Jump to content

Football League 2 [2013/2014]


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

Guest ALati

Όλοι όσοι πρέπει και όταν έρθει η ώρα, θα προσκηνύσουν. "Όποιος είναι εχθρός της ΑΕΚ, σε 2 χρόνια θα παρακαλάει να έρθει η συντέλεια του κόσμου" Καλημέρα σας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να λακισει; Φοβαται τους Τζανοπουλους;

 

Η ΕΠΣ Δυτ. Αττικής, γαμεί φιλαράκο

 

ανεβοκατεβάζει προέδρους fifa για πλάκα

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Κατουρήθηκε και δεν κατέβηκε στον Πειραιά σήμερα. Λέει "Τζαν..." και ασπρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
... Και σε 2 χρονια γηπεδο και πρωταθλημα, μην ξεχνιομαστε.
:drinks: ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι δυσκολο ειναι να πει κανενα "μας στελνουν Κρητη, δεν μπορω να αναλανω ετσι".

 

Αν εχω καταλαβει σωστα γιατι ειμαι από κινητο ε.

Link to comment
Share on other sites

Και σε 2 χρονια γηπεδο και πρωταθλημα, μην ξεχνιομαστε

 

mαζί σου

 

Εγώ προσθέτω και τελικό κυπέλλου όσο είσαι στην Β'.

Link to comment
Share on other sites

επος αν τον αποτρεψουν οι μετακινησεις στην Κρητη xD λογικα κληρωση δε θα γινει ? οκ ειναι μαλακια να κατεβεις κατω 8 φορες αλλα εφοσον γινει κληρωση μεταξυ των ομαδων της Αττικης δε μπορεις να πεις και κατι. (ας στησει την κληρωση στην τελικη)

Link to comment
Share on other sites

Money is not an issue αλλωστε. Τιγρης εισαι.

 

Το ΚΜ που θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΜ που θελουμε.

 

Ρεστης στο Μπασκετ, Λαυρεντιαδης Βολλευ, Πιτερ Γεωργιοπουλος στην Ερασιτεχνικη. Καλα τα θυμαμαι ρε?

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Ρεστης στο Μπασκετ, Λαυρεντιαδης Βολλευ, Πιτερ Γεωργιοπουλος στην Ερασιτεχνικη. Καλα τα θυμαμαι ρε?

 

Ο ένας χοντρός και μόνο για καμιά Γλυφάδα. Ο άλλος για Κορυδαλλό και ο τρίτος έτοιμος για το άρθρο 11 του Πτωχευτικού Κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι πιο παλιός θυμάμαι τον Λάτση, τον Σάλλα και τον τέως (και εσσαεί) Κων/νο ΓλυΨμπουργκ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι δεχτηκες να ξεφτιλιστεις επειδη ο Μελισσαν ειναι μαγκας και θα προστατευει το ονομα και το κυρος της ΑΕΚ. Επομενως, τιποτα λιγοτερο απο αυτα που υπονοουν οι Κετσετζογλου και οι Αρναουτογλοι. Και σε 2 χρονια γηπεδο και πρωταθλημα, μην ξεχνιομαστε. Αλλιως εμενα και με το Μπρουσιανο.

 

Ακριβώς αυτό. Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

Αλλιώς υπήρχαν και πιο cult τρόποι ξεφτυλίσματος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Για να το πάμε και παρακάτω ... δε με νοιάζει μόνο την πρώτη χρονιά ο τίτλος. 3 τουλάχιστον συνεχόμενα πρέπει να πάρει. Με τη δυναμική που λες πως θα δώσεις και με σιγουράκι οτι κλείνει ο κύκλος της αυτοκρατορίας του ενός και το χάλι του άλλου, πρέπει να μας έχεις 3 χρόνια στα κάγκελα κ. Μελισσανίδη.

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της νέας Γ’ Εθνικής

 

 

lΜετά και την ολοκλήρωση των αγώνων μπαράζ των Ενώσεων, ολοκληρώθηκε ο χάρτης της νέας Γ’ Εθνικής της σεζόν 2013-2014.

 

Η Football League 2 (Γ’ Εθνική) και η Δ’ Εθνική (Περιφερειακό πρωτάθλημα) συγχωνεύονται και δημιουργείται η νέα Γ’ Εθνική η οποία θα είναι ερασιτεχνική και θα περιλαμβάνει έξι ομίλους.

 

Το μεγάλο όνομα της νέας κατηγορίας φυσικά θα είναι η ΑΕΚ, η οποία δεν θα δηλώσει συμμετοχή στην Football League για να πάρει μέρος στην Γ’ Εθνική, ενώ θα βρεθούν στη νέα αυτή κατηγορία επίσης ομάδες με ιστορία, όπως το Αιγάλεω, ο Ιωνικός, η Προοδευτική, η Πρέβεζα, η Καστοριά, η Λαμία, η Δόξα Βύρωνα, ο Ηλυσιακός, η Καλαμάτα, ο Παναρκαδικός και άλλες.

 

Δείτε παρακάτω ποιες ομάδες μέχρι στιγμής από τις Επαγγελματικές κατηγορίες (Super League, Football League, Football League 2) και τις Ερασιτεχνικές (Περιφερειακό πρωτάθλημα, Ενώσεις ΕΠΣ), θα συμμετάσχουν στη νέα Γ’ Εθνική.

Επαγγελματικές κατηγορίες

 

ΑΕΚ, Θρασύβουλος, Αναγέννηση Επανομής, Προοδευτική, Κεραυνός Γλυφάδας, Πανηλειακός, Ρούβας, Κόρινθος, Καλαμάτα, Εθνικός Αστέρας, Βατανιακός, Οδυσσέας Κορδελιού, Ζάκυνθος, Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δόξα Κρανούλας, Τηλυκράτης Λευκάδας, Οικονόμος Τσαριτσάνης.

