τον πληθωρισμό των τελευταίων ετών στο ποδόσφαιρο τα 400Μ είναι ψίχουλα. Τόσα έδωσε σε 1 καλοκαίρι η PSG για Neymar-Mbappe ξέρω γω.

Από κει και πέρα, η ομάδα ξεκάθαρα πάσχει. Το υλικό δεν είναι κακό (με εξαίρεση τα DC) αλλά σίγουρα δεν έκανε για το ποδόσφαιρο που παίζει ο Μου. Η ιδανική επιλογή για την ομάδα είναι ο Ancelotti που προσαρμόζεται στο υλικό που υπάρχει και μετά τον Μου μπορεί να ηρεμίσει και τα αποδυτήρια (βλέπε Ρεαλ) αλλά δεν μας βλέπω να τον τσιμπάμε από την Νάπολη. Θα είναι τεράστιο challenge για τον Zidane αλλά μετά από αυτά που έκανε στην Ρεαλ θέλω να τον δω και στην άλλη ομάδα μου (αν μετά έρθει και στην ΑΕΚ ακόμα καλύτερα) :P

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D changed the title to Premier League 🇬🇧

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×