Jump to content

ΑΕΚ-Λαμία (Ημιτελικός κυπέλλου- 1ο ματς): 03/04, 21:30, CS1


AG21
 Share

ΜVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

13 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Μπάρκας
      3
    • Χουλτ
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      4
    • Μάνταλος
      4
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      2
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπογέ
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Γκάλο
      1
    • Τσόσιτς
      4
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Σιμόες
      1
    • Κρίστισιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      4
    • Πόνσε
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπογέ
      0
    • Άλεφ
      2


Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Δεν σχολιαζω δηλωση Μελ.  Εχω κανει περιπου 2-3 χιλιαδες ποστ για αυτον ...τι αλλο να γραψω πλεον. Βαριεμαι.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 1989 generation said:

Μια χαρά τη βρίσκω τη δήλωση Μελισσανίδη. Σαν να λέει ότι εμείς έχουμε κούπες, μεγάλη ομάδα είμαστε, δε θα είχαμε θέμα να δούμε και μια επαρχιακή ομάδα όπως η Λαμία, η Τρίπολη ή ο ΠΑΟΚ, που δεν έχουν και πολλές, να παίρνουν κάποια...Αποφορτίζει και το κλίμα στην ομάδα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να λέμε στους παίκτες ότι είναι υποχρεωμένοι να κερδίσουν. Τελικός είναι, ένα παιχνίδι που όποιος είναι καλύτερος ή πιο τυχερός εκείνη τη βραδιά θα το πάρει. Και ο Πανιώνιος μας πήρε ένα κάποτε, δε χάθηκε και ο κόσμος...

Καθολου πολλες δεν εχουμε. Για τους τελικους που εχουμε φτασει ειναι λιγες οι κουπες. Ας κοψουν το λαιμο τους, να παρουν το κυπελλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Ε ναι αλλο 1 αλλο 3 σερι...

 

Αν μας το πάρει 2..Το πρώτο δεν το πήρε ο ΠΑΟΚ, ο επόπτης το πήρε. Δε νομίζω να μας κερδίσει ο ΠΑΟΚ, ακόμα κι αν έχουμε μια πολύ κακή χρονιά. Αλλά να φορτώσουμε την ομάδα πίεση ότι σώνει και ντε πρέπει να το πάρει, είναι λάθος κατά τη γνώμη μου και μόνο κακό θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Δηλώσεις που δείχνει που την έχει την ομάδα ο πρόεδρός σου και προτίστως που θέλει να την φτάσει. Φτιάξε το γήπεδο και δρόμο λέμε

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης απλά σε γράφει τόσο πολύ στ' αρχιδια του που δεν σκέφτεται καν να κρύψει ότι αποφάσισε να κάψει τη φετινή χρονιά (και κατά 99,9% και την επόμενη). Στα παπάρια του όλα, βγαίνει και λέει πούτσα μας τα τρόπαια αέρα-πατέρα.

Link to comment
Share on other sites

ειπε "δεν με χαλαγε ναποκλειστουμε" ή "δεν θα με χαλουσε αν επαιρνε το κυπελλο μια επαρχιακη ομαδα"?
 

Link to comment
Share on other sites

το βιντεο με τη δηλωση
 

 

«Είναι ένα καθαρό σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί. Θέλω να κατακτήσει η ομάδα μου το Κύπελλο. Αλλά για να είμαι ειλικρινής και να πάρει το Κύπελλο μία επαρχιακή ομάδα δεν θα με χαλαγε»

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Είναι ακριβώς το ίδιο

ακομα κι αν εννοει τον ΠΑΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρω δηλώσεις μανόλο

 

Αναλυτικά όσα είπε ο Σεβιγιάνος τεχνικός. 

Για το τι άλλαξε και είδαμε μια πολύ καλύτερη εικόνα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο: «Η διαφορά βρίσκεται στην ένταση του αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο η Λαμία αμύνθηκε πάρα πολύ καλά, πήγαιναν καλά σε όλες τις μπάλες. Νομίζω ότι φερθήκαμε αρκετά έξυπνα, προσπαθήσαμε να μη δεχθούμε γκολ, είχαμε την υπομονή να κουράσουμε τον αντίπαλο και στο δεύτερο ημίχρονο μας δόθηκαν περισσότεροι χώροι. Το ποδόσφαιρο έχει να κάνει με την τακτική και την στρατηγική».

