Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

20 hours ago, Vargas21 said:

Όπως αναφέρουν ρωσικά ΜΜΕ, ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ προορίζεται για αντικαταστάτης του Ζε Λουίς, ο οποίος πιθανότατα θα πωληθεί στην Πόρτο. 

Σημειώνεται λοιπόν ότι μετά απ’ αυτή τη μεταγραφή, ο σύλλογος θα έχει να διαθέσει τα 8 εκατ. ευρώ που ζητάει η Ρόμα, ενώ οι αποδοχές του Πόνσε για κάθε χρόνο συμβολαίου εκτιμάται ότι θα φτάνουν τα 2 εκατ. ευρώ.

Αρε Μελ δεν τον αγόρασες να τον πουλουσες τωρα εσυ

2 μυρια κέρδος θα χε. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω βλεπω οτι φευγουν παιχτες με 400+ συμβολαια και ερχοντε παιχτες με 200max !

Πρεπει να ειναι σε τραγικη οικονομικη κατασταση ο προυπολογισμος του γηπεδου. 200-200 τα μαζευει. Σιγουρη μαχη για αποφυγη playoff υποβιβασμου φετος.

Ο Γκαλο γυρω στα 200 επαιρνε, ο Παουλινιο γυρω στα 200 επισης.

Ο Μπακασετας φευγει. να δουμε ποιος θα αντικατασταθει.

Μεχρι τωρα δεν ισχυει παντως οτι φευγουν οι παικτες των 400 και αντικαταστονται απο παικτες 200.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Ο Ατρομητος διατηρει το 15% των δικαιωματων του Μπαρκα εαν δεν κανω λαθος. Ειμαι σιγουρος οτι αυτην την στιγμη στην ΠΑΕ κοιταζουν πως μπορουν να το ''ντριπλαρουν'' αυτο και να παρουν ολο το ποσο απο την πωληση του, εαν βεβαια ολοκληρωθει.

Νομιζω οχι μετα την ανανεωση συμβολαιου που χε κανει. Ηταν για καποιο διαστημα αν θυμαμαι καλα το ποσοστο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με βαση αυτα που γραφω παραπανω πιστευω οτι τα 400 του συμβολαιου θα προστεθουν στα νεα συμβολαια και τα της πωλησης θα δει ο μεγαλος τι θα τα κανει (κι αναλογα αν ειναι σε δοσεις).

Περα απο αυτα, να ευχομαστε να ισχυουν τα περι Μπαρκα και να κρατησει ο τσιπης τα μισα για την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nedved21 said:

Ο Γκαλο γυρω στα 200 επαιρνε, ο Παουλινιο γυρω στα 200 επισης.

Ο Μπακασετας φευγει. να δουμε ποιος θα αντικατασταθει.

Μεχρι τωρα δεν ισχυει παντως οτι φευγουν οι παικτες των 400 και αντικαταστονται απο παικτες 200.

180 επαιρνε ο γκαλο και τον εδιωξε γιατι ηθελε παραπανω. ο παουλινιο πανω απο 100 δεν παιρνει με τιποτα. Ο ζεραλδες ποσα θα παιρνει?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Νομιζω οχι μετα την ανανεωση συμβολαιου που χε κανει. Ηταν για καποιο διαστημα αν θυμαμαι καλα το ποσοστο.

Eτσι ειχαν γραψει.Οτι ισχυε μονο για το πρωτο συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Κλαιτε τον Μπακασετα αλλα μολις τωρα μου πεταξε στα προτεινομενα το youtube το παρακατω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παμε λοιπον για 8,5-9m σε ενα καλοκαιρι απο τα ελληνακια που "με προσωπικες ενεργειες" ειχε φερει ο Τιγραρος στην ομαδα και εσκουζαν οι Χαμποι οτι πεταει ο σαπιοδοντας λεφτα της ομαδας σε Πανιωνιους και Ατρομητους. Δεν τα λετε δεν τα γραφετε ομως κυριοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, nedved21 said:

Μεχρι τωρα δεν ισχυει παντως οτι φευγουν οι παικτες των 400 και αντικαταστονται απο παικτες 200.

Μεχρι στιγμης εχεις δικιο εκτος του παουλινιο που ηρθε με τα μισα απο οτι ηθελε ο γκαλος για τους υπολοιπους που εφυγαν δεν εχει ερθει φτηνοτερος γιατι πολυ απλα δεν εχει ερθει ΚΑΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

2 μυρια κέρδος θα χε. 

 

Δεν σε εκοψε ουτε αυτο να κανεις σαν ΠΑΕ.

Βλεποντας οτι το παιδι εχει το γκολ και οτι τα πηγαινει καλα εστω και σε αυτο το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος να τον πεισεις να υπογραψει συμβολαιο με την προοπτικη να τον πουλησεις το καλοκαιρι. Θα του εξασφαλιζες δηλαδη οτι δεν θα μεινει Ελλαδα και του χρονου. Για αυτο επρεπε να τον εχεις απο κοντα και αυτον και τον πατερα του. Τωρα θα μου πειτε γιατι ο Πονσε να θελησει να παρει τα λεφτα η ΑΕΚ και οχι η Ρομα απο μια ενδεχομενη πωληση; Ε γιατι η ΑΕΚ ηταν αυτη που τον ανεδειξε οπως και να το κανουμε και αν δεν ηταν η ΑΕΚ αυτην την στιγμη ισως ειχε αλλη 1 σεζον σε μια ομαδα οπως η Λιλ με 3 γκολ και ελαχιστα λεπτα συμμετοχης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

180 επαιρνε ο γκαλο και τον εδιωξε γιατι ηθελε παραπανω. ο παουλινιο πανω απο 100 δεν παιρνει με τιποτα. Ο ζεραλδες ποσα θα παιρνει?

