Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IΙ


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

Η γαμιόλα του ΣΥΡΙΖΑ

 

Τετάρτη 31 Δεκεμβρίου 2014 Μαρινίκη Αλεβιζοπούλου

 

Προσπαθώντας να ελιχθώ ανάμεσα στο πλήθος και κρατώντας απόσταση από όσους εντόπιζα κάποιο διακριτικό της ΑΕΚ σε σκουφιά ή κασκόλ, προωθήθηκα προς το βάθος της αίθουσας όπου βρίσκονταν κάποιοι ελάχιστοι συνάδελφοί μου. Τον λόγο είχε ο νέος δήμαρχος Άρης Βασιλόπουλος, ο οποίος επιχειρούσε να εξηγήσει τη διάθεση της παράταξης της πλειοψηφίας να υπερασπιστεί με κάθε τρόπο το άλσος προς όφελος των πολιτών. Κάθε τόσο ένα «σκάσε μαλάκα» xD ή και πιο συγκεκριμένα για να μην μένουν αμφιβολίες «Βασιλόπουλε, μαλάκα, καραγκιόζη»,xD διέκοπτε την τοποθέτηση ώσπου τελικά ένα γιαούρτι, το οποίο πέρασε ξυστά από το πρόσωπό του, οδήγησε τον αστυνομικό διευθυντή να παρέμβει.

 

Οι ΑΕΚτζήδες όχι απλώς δεν αποχώρησαν, αλλά από τα ανοιχτά παράθυρα συνέχισαν να βρίζουν όποιον έβλεπαν μπροστά τους. «Μωρή γαμιόλα του ΣΥΡΙΖΑ, έρχεται η ώρα» μου φώναξε ένας από δαύτους δείχνοντάς μου με το χέρι του πόσο θα μου κάνει τον κώλο όταν με το καλό φτάσει η ώρα…

 

Κάποιοι άλλοι αυθόρμητοι αγανακτισμένοι ΑΕΚζήδες μεγαλύτερης ηλικίας άρχισαν να ξαναμπαίνουν στην αίθουσα φωνάζοντας προς τους ελάχιστους δημότες που είχαν απομείνει: «ΣΥΡΙΖΑίοι με στολή είστε, ρε. Πίσω απ’ τα ΜΑΤ, ρε; Γαμιόλες!» προσπαθώντας προφανώς να προκαλέσουν αντίδραση ώστε να «νομιμοποιηθεί» ένα νέο «ντου» των οπαδών. Κάποιοι αστυνομικοί τους οδηγούσαν και πάλι χαλαρά προς τα έξω αλλά αυτοί επέμεναν: «Χρυσαυγίτες είστε, ρε. Φασίστες». Αυτό μάλλον κόλλαγε στο ότι δεν ελήφθη υπ’ όψιν η θέση «Οοοο / όλο το άλσος γήπεδο» που είχαν εκφράσει εξαρχής. Φεύγοντας τραυμάτισαν μόνον έναν πολίτη αυτή τη φορά.

 

Η αίθουσα εκκενώθηκε και από τους δημότες, ο δήμαρχος επέστρεψε και η συνεδρίαση ολοκληρώθηκε κεκλεισμένων των θυρών. Η εισήγηση του Άρη Βασιλόπουλου έκανε σαφές ότι ο δήμος επιδιώκει να προστατεύσει το άλσος στο σύνολό του και να κατασκευαστεί το νέο γήπεδο στο χώρο που ανήκει ήδη στην ερασιτεχνική ΑΕΚ. Η πλειοψηφία αποφάσισε τελικώς την προσφυγή για την υπεράσπιση του άλσους ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν την έναρξη του δημοτικού συμβουλίου, προηγήθηκε τηλεφώνημα για τοποθέτηση βόμβας στα ΚΕΠ της περιοχής, τα οποία εκκενώθηκαν για προληπτικούς λόγους.

 

http://unfollow.com.gr/web-only/16124-aek

 

ΟΛΟΙ ΣΧΟΛΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟ unfollow,να πεσει ο server.xDxD

Link to comment
Share on other sites

Aδιανοητη η παρεμβαση ματσανκου (να μην ξεχναμε βεβαια οτι και αυτος καποια στιγμη της ζωης του εβγαλε μεροκαματο απ'την ΑΕΚ).

Link to comment
Share on other sites

ο ντοστογειφσκι ?

ηθελε αλλα δε μπορουσε..ειχε τραπεζι επετειου με τη μαρια την ισαγιεβα.

 

για να μην τον αφησε να ερθει, θα τον είχε στείλει εξορία η υστερικιά

Link to comment
Share on other sites

και ο Κοσμάς στο sdna γράφει παρόμοιο άρθρο με του Σαμπράκου χωρίς το αποκλειστικό με τους Ρομά.

Ντεμοτεχνείο κατά ΑΒ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως συμφωνω με την ιδεα για τους Ρομα. Και να αφησουμε τους καθωσπρεπισμους πλεον.

