Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IV


NIS 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ναι αλλα οπως μας δειχνει δεν τον ενδιαφερει και πολυ η βαθμολογια βλεποντας τις μεταγραφικες κινησεις-προπονητη και γενικα το πως τρεχει την ομαδα με τους 70χρονους παρατρεχαμενους. Αν τον νοιαζει η βαθμολογια και κανει αυτες τις κινησεις τοτε μιλαμε για ακρως ανικανο και επικινδυνο ατομο που θα καταστρεψει ανεπανορθωτα την ΑΕΚ σε βαθος χρονου....!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οπως μας δειχνει δεν τον ενδιαφερει και πολυ η βαθμολογια βλεποντας τις μεταγραφικες κινησεις-προπονητη και γενικα το πως τρεχει την ομαδα με τους 70χρονους παρατρεχαμενους. Αν τον νοιαζει η βαθμολογια και κανει αυτες τις κινησεις τοτε μιλαμε για ακρως ανικανο και επικινδυνο ατομο που θα καταστρεψει ανεπανορθωτα την ΑΕΚ σε βαθος χρονου....!

Από ότι κατάλαβα δεν τον συμπαθείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οσο μετραει την τσεπη του περισσοτερο απο την αγαπη μου ΟΧΙ !

Link to comment
Share on other sites

Οσο μετραει την τσεπη του περισσοτερο απο την αγαπη μου ΟΧΙ !

παντως αυτο το κανω κι εγω,

νο οφενς, ετσι?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Οσο μετραει την τσεπη του περισσοτερο απο την αγαπη μου ΟΧΙ !

Αυτό μόνο ο Μπάρλος δεν το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Οσο μετραει την τσεπη του περισσοτερο απο την αγαπη μου ΟΧΙ !

Χαμπε εσυ το χεις παει σε αλλο επιπεδο.

Δεν θες απλα καποιον που να πονα την τσεπη του, αλλα για την αγαπη ΤΟΥ να κανει και καμια σπαταλη.

Οχι..

Θες καποιον που για την αγαπη ΣΟΥ να σπαταλαει απο την τσεπη του.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

παντως αυτο το κανω κι εγω,

νο οφενς, ετσι?

Φυσικα νο οφενς ! Εσυ δεν καταπατησες την ΑΕΚ εχοντας τα πλουτη του σαπιοδοντα ουτε το παιζεις αορατο αφεντικο...!

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Χαμπε εσυ το χεις παει σε αλλο επιπεδο.

Δεν θες απλα καποιον που να πονα την τσεπη του, αλλα για την αγαπη ΤΟΥ να κανει και καμια σπαταλη.

Οχι..

Θες καποιον που για την αγαπη ΣΟΥ να σπαταλαει απο την τσεπη του.

Θελω καποιον για την αγαπη ΜΟΥ/ΜΑΣ να σπαταλησει-επενδυσει βαση της οικονομικης του επιφανειας αυτα που πρεπει για να ειναι η ΑΕΚ εκει που πρεπει ! Αν δεν μπορει και δεν θελει....στο ΚΑΛΟ και να ερθει καποιος ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ διαχειριστης made in 200+ και οχι περασμενου αιωνα....!

Ας ασχοληθει με το γηπεδο ΜΟΝΟ και αν μπορει ας το κανει....δεν με πειραζει αυτο ! Μακρια απο την ΔΙΟΙΚΗΣΗ της ? ΑΕ αυτος και τα ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ που κουβαλαει μαζι του ! Ειναι ομαδικως αχρηστοι και ΑΝΙΚΑΝΟΙ ! ? οσες χαμενες χρονιες θες να το εμπεδωσεις επιτελους?

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε αλλος χαλαει περιουσιες για τα παθη του, αλλος ενα συγκεκριμενο ποσο, αλλος τιποτα. Εγω πχ που τα τελευταια χρονια κινουμαι προς την τριτη κατηγορια, θεωρω πως δεν ειναι δυνατο να απαιτω κιολας να σπαταληθουν χρηματα απο ξενες τσεπες. Ας απαιτησουν οσοι βαζουν λεφτα τοσα χρονια ειτε για διαρκειας, ειτε για ταξιδια ειτε για τοσα αλλα. Στο κατω κατω της γραφης μονο αυτοι μπορουν να μιλανε και να κραζουν. Και μην μου πεις σε παρακαλω πολυ "να βαζει οσα του δινει ο κοσμος" γιατι με ουτε 10,000 διαρκειας αποψη μου ειναι πως και πολλα βαζει.

