Jump to content

ΑΕΚ Εuropa League 2019-2020


AlexKR21
 Share

Recommended Posts

Μόνο οι Τούρκοι φοβίζουν 

Οι έξι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ για την κλήρωση της Δευτέρας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League

Τραμπζονσπόρ??
Ουτρέχτη?? ή Ζρίνσκι??
ΤΣΣΚΑ Σόφιας?? ή Οσιγιεκ??
Λουκέρνη?? ή Κλάκσβικ??
Μπνέι Γιεχούντα Τελ Αβίβ??
Χόνβεντ?? ή Ουνιβερσιτέα

 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω Σπύρου, θα πόνταρα σε Χονβεντ. Θέλει προσοχή όμως γιατί όλες οι ομάδες αυτό το καιρό είναι ερωτηματικό. Ειδικότερα εμείς που το δείγμα είναι μικρό. Φαβορί και αουτσάιντερ Αύγουστο μήνα χωρίς επίσημα παιχνίδια στα πόδια δε μπορείς να χρισεις. 

Αν η ομάδα είναι σοβαρή και ποτίσει νοοτροπία νικητή ο νέος κόουτς θα περάσουμε ακόμα και τους Τούρκους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AG21 said:

Μόνο οι Τούρκοι φοβίζουν 

Οι έξι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ για την κλήρωση της Δευτέρας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League

Τραμπζονσπόρ??
Ουτρέχτη?? ή Ζρίνσκι??
ΤΣΣΚΑ Σόφιας?? ή Οσιγιεκ??
Λουκέρνη?? ή Κλάκσβικ??
Μπνέι Γιεχούντα Τελ Αβίβ??
Χόνβεντ?? ή Ουνιβερσιτέα

 

Και οι Τουρκοι φοβιζουν, αλλα και οι Ολλανδοι.

Βασικα οι μονοι με τους οποιους θα μουν ησυχος θα ταν οι Ουγγροι (σορρυ Σπυρο)

Link to comment
Share on other sites

Με κανέναν δεν πρέπει να είσαι ήσυχος αν δεν σφυρίξει ο διαιτητής την λήξη του αγώνα. Ειδικά στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Όχι Ολλανδική ομάδα, ο αποκλεισμός από τη Φίτεσε πονάει ακόμα!!

Link to comment
Share on other sites

Την Trabzonspor θα την ήθελα στη φάση των ομίλων ώστε να γίνει μια ωραία και δυνατή εκδρομή στη Μαύρη Θάλασσα.

Ελπίζω να μην τύχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Μόνο οι Τούρκοι φοβίζουν 

Οι έξι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ για την κλήρωση της Δευτέρας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League

Τραμπζονσπόρ??
Ουτρέχτη?? ή Ζρίνσκι??
ΤΣΣΚΑ Σόφιας?? ή Οσιγιεκ??
Λουκέρνη?? ή Κλάκσβικ??
Μπνέι Γιεχούντα Τελ Αβίβ??
Χόνβεντ?? ή Ουνιβερσιτέα

 

Το ελληνικό πρωτάθλημα έχει πέσει πολύ εδώ και κάποια χρόνια. Εκτός από ολλανδικό που πάντα ήταν ανώτερο, σήμερα είναι ανώτερο και το τουρκικό ενώ το ελβετικό είναι περίπου ισοδύναμο με το δικό μας. 

Οσο για ομάδες από ουγγαρια μπορεί να μας φαίνονται εύκολες αλλά πέρσι την βιντι ιδρωσαμε να την αποκλείσουμε και αν δεν ειχε μείνει με 10 παίκτες στον πρώτο αγώνα μπορεί να μην τα καταφέρναμε. 

Link to comment
Share on other sites

Η κλήρωση θάναι μεταξύ ΤΣΣΚΑ Σοφιας-Οσιγεκ(έχω πάει Οσιγεκ θρυλική μεταπολεμική R21 εκδρομή με Ντου Ντου προπονητή και τσαμπουκα με Τσαρτα μετά το παιχνίδι 11ατομα κερκίδα ημασταν ξαναπάω άνετα τέλεια ντόνατς) και Κραϊόβα-Χονβεντ. Αυτά τα ζευγάρια έκλεισα τα μάτια και είδα μπροστά μου.

