Jump to content

σκουλήκια - Α.Ε.Κ. (23η αγ.): 02/03, 19:00, EΡΤ1


SpiRos
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      5
    • Μπακασέτας
      1
    • Μάνταλος
      1
    • Λιβάγια
      1
    • Πόνσε
      7
    • Σβάρνας
      1
    • Μπογέ
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      10
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      11
    • Τσόσιτς
      2
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      1
    • Άλεφ
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Μπογέ
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, The Magician said:

Διοτι υπηρχε και υπαρχει ο κινδυνος να βρει κανονικο προπονητη η ΑΕΚ και να βγει στη συνταξη απο τωρα ή να πεσει σε Αστερες και Ατρομαχτους με λιγοτερα απο τα μισα που παιρνει τωρα. Ολα για ολα τα παιζει ο Χιμενεθ γιατι ξερει πολυ καλα οτι εισαι ο μοναδικος οργανισμος με ανοχη και συγχωροχαρτια για τις απιστευτες μαλακιες του. Κανει την παπια στις μεταγραφες να μην εκνευριζει και τους υπευθυνους, παει και σε σουβλατζηδικα, πουλαει αεκτζηδιλικι και ολα καλα. Το μοναδικο χαρτι του Χιμενεθ ειναι η ΑΕΚ.

Αρα ή δεν πιστευει στον εαυτο του και απλα ηρθε ως καμικαζι και τυχοδιωκτης κι ο,τι κατσει ή εφαγε αυτοπαραμυθιασμα οτι στην ΑΕΚ ο,τι αγγιζει ειναι χρυσος.

Και τις 2 περιπτωσεις δεν τις λες και υπερ του.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ήρεμος απόψε γιατί το περίμενα.Πέρσι τέτοια εποχή ήμασταν τσίτα.

Στόχος μια καλή προσπάθεια στο κύπελο και να τελειώσουμε αξιοπρεπώς τη χρονιά (θα ήθελα μια 4άρα στο βάζελο).

Link to comment
Share on other sites

Παντως για το οτι ο Χιμενεθ πηρε πρωταθλημα Α Εθνικης στην Ελλαδα και μετα βρεθηκε να προπονει ομαδα με στοχο το πρωταθλημα της σεγουνδα στην Ισπανια, μαλλον αυτο εχει να κανει με την διαφορα μεταξυ του ποδοσφαιρου των δυο χωρων. Και οι Αραουχο,Λιβαγια ηταν το κορυφαιο ισως επιθετικο διδυμο στην σουπερλιγκα περσι και στην σεγουνδα δυσκολευοντουσαν, εκτος απο μια φορα πριν μερικα χρονια που βγηκε πρωτος σκορερ ο Σερχιο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανολο παει σε σουβλατζιδικα ενω ο Μαρινος τρωει μονο στη Σπονδη γι αυτο δε μας εκανε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν φυγει ο Μανολο θα παει στην Ραγιο να πουλαει οπαδιλικι στους μπουκανερος και να συμμετεχει σε πρωτοβουλιες κατοικων του βαγιεκας για να γλυτωσει την εξωση καμια γιαγια που ειναι στην συνταξη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moukie said:

Ο Μανολο παει σε σουβλατζιδικα ενω ο Μαρινος τρωει μονο στη Σπονδη γι αυτο δε μας εκανε :lol:

Καταλαβαινεις παρα πολυ καλα τι λεω. Ουζουνιδης δεν υπαρχει και δεν προκειται να ξαναϋπαρξει για την ΑΕΚ. Και περαν του πρωτου ποστ δεν τον επανεφερα στην κουβεντα για κανενα λογο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οταν φυγει ο Μανολο θα παει στην Ραγιο να πουλαει οπαδιλικι στους μπουκανερος και να συμμετεχει σε πρωτοβουλιες κατοικων του βαγιεκας για να γλυτωσει την εξωση καμια γιαγια που ειναι στην συνταξη.

Θα παει να μπλεξει ο δεξιος με τους Μπουκανερος;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Να θυμησω καπου εδω οτι το γαμημενο το πισωγυρισμα που εκανε ο Μελισσανιδης το καλοκαιρι του 2018, να το θυμουνται ολοι οχι μονο μετα απο τετοια, για να μην μας σπανε ορχεις οταν αλλοι τα γραφουμε σταθερα,  ακομα και μετα απο νικες.

Διαφορετικα συζηταμε σαν μικρα παιδια.

Γνωμη μου παντα.