Για την αλλαγή συστήματος στο δεύτερο ημίχρονο και για την ένταση των παικτών ως το τέλος: «Θα μπορούσε να είναι μια ανάγνωση αυτό. Προφανώς, έχοντας δύο παίκτες στα άκρα προσπαθείς να επιτεθείς από εκεί και να δημιουργήσεις υπεραριθμία. Και όταν παίζουμε με τρεις πίσω, μου αρέσει να έχω wingers στα άκρα. Εγώ έχω τις δικές μου ιδέες αλλά προσαρμόζομαι στους παίκτες μου. Προφανώς απέναντι σε έναν αντίπαλο που γνωρίζαμε ότι ουσιαστικά θα είχε μια άμυνα έξι παικτών, είναι ξεκάθαρο ότι όσο περισσότερο ανοίγαμε το γήπεδο, τόσο το καλύτερο. Κυκλοφορήσαμε παντού την μπάλα, η Λαμία έκανε καλή άμυνα, το θέμα ήταν να έχουμε υπομονή και να μη δεχθούμε γκολ. Από εκεί και πέρα, η ένταση είναι πάρα πολύ σημαντική στο ποδόσφαιρο, αλλά είναι πολύ δύσκολο να παίξεις με ένταση και να διατηρήσεις τη συγκέντρωση σου παίζοντας με ένταση, κόντρα σε έναν αντίπαλο που είναι συνεχώς στην άμυνα».

Για το γεγονός ότι η Λαμία έκανε μόλις δύο τελικές προσπάθειες, ως συνέχεια των... μηδέν του Παναιτωλικού πριν λίγες μέρες: «Είναι σημαντικό γιατί μια μεγάλη ομάδα πρέπει να κάνει τη διαφορά νικώντας. Ολες οι μεγάλες ομάδες σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα δέχονται λίγα γκολ. Πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε σε αυτό τον τομέα, είμαστε στο σωστό δρόμο, αλλά δεν είχαμε μια κανονικότητα στη διάρκεια όλης της σεζόν. Οταν προσπαθείς, μπορείς να τα καταφέρεις. Και η ομάδα το προσπαθεί».

Για το αν η απόκρουση του Μπάρκα στο τέλος είναι η φάση του αγώνα: «Το είπα και στα αποδυτήρια. Ολες οι μεγάλες ομάδες έχουν μεγάλους τερματοφύλακες. Και είναι αυτοί που σταματάνε ό,τι σουτ δεχθούν. Το να χάσεις 4-0 και ο τερματοφύλακας να είναι ο καλύτερος παίκτης, σημαίνει ότι είσαι μικρή ομάδα. Ο Μπάρκας έκανε αυτό που κάνει ο τερματοφύλακας της μεγάλης ομάδας. Μία φάση και αποκρούει».

Για τους Οικονόμου-Τσόσιτς και πώς πάει το πράγμα όσο περνάει ο χρόνος, με δεδομένο το πρόβλημα του Τσιγκρίνσκι: «Αυτούς έχουμε αυτή τη στιγμή και προσπαθούμε για την καλύτερη απόδοση τους. Θα ήθελα να υπολογίζω και στον Τσιγκρίνσκι αλλά επειδή δεν μπορώ αυτή την στιγμή, ο Σβάρνας έκανε πολύ καλό παιχνίδι με τον Παναιτωλικό και σήμερα ήταν πολύ σοβαροί οι Οικονόμου-Τσόσιτς. Κανείς δεν υποφέρει περισσότερο από μένα για να μπορέσω να συνθέσω μια άμυνα σε κάθε παιχνίδι».

Για το γκολ του Κρίστιτσιτς και αν ζητάει από τους χαφ να πατάνε περιοχή για να σκοράρουν: «Είναι κάτι που το δουλεύουμε. Θα πρέπει να έχουμε την ικανότητα να είμαστε box-to-box. Με τον Γαλανόπουλο πρέπει να το δουλέψουμε αυτό και μας έλειπε πάρα πολύ να έχουμε αυτά τα ανεβάσματα από τη δεύτερη γραμμή, όπως έκανε για παράδειγμα ο Γιόχανσον».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, blanco21 said:

Πουλαει τρέλα.

αφου μετα τα σημερινα αποτελεσματα ο τελικος ειναι αεκ-παοκ

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Aκόμα και αν ήθελε μόνο να πικάρει τον  μπαοκ, ο μπαοκ σου έκανε πλάκα φέτος αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά, σου πήρε χαλαρά 2/2 τελικούς (με τσαφ έβαλες γκολ από τα 30 μέτρα μην το ξεχνάμε) και παίζει να σου κάνει πλάκα πάλι στον τελικό. Άστοχες στο 100% οι δηλώσεις που μόνο κακό κάνουν όπως και να τις δεις

Link to comment
Share on other sites

Καμμια σχεση με μπαοκ,Στη λαμια αναφερεται και το καλο του Ελ . Ποδοσφαιρου. Δηλωσεις Ντεμη  Νικολαιδη απο Μελισσανιδη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, AG21 said:

Ενδιαφέρω δηλώσεις μανόλο

 

Αναλυτικά όσα είπε ο Σεβιγιάνος τεχνικός. 

