Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IV


NIS 9-11
 Share

Recommended Posts

Μια τοπική εφημερίδα, εκανε μια δημοσκόπηση στη ΝΦ λέει και δημοσιευτηκαν τα αποτελεσματα το σαββατο νομίζω.

efhmerida-fx-news-maios2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο παπαρης εκανε συγκεντρωση μαζευτηκαν 200 νοματαιοι 100 τσεοι και 50 αεκατζηδες που τους κανανε καζουρα

Link to comment
Share on other sites

Στη λαϊκή αύριο πιο πολύ κόσμο θα έχει. 

Η δημοσκόπηση της ΦΧ Νιούζ δεν είναι και η επιτομή της επιστημονικής εγκυρότητας και πρόκειται για ενημερωτικό μεν, αντί-Βασιλοπουλικό σάιτ δε.

Ον-λάιν ήταν και ψήφιζες και από τον Παναμά αν ήθελες. 

Εγώ επιμένω ότι ο κόσμος όπως το εισπράττω στην πόλη που ζω είναι απλά αδιάφορος, αλλά από εκείνους που ασχολούνται οι ΝΑΙ είναι περισσότεροι από τους ΟΧΙ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στη λαϊκή αύριο πιο πολύ κόσμο θα έχει. 

Η δημοσκόπηση της ΦΧ Νιούζ δεν είναι και η επιτομή της επιστημονικής εγκυρότητας και πρόκειται για ενημερωτικό μεν, αντί-Βασιλοπουλικό σάιτ δε.

Ον-λάιν ήταν και ψήφιζες και από τον Παναμά αν ήθελες. 

Εγώ επιμένω ότι ο κόσμος όπως το εισπράττω στην πόλη που ζω είναι απλά αδιάφορος, αλλά από εκείνους που ασχολούνται οι ΝΑΙ είναι περισσότεροι από τους ΟΧΙ. 

Σας έκανε την τιμή το κου κου ε το μου λου να επισκεφτεί την γειτονιά σας και συ δεν βγάζεις άχνα γατάκι ε?

Link to comment
Share on other sites

Σας έκανε την τιμή το κου κου ε το μου λου να επισκεφτεί την γειτονιά σας και συ δεν βγάζεις άχνα γατάκι ε?

Κατέβηκε σύσσωμο έμαθα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε σύσσωμο έμαθα. 

Κακίες.

Μια πολύ ελάχιστη αντιπροσωπεία έστειλε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ηρεμα και χωρίς να συμβεί το παραμικρό, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της δημοτικής αρχής, την Δευτέρα (15/5) το απόγευμα στο κέντρο της Νέας Φιλαδέλφειας.

Ισχυρές ήταν οι αστυνομικές δυνάμεις περιμετρικά της πλατείας Πατριάρχου όπου έγινε η συγκέντρωση και οι ομιλίες. Όλα όμως κύλησαν ειρηνικά και δεν υπήρξε καμία πρόκληση κατά της εκδήλωσης.

Κόμματα (ΛΑ.Ε. – ΜΛ-ΚΚΕ – ΑΝΤΑΡΣΥΑ) και συλλογικότητες από όλη την Αττική έδωσαν το παρών, με τα πανό τους, μοίρασαν φυλλάδια με τις ιδεολογικές τους θέσεις και μαζί με λίγους κατοίκους της πόλης μας που παραβρέθηκαν στην εκδήλωση της δημοτικής αρχής, άκουσαν την ομιλία του Δημάρχου. Στην συγκέντρσωση παραβρέθηκαν, οι Δήμαρχοι Ν. Ιωνίας Η. Γκότσης, Χαλανδρίου Σ. Ρούσσος, Κερατσινίου Χ. Βρεττάκος, ο επικεφαλής της Λ.Α.Ε.

Π. Λαφαζάνης και η π. Υπουργός κ. Ν. Βαλαβάνη.

Σύμφωνα με πληροφορίες περίπου 200 με 300 ήταν συνολικά τα άτομα που παραβρέθηκαν στην εκδήλωση, η οποία ξεκίνησε περίπου στις 7.30μμ και τελείωσε στις 9μμ.