Με κάθε σεβασμό, νομίζω έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα.
Δεν υπάρχει κανείς στο ΚΜ (τουλάχιστον απ'όσο θυμάμαι) που να μην λέει ότι το καλοκαίρι έγιναν μεγάλες μαλακίες από τον Μελισσανίδη. ΟΛΟΙ συμφωνούμε. Και όλοι συμφωνούμε ότι οι μαλακίες αυτές έχουν κάνει την χρονιά αυτή να είναι πισωγύρισμα.
Η διαφορά είναι ότι εσείς που τα γράφετε σταθερά, και μετά από νίκες, δεν μιλάτε για πισωγύρισμα της σεζόν. Μιλάτε για ρόστερ Β Εθνικής, παίκτες που δεν θα μπορούσαν να σταθούν σε κανένα αντίπαλο, μπαοκια που ξεφύγανε, πρόεδρΑ που είναι πάνω-κάτω Αδαμίδης, τσεπώματα, πρωταθλήματα βγαλμένα από την μύτη, περσινά κύπελλα και φετινά κυπελλάκια κλπ.
Οπότε οκ, όσο εσένα σου σπάνε οι ορχεις άλλο τόσο μου σπάνε και εμένα.
Και δεν θεωρώ ότι είμαι εγώ ή όσοι λέμε κάτι διαφορετικό από αυτά αυτοί που συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδιά.

Επίσης γνώμη μου.

P.S.: Όλα αυτά δεν τα έχεις πει εσύ, ούτε αναφέρομαι με αυτά αποκλειστικά σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Θα παει να μπλεξει ο δεξιος με τους Μπουκανερος;

Καλα μια χαρα θα εμπλεκε. θα ελεγε στανταρ "ομαδα και συνοικια με αξιες, ασχετα απο τις ιδεες μου", το χει σου λεω, ανετα θα πουλουσε συναισθημα ή θα το μοιραζοταν κιολας, δεν ειμαι στο μυαλο του. Παντως θα του ταιριαζε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tan21 said:

ξεκινας με αυτο και μετα περιγραφεις με τα μελανοτερα χρωματα τον οργανισμο, διαμεσω υποβαθμισης του χιμενεθ, αφου αυτος που τελοσπαντων "υποβαθμιζεις" λες οτι σε εχει καταλαβει ποιος εισαι. πως υπαρχει τοτε πραγματικος κινδυνος να εμφανιστει κανονικος προπονητης σε μη κανονικες συνθηκες?

Οπως βρηκε αυτον. Κι οπως ξερει οτι και τον Καναντι κοιταξες και το Μιλογεβιτς και τον αλλον που κοπηκε τελευταια στιγμη επειδη "δεν ξερει την ελληνικη πραγματικοτητα".

Μια χαρα ξερουν κι αλλοι να κοροιδευουν, δεν ειναι ο μονος ξυπνιος ο Χιμενεθ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, firebird said:

Με κάθε σεβασμό, νομίζω έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα.
Δεν υπάρχει κανείς στο ΚΜ (τουλάχιστον απ'όσο θυμάμαι) που να μην λέει ότι το καλοκαίρι έγιναν μεγάλες μαλακίες από τον Μελισσανίδη. ΟΛΟΙ συμφωνούμε. Και όλοι συμφωνούμε ότι οι μαλακίες αυτές έχουν κάνει την χρονιά αυτή να είναι πισωγύρισμα.
Η διαφορά είναι ότι εσείς που τα γράφετε σταθερά, και μετά από νίκες, δεν μιλάτε για πισωγύρισμα της σεζόν. Μιλάτε για ρόστερ Β Εθνικής, παίκτες που δεν θα μπορούσαν να σταθούν σε κανένα αντίπαλο, μπαοκια που ξεφύγανε, πρόεδρΑ που είναι πάνω-κάτω Αδαμίδης, τσεπώματα, πρωταθλήματα βγαλμένα από την μύτη, περσινά κύπελλα και φετινά κυπελλάκια κλπ.
Οπότε οκ, όσο εσένα σου σπάνε οι ορχεις άλλο τόσο μου σπάνε και εμένα.
Και δεν θεωρώ ότι είμαι εγώ ή όσοι λέμε κάτι διαφορετικό από αυτά αυτοί που συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδιά.

Επίσης γνώμη μου.

P.S.: Όλα αυτά δεν τα έχεις πει εσύ, ούτε αναφέρομαι με αυτά αποκλειστικά σε εσένα.

