Jump to content

A.E.K. - Λάρισα (29η αγ.): 21/04, 19:00, Novasports 2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

13 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Κλωναριδης
      0
    • Γκάλο
      6
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Αλεφ
      1
    • Κρστισιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπογέ
      1
    • Πόνσε
      2
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      7
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      6
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Άλεφ
      6
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Μπογέ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Guest tony_montana
Just now, AlexKR21 said:

γιουχαραν ρε

εεεεεεε,το εβλεπα σε μεταδοση χωρις περιγραφη, με ηχο μονο,αν αυτο που ακουσες ,το λες "γιουχα",εχουμε αλλη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Η μισή ομάδα και βάλε θέλει πέταμα. Υπάρχει budget να παρθούν άλλοι είναι το ερώτημα? 

Και η επόμενη χρονιά θα είναι καμένη? 

Για μένα ναι, αυτό που ελπίζω είναι να τεθούν έστω κάποιες βάσεις ενόψει της σεζόν 20-21 που θεωρητικά θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά

Εκεί δεν θα αντέξω με τίποτα να έχουμε κανα σκορποχώρι, ανάλογο του φετινού

Θα μου πεις βέβαια ποιος θα βάλει τις βάσεις, ο Λυμπερόπουλος;

Link to comment
Share on other sites

Στην αγιασοφια θα μπούνε παιχταράδες με νοοτροπία πρωταθλητή και θα μασάνε σίδερα 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Να δούμε αν θα μπει και κανονικός προπονητής όμως, γιατί μέχρι στιγμής μόνο ένας κανονικός προπονητής πέρασε από την ΑΕΚ του Τίγρη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Έχω χάσει λίγο την μπάλα με αυτό το θέμα. Ο ΠΑΣ είναι ακόμα παράρτημα του μπαοκ ή τα σπάσανε και γι'αυτό η καραμπίνα και η ανάποδη ψήφος στον Λυσσάνδρου; Ξέρουμε;

Συμφωνα με το Στυλιανοπουλο ο ΠΑΣ ειναι σαββιδομαγαζο. Εγω δεν εχω αποψη.

Εχει χαθει γενικως η μπαλα διοτι παιζουν συμμαχιες εκατερωθεν. Εγω δεν ηθελα να πεσει ο ΠΑΣ γιατι εχει κοσμο. Χιλιες φορες να επεφτε η Ξανθη ή να μην ανεβαινε ο Μπεος που κοβει 17 εισιτηρια.

Αλλοι θα σου πουν οτι ανεβαινουν και μενουν κατηγορια οι συμμαχοι και θα εχεις πιο ευκολα ματς του χρονου και πιο δυσκολα ο αντιπαλος.

Το αφηγημα ειναι "το κανω εγω για να μην μου το κανει ο Σαββιδης". Ετσι το καταλαβαινω εγω. Και ο Βαγγελης παρουσιαζεται ως ο αδυναμος της υποθεσης που στο πλαισιο του "μη χειρον βελτιστον" συμμαχησε μαζι σου. 

Γενικα οπως ειναι στρωμενη η κατασταση, ουτε του χρονου θα δουμε κανονικο ποδοσφαιρο. Εχει δηλητηριαστει τοσο πολυ ο κοσμος που δεν βλεπω φως εκτος αν βγει ο Μητσοτακης και τους ξυρισει ολους, χρηματοδοτη συμπεριλαμβανομενου. Αλλα αυτα ειναι παραμυθακια για μικρα παιδια.

Ο Μελισσανιδης εξακολουθει να ειναι ο ισχυρος με περιεργες συμμαχιες δεξια και αριστερα. Και πολιτικες και επιχειρηματικες και ποδοσφαιρικες. Ο Σαββιδης αν χασει τους ξενους διαιτητες δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπαρει πρωταθλημα.

Αυτα βλεπω εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Οσο για το γκολ από στημένη μπάλα που δέχθηκε η ΑΕΚ και έκρινε την αναμέτρηση ο Χιμένεθ είπε: «Ξέραμε ότι ήταν ο μόνος τρόπος που θα μπορούσε να μας κερδίσει η Λάρισα. Μία εβδομάδα μιλούσαμε μόνο γι’ αυτό»

παλι καλα που το μιλουσαν ,κιολας.