Να σημειώσουμε ότι η διακόπηκε η κυκλοφορία στην Λ. Δεκελείας από τις 7.30μμ μέχρι και λίγο μετά τις 9μμ, για τις ανάγκες της εκδήλωσης…

Φ-Χ Νιούζ

Link to comment
Share on other sites

νταξει αυτος στα επομενα 2 χρονια που του μενουν ξερω γω θα ξεφτιλιστει εντελως 

Link to comment
Share on other sites

 

Akoma kai o kompotis ,apo ntropi , plirwse eforia kai dilose 173 eisitiria kapote

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Επικός Μάικ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στη λαϊκή αύριο πιο πολύ κόσμο θα έχει. 

Η δημοσκόπηση της ΦΧ Νιούζ δεν είναι και η επιτομή της επιστημονικής εγκυρότητας και πρόκειται για ενημερωτικό μεν, αντί-Βασιλοπουλικό σάιτ δε.

Ον-λάιν ήταν και ψήφιζες και από τον Παναμά αν ήθελες. 

Εγώ επιμένω ότι ο κόσμος όπως το εισπράττω στην πόλη που ζω είναι απλά αδιάφορος, αλλά από εκείνους που ασχολούνται οι ΝΑΙ είναι περισσότεροι από τους ΟΧΙ. 

Οταν εμενα εγω φιλαδελφεια, δεν υπηρχαν καν τοπικά μέσα ενημέρωσης.Ναι φανταζομαι οτι θα ναι αδιαφοροι οι περισσοτεροι, και τοτε αδιαφοροι ηταν, ουτε τους χαλουσε που μαζευοταν κοσμος καθε δεκα μερες με δυο βδομάδες, ουτε το υποστηριζαν. Απλά ηταν διαφορετικό από τη καθημερινή ρουτίνα της γειτονιάς. Μάλλον στη δημοσκοπηση δεν θα ψηφισε σχεδόν κανενας κατοικος. Οι περισσοτεροι  κατοικοι δεν ασχολουνται με την υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερουμε πως και τα 3 τοπικα μεσα e-alitheia, e-filadelfeia, fx-news απο εκει που ηταν ψιλοουδετερα ή και κατα του γηπεδου γυρισαν φανατικα σχεδον υπερ. Δεν ξερω τι και πως με μπικικινι, αλλα σιγουρα τα τα ψεματα του αβ επαιξαν και αυτα τον ρολο τους. Οι δημοτες αν και δεν πολυασχολουνται σε ποσοστο τουλαχιστον 80% με την ολη φαση, συνειδητοποιησαν ομως τι φρουτο εξελεξαν πριν 3 χρονια που κυκλοφορει με μπραβους χτιστους στους δρομους, αυτογελοιοποιειται σαν μαιντανος στα ΜΜΕ και δεν μπορει να αρθρωσει μια δομημενη προταση. Ειναι δυνατον δημαρχος περιοχης και σχεδον 3 χρονια τωρα δεν βλεπω να εχει ασχοληθει με ενα σοβαρο προβλημα του δημου αλλα τον απασχολει το γηπεδο.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

 Ρε δημαρχος περιοχης και σχεδον 3 χρονια τωρα με ενα σοβαρο προβλημα του δημου δεν εχει ασχοληθει περαν του γηπεδου της ΑΕΚ. 

Έχω ζήσει στα 14-15 χρόνια που μένω εδώ, 4 δημάρχους, Αδαμόπουλο, Κόντο, Χήρα Αποστολάκη, Βασιλόπουλος. 

Πέραν του γηπέδου η χειρότερη από όλους ήταν η χήρα. Το απόλυτο τίποτα. Βέβαια μιλάμε για μια επιλογή της παράταξης της πάνω από το φέρετρο του μακαρίτη του Αποστολάκη, αλλά ρε πούστη μου δυο πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν. 

Αδιάφορος ως δήμαρχος και ο Αδαμόπουλος. 

Όσο και να μη μου αρέσει που το λέω, τα τουλάχιστον στοιχειώδη τα έχουν κάνει ο Κόντος και τούτος εδώ. Τουλάχιστον σε επίπεδο φαίνεσθαι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γκεστ εμφάνιση από το ΚΚΕ Μ-Λ!

 

Eχω μια απορια απο μικρος εδω και χρόνια. Ποια ειναι η διαφορα του ΚΚΕ Μ-Λ απο το ΚΚΕ Λ-Μ?