Αύριο μεσημέρι στη δουλειά κλασικά λέμε συγνώμη αλλά πρέπει επειγοντως Βε Σε εκεί στημένο το αυτί κολλητά στο ραδιακι με κεραία στραμμένη Υμηττό και καλή τύχη ΑΕΚαρα μου .

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Stylianopoulos said:

Η κλήρωση θάναι μεταξύ ΤΣΣΚΑ Σοφιας-Οσιγεκ(έχω πάει Οσιγεκ θρυλική μεταπολεμική R21 εκδρομή με Ντου Ντου προπονητή και τσαμπουκα με Τσαρτα μετά το παιχνίδι 11ατομα κερκίδα ημασταν ξαναπάω άνετα τέλεια ντόνατς) και Κραϊόβα-Χονβεντ. Αυτά τα ζευγάρια έκλεισα τα μάτια και είδα μπροστά μου.

Αύριο μεσημέρι στη δουλειά κλασικά λέμε συγνώμη αλλά πρέπει επειγοντως Βε Σε εκεί στημένο το αυτί κολλητά στο ραδιακι με κεραία στραμμένη Υμηττό και καλή τύχη ΑΕΚαρα μου .

Κι εγώ αυτά τα ζευγάρια βλέπω (και ελπίζω). Νομίζω, όμως, ότι με Όσιγιεκ παίξαμε επί Σάντος, μετά τη Χιμπέρνιαν, και όντως κάτι θυμάμαι ότι είχε γίνει με τον Τσάρτα.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AlexKR21 said:

 

Βασικα οι μονοι με τους οποιους θα μουν ησυχος θα ταν οι Ουγγροι (σορρυ Σπυρο)

Εννοείται αγωνιστικά Χόνβετ είναι Νο 1 θεμιτός αντίπαλος (μη γίνει η μαλακία, θα βλέπω την ΑΕΚ στην Βουδαπέστη από στριμ στην Αδριατική), μαζί με Ζρίνσκι και ΤΣΣΚΑ Σόφιας (μην σας φοβίζει το όνομα, δεν υπάρχει βουλγάρικο ποδόσφαιρο).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1989 generation said:

όντως κάτι θυμάμαι ότι είχε γίνει με τον Τσάρτα.

?  φήμες απτό μακρυνό 2001 λένε 1989gen ότι στο πούλμαν μετά το τέλος του αγώνα ο Τσαρτας πλακωθηκε με το επιστημονικό συμβούλιο του ΚΜ.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stylianopoulos said:

?  φήμες απτό μακρυνό 2001 λένε 1989gen ότι στο πούλμαν μετά το τέλος του αγώνα ο Τσαρτας πλακωθηκε με το επιστημονικό συμβούλιο του ΚΜ.

Για το επιστημονικό συμβούλιο του ΚΜ δεν το ξέρω, αλλά εκείνη τη χρονιά ο Βασιλάκης είχε πλακωθεί με πολλούς..Ήταν στο προεδρικό team, ενώ άλλοι ήταν στο προπονητικό...

Link to comment
Share on other sites

Χόνβεντ ή Κραϊόβα

Next ψιλοστάνταρ . Ο Σπύρος θα μας πει περισσότερα . 

Link to comment
Share on other sites

Με το ζευγάρι Χόνβεντ-Κραϊόβα πέσαμε

 

Τα καλύτερα δυνατά νέα (εκτός από τον Σπύρο)

Καθαρά στο χέρι μας η πρόκριση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

εντωμεταξύ στο τέλος οι 2 τελευταίες ήταν οι τούρκοι και αυτοί 50-50 ήταν.

Link to comment
Share on other sites

ΝΔ - ΣΑΜΑΡΑΣ - ΚΟΚΚΑΛΗΣ - ΥΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ - ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ - ΧΟΝΒΕΝΤ. 

ΙΦΑΝΤΙΝΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 

Link to comment
Share on other sites

Η Κραϊόβα έχει εκπληκτικό γήπεδο το Ion Oblemenco  . Για τους σταδιάκηδες σαν εμενα..Μοιάζει πολύ με της Μαρσέιγ σαν σχέδιο αλλά είναι εξοπλισμένο με μπαρ μπιλιαρδα θερμαινόμενες θέσεις κλπ .Είναι από μόνο του αξιοθέατο .

 

https://www.europlan-online.de/stadionul-ion-oblemenco/verein/11320

https://www.stadiumguide.com/stadion-ion-oblemenco/

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • George_D pinned this topic
  • George_D locked this topic
  • George_D unlocked this topic
  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×