Jump to content

ΑΕΚ -μποακ μπινε μιζερε πουτανας γιε (Τελικος Κυπελλου): 11/05, 20:30, CosmoteSport 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Και ο λαός συγκινείται.?

Ναι όλοι οι ΑΕΚτζηδες ακούνε Καζαντζίδη στα σπίτια τους και κλαίνε από συγκίνηση ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Αλλη πονεμενη ιστορια αυτη με τον Ντεμη.Μεχρι και ο νεος υμνος μας πειραξε τοτε.Χιλια αρνητικα μπορει να ειχε ο Ντεμης αλλα ειχε και αλλα τοσα θετικα.

Την κριτική που δέχτηκε ο Ντέμης και τον πόλεμο δεν την έχει δεχτεί και ούτε πρόκειται κανένας άλλος. Φαντάσου τώρα τον Μελισσανίδη να δέχεται τέτοια κριτική και να έχει και έναν... Καλτσίδη πχ να δηλώνει "η ομάδα χρειάζεται γερές επενδύσεις, ντροπή να χάνεις από τον ΠΑΟΚ έστω έναν τελικό και μπαίνω αύριο με 100m αν ο Μελισσανίδης ψάχνει συμπαίχτη". Imagine απλά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Επειδή τις θυμάμαι αμυδρά αυτες τις περιπτωσεις, αλλο του Βλάχου και άλλο του Γεωργαμλή που εξωθηθηκε από τον ζητα να φύγει, για να παίξει ο Χατζόπουλος που ήταν μεταγραφή του προέδρου. Και για τον Λύσανδρο δεν ακούστηκαν τότε υβριστικά συνθηματα, όπως με τον βαγγελακη τον βλάχο. 

Αμυδρα τις θυμαμαι κι εγω.

Θυμαμαι ομως που επαιζε περιπτωση επιστροφης του Γεωργαμλη οταν επαιζε στον ΟΦΗ.

Παντως και οι δυο επεστρεψαν στην ΑΕΚ και παντα οπου και αν τους καλουσαν, τουλαχιστον ο Βλαχος, ελεγαν οτι ειναι ΑΕΚτζηδες και δεν απαντουσαν πολιτικαντικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Αμυδρα τις θυμαμαι κι εγω.

Θυμαμαι ομως που επαιζε περιπτωση επιστροφης του Γεωργαμλη οταν επαιζε στον ΟΦΗ.

Παντως και οι δυο επεστρεψαν στην ΑΕΚ και παντα οπου και αν τους καλουσαν, τουλαχιστον ο Βλαχος, ελεγαν οτι ειναι ΑΕΚτζηδες και δεν απαντουσαν πολιτικαντικα.

Ο Βλαχος εχει πει οτι ευθεως οτι ειναι ΑΕΚ. 

Τι να το κανεις ομως.

Καλυτερα να μην ελεγε και να εκανε αλλα.

Τεσπα και τοτε απο τα διοικητικα ξεκιναγαν ολα, επαγγελματιες ειναι οι ποδοσφαιριστες στην τελικη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

 

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Αμυδρα τις θυμαμαι κι εγω.

Θυμαμαι ομως που επαιζε περιπτωση επιστροφης του Γεωργαμλη οταν επαιζε στον ΟΦΗ.

Παντως και οι δυο επεστρεψαν στην ΑΕΚ και παντα οπου και αν τους καλουσαν, τουλαχιστον ο Βλαχος, ελεγαν οτι ειναι ΑΕΚτζηδες και δεν απαντουσαν πολιτικαντικα.

Τουλάχιστον ο Βλάχος στην επιστροφή του έδειξε έργο...

 

 

...not ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Την κριτική που δέχτηκε ο Ντέμης και τον πόλεμο δεν την έχει δεχτεί και ούτε πρόκειται κανένας άλλος. Φαντάσου τώρα τον Μελισσανίδη να δέχεται τέτοια κριτική και να έχει και έναν... Καλτσίδη πχ να δηλώνει "η ομάδα χρειάζεται γερές επενδύσεις, ντροπή να χάνεις από τον ΠΑΟΚ έστω έναν τελικό και μπαίνω αύριο με 100m αν ο Μελισσανίδης ψάχνει συμπαίχτη". Imagine απλά.

Καλα τοτε υπηρχε οντως το ντεμοτεχνειο αλλα υπηρχαν και οι αντιπαλες πεννες που καλη κουβεντα δεν θυμαμαι να γραψανε.