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε αλλος χαλαει περιουσιες για τα παθη του, αλλος ενα συγκεκριμενο ποσο, αλλος τιποτα. Εγω πχ που τα τελευταια χρονια κινουμαι προς την τριτη κατηγορια, θεωρω πως δεν ειναι δυνατο να απαιτω κιολας να σπαταληθουν χρηματα απο ξενες τσεπες. Ας απαιτησουν οσοι βαζουν λεφτα τοσα χρονια ειτε για διαρκειας, ειτε για ταξιδια ειτε για τοσα αλλα. Στο κατω κατω της γραφης μονο αυτοι μπορουν να μιλανε και να κραζουν. Και μην μου πεις σε παρακαλω πολυ "να βαζει οσα του δινει ο κοσμος" γιατι με ουτε 10,000 διαρκειας αποψη μου ειναι πως και πολλα βαζει.

 

 

Μπούκο, να σου πω την αλήθεια δεν συμφωνώ. Τόσα χρόνια η ? ΑΕ έχει κάνει πολλά έσοδα, σίγουρα πολλά περισσότερα από τα έξοδά της. Άλλωστε κάποια παιδιά τα έχουν καταθέσει εδώ με αριθμούς. Εφόσον δεν γίνεται γήπεδο, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπαίνουν στην ομάδα τα χρήματα. Ναι, δέχομαι ότι ο συλλογισμός μου προϋποθέτει ότι δεν γίνεται σοβαρή προσπάθεια για το γήπεδο. Έτσι πιστεύω. Για το αν μας κοροϊδεύουν κιόλας ηθελημένα, δεν έχω καταλήξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι προεχει ομαδα απο το γηπεδο. Αλλα εγω δεν αποφασιζω. Ωστοσο αναρωτιεμαι τα εσοδα της ομαδας απο διαρκειας, χορηγους και τηλεοπτικα τι υψος μπατζετ καλυπτουν; ? εντε, δεκα δεκαπεντε εκατομμυρια; Για να δουμε ας πουμε ποσα πανε κουμπαρα. Στα περι τσαμπα κριτικης εχουμε διαφορετικη ισως αποψη ωστοσο κατανοεις πιστευω πως δεν υπαρχει λαθος η σωστο σε αυτο και πως καθε πλευρα εχει τα επιχειρηματα της.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

 Και μην μου πεις σε παρακαλω πολυ "να βαζει οσα του δινει ο κοσμος" γιατι με ουτε 10,000 διαρκειας αποψη μου ειναι πως και πολλα βαζει.

Να μου πεις σε παρακαλω τα πολλα που βαζει....με αριθμους και να μου πεις στην Γ Εθνικη ποσα εβαλε με τα διαρκειας παγκοσμιο ρεκορ για Γ Εθνικη. 4η χρονια που εχει παρει τα κερατα του απο εσοδα με φακες που πληρωνει επειδη ο κοσμος ειδε την Α? ΑΤΗ και δεν πηρε τωρα αυτο ειναι η δικαιολογια οτι δεν βαζει? ? οσα διαρκειας πρεπει να παιρνει ο κοσμος οταν βλεπει οτι οσα εσοδα και να εχει η ομαδα παντα δεν εχει τις απαιτουμενες μεταγραφες οχι σε ποιοτητα...αλλα ουτε καν σε ποσοτητα για καλυχη θεσεων...! ? εριμενω να μου γραψεις τι εχει βαλει που τα θεωρεις και πολλα...

QXADZjE.jpg

0SaNyrd.png

Link to comment
Share on other sites

Μην μου βαζεις πρωτοσελιδα Ωρας οταν συζηταμε. Δηλαδη βαζοντας ενα πρωτοσελιδο τι;

 

Με ρωτας να σου πω ποσα εχει βαλει με αριθμους. Να μας πεις κι εσυ πρωτα ποσα εχει βαλει στην τσεπη με αριθμους. Γιατι αφου δεν τα βαζει στην ομαδα τα βαζει στην τσεπη (η τον κουμπρα).