Για το τι άλλαξε και είδαμε μια πολύ καλύτερη εικόνα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο: «Η διαφορά βρίσκεται στην ένταση του αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο η Λαμία αμύνθηκε πάρα πολύ καλά, πήγαιναν καλά σε όλες τις μπάλες. Νομίζω ότι φερθήκαμε αρκετά έξυπνα, προσπαθήσαμε να μη δεχθούμε γκολ, είχαμε την υπομονή να κουράσουμε τον αντίπαλο και στο δεύτερο ημίχρονο μας δόθηκαν περισσότεροι χώροι. Το ποδόσφαιρο έχει να κάνει με την τακτική και την στρατηγική».

Για την αλλαγή συστήματος στο δεύτερο ημίχρονο και για την ένταση των παικτών ως το τέλος: «Θα μπορούσε να είναι μια ανάγνωση αυτό. Προφανώς, έχοντας δύο παίκτες στα άκρα προσπαθείς να επιτεθείς από εκεί και να δημιουργήσεις υπεραριθμία. Και όταν παίζουμε με τρεις πίσω, μου αρέσει να έχω wingers στα άκρα. Εγώ έχω τις δικές μου ιδέες αλλά προσαρμόζομαι στους παίκτες μου. Προφανώς απέναντι σε έναν αντίπαλο που γνωρίζαμε ότι ουσιαστικά θα είχε μια άμυνα έξι παικτών, είναι ξεκάθαρο ότι όσο περισσότερο ανοίγαμε το γήπεδο, τόσο το καλύτερο. Κυκλοφορήσαμε παντού την μπάλα, η Λαμία έκανε καλή άμυνα, το θέμα ήταν να έχουμε υπομονή και να μη δεχθούμε γκολ. Από εκεί και πέρα, η ένταση είναι πάρα πολύ σημαντική στο ποδόσφαιρο, αλλά είναι πολύ δύσκολο να παίξεις με ένταση και να διατηρήσεις τη συγκέντρωση σου παίζοντας με ένταση, κόντρα σε έναν αντίπαλο που είναι συνεχώς στην άμυνα».

Για το γεγονός ότι η Λαμία έκανε μόλις δύο τελικές προσπάθειες, ως συνέχεια των... μηδέν του Παναιτωλικού πριν λίγες μέρες: «Είναι σημαντικό γιατί μια μεγάλη ομάδα πρέπει να κάνει τη διαφορά νικώντας. Ολες οι μεγάλες ομάδες σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα δέχονται λίγα γκολ. Πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε σε αυτό τον τομέα, είμαστε στο σωστό δρόμο, αλλά δεν είχαμε μια κανονικότητα στη διάρκεια όλης της σεζόν. Οταν προσπαθείς, μπορείς να τα καταφέρεις. Και η ομάδα το προσπαθεί».

Για το αν η απόκρουση του Μπάρκα στο τέλος είναι η φάση του αγώνα: «Το είπα και στα αποδυτήρια. Ολες οι μεγάλες ομάδες έχουν μεγάλους τερματοφύλακες. Και είναι αυτοί που σταματάνε ό,τι σουτ δεχθούν. Το να χάσεις 4-0 και ο τερματοφύλακας να είναι ο καλύτερος παίκτης, σημαίνει ότι είσαι μικρή ομάδα. Ο Μπάρκας έκανε αυτό που κάνει ο τερματοφύλακας της μεγάλης ομάδας. Μία φάση και αποκρούει».

Για τους Οικονόμου-Τσόσιτς και πώς πάει το πράγμα όσο περνάει ο χρόνος, με δεδομένο το πρόβλημα του Τσιγκρίνσκι: «Αυτούς έχουμε αυτή τη στιγμή και προσπαθούμε για την καλύτερη απόδοση τους. Θα ήθελα να υπολογίζω και στον Τσιγκρίνσκι αλλά επειδή δεν μπορώ αυτή την στιγμή, ο Σβάρνας έκανε πολύ καλό παιχνίδι με τον Παναιτωλικό και σήμερα ήταν πολύ σοβαροί οι Οικονόμου-Τσόσιτς. Κανείς δεν υποφέρει περισσότερο από μένα για να μπορέσω να συνθέσω μια άμυνα σε κάθε παιχνίδι».

Για το γκολ του Κρίστιτσιτς και αν ζητάει από τους χαφ να πατάνε περιοχή για να σκοράρουν: «Είναι κάτι που το δουλεύουμε. Θα πρέπει να έχουμε την ικανότητα να είμαστε box-to-box. Με τον Γαλανόπουλο πρέπει να το δουλέψουμε αυτό και μας έλειπε πάρα πολύ να έχουμε αυτά τα ανεβάσματα από τη δεύτερη γραμμή, όπως έκανε για παράδειγμα ο Γιόχανσον».