Αφου δεν τα εχω πει εγω, λαθος το "εσεις" κλπ  και επομενως ας μην μου την ξαναπει κανεις οταν γραφω οτι το καλοκαιρι διελυσε την ομαδα.

Αυτο εννουσα, τα υπολοιπα μαλλον εψαχνες αφορμη να τα γραψεις.

Οποιος εχει προβλημα με συγκεκριμενους να τη  λεει σε συγκεκριμενους ή σε συγκεκριμενα post, εφοσον τον πνιγει το δικιο του.

Οχι να την λεει και σε οποιον του γραφει σταθερα την προφανη αληθεια και δεν θελει να την δει.

Υγ. Πρωταθληματα βγαλμενα απο την μυτη ειναι λαθος ας πουμε και το βαζεις και στην ιδια προταση με το ροστερ β εθνικης. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλα μια χαρα θα εμπλεκε. θα ελεγε στανταρ "ομαδα και συνοικια με αξιες, ασχετα απο τις ιδεες μου", το χει σου λεω, ανετα θα πουλουσε συναισθημα ή θα το μοιραζοταν κιολας, δεν ειμαι στο μυαλο του. Παντως θα του ταιριαζε.

Σωστο κι αυτο. Εδω το επαιζε αεκτζης απο μικρος οταν ειχε αφεντικο τον Κασκνακιδη, στη Ραγιο θα κολλησει;

Ο ορισμος του τυχοδιωκτη παρτακια, δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο πραγμα. Και πιο πουστικα απο τον Πογετ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Magician said:

Καταλαβαινεις παρα πολυ καλα τι λεω. Ουζουνιδης δεν υπαρχει και δεν προκειται να ξαναϋπαρξει για την ΑΕΚ. Και περαν του πρωτου ποστ δεν τον επανεφερα στην κουβεντα για κανενα λογο.

Καταλαβαινω τι λες αλλα σε βρισκω τρομερα υπερβολικο και αδικο.

Προσωπικα μου αρεσει ο τροπος που αντιμετωπιζει δημοσια την ομαδα ο Χιμενεθ, το κανει παντα με σεβασμο προς το κλαμπ και τον κοσμο.  

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, The Magician said:

Σωστο κι αυτο. Εδω το επαιζε αεκτζης απο μικρος οταν ειχε αφεντικο τον Κασκνακιδη, στη Ραγιο θα κολλησει;

Ο ορισμος του τυχοδιωκτη παρτακια, δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο πραγμα. Και πιο πουστικα απο τον Πογετ.

Δεν ξερω αν ειναι παρτακιας αλλα οργανισμοι , οπως οι ομαδες της ανδαλουσιας, ή η Ραγιο, ή η ΑΕΚ, οπου πρωταγωνιστουν το συναισθημα και η αυταπαρνηση, του ταιριαζουν.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, firebird said:

Με κάθε σεβασμό, νομίζω έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα.
Δεν υπάρχει κανείς στο ΚΜ (τουλάχιστον απ'όσο θυμάμαι) που να μην λέει ότι το καλοκαίρι έγιναν μεγάλες μαλακίες από τον Μελισσανίδη. ΟΛΟΙ συμφωνούμε. Και όλοι συμφωνούμε ότι οι μαλακίες αυτές έχουν κάνει την χρονιά αυτή να είναι πισωγύρισμα.
Η διαφορά είναι ότι εσείς που τα γράφετε σταθερά, και μετά από νίκες, δεν μιλάτε για πισωγύρισμα της σεζόν. Μιλάτε για ρόστερ Β Εθνικής, παίκτες που δεν θα μπορούσαν να σταθούν σε κανένα αντίπαλο, μπαοκια που ξεφύγανε, πρόεδρΑ που είναι πάνω-κάτω Αδαμίδης, τσεπώματα, πρωταθλήματα βγαλμένα από την μύτη, περσινά κύπελλα και φετινά κυπελλάκια κλπ.
Οπότε οκ, όσο εσένα σου σπάνε οι ορχεις άλλο τόσο μου σπάνε και εμένα.
Και δεν θεωρώ ότι είμαι εγώ ή όσοι λέμε κάτι διαφορετικό από αυτά αυτοί που συμπεριφέρονται σαν μικρά παιδιά.

Επίσης γνώμη μου.

P.S.: Όλα αυτά δεν τα έχεις πει εσύ, ούτε αναφέρομαι με αυτά αποκλειστικά σε εσένα.

