Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

μια χαρα θα ασχοληθει ο κοσμος αν του δωσεις την σπιθα 

 

και οχι δεν διαλυομαστε δενε χουμε προσφυγες που ειχαμε το 2011, δεν εχουμε παιχτες που τους αφηνεις ελευθερους για να πανε στον γαυρο\

 

δεν εχεις ασφραγιστα εισιτηρια, δεν σου εκοψε κανεις την αδεια να παιξεις στο γηπεδο σου

δεν πηγες να παρακαλας τον θεοχαρη να σου δωσει χαρτια να κατεβεις στο πρωταθλημα 

δεν εκανε κανεις κομποτης δηλωσεις περι κωτσοβολου

δεν εκανες ποτε ερανο για να πληρωσεις διατητη για να ξεκινησει το ματς αλλιως θα μηδενιζοσουν

δεν εδινες ποτε στους παιχτες σου κουπονια απο τα εβερεστ για να πανε να φανε 

δεν σου κοβανε το ρευμα στα γραφεια σου 

δεν σε κυνηγουσε ο μισος πλανητη για χρωστια 

 

ολοι θελαμε τον μελισσανιδη να ειναι κατι καλυτερο αλλα δεν εδινα αλλα απο το 2011 -2012 -2013 απεχουμε οχι ετη αιωνες μακρια οποιος δεν τα βλεπει μαλλον δεν θυμαται τι εζησε τα 2,5 χρονια εκεινα

Link to comment
Share on other sites

Θυμόμαστε πάρα πολύ καλά όμως τι προηγήθηκε αυτών των καταστάσεων. Η ομάδα από το 2009 απαξιώθηκε αγωνιστικά με κάθε δυνατό τρόπο και σήμερα κουμαντάρει την ? ΑΕ ο ίδιος άνθρωπος που  με δικές του ενέργειες απαξίωσε τότε την ομάδα ως προπονητής. Και γίνεται ακριβώς το ίδιο. Η μόνη διαφορά με τότε είναι ότι δεν δαγκώνει την ομάδα εκατομμύρια για κάθε μεταγραφή όπως έκανε τότε, για ευνόητους λόγους. Στο χορτάρι όμως το αποτέλεσμα είναι ίδιο και χειρότερο.

Φέτος ξεκίνησες τη χρονιά με σχετική πίστη και προβλέπεται να κάνεις δεύτερο γύρο μεταξύ συγγενών και φίλων. Του χρόνου όσα ψέματα κι αν πούμε, ο κόσμος δεν θα εμφανιστεί γιατί έγκωσε πλέον, σιχάθηκε.

 

Η ΑΕΚ δεν έχει παραπέρα δυναμική, αν η ομάδα μείνει μόνη της, μετά είναι ζήτημα χρόνου να διαλυθεί. ? λέον δεν υπάρχει κανένας και τίποτα για να πιστέψεις, ο Μελισσανίδης απεδείχθη το πιο χαρακτηριστικό φιάσκο της ιστορίας μας. Γιατί ήρθε ως απωθημένο. Στην αρχή ήλπιζα ότι έχει τσίπα. Ότι θα τον πειράξει να καταντήσει περίγελος όλης της φίλαθλης Ελλάδας. Μετά λύπης μου όμως διαπιστώνω ότι δεν τον ενδιαφέρει, δεν τον απασχολεί καν. Έκανα το λάθος να σκέφτομαι με βάση το δικό μου μυαλό και να λέω ότι "δεν γίνεται ολόκληρος Μελισσανίδης να καταδεχτεί να γίνει η ΑΕΚ στα χέρια του το πουτανάκι όλου του πρωταθλήματος". Καταδέχεται όμως, αν είναι να μη πληρώσει φράγκο, μια χαρά καταδέχεται.

 

Κάποτε λέγαμε ότι ας μη βάζει λεφτά. Ας βάζει τους γορίλες, τα τηλέφωνα και τον τσαμπουκά του εντός της ομάδας. Τι να κάνουμε όμως, φάνηκε ότι αυτό το πράγμα δεν αρκεί. Χρειάζονται λεφτά και μάλιστα πολλά λεφτά. Κι έστω ότι παίρνει την Ε? Ο ας πούμε. Κι ο γαύρος είχε την Ε? Ο αλλά είχε τη στοιχειώδη προνοητικότητα να παίρνει τα πρωταθλήματα με κανονικούς ποδοσφαιριστές και με κανονικούς προπονητές (συνήθως αυτό). Δεν πήγε με ? έκχαρτ, Αραβίδη και Μάνταλο να πάρει πρωτάθλημα γιατί θα το έχανε ακόμα και με την Ε? Ο. Άσε που ο γαύρος είχε την Ε? Ο δικιά του. Εμείς όταν λέμε να πάρουμε την Ε? Ο εννοούμε να την πάρουμε όλοι μαζί. Και φυσικά οι άλλοι θα σε άφηναν να πάρεις το πρωτάθλημα με Μάνταλους γιατί έχεις όμορφο διοικητικό ηγέτη και είσαι απ' την Κωνσταντινούπολη. Αφού μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό μας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε πηρε την ομαδα με ζερο,κοβαμε αριθμο διαρκειας επιπεδου σουπερ λιγκ στη Γ.Μαζευαμε 25 χιλιαρικα κοσμο με τα χωρια.Γεμισαμε το οακα στη Β'.Για τα δεδομενα τα σημερινα μιλαμε για δυναμικη οχι μαλακιες.Και αυτος ο απιθανος τυπος καταφερε να εχει μια ομαδα εκτρωμα,χρεωμενη,με 5-6 κανονικους ποδοσφαιριστες,χωρις προπονητη,και με στοχο την εισοδο στην 5αδα,στη δευτερη χρονια του στη μεγαλη κατηγορια.? ως το βλεπετε το μελλον;Ροδινο;Εγω βλεπω η οικονομικη καταστροφη η να φυτοζωουμε μεταξυ 4ης και 7ης θεσης τα επομενα χρονια.Σε αυτη την ιστορια δεν γαμαει ο φτωχος για κανενα πουστη λογο.