Περιφερειακό πρωτάθλημα

 

1ος όμιλος: Άρης Ακροπόταμου, Δόξα Πετρούσας, Έβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Ορφέας Ελευθερούπολης, ΠΑΟ Κοσμίου.

 

2ος όμιλος: Ηρακλής Αμπελοκήπων, Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας, Διγενής Λακκώματος, Εθνικός Ν. Αγιονερίου, Κιλκισιακός.

 

3ος όμιλος: Κοζάνη, Νάουσα, Ένωση Αποστόλου Παύλου, Λευκάδια Ημαθίας, ΑΜΕΣ Αχιλλέας, Κάστωρ ΑΟ, Πυρσός Γρεβενών.

 

4ος όμιλος: Λαμία, ΑΟ Καρδίτσας, Δωτιέας Αγιάς, Αχιλλέας Δομοκού, Πυργετός, Ρήγας Φεραίος, Αμπελωνιακός.

 

5ος όμιλος: Μεσολόγγι, Όλυμπος Κέρκυρας, Εθνικός Φιλιππιάδας, Άρης Αιτωλικού, Τρίκαλα, Κεραυνός Θεσπρωτικού, Αετός Διασέλλου.

 

6ος όμιλος: ΠΦΟ Πανόπουλου, Ατρόμητος Λάππα, Παναρκαδικός, Εθνικός Σαγέικων, Δόξα Νέας Μανολάδας, Αχαϊκή.

 

7ος όμιλος: Ένωση Ερμιονίδας, Μανδραϊκός, Πανελευσινιακός, Παναργειακός, Χαλκίδα, Πανναυπλιακός, Πέλοπας Κιάτου.

 

8ος όμιλος: Αιγάλεω, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Νέα Ιωνία, Πεύκη, Τράχωνες, Περιστέρι.

 

9ος όμιλος: Ιωνικός, Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Πανναξιακός, Περαμαϊκός, Τριγλία Ραφήνας, Ολυμπιακός Λαυρίου.

 

10ος όμιλος: Ατσαλένιος, Ηρόδοτος, Ερμής Ζωνιανών, ΠΑΟ Κρουσώνα, Γιούχτας, Κισσαμικός.

Πρωτάθλημα Ενώσεων (Μπαράζ ΕΠΣ)

 

1ος όμιλος: Νέστος Χρυσούπολης

 

2ος όμιλος: Δόξα Πενταλόφου ή Ηρακλής Αμμουδιάς (Θα παίξουν μπαράζ)

 

3ος όμιλος: Π.Ο. Μουδανιών

 

4ος όμιλος: Καστοριά

 

5ος όμιλος: Θεσπρωτός

 

6ος όμιλος: Μαχητής Τερψιθέας

 

7ος όμιλος: ΑΟ Κύμης

 

8ος όμιλος: ΠΑΣ Πρέβεζα

 

9ος όμιλος: Δόξα Βύρωνα

 

10ος όμιλος: Μύκονος

 

11ος όμιλος: Θύελλα Ραφήνας

 

12ος όμιλος: ΠΑΟ Βάρδας

 

13ος όμιλος: Μεσσηνιακός

 

14ος όμιλος: Άγιος Νικόλαος

Link to comment
Share on other sites

επισης ελπιζω να κοπει αυτη η μαλακια να ξεκιναει το πρωταθλημα οκτωβριο και να παιζεις κυριακη - τεταρτη

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

επισης ελπιζω να κοπει αυτη η μαλακια να ξεκιναει το πρωταθλημα οκτωβριο και να παιζεις κυριακη - τεταρτη
τα τελευταια 3-4 χρονια ετσι γινεται
Link to comment
Share on other sites

Η Τεταρτη ειναι εργασιμη, σιγα μην εχει ματς Football League 2

 

θα την προσθέσει ο Τίγρης στα σαββατοκύριακα

Link to comment
Share on other sites

θα την προσθέσει ο Τίγρης στα σαββατοκύριακα

ρε το μλκ μου εφυγαν τα μαξαρονια στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταια 3-4 χρονια ετσι γινεται

 

Ναι αλλα πλεον η κατηγορια ειναι Ερασιτεχνικη και διευρυμενη, υποθετω οτι Τεταρτη μεσημερι ο ποδοσφαιριστη του ΠΑΟ Κρουσωνα θα εχει αλλες υποχρεωσεις εξω απο το ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η τιγροομαδα θα παιζει Σαββατο και Κυριακη σερι;

 

Θα ονομάζει ο Τίγρης όπως θέλει τη μέρα και λύθηκε και αυτό το ασήμαντο τεχνικό ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε το μλκ μου εφυγαν τα μαξαρονια στην οθονη

 

τα μαξαρόνια είναι μακαρόνια με μύξες??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι πιο παλιός θυμάμαι τον Λάτση, τον Σάλλα και τον τέως (και εσσαεί) Κων/νο ΓλυΨμπουργκ

 

+1

 

επισης ελπιζω να κοπει αυτη η μαλακια να ξεκιναει το πρωταθλημα οκτωβριο

 

To καλό που τους θέλω, γιατί Σεπτέμβρη κατεβαίνω Αθήνα για γάμο. Ή πρέπει να πω στον κολλητό μου να παντρευτεί Οκτώβρη. :shout:

Link to comment
Share on other sites

Guest ermis21

Το βασικότερο είναι τι ώρα θα παίζουμε. Ελπίζω να είναι μεσημεριανή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×