Παντως εγω και στο Μπαγεβιτς και στον  Ντεμη και στον Μελισσανιδη εχω ασκησει κριτικη αλλα και τα σωστα και την προσπαθεια την αναγνωριζω και προκατειλημμένος δεν ειμαι με κανεναν.Αποψη για το ποιον του καθενος μπορω να εχω ομως.

Γενικα με απασχολει το καλο της ΑΕΚ ακομα κι αν ερθει με τον Αλεκο τον Αλεξανδρη και βοηθο τον Κωστακη τον Μανωλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ποδοσφαιριστές και οι προπονητές καλά κάνουν και πάνε όπου τους δίνουν περισσότερα.

Συνήθως αυτός που σου δίνει περισσότερα, εκτός των άλλων σε υπολογίζει και περισσότερο.

Εγώ πχ που είμαι ΑΕΚτζής, στην ΑΕΚ του Μελισσανίδη ούτε απ' έξω δεν θα πέρναγα, στα 80s θα πήγαινα στον Βαρδινογιάννη, στα 90s στον Κόκκαλη και τώρα στον Ιβάν. Και άμα σκόραρα κιόλας εναντίον της ΑΕΚ θα έκανα και κωλοδάχτυλα στον @The Magician στα επίσημα.

Το θέμα μας δεν είναι τί κάνουν οι επαγγελματίες.

Το θέμα μας είναι τί κάνουμε εμείς. Εμείς λοιπόν αν θεωρούμε ισότιμους ανταγωνιστές μας τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό, αν κάποιος πάει εκεί θα πρέπει να τελειώνει με συνοπτικές διαδικασίες για εμάς και να αντικαθίσταται με καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Την κριτική που δέχτηκε ο Ντέμης και τον πόλεμο δεν την έχει δεχτεί και ούτε πρόκειται κανένας άλλος. Φαντάσου τώρα τον Μελισσανίδη να δέχεται τέτοια κριτική και να έχει και έναν... Καλτσίδη πχ να δηλώνει "η ομάδα χρειάζεται γερές επενδύσεις, ντροπή να χάνεις από τον ΠΑΟΚ έστω έναν τελικό και μπαίνω αύριο με 100m αν ο Μελισσανίδης ψάχνει συμπαίχτη". Imagine απλά.

Εντάξει, δεν είχε μόνο κριτική, υπήρχε και το ντεμοτεχνείο που τον λιβάνιζε μέρα νύχτα...Ο Μελισσανίδης δε δέχεται κριτική, όχι γιατί δεν θέλουν να του κάνουν, αλλά γιατί φοβούνται να του κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το εφερε η κουβεντα.

Τελικα οι μονοι πολυ μεγαλοι παικτες που θεωρω οτι αξιζαν τον ορο «σημαια» ηταν ο Θωμας και ο Σαβεβσκι. 

Ειδικα ο Τονυ που τον εζησα περισσοτερο, εχανε μεν στο ηγετικο και στο δεσιμο με τον κοσμο λογω χαμηλων τονων χαρακτηρα, αλλα αντικειμενικα ηταν ο μονος τετοιου επιπεδου που φερθηκε τοσο αψογα στην ΑΕΚ και σαν παικτης και σαν βετερανος. Και θεωρω 110% βεβαιο οτι θα του ειχε προσφερει πολλαπλασια λεφτα ο Κοκκαλης.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Και μιας και το εφερε η κουβεντα.

Τελικα οι μονοι πολυ μεγαλοι παικτες που θεωρω οτι αξιζαν τον ορο «σημαια» ηταν ο Θωμας και ο Σαβεβσκι. 

Ειδικα ο Τονυ που τον εζησα περισσοτερο, εχανε το ηγετικο και το δεσιμο με τον κοσμο λογω χαρακτηρα, αλλα αντικειμενικα ηταν ο μονος τετοιου επιπεδου που φερθηκε τοσο αψογα στην ΑΕΚ και σαν παικτης και σαν βετερανος. Κσι θεωρω 110% βεβαιο οτι θα του ειχε προσφερει πολλαπλασια λεφτα ο Κοκκαλης.

Ο Τονι ειναι πιο ΑΕΚ απο ολους μας

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mobster21 said:

ανοιγει η συζητηση

αποχωρω

παω να δω GoT

Λολ, μην το κανεις αυτο στν εαυτο σου ''σποιλερ''.