Edited by The Magician
Όχι άλλες χοντράδες
Link to comment
Share on other sites

             

 

 

ειναι ντροπη και να γραφεται αυτο το πραγμα 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Εκει θα στεκοντουσαν και οι ογλου,σε αυτες τις γραμμες,γιατι ολα τα υπολοιπα ειναι δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

στα αρχιδια μας τι θα κανανε οι ογλου το να γραφεται αυτο πραγμα φορα παρτιδα ειναι πουτανια τεραστια

Link to comment
Share on other sites

                                 Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα μας ειχε με ? εκχαρτ Αινταρεβιτς.

Edited by The Magician
Είπαμε όχι χοντράδες
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν εσυ εχεις ονειρωξη να εισαι παραρτημα τραβα γινε παραρτημα

 

εδω μεσα αυτα τα πραγματα ΔΕΝ πρεπει να γραφονται ποτε και για κανεναν λογο και εσυ συνεχιζεις τωρα αμα γινουμε κωλος θα φτιαει ο αναδρομος ερμης

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχιζω οσο υπαρχουν καποιοι που πουλανε τρελιτσα.Αμα δεν σ αρεσει αιτηση για μπαν.

Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχιζω οσο υπαρχουν καποιοι που πουλανε τρελιτσα.Αμα δεν σ αρεσει αιτηση για μπαν.

Εννοείται έχει φύγει αίτηση για μπαν, για ανασκολοπισμό, για παλούκωμα και γυμνή διαπόμπευση. 

Link to comment
Share on other sites

εισαι μαλακας και μογγολος ρε φιλε σοβαρα ομως αιτηση για μπαν δεν κανω ας κρινουν οι υπολοιποι τις πιπες που γραφεις 

 

μλκ που θες να εισαι και παραρτημα  πρωινιατικα

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η διατύπωση ήταν αρκετά προσεκτική

 

Το ότι η ΑΕΚ πήγε να γίνει παράρτημα κάποια στιγμή, είναι μάλλον γεγονός. Στο παλιό φόρουμ το θέμα είχε συζητηθεί και άρα μάλλον όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Εξάλλου αν θυμάμαι σωστά υπήρχαν και συνομιλίες του Σαλιαρέλη που τότε κωλοτρυπιδιάζονταν με τον τύπο με το ελικόπτερο, πως τον έλεγαν.

 

Μια εκτίμηση έκανε πάνω σε ένα δυστυχώς υπαρκτό τότε γεγονός. Δεν χρειάζεται "πολιτική ορθότητα" εδώ μέσα νομίζω.

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

και εις ανωτερα 

 

αντε και πανηγυρια οταν χανει η ΑΕΚ 

Αρκεί να είναι διατυπωμένα προσεκτικά. 

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή όποιος εκτιμά την κατάσταση ως τραγική ας πούμε, πάει να πει ότι αυτομάτως χαίρεται αν χάσει η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

εισαι μαλακας και μογγολος ρε φιλε σοβαρα ομως αιτηση για μπαν δεν κανω ας κρινουν οι υπολοιποι τις πιπες που γραφεις 

 

μλκ που θες να εισαι και παραρτημα του βαγγελη πρωινιατικα

Τουλαχιστον υποπτη η συμπεριφορα σου αλλα και η εκταση που προσπαθεις να δωσεις στο θεμα.Γιατι ειναι εμφανες τι ηθελα να πω και αμφιβαλλω οτι σε επεισα οτι θα γουσταρα να ειμαι παραρτημα του γαυρου.Ελπιζω να αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έλεγαν και κάτι τιτάνες διανόησης που σχολιάζουν στο 365 πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα μου τι διαβάζουμε σε φόρουμ της ΑΕΚ...

Αυτο λεω και εγω ρε φιλε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγω ρε φιλε

Με έπεισες ρε φίλε και είδα ότι έχεις δίκιο.

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον υποπτη η συμπεριφορα σου αλλα και η εκταση που προσπαθεις να δωσεις στο θεμα.Γιατι ειναι εμφανες τι ηθελα να πω και αμφιβαλλω οτι σε επεισα οτι θα γουσταρα να ειμαι παραρτημα του γαυρου.Ελπιζω να αξιζει τον κοπο.

malakia eipes

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×