Τα "Νεα ΑΕΚ του Τιγρη" ξεχασες να αναφερεις  ,  αποθεωση του "μεγαλου Λαζαρου που τα εβαλε με τα μουνοπανα της ΑΕΚ" και το γηπεδο που απ οταν ξεκινησε να το χτιζει ο καταστροφεας της ΑΕΚ εγινε "τατσιμεντα"

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, The Magician said:

Σωστο κι αυτο. Εδω το επαιζε αεκτζης απο μικρος οταν ειχε αφεντικο τον Κασκνακιδη, στη Ραγιο θα κολλησει;

Ο ορισμος του τυχοδιωκτη παρτακια, δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο πραγμα. Και πιο πουστικα απο τον Πογετ.

Εγω θελω να σε δω μια μερα να κανεις τετοια αναλυση και για το ποιον του Σαχλαμαρινου.

Το οποιο ποιον του ηταν γνωστο απο βαζελο ακομα, αλλα δεν ειδα να σε χαλαει οταν ηταν να ερθει.

Αλλα τελος παντων να δεχτω οτι δεν ηξερες γιατι δεν ειχες ασχοληθει.

Κανε μας μια τετοια κριτικη και για τον Μαρινο τωρα που ξερεις και ασχοληθηκες.

Εχε γενικα κατα νου πως καποιοι φτασαμε 30 μπας και πανηγυρισουμε πρωταθλημα. Πουστης ξεπουστης λοιπον, για μια ολοκληρη γενια ΑΕΚτζηδων που ειχαν μεγαλωσει με ιστοριες (για αγριους θα πω) σχετικα με την ΑΕΚ και ακουγε για.... πετρινα επειδη ταχα δεν επαιρνε για 10 χρονια πρωταθληματα η ΑΕΚ, ο συγκεκριμενος προπονητης υπεγραψε για παντα στις καρδιες μας περσι. Και επειδη η γενια αυτη ειναι νεοτερη απο την δικη σου, θελετε δεν θελετε οι αφηγησεις μας θα κρατησουν περισσοτερο και θα περασουν στους επομενους.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το ροστερ. Απο τους αποψινους 11

Δεν κανουν γενικα για βασικοι

Μπαρκας, Μπακακης, Οικονομου, Τσοσιτς, Μπακασετας, Μανταλος

 

Κανουν για βασικοι μονο εφοσον σοβαρευτουν ή ειναι σε φορμα

Σιμοες, Λιβαγια, Γκαλο, Αλεφ(?)

 

Κανουν σιγουρα για βασικοι

Πονσε (με τραγικη οψιον το καλοκαιρι)

 

Οποτε καλα τα περι προπονητων, αλλα υπαρχει κι ενα ροστερ που κατεβαινει στο γηπεδο.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για το ροστερ Νικο. Καποιοι απο αυτους που λες κανουν, απλα ειναι για ρολιστες.

Link to comment
Share on other sites

οκ μια ήταν που τι λές και μέσα στο πρόγραμμα στη φάση που είναι οι δύο ομάδες δλδ η ΑΕΚ ψυχοραγεί σε παίκτες και δυνάμεις + ότι είχε αγώνα τρίτη με κακή φυσική κατάσταση και ο άρης που πλέον έγινε ομάδα παντελίδη δλδ να χτυπάει σαν κόμπρα στις αντεπιθέσεις  και να παίζει με ένταση . ο τρόπος ξενίζει και ότι ο μανόλο πιάστηκε μαλάκας απο τον παντελίδη που τον περίμενε πώς και πώς του έδωσε τη μπάλα και το 2-0 μιάζει λίγο , μια νίκη που ο άρης της ήθελε πολλή και είχαν ντοπαριστεί όλοι αφού ήταν το μόνο που θα θυμούνται φέτος εκτός του ότι θα βγούν ευρώπη στο τέλος . Δεν νομίζω ότι όπως κατέβηκε αποφασισμένος ο άρης όποιος και να έπαιζε απο αυτούς που έχουμε και με όποιο τρόπο θα άλλαζε τπτ . Ψυχραιμία καμμένη χρονιά απο το σεπτέμβρη σχεδόν είναι και έχουμε απλά ελπίδες να σώσουμε ότι μπορούμε μέσω κυπέλλου . η τριτη θέση δύσκολα χάνεται αφού ο ατρόμητος έχει την τριάδα αγώνων και μάλιστα εκτός τα δύο + κάποια πολλή δύσκολα ματς . 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, The Magician said:

Σωστο κι αυτο. Εδω το επαιζε αεκτζης απο μικρος οταν ειχε αφεντικο τον Κασκνακιδη, στη Ραγιο θα κολλησει;

Ο ορισμος του τυχοδιωκτη παρτακια, δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο πραγμα. Και πιο πουστικα απο τον Πογετ.