Εκ των υστερων θα πω οτι μακαρι να ξαναβρισκαμε εναν ''Σερβο'' κι εναν ''Κοντο' ως συλλογος. Να βρασει και λιγο το αιμα, γιατι το μεγαλυτερο προβλημα της ΑΕΚ την τελ.10ετια κατα τη γνωμη μου ειναι κυριως οτι ειναι εντελως ''φλατ'' σαν ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ο Τονι ειναι πιο ΑΕΚ απο ολους μας

Χάλασε την εικόνα του όμως δυστυχώς στις ακαδημίες....Και μιας και λέμε για προσφορές από Κόκκαλη, πάρα πολλά έδινε και στο Ραβούση τότε, που προς τιμή του έμεινε στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Σβαρνας Μπουσης Γιουσης στον παγκο και ο γυφτος ειχε ολιβειρα ενρικε  ζιντερσκι.....τι συζηταμε τωρα μωρε....δεν ξερω σιγουρα θα το εχετε σχολιασει αλλα δεν διαβασα τιποτα εκτος απο ελαχιστα ποστ.

Δυστηχως ο γυφτοπαντοφλακιας τσετσενος που πριν μερικα χρονια κοροιδευαμε πληρωσε και εκανε ομαδα οσο και αν σκουζουμε....!

Ας κατσουμε εμεις με τον αμορφωτο απατεωνακο που αντι για λεφτα πεταει φτηνες ατακες για να γελανε οι αναγνωστες του ταπαιρνωαποπαντου365.

Σιχαμα ξεκουμπισου.

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαίος ο Τόνι αλλά ΟΚ πολλά μπορούν να ειπωθούν για την θητεία του στις ακαδημίες. Μικρή σημασία έχει.

Νομίζω στην κορυφή όλων είναι ο Μαύρος από Έλληνες και από ξένους ο Οκόνσκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Χάλασε την εικόνα του όμως δυστυχώς στις ακαδημίες....Και μιας και λέμε για προσφορές από Κόκκαλη, πάρα πολλά έδινε και στο Ραβούση τότε, που προς τιμή του έμεινε στην ΑΕΚ.

Ολοι την χαλανε καποτε εστω και αθελα τους.

Δεν ξερω πως ακριβως την χαλασε αλλα οταν δουλευεις θα κανεις και λαθη.Θα μπορουσε να αποσυρθει εντελως και να τον θυμομαστε απλα σαν παικτη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Σβαρνας Μπουσης Κιουσης στον παγκο και ο γυφτος ειχε ολιβειρα ενρικε  ζιντερσκι.....τι συζηταμε τωρα μωρε....δεν ξερω σιγουρα θα το εχετε σχολιασει αλλα δεν διαβασα τιποτα εκτος απο ελαχιστα ποστ.

Δυστηχως ο γυφτοπαντοφλακιας τσετσενος που πριν μερικα χρονια κοροιδευαμε πληρωσε και εκανε ομαδα οσο και αν σκουζουμε....!

Ας κατσουμε εμεις με τον αμορφωτο απατεωνακο που αντι για λεφτα πεταει φτηνες ατακες για να γελανε οι αναγνωστες του ταπαιρνωαποπαντου365.

Σιχαμα ξεκουμπισου.

Είσαι εκτός θέματος :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Σπουδαίος ο Τόνι αλλά ΟΚ πολλά μπορούν να ειπωθούν για την θητεία του στις ακαδημίες. Μικρή σημασία έχει.

Νομίζω στην κορυφή όλων είναι ο Μαύρος από Έλληνες και από ξένους ο Οκόνσκι.

Τσιάρτας και Rivaldo. Αν βγάλουμε Rivaldo, Gamarra.  Κοντά και ο Θεωμάς και κάπου εκεί στους ξένους και ο Σαμπανάτζοβιτς. Αγαπημένος μου ο Τόνυ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Σπουδαίος ο Τόνι αλλά ΟΚ πολλά μπορούν να ειπωθούν για την θητεία του στις ακαδημίες. Μικρή σημασία έχει.

Νομίζω στην κορυφή όλων είναι ο Μαύρος από Έλληνες και από ξένους ο Οκόνσκι.

Παικτικα σπουδαιος ο Οκονσκι αλλα σαν ξενοι το εγραψα και παραπανω η τριαδα Σαβεβσκι Μπατιστα Κετσπαγια ειναι αξεπεραστη.

Σαν σημαια οπως εγραψε και ο Νικος συμφωνω με Σαβεβσκι

Link to comment
Share on other sites

Για σημαια εγραψα. Μιλαμε για παικτη που να ηγουνταν επι χρονια. Αυτα για τις ακαδημιες, δεν τα ξερω, τουλαχιστον σε βαθος.