 

 Εφυγε και ο Λαφαζάνης από τη κυβερνηση και δεν υπάρχει πια κανείς να το εξηγήσει στον Καμμένο  :D 

18447490_10210917553087822_4780187313086

Link to comment
Share on other sites

Έχω ζήσει στα 14-15 χρόνια που μένω εδώ, 4 δημάρχους, Αδαμόπουλο, Κόντο, Χήρα Αποστολάκη, Βασιλόπουλος. 

Πέραν του γηπέδου η χειρότερη από όλους ήταν η χήρα. Το απόλυτο τίποτα. Βέβαια μιλάμε για μια επιλογή της παράταξης της πάνω από το φέρετρο του μακαρίτη του Αποστολάκη, αλλά ρε πούστη μου δυο πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν. 

Αδιάφορος ως δήμαρχος και ο Αδαμόπουλος. 

Όσο και να μη μου αρέσει που το λέω, τα τουλάχιστον στοιχειώδη τα έχουν κάνει ο Κόντος και τούτος εδώ. Τουλάχιστον σε επίπεδο φαίνεσθαι. 

 Πάντως  την εικόνα οσων εχει πιθανώς κανει, τη χαλάει με την εμμονή του για το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεθεί και κυκλοφορήσει πολλές φορές στην Νέα Φιλαδέλφεια και την τελευταία διετία συνέπεσε με τους εξής αγώνες:

ΠΑΟ-Ολυμπιακός(3-1) , Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ(2-1), ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός(1-2) και προχθές στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ(0-1) όταν σχόλασα και έφτασα στις εξι και τέταρτο.

Όλους σε ένα συγκεκριμένο χώρο. Η μόνη φορά που ήταν γεμάτο με οπαδούς μίας ομάδας και μιλάμε για 40-50 άτομα ήταν στον προχθεσινό αγώνα πλει-ωχ.

Στα Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ πολύ λίγα πράγματα με αρκετούς να μη βλέπουν αγώνα, στο Ολυμπιακός-ΠΑΟ μέτρια.

Επίσης στο Πανιώνιος-ΠΑΟ υπήρχε μόλις ένας παναθηναϊκός.

Το ίδιο ίσχυσε και σε άλλα καταστήματα της ευρύτερης περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεθεί και κυκλοφορήσει πολλές φορές στην Νέα Φιλαδέλφεια και την τελευταία διετία συνέπεσε με τους εξής αγώνες:

ΠΑΟ-Ολυμπιακός(3-1) , Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ(2-1), ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός(1-2) και προχθές στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ(0-1) όταν σχόλασα και έφτασα στις εξι και τέταρτο.

Όλους σε ένα συγκεκριμένο χώρο. Η μόνη φορά που ήταν γεμάτο με οπαδούς μίας ομάδας και μιλάμε για 40-50 άτομα ήταν στον προχθεσινό αγώνα πλει-ωχ.

Στα Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ πολύ λίγα πράγματα με αρκετούς να μη βλέπουν αγώνα, στο Ολυμπιακός-ΠΑΟ μέτρια.

Επίσης στο Πανιώνιος-ΠΑΟ υπήρχε μόλις ένας παναθηναϊκός.

Το ίδιο ίσχυσε και σε άλλα καταστήματα της ευρύτερης περιοχής.

Καλά οι φιλαδελφειωτες γαυροι τους βλεπουν στο σπιτι τους τους αγωνες. Επίσης δεν φέρουν διακριτικά της ομάδας τους, πέρα από τα κόκκινα σωβρακάκια που φορούν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Γκεστ εμφάνιση από το ΚΚΕ Μ-Λ!

 

Eχω μια απορια απο μικρος εδω και χρόνια. Ποια ειναι η διαφορα του ΚΚΕ Μ-Λ απο το ΚΚΕ Λ-Μ?

 

 

 

1918===>ίδρυση ΚΚΕ

 

1956===>διασπαση ΚΚΕ/ δημιουργία  ΟΑΚΕ κλπ(=οργανώσεις που θέλουν το ΚΚΕ να ειναι σταλινικό-ζαχαριδιακό)

Το 1956, λίγες μέρες μετά το 20ο συνέδριο του ΚΚΣΕ που καταδίκασε το σταλινισμό, συγκλήθηκε, η «6η

Πλατιά Ολομέλεια της ΚΕ και της ΚΕΕ του ΚΚΕ». Στις εργασίες της, στις οποίες παρουσιάστηκαν σημαντικές

παρατυπίες, καθαιρέθηκε ο τότε ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Νίκος Ζαχαριάδης

 

1964===>διασπαση ΚΚΕ/ δημιουργία ΟΜΛΕ (μαοϊσμός)

Η Οργάνωση Μαρξιστών Λενινιστών Ελλάδας, πιο γνωστή ως ΟΜΛΕ υπήρξε ελληνική Μαοϊκή κίνηση που αποσπάστηκε από το ΚΚΕ το 1964, εναντιόμενη στον "σοβιετικό ρεβιζιονισμό" (αναθεωρητισμό).