όσο ατλέτικο ήταν και ο σιμεονε απο μικρός

8d4308487efec9e9d0f17893aeeb9f33

Link to comment
Share on other sites

Η χρονια καθολου καμενη απο Σεπτεμβρη δεν ηταν. Η χρονια ξεκινησε με προκριση στο CL κοντρα στα προγνωστικα ενω ειχε και διπλο στην Τριπολη.

Τα γεγονοτα που κατεστρεψαν την σεζον αγωνιστικα ηταν:

1. Η ηττα στην Τουμπα οπου το Χ2 ηταν το πιο δικαιο αποτελεσμα

2. Το -3 στο παιχνιδι με Ολυμπιακο

Αυτα τα δυο αν τα βαλουμε μαζι ειναι -2 με -3 βαθμους στον ΠΑΟΚ και +4 με +6 βαθμους σε εσενα. Do the math και θα καταλαβετε τι εννοω. Για την ιστορια αν ο Ολυμπιακος ειχε κερδισει τον ΠΑΟΚ στο Καραισκακης και δεν αυτοκτονουσε, σημερα θα απειχε απο την κορυφη 1 βαθμο.

Ψυχολογικα η ομαδα διαλυθηκε ως ομαδα μετα την ηττα απο Μπενφικα ενω σε επιπεδο κοσμου οταν ο Μελισσανιδης μετα την προκριση στο CL αποφασισε να μην κανει ουτε μια κινηση μεταγραφικη. Ειδικα το τελευταιο θεωρω πως ειναι το μεγαλυτερο του λαθος σε ολη του την διαδρομη στην ΑΕΚ αφου τον αποκαθηλωσε στην συνειδηση της πλειοψηφιας του κοσμου ο οποιος απο την φαση της αναμονης να μπει στο νεο γηπεδο και να φτιαξει ομαδαρα ο... Τιγρης, περασε στην φαση της ανοχης μεχρι να φτιαξει το γηπεδο ο Μελισσανιδης,

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

όσο ατλέτικο ήταν και ο σιμεονε απο μικρός

8d4308487efec9e9d0f17893aeeb9f33

Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε ο Ελληνας να αναγνωρισει σε καποιον ξενο οτι τον εβγαλε απο τα σκατα. Απειρα τα παραδειγματα ιστορικα. Ειναι κομπλεξ της φυλης μας αυτο. Ολοι οι ξενοι θελουν το κακο μας και οτι καλο προκυψει απο την αλληλεπιδραση με αυτους ειναι καπως βρωμικο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε ο Ελληνας να αναγνωρισει σε καποιον ξενο οτι τον εβγαλε απο τα σκατα. Απειρα τα παραδειγματα ιστορικα. Ειναι κομπλεξ της φυλης μας αυτο. Ολοι οι ξενοι θελουν το κακο μας και οτι καλο προκυψει απο την αλληλεπιδραση με αυτους ειναι καπως βρωμικο.

btw ήταν και συμπαίκτες για δύο χρόνια το 92-94 στη σεβίλλη, ο μανόλο σαφώς αρχηγός και αγαπητός απο το κόσμο αφού σαν παρτάκια και τυχοδιώκτης δεν άλλαξε ομάδες σαν τα πουκάμισα όπως ο ντιέγκο . 

Link to comment
Share on other sites

Στην φαση του οφσαιντ ο Λυκουροπουλος απορουσε για 2 λεπτα τι ειδε ο εποπτης και εψαχνε για χερι και τελικα οχι μονο καταλαβε, αλλα ηταν καθετος οτι ηταν οφσαιντ. Μιλαμε για αχρηστο, τουλαχιστον.

Στην φαση του Τσοσιτς επεμεναν και οι 2 καθετα οτι ηταν τρελο χερι, ενω ειμαι σιγουρος οτι απο τηλεκριτικους δισιτητες θα χαρακτηριστει απο αμφισβητουμενο ως ακουσιο.

Ο Τραπεζανιδης διαμαρτυροταν ως οπαδος του Αρη και για αλλες σχετικα ασημαντες φασεις.

Τα παραπανω εκαναν τη  μεταδοση απο ερασιτεχνικη ως εμετικη, εστω και αν η εμφανιση της αρμαδας του τιγρη ηταν εξισου εμετικη.

My opinion.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×