 

Επισης θεωρω παρα πολυ σωστη την ολη αποψη του Σαμπρακου (περι Βασιλοπουλου) στο gazzetta.

Link to comment
Share on other sites

Συμπατριώτη Μάριε. Άσε τις μαλακίες. Το οικόπεδο μπορεί και πρέπει να φιλοξενήσει χιλιάδες πολιτικούς μετανάστες.

Δημήτρη Μελισσανίδη, μαζί σου ΩΣ το τέλος αν κάνεις τέτοια κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Μίμη έκανες λάθος. Να μου έλεγες και θα κανόνιζα. 50 χήρες άπορες από τη Μάνη που πάνε στις κηδείες ενοικιαζόμενες και μοιρολογάνε 24 ώρες για ένα πιάτο φαγητό. Δεν ξηγήθηκες όμορφα. Θα τις βάζαμε με ένα 20άρικο την καθεμιά να νοικοκυρεύανε τον τόπο.

Link to comment
Share on other sites

προτεινω φιλικο ρoμά βερσους οκανα με ειδικα διαμορφωμενα περιπτερα των πρωτων που θα πουλανε τα προιοντα τους σε φιλικες τιμες.

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

προτεινω φιλικο ρομα βερσους οκανα με ειδικα διαμορφωμενα περιπτερα των πρωτων που θα πουλανε τα προιοντα τους σε φιλικες τιμες.

 

Εγω λεω η μια ομαδα να ειναι η λατσιο (βαλε τονο στο ρομά) :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε γαμήσου ρε Ματσανκε που έχεις και γνώμη.

 

Εύχομαι όλο το Μενίδι και όλα τα Λιόσα να μετακομίσουν στο οικόπεδο.

Οι μεν στην Φωκών, και οι δε στην Καππαδοκίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πραγματικά έτσι και το κάνει αυτό, γράφω στα αρχίδια μου και την Φιλαδέλφεια και το οικόπεδο.

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ, ΘΑ ΦΟΒΑΣΤΕ...

 

Ρομά ΧΥΝΩ, ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΛΟΝΔΙΝΟ.

Ρομά ΓΔΥΣΟΥ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΩΛΗ ΣΟΥ.

ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ Ρομά ΚΑΙ ΤΡΕΜΕΙ, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΕΜΗ.

ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, Ο Ρομά ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκς,τους γύφτους τους ρωτήσατε αν θέλουν να αθλούνται?

 

Να μεινουν εκει και αν θελησουν ας αθληθουν κιολας. Το θεμα ειναι να εχουν προσβαση.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εριξε το σωτο ο τιγραν για να κοψει αντιδράσεις ;

 

Στο γκαζέτα πάντως τα σχόλια είναι 200+ ήδη.

 

Ο δήμαρχος της καρδιάς μας πιστεύω πως θα αντιδράσει όταν θα δουν οι δημότες του τα πρώτα ντάτσουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο γκαζέτα πάντως τα σχόλια είναι 200+ ήδη.

 

Ο δήμαρχος της καρδιάς μας πιστεύω πως θα αντιδράσει όταν θα δουν οι δημότες του τα πρώτα ντάτσουν.

Είναι στα φανάρια του Βλάχου, και κατεβαίνει!

 

Gyftos.png

Link to comment
Share on other sites

τον βλεπω τον βλακα να τρεχει στους δρομους φωναζοντας ''Γη-πεδο στη Νεα Φιλα-δε-λφεια !!

Link to comment
Share on other sites

Μισές δουλειές κάνει ο τίγρης...

 

η εμπεριστατωμένη μελέτη του Σεπουλτουρα -προϊον μόχθου- μιλούσε ΞΕΚΑΘΑΡΑ για τριχοτόμηση του οικοπέδου κι εξ'αδιαιρέτου συνεκμετάλλευση από ρομά, οκανά και σύλλογο προσφύγων "το μεγάλο Ισλαμαμπάντ"...

Με την προκλητική εύνοια προς την πλευρά ρομά: Πρώτον κινδυνεύουμε να χαρακτηριστούμε ως ρατσιστές από την ευαίσθητη σε τέτοια θέματα, αριστερή παράταξη της πλειοψηφίας και δευτερον πώς θα συμβάλλουμε στην ευημερία της τοπικής αγοράς αν έτσι ανερυθρίαστα αποκλείουμε κοινωνικές ομάδες -εν δυνάμει χρηματοδότες- από τη Νέα Φιλαδέλφεια της καρδιάς τους...

 

Να διορθωθεί πάραυτα η παράλειψη... ο Σεπούλτουρα είναι διαθέσιμος για τις λεπτομέρειες του πονήματος...

Link to comment
Share on other sites

datsun.jpg

 

 

Και αν γουσταρουμε φτιαχνουμε και μια πισινα διοτι υπαρχει και ανθρωπος γι αυτη τη δουλεια .

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×