 

1968===>διασπαση ΚΚΕ/ δημιουργία ΚΚΕ-εσωτερικού [προγονος του ΣΥΝ - ρευμα ευρωκομμουνισμού]

Στη διάρκεια της 12ης Ολομέλειας μια ομάδα στελεχών συντάχθηκε με τη γραμμή του Ευρωκομμουνισμού και αποχώρησαν δημιουργώντας το ΚΚΕ-Γραφείο Εσωτερικού (γνωστό μετά τη μεταπολίτευση ως ΚΚΕ Εσωτερικού).

 

1976===>διάσπαση ΟΜΛΕ σε

α)ΜΛ-ΚΚΕ

β)ΚΚΕ-ΜΛ (πλειοψηφία διασπασης)

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ζήσει στα 14-15 χρόνια που μένω εδώ, 4 δημάρχους, Αδαμόπουλο, Κόντο, Χήρα Αποστολάκη, Βασιλόπουλος.

Πέραν του γηπέδου η χειρότερη από όλους ήταν η χήρα. Το απόλυτο τίποτα. Βέβαια μιλάμε για μια επιλογή της παράταξης της πάνω από το φέρετρο του μακαρίτη του Αποστολάκη, αλλά ρε πούστη μου δυο πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν.

Αδιάφορος ως δήμαρχος και ο Αδαμόπουλος.

Όσο και να μη μου αρέσει που το λέω, τα τουλάχιστον στοιχειώδη τα έχουν κάνει ο Κόντος και τούτος εδώ. Τουλάχιστον σε επίπεδο φαίνεσθαι.

Τι εχει κανει δηλαδη; Γιατι εγω βλεπω μια πολη βρωμικη και με αυξημενα δημοτικα τελη.

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει κανει δηλαδη; Γιατι εγω βλεπω μια πολη βρωμικη και με αυξημενα δημοτικα τελη.

Η πόλη είναι 10 φορές πιο καθαρή από όσο ήταν με την χήρα. 

Βγάζει 3 φορές το χρόνο την υπηρεσία πρασίνου και συμμαζεύει παρτέρια, θάμνους, δέντρα κλπ. 

Έτρεξε ένα χαζοπρογραμματάκι και έφτιαξε όλα τα σπασμένα πεζοδρόμια. 

Έτρεξε πολλές ασφαλτοστρώσεις. 

Βρήκε άκρη με το 1ο Δημοτικό, το ιστορικό Σπαθάρη και με το 3ο Γυμνάσιο-Λύκειο. 

Να είμαστε δίκαιοι όταν το αποσυνδέουμε από το θέμα του γηπέδου που εκεί μπαίνει στη μέση το ιδεολογικό κάψιμο που έχει. 

Και στα λέω εγώ που ούτε ψηφοφόρος του είμαι και θα γίνω ποτέ, αλλά όταν συγκρίνεις με το απόλυτο μηδέν της χήρας, δε μπορεί να μην βλέπεις τα προφανή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Eutuxia Papalouka προς στα φιλαδέλφεια

Από χθες το βράδυ μιζαδόροι εξωνημένοι κατάδικοι, οπαδικά φασιστοσάιτ της κακιάς ώρας, τοπικοί διαπλεκόμενοι γλύφτες, ακροδεξιά κατακάθια κλπ έχουν ξεφύγει... Όσο πέτυχαν να ακυρώσουν την συγκέντρωση (αν και το προσπάθησαν με κάθε δυνατό μέσο...) άλλο τόσο θα καταφέρουν να πείσουν ότι είμασταν "3 κι ο κούκος" στην πλατεία!

Ευτυχώς ο φωτογραφικός φακός και η εμπειρία όσων συμμετείχαν είναι αδιάψευστοι μάρτυρες... Venceremos!

Link to comment
Share on other sites

Να ακυρώσουν ποιοι, ποια ρε κοπελιά;

Αυτοακυρώθηκε από μόνη της, αυτή η γελοιότητα που στήσατε. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×