Αλλα ειναι ο μονος που ηταν 100% οκ σαν παιχτης και μετα δεν θυμαμαι κατι πολυ σοβαρο.

Αγαπημενος παικτης αλλο θεμα. Εμενα αδυναμια μου ο Οκονσκι. Περαστικα του κι ολας με τα θεματα που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Τσιάρτας και Rivaldo. Αν βγάλουμε Rivaldo, Gamarra.  Κοντά και ο Θεωμάς και κάπου εκεί στους ξένους και ο Σαμπανάτζοβιτς. Αγαπημένος μου ο Τόνυ.

Ριβαλντο ειναι εκτος συναγωνισμου εννοειται.Τεραστιος και ο Γκαμαρα αλλα εκατσε μονο ενα χρονο, τεραστιος ομως.Ο Μακης απο μπαλα σκαμπαζε.

Σαμπανατζοβιτς τεραστιος και αυτος (επελεξα τριαδα αλλιως θα ηταν μεσα) ομως για να τριγκαρω ? λιγο πηγε γαυρο αλλα παρολα αυτα παιρνουμε τον γιο του.

Ο Ντανιελος ομως ηταν απιστευτος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Ριβαλντο ειναι εκτος συναγωνισμου εννοειται.Τεραστιος και ο Γκαμαρα αλλα εκατσε μονο ενα χρονο, τεραστιος ομως.Ο Μακης απο μπαλα σκαμπαζε.

Σαμπανατζοβιτς τεραστιος και αυτος (επελεξα τριαδα αλλιως θα ηταν μεσα) ομως για να τριγκαρω ? λιγο πηγε γαυρο αλλα παρολα αυτα παιρνουμε τον γιο του.

Ο Ντανιελος ομως ηταν απιστευτος

Ναι, απλά πετάχτηκα στην κουβέντα, έγραψα αυτούς που θεωρούσα ως καλύτερους. Ο Ντανιέλος ήταν ικανός για το καλύτερο και το χειρότερο, είχα αγανακτήσει πολλές φορές με την πάρτη του, αλλά όταν του έβγαινε το παιχνίδι έκανε μεγάλα πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ρόλος σημαία είναι δύσκολος. Γιατί πολλοί παλιοί έγιναν σημαίες υποχρεωτικά, αφου δε μπορούσαν να φύγουν, και πολλοί νεότεροι έμειναν επειδή απλά τους δώσαμε περισσότερα από τους άλλους. Εγώ προσωπικά σημαίες θεωρώ το Σταματιάδη, το Σεραφείδη, το Νεστορίδη, το Μαύρο, τον Ατματσίδη, τον Οικονομόπουλο, ανθρώπους που έμειναν επειδή το ήθελαν για χρόνια και πρόσφεραν και από άλλα πόστα μετά. Απο τα τέλη του 90 νομίζω ότι ο επαγγελματισμός πλέον δεν επιτρέπει τις σημαίες στις ομάδες..

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις σημαίες πρέπει πρώτα απ΄ όλα ο ιδιοκτήτης της ομάδας να (δείχνει έστω προς τα έξω ότι) τους σέβεται τους παίχτες της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Παντως με τις επιστροφες γενικα δεν εχουμε προβλημα. 

Και Μπατιστα και Τζιμπουρ δεχτηκαμε πισω. Και αλλους παλιοτερα. Στον βατραχο θα κολλουσαμε; 

Για τους δε αλλους πανω τους νεοπλουτους πρεπει να γραψουμε κανα post με καμια 30αρια ονοματα, εδω εχουν ινδαλμα τον Κουδα. Και το αστειο ειναι οτι οσοι τους εγκατελειψαν για την Αθηνα, βγαινουν τωρα ως παλαιμαχοι και βριζουν την κακη Αθηνα. 

Τεσπα. Ολα ξεκινανε απο την φτωχεια, δυστυχως μεγαλωνοντας το βλεπω ολο και πιο καθαρα.

Μα αυτο ειναι το παραδοξο.

Κατηγορουμε για πολλα την ομαδα μας αλλα τους αλλους τους νεοπλουτους οπως σωστα γραφεις τους εχουμε ως προτυπο επειδη καποιος εριξε περισσοτερα λεφτα απο τον δικο μας, ενω ειναι πρωτοι στην κολωτουμπα και στην μιζερια.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×