 

Αν ειναι να μιλησουμε για Μελισσανιδη να μιλησουμε για οσα εχουμε ακουσει να εχει πει και οχι με βαση τα οσα λεει η Ωρα αντ αυτου. Αυτο που εχουμε ακουσει ειναι "να ειναι η ΑΕΚ υγιης απο μονη της" και "λιγα απο πολλους και πολλα απο λιγους". Το πρωτο το εχει πετυχει και η λογικη λεει πως με τον καιρο θα αυξανουν τα εσοδα και αρα και το μπατζετ. Φετος πχ εχεις αυξημενο μπατζετ λογω αυξημενων τηλεοπτικων (γιατι αλλο συμβολαιο κλεινει ο προβιβασθεις στην Α και αλλο ο τεταρτος). ? αμε τωρα στο "λιγα απο πολλους και πολλα απο λιγους". Απο την στιγμη που ουτε το ενα συμβαινει ουτε το αλλο δεν κατανοω γιατι πρεπει να τρωει ενας το αναθεμα.

 

Και τελος παντων ρε Χαμπε, υπαρχει καποια εναλλακτικη; Αν υπαρχει, εγω μαζι σου. Εδω ομως ουτε αντιπολιτευση δεν εχουμε. ? ροσφατα ξερω γω εσκασε μυτη να κανει αντιπολιτευση ο ? ατζας. Ε ας αναλαβει ο ? ατζας.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σου εβαλα απλα τα νουμερα των διαρκειας που πανηγυριζαμε τοτε και ειχαν γινει και πρωτοσελλιδα ! Αμφιβαλεις για τους αριθμους των διαρκειας? Εγω να σου πω ποσα εχει βαλει? Εγω λεω τοσα χρονια οπως οι παντες οτι δεν εχει βαλει τιποτα ΔΙΚΟ του εκτος απο εσοδα της ομαδας. Εσυ εγραψες οτι εχει βαλει πολλα...! Ε πες μας τα πολλα αυτα που τα εβαλε. Μην μπλεξεις γηπεδα και μακετες κτλ μιλαμε για την ομαδα τωρα. Αφου πηγες στο θεμα παλι οτι ο κοσμος φταιει ε ποσα διαρκειας θελει τελικα για να βαλει ποσα? Και ποσα εβαλε εστω με τα λιγα που θεωρεις εσυ ! ? ες νουμερο ποσα εβαλε ! Εγω λεω εβαλε 0 ! Με στοιχεια ! 0 !

Link to comment
Share on other sites

Σου εβαλα απλα τα νουμερα των διαρκειας που πανηγυριζαμε τοτε και ειχαν γινει και πρωτοσελλιδα ! Αμφιβαλεις για τους αριθμους των διαρκειας? Εγω να σου πω ποσα εχει βαλει? Εγω λεω τοσα χρονια οπως οι παντες οτι δεν εχει βαλει τιποτα ΔΙΚΟ του εκτος απο εσοδα της ομαδας. Εσυ εγραψες οτι εχει βαλει πολλα...! Ε πες μας τα πολλα αυτα που τα εβαλε. Μην μπλεξεις γηπεδα και μακετες κτλ μιλαμε για την ομαδα τωρα. Αφου πηγες στο θεμα παλι οτι ο κοσμος φταιει ε ποσα διαρκειας θελει τελικα για να βαλει ποσα? Και ποσα εβαλε εστω με τα λιγα που θεωρεις εσυ ! ? ες νουμερο ποσα εβαλε ! Εγω λεω εβαλε 0 ! Με στοιχεια ! 0 !

Μα αν στην ομαδα φανει πως εβαλε εστω και 1€ η ομαδα θα χει προβλημα. Αυτο δεν το ξερεις;

Οποτε ακομα και αν βαζει (εγω πχ λεω βαζει αλλα οχι τιποτα τρελα ποσα ωστοσο κατι ψιλοαγορες παιχτων της εχεις κανει) αυτο θα γινει με τροπο που να μην φανει.

Ωστοσο δεν γινεται να σαλαμοποιεις την υποθεση ΑΕΚ και να μου λες "ποσα εβαλε για το αγωνιστικο". Γιατι και εγω θα σου πω "τοσα εβαλε για το προπονητικο" με κατι χορηγιες Ο? Α? , "τοσα εβαλε για τα νεα γραφεια" κτλ.

Οποτε καλο θα ειναι η παρουσια του να κρινεται συνολικα και οχι να εστιαζουμε εκει που μας συμφερει για να δειξουμε πως εχουμε δικιο και συγκεκριμενα δηλαδη στο αγωνιστικο οπου ΔΕΝ Μ? ΟΡΕΙ (η δεν πρεπει να φαινεται) πως βαζει χρημα.

Και για να κριθει συνολικα η παρουσια του, θα πρεπει να δουμε πως θα τα παει με την Ε? Ο (αφου εκει εχει ριξει κ ιδιος το βαρος αποκλειστικα). Αν πανε ολα κατ ευχη τοτε θα συζητησουμε και για τα υπολοιπα.