δειγμα υψηλου iq 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε παίξανε ρόλο οι ξένοι διαιτητές ρε ζαστρο. Έπαιξε πολλά φιλικά και φέτος ο Σαββίδης και πήρε και σφυρίγματα και είχε και τύχη. Απλά λένε για κάτι ακυρωμένα γκολ του ακπομ και το παίζουν και αδικημένοι. Του χρόνου θα γυρίσει το φύλλο 

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική αν είσαι τόσο δυνατός παρασκηνιακα κάνεις ότι έκανε ο γιαννακοπουλος στο μπάσκετ με γαυρο που ήθελε ξένους διαιτητές στο μεταξύ τους και φάγανε άκυρο. 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε εκείνο το ωραίο που κάναμε στον πρώτο γύρο; Που βλέπαμε την περσινή συγκομιδή βαθμών στην αντίστοιχη αγωνιστική και βλέπαμε ότι φέτος η ΑΕΚ γαμαει και δέρνει; Πόσους βαθμούς είχαμε πέρυσι στην προτελευταία αγωνιστική;

Μήπως η χρονιά είναι επιτυχημένη και δεν το πήραμε χαμπάρι;

Να θέσω (ξανά) ενα ακόμα ζήτημα. Γιατί είσαι τόσο καρναβάλι οργανισμός που οποτε είναι να το γαμησεις, το γαμας μέχρι ψοφου;

Δηλαδή ο Βαγγέλης είναι τελείως μαλακας που σήμερα κέρδισε; Πόσους βαθμούς σκοπεύουμε να τερματίσουμε κάτω από τον βου; Δε νομίζουν ότι 20 βαθμοί είναι υπερβολή; Ή ξέρω γω είναι ανάγκη να βγουν τέταρτοι; Γιατί ικανοί είναι.

Δεν ξέρω, με εκνευρίζουν πολύ κάτι τέτοια και η ΑΕΚ τα κάνει διαχρονικά. Ειδικά εκεί στις τελευταίες αγωνιστικές, όταν δεν διεκδικεί τίποτα είναι να την παίζεις αντίθετα στο στοίχημα να γίνεις.

Τόσο σκατα σεζόν δεν περίμενε ούτε ο πιο απαισιόδοξος. Και είναι από τις φορές που η ΑΕΚ μου βγάζει ένα συναίσθημα μακριά και αγαπημένοι. Νιώθω ότι το φετινό έκτρωμα δεν άξιζε ούτε λεπτό ενασχόλησης. Πάρτε το κύπελλο, βάλτε το στον πάτο σας και τον πουλο. Μουνόπανα

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Σαν να τους ειπε ο ιδιος ο μελισσανιδης οτι φετος ειναι ταγμενο αλλου οποτε στη καραπουτσακλαρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μια ομάδα τουρλουμπούκι. Μια στημένη φάση σου κάνανε, οι αμυντικοί σου πετάγανε αετό και το τέρμα έπεσε λες και είχε αρθριτικά, με καθυστέρηση. Μου θύμισε κάτι πλονζόν του Θεολόγη Παπαδόπουλου σε εκέινο τον αγώνα κυπέλλου επί Κοσκωτά...Ο Χιμένεθ τί ακριβώς ζήταγε με αυτή την ενδεκάδα δεν κατάλαβα. Η κατάσταση πλέον είναι απελπιστική, λες να πας να δεις ένα παιχνίδι με ηρεμία και σου κάνουν τα νεύρα τσατάλια...Στο τέλος φάγανε και γιούχα, αλλά και που τους γιουχάρεις τί έγινε? Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν...Να δούμε τί θα κάνουν στον τελικό, αν και είναι άλλο παιχνίδι εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ξεφτιλικι ρε φιλε,τι να λαμε,περυσινος πρωταθλητης ησουν,τετοια εικονα ειναι καραξεφτιλα,βγαινουν και λενε,αυτη η ομαδα πηρε περυσι το πρωταθλημα,αυτοι που χασανε απο το ρουλη και απο το κουγια?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1989 generation said:

Μιλάμε για μια ομάδα τουρλουμπούκι. Μια στημένη φάση σου κάνανε, οι αμυντικοί σου πετάγανε αετό και το τέρμα έπεσε λες και είχε αρθριτικά, με καθυστέρηση. Μου θύμισε κάτι πλονζόν του Θεολόγη Παπαδόπουλου σε εκέινο τον αγώνα κυπέλλου επί Κοσκωτά...Ο Χιμένεθ τί ακριβώς ζήταγε με αυτή την ενδεκάδα δεν κατάλαβα. Η κατάσταση πλέον είναι απελπιστική, λες να πας να δεις ένα παιχνίδι με ηρεμία και σου κάνουν τα νεύρα τσατάλια...Στο τέλος φάγανε και γιούχα, αλλά και που τους γιουχάρεις τί έγινε? Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν...Να δούμε τί θα κάνουν στον τελικό, αν και είναι άλλο παιχνίδι εντελώς...