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσες οι δηλώσεις. Αν δεν τα λέει σαν μετά Χριστόν αλλά όντως έχει αρχίσει να βάζει την περσινή λογική του ότι το πρώτο ημίχρονο κουράζω για να το πάρω στο δεύτερο, είμαι ακόμα πιο αισιόδοξος ότι όντως η φυσική κατάσταση αρχίζει να είναι σε καλό επίπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω 

1) Δεν εννοουσε τον μπαοκ

2) δηλωσεις δηθεν φερ πλευ να μας πει οτι γενικα δεν καιγεται (δεν μπορει  και πολλα ειναι η πραγματικοτητα, αλλα το γυρναμε δηθεν στο φερ πλευ σαν τον Ντεμινιο να κατεβαζουμε και τον πηχυ).

 

υγ. Εχει και μια ταση να πεταει και ενα τσιτατο στις δηλωσεις κι εδεσε το γλυκο

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Εχει δυνατοτητες αυτο το παιδι ο Μπαρκας. 

Δεν καταλαβαινω γιατι μαλακιζεται..

Γιατι του χεις προπονητη τερματοφυλακων το Μιχαλιδη ρε φιλε....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Σεμιναριακή διαιτησία. Καλό θα είναι να αποφασίσουν να γίνει ο τελικός χωρίς κόσμο, γιατί ως γνωστό σαν μαλάκες που είμαστε θα μας φάνε εις το τετράγωνο (και τρόπαιο θα χάσουμε και η επόμενη χρονιά θα είναι καταδικασμένη).

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο τελικο χωρις κοσμο. Στην τελικη ας κλεισουν παντου τα γηπεδα, να παιζουν μοναχα μπροστα στους Βαγγεληδες, τους Μελισσανιδηδες και τους Σαββιδηδες να το παρουμε αποφαση και μεις οι λιγοι που χουμε μεινει να ασχολουμαστε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
4 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο τελικο χωρις κοσμο. Στην τελικη ας κλεισουν παντου τα γηπεδα, να παιζουν μοναχα μπροστα στους Βαγγεληδες, τους Μελισσανιδηδες και τους Σαββιδηδες να το παρουμε αποφαση και μεις οι λιγοι που χουμε μεινει να ασχολουμαστε

Συμφωνω. Πιστευεις αυτη η Ελλαδα σαν κρατος, αυτη η ΕΠΟ, αυτη η αστυνομια, αυτος που κανει κουμαντο στην ΑΕΚ μπορει να διαφυλαξει τα συμφεροντα της ομαδος: Εδω δεν μπορεσε να τα διαφυλαξει σε CL θα στα διαφυλαξει με τους νοτιομακεδονες ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Συμφωνω. Πιστευεις αυτη η Ελλαδα σαν κρατος, αυτη η ΕΠΟ, αυτη η αστυνομια, αυτος που κανει κουμαντο στην ΑΕΚ μπορει να διαφυλαξει τα συμφεροντα της ομαδος: Εδω δεν μπορεσε να τα διαφυλαξει σε CL θα στα διαφυλαξει με τους νοτιομακεδονες ;

Επειδη δεν μπορει, εγω θα στηνα την κληρωση στα ημιτελικα να χω το κεφαλι μου ησυχο. Αφου ουτε αυτο δεν σκεφτηκαν να κανουν ας κοψουν ολοι τον κωλο τους να διοργανωσουν εναν τελικο της προκοπης με κοσμο και απ τις 2 μεριες. Ποδοσφαιρο χωρις κοσμο (ποσο μαλλον τελικος) ειναι χωρις νοημα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Κι εγώ το ίδιο θα έκανα. Δεν βλέπω άλλη εφικτή λύση όμως. Είτε θα κάτσεις να αποκλειστείς από Λαμία αφού ο Τίγρης είναι μια χαρά με αυτό, είτε θα πας σαν πρόβατο στην σφαγή με το οποίο είναι μια χαρά ο Τίγρης ξανά, είτε θα γίνει ο τελικός εκτός Ελλάδος το οποίο είναι τραγικό  είτε χωρίς κόσμο που είναι τραγικό επίσης.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Εδω είχε δηλώσει πέρσι πως δεν περιμενε η ΑΕΚ να παρει το πρωταθλημα αλλά αφού έκατσε κλπ κλπ.

Τον βλέπω τον Μελ σύντομα καλεσμένο του κοντου στο κανάλι του Σαββίδη .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×