? ρος το παρον παντως εχουμε πως η Ε? Ο κατα πως φαινεται μετα απο 20 χρονια γυρναει

? ως στην πρωτη σου χρονια στην SL πηρες κουπα και φετος εισαι σε αποσταση βολης απο κορυφη εχοντας βγαλει ντερμπι

Και μενει το γηπεδο το οποιο πανω κατω ξεραμε πως ειναι δυσκολη περιπτωση (και το οποιο ειναι το μονο που πρακτικα απαιτει υπομονη)

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οκ σηκωνω τα χερια ψηλα ! Οκ βαζει κρυφα λεφτα χωρις να τα χρειαζεται η ομαδα μιας και ξοδευει πολυ λιγοτερα απο τα εσοδα της...! Αυτα ειναι θεωριες Μπουκο και τιποτα χειροπιαστο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι επενδυτη. Ουτε διαχειριστη δεν μπορεις να φερεις Χαμπο. ALati speaking.

Link to comment
Share on other sites

Οχι επενδυτη. Ουτε διαχειριστη δεν μπορεις να φερεις Χαμπο. ALati speaking.

Εδω ο μονος που κανει αντιπολιτευση ειναι ο ? αντζας με ανοιχτες επιστολες και ο Χαμπος απο το ΚΜ και καθομαστε να συζηταμε αν μας κανει ο Μελισσανιδης στην παρουσα φαση

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ηταν ο Μελισσανιδης θα εκλανες ενα αρχιδι. Και σε Ε? Ο και τα όποια εχουν γινει για το γηπεδο και τα οποια λιγα εχουν γινει για να εχεις ομαδαρα.

Αμα βρουν διαχειριστη να κουμανταρει αυτα που εχουν δρομολογηθει εγω θα γινω αστροναυτης.

Να λεμε να λεμε να λεμε, να πουμε και κανα ρεαλιστικο.

Αυτος ειναι. Αν δε σου αρεσει μην ασχολεισαι φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να τα διαχειριστουν δεν μπορουν οοοοοοολοι μαζι. Δε συζηταμε να τα εφταναν εδω που τα εφτασε.

Ουτε τη διαχειριση τους δεν μπορουσαν οοοοοοοοοολοι μεχρι τωρα.

? αμε τωρα στην τσιγκουνια. ? ρωταθλητης. Μαζι σου. Ας αποδειξει οτι μπορει να τους το παρει με ενα ταληρο max. Στα παπαρια μου αν θα βαλει οσα ο παντοφλης.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Αλίμονο αν τα λίγα για ΑΕΚ έξοδα που έχουμε δεν μπορούν να καλυφθούν από τα έσοδα και χρειάζεται να βάλει και άλλα ο Μελ.

 

Κατά τα άλλα αν όντως μπαίνουν στην άκρη λεφτά για το γήπεδο εμένα δεν με χαλάει αρκεί όντως να γίνει.? ρώτα το γήπεδο μετά όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Λεφτα εβαλαν πολλοι στην ΑΕΚ. Και η ΕΝΙΚ και ο ? απας και ο Νοτιας και ο ? ολυς και διαφοροι. Και τους πηδαγαν τα κορακια. 20 χρονια το βλεπουμε το εργο ακομα δεν το χουμε εμπεδωσει. Ας τελειωσει το ανεκδοτο με την Ε? Ο και αν μετα με πενηνταρισιες διαιτησιες τρωει τριαρες στο Καραισκακη οπως προχτες εδω θα μαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να τον πηδανε και να μη βαζει και μια κι εμεις με πρησμενα παπαρια να περιμενουμε επο και γηπεδο να παει να γαμηθει. ? οιος λεει το αντιθετο ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να τελειωσει το παραμυθι που ζουμε απο το 1996, να σουλουπωθει το προιον οσο μπορει γιατι πλεον ειναι νεκρο (ελληνικο ποδοσφαιρο εννοω) και η ΑΕΚ να στελεχωθει σιγα σιγα απο νεους ανθρωπους. Αναποφευκτα θα συμβει καθως τα χρονια περνουν και ποσο να βασταξει ακομα ο χαζος ο Μπαγεβιτς; Αν αυτα συμβουν, ο κοσμος της ΑΕΚ εχει αποδειξει πως εκει θα ειναι. Αν μαλιστα φτιαξει και το γηπεδο για μενα θα ναι εθναρχης. Και ας δεν βαλει μια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×