Υπονοεις οτι ο Τσιντωτας ηταν στημενος οπως ο Θεολογης το 1988;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

Υπονοεις οτι ο Τσιντωτας ηταν στημενος οπως ο Θεολογης το 1988;;

Όχι. Εννοώ ότι ο παίκτης ήταν τόσο τραγικός που και στημένος να ήταν δε θα είχε τέτοια αντίδραση. Και όπου έχει παίξει φέτος, κακές αντιδράσεις έχει. Όπως και ο Μπάρκας. Έχουμε τεράστιο θέμα στο τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Epitaph21 said:

Θα μας το λύσει ο αναπληρωματικός του Αστέρα ίσως.

Δεν είναι κακό τέρμα ο Αθανασιάδης, αλλά για επίπεδο πρωταθλητισμού, αν και ποτέ δεν ξέρεις πριν τον δεις, δε νομίζω ότι κάνει. Αν και η ομάδα, όπως φαίνεται, δεν πάει για πρωταθλητισμό οπότε μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Συμφωνα με το Στυλιανοπουλο ο ΠΑΣ ειναι σαββιδομαγαζο. Εγω δεν εχω αποψη.

 Εχει χαθει γενικως η μπαλα διοτι παιζουν συμμαχιες εκατερωθεν. Εγω δεν ηθελα να πεσει ο ΠΑΣ γιατι εχει κοσμο. Χιλιες φορες να επεφτε η Ξανθη ή να μην ανεβαινε ο Μπεος που κοβει 17 εισιτηρια.

 Αλλοι θα σου πουν οτι ανεβαινουν και μενουν κατηγορια οι συμμαχοι και θα εχεις πιο ευκολα ματς του χρονου και πιο δυσκολα ο αντιπαλος.

 Το αφηγημα ειναι "το κανω εγω για να μην μου το κανει ο Σαββιδης". Ετσι το καταλαβαινω εγω. Και ο Βαγγελης παρουσιαζεται ως ο αδυναμος της υποθεσης που στο πλαισιο του "μη χειρον βελτιστον" συμμαχησε μαζι σου. 

Γενικα οπως ειναι στρωμενη η κατασταση, ουτε του χρονου θα δουμε κανονικο ποδοσφαιρο. Εχει δηλητηριαστει τοσο πολυ ο κοσμος που δεν βλεπω φως εκτος αν βγει ο Μητσοτακης και τους ξυρισει ολους, χρηματοδοτη συμπεριλαμβανομενου. Αλλα αυτα ειναι παραμυθακια για μικρα παιδια.

Ο Μελισσανιδης εξακολουθει να ειναι ο ισχυρος με περιεργες συμμαχιες δεξια και αριστερα. Και πολιτικες και επιχειρηματικες και ποδοσφαιρικες. Ο Σαββιδης αν χασει τους ξενους διαιτητες δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπαρει πρωταθλημα.

 Αυτα βλεπω εγω.

Thanks για το update στα υπόλοιπα.
Για το bold, απλά θα πω ότι έχω παρατήσει κάθε ελπίδα να γίνει κάτι τέτοιο, ειδικά από την στιγμή που οι 3 πρόεδροι που πρωταγωνιστούν είναι ο Μελισσανίδης, ο Μαρινάκης και ο Σαββίδης. Μέχρι να φύγουν όλοι τους, ο πρωταρχικός τους στόχος είναι και θα είναι το παρασκήνιο. Απλά δεν βλέπω και ποιος άνθρωπος που δεν είναι αυτής της συνομοταξίας θα ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να περιμένουμε να έρθει να πάρει την ομάδα κανένας βουδιστής λέκτορας του Πανεπιστημίου της Σορβόννης, τον παοκ ο όσιος Λουκάς και τον γαύρο η Μαρία Τερέζα ας προχωρήσουμε την κουβέντα παρακάτω. Μεγαλώσαμε και ακόμα περιμένουμε αγνό ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Μέχρι να περιμένουμε να έρθει να πάρει την ομάδα κανένας βουδιστής λέκτορας του Πανεπιστημίου της Σορβόννης, τον παοκ ο όσιος Λουκάς και τον γαύρο η Μαρία Τερέζα ας προχωρήσουμε την κουβέντα παρακάτω. Μεγαλώσαμε και ακόμα περιμένουμε αγνό ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Βρε μαζί σου (άλλωστε δεν θα με ακούσεις/διαβάσεις να λέω μακάρι να φύγει ο Μελισσανίδης να έρθει κάποιος πιο καθαρός όσο δεν φεύγουν οι άλλοι), αλλά καλό είναι να βλέπουμε την εξέλιξη των πραγμάτων κι αυτή είναι να πηγαίνει προς τα χειρότερα.

Για να μην πάμε πάρα πολύ πίσω, ας πούμε ότι στις αρχές των 90s είχες έναν παράγοντα με άκρες παντού που behind the scenes μπορεί να χρησιμοποιούσε την ομάδα σαν μοχλό πίεσης (Βαρδινοjohn), έναν ΟΣΦΠ με παράγοντα στην φυλακή λόγω της υπεξαίρεσης που είχε κάνει (Κοσκωτάς) και μια ΑΕΚ που οι πρόεδροί της δεν είχαν και πολλές διασυνδέσεις με πολιτικούς (Γενεράκης, Μελισσανίδης, Καρράς).
Προχωρόντας, μπαίνει ο φρύδιας που ήταν χωμένος κυριολεκτικά στα πάντα με το ΠΑΣΟΚ αλλά κι αυτός δεν χρησιμοποιούσε τον ΟΣΦΠ απροκάλυπτα για πολιτικούς λόγους (δεν το είχε ανάγκη άλλωστε).
Φτάνουμε σήμερα να έχουμε τον τσετσένο με δημόσιες σχέσεις με τον ΣΥΡΙΖΑ, τον δικό μας να είναι χωμένος με τους πάντες και να περνάει τον έναν φωτογραφικό νόμο μετά τον άλλο —είτε στις αρχές για το γήπεδο, είτε τώρα τελευταία—, τον χοντρό να προσπαθεί να βγάλει την ΝΔ λέγοντας ότι ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει πόλεμο στον ΟΣΦΠ και να πλακώνεται με τον γιο του φρύδια μπλέκοντας συνεχώς τον ΟΣΦΠ στην μέση.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μονο το β´. Φανταζομαι δεν εχασα και πολλα.

Περαν της γελοιας εμφανισης μου εκαναν εντυπωση οι γιομες μας σε φαση 4 ψηλοι αυτοι 1 κοντος εμεις. Τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, firebird said:

Βρε μαζί σου (άλλωστε δεν θα με ακούσεις/διαβάσεις να λέω μακάρι να φύγει ο Μελισσανίδης να έρθει κάποιος πιο καθαρός όσο δεν φεύγουν οι άλλοι), αλλά καλό είναι να βλέπουμε την εξέλιξη των πραγμάτων κι αυτή είναι να πηγαίνει προς τα χειρότερα.

Για να μην πάμε πάρα πολύ πίσω, ας πούμε ότι στις αρχές των 90s είχες έναν παράγοντα με άκρες παντού που behind the scenes μπορεί να χρησιμοποιούσε την ομάδα σαν μοχλό πίεσης (Βαρδινοjohn), έναν ΟΣΦΠ με παράγοντα στην φυλακή λόγω της υπεξαίρεσης που είχε κάνει (Κοσκωτάς) και μια ΑΕΚ που οι πρόεδροί της δεν είχαν και πολλές διασυνδέσεις με πολιτικούς (Γενεράκης, Μελισσανίδης, Καρράς).
Προχωρόντας, μπαίνει ο φρύδιας που ήταν χωμένος κυριολεκτικά στα πάντα με το ΠΑΣΟΚ αλλά κι αυτός δεν χρησιμοποιούσε τον ΟΣΦΠ απροκάλυπτα για πολιτικούς λόγους (δεν το είχε ανάγκη άλλωστε).
Φτάνουμε σήμερα να έχουμε τον τσετσένο με δημόσιες σχέσεις με τον ΣΥΡΙΖΑ, τον δικό μας να είναι χωμένος με τους πάντες και να περνάει τον έναν φωτογραφικό νόμο μετά τον άλλο —είτε στις αρχές για το γήπεδο, είτε τώρα τελευταία—, τον χοντρό να προσπαθεί να βγάλει την ΝΔ λέγοντας ότι ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει πόλεμο στον ΟΣΦΠ και να πλακώνεται με τον γιο του φρύδια μπλέκοντας συνεχώς τον ΟΣΦΠ στην μέση.

Δεν αλλάζει το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Dimitris Zwras Melissanidis power....! Το περσυνο πρωταθλημα μετα 25 χρονια θα το πληρωσουμε πολυ ακριβα...

Περιμενουμε ολοι την ανταποκριση Χοχοχολοιποναντζελο απο τα ιερα τσιμεντα του κλεφτακη αυριο. Κανενα αλλο ενδιαφερον για την ομαδα φουσκα του ψευτοπροεδρου.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×