200 ηταν ο μισθος του στην Τσαβεζ, λες να δεχθηκε πανω απο 50% μειωση;

350-400 ειναι ο μισθος του Ζεραλδες στην Σπορτινγκ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Μεχρι στιγμης εχεις δικιο εκτος του παουλινιο που ηρθε με τα μισα απο οτι ηθελε ο γκαλος για τους υπολοιπους που εφυγαν δεν εχει ερθει φτηνοτερος γιατι πολυ απλα δεν εχει ερθει ΚΑΝΕΙΣ?

Απο που εβγαλες οτι παιρνει κατω απο 100κ ο Παουλινιο;;;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Νομιζω οχι μετα την ανανεωση συμβολαιου που χε κανει. Ηταν για καποιο διαστημα αν θυμαμαι καλα το ποσοστο.

Εγω αυτο διαβαζω.

Η ΑΕΚ από την μεριά της,σύμφωνα με πληροφορίες, αξιώνει ένα ποσό 7-8 εκατ. ευρώ για την παραχώρησή του, ενώ όλο αυτό ενδιαφέρει φυσικά και τον Ατρόμητο ο οποίος διατηρεί ποσοστό μεταπώλησης 15%.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
6 minutes ago, nikos said:

Εγω με βαση αυτα που γραφω παραπανω πιστευω οτι τα 400 του συμβολαιου θα προστεθουν στα νεα συμβολαια και τα της πωλησης θα δει ο μεγαλος τι θα τα κανει (κι αναλογα αν ειναι σε δοσεις).

Περα απο αυτα, να ευχομαστε να ισχυουν τα περι Μπαρκα και να κρατησει ο τσιπης τα μισα για την ομαδα.

Φανταζομαι θα φερει και τςρματζη ε...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Εγω αυτο διαβαζω.

Η ΑΕΚ από την μεριά της,σύμφωνα με πληροφορίες, αξιώνει ένα ποσό 7-8 εκατ. ευρώ για την παραχώρησή του, ενώ όλο αυτό ενδιαφέρει φυσικά και τον Ατρόμητο ο οποίος διατηρεί ποσοστό μεταπώλησης 15%.

http://www.aek365.com/a-611154/100-aek-o-mparka.htm

 

Δεν θα εκπλαγω βεβαια αν ελεγε μαλακιες για αλλη μια φορα ο κεφτες

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Φανταζομαι θα φερει και τςρματζη ε...

Ε, του πουστη. Αλλα

1) μου φαινεται απιθανο το ποσο για διασυνδεσεις ΑΕΚ

2) αν δεν παρει γερη προκαταβολη και τα μισα να κρατησει ουτε που θα το καταλαβουμε φετος

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
7 minutes ago, nedved21 said:

Απο που εβγαλες οτι παιρνει κατω απο 100κ ο Παουλινιο;;;

 

On 6/8/2019 at 7:18 PM, The Magician said:

Τι εμαθα/ακουσα σημερα.

  • Ο δεξιος μπακ ηρθε με το μισο συμβολαιο του Γκαλο. Ηρθε ελευθερος γιατι ειχε ορο στο συμβολαιο εαν επεφτε η Τσαβες (επεσε).
  • Δεν υπαρχει κανενα θεμα Ζελσον - αντιθετα ενδιαφερονται οντως για τον Ζεραλδες. Ειναι ομως ακριβος
  • Δεν υπαρχει θεμα Ιτουρασπε. Προταθηκε και εχει ξαναπροταθει αλλα εχει συμβολαιο 1 εκατομμυριο ευρω, δηλαδη αντιο.
  • Δεν μενει ο Πονσε (αναπαντεχο πραγματικα)
  • Ο προπονητης ειναι εχθρικος με τους αρδ, τον εχει απο διπλα και ο Λυμπε και ο Δηματος

Αυτο ειναι ολο, μην νομιζετε οτι γινεται και κατι φοβερο. Η φαση ειναι "να τους δει να ξεσκαρταρει ο Καρντοσο" μετα να "πουληθουν οσοι γινεται" και στο τελος "να πανε δανεικοι αυτοι που δεν χωρανε". Γενικα μιλαμε για μια κατασταση οπως τη διαβαζετε πισω απο τις γραμμες των ρεπορταζ: αργοι ρυθμοι, παραλληλη πραγματικοτητα και νιρβανα.

Εσυ απο που οτι παιρνει 200?

Link to comment
Share on other sites

Μωρε βρειτε τα οτι παιρνει 150 ο Παουλινιος, εκει ειναι το θεμα;

Δεν ηταν ακριβως το προβλημα στο οικονομικό. Θα μπορουσαν να περιμενουν λιγο να δουν πώς θα μοιρασουν το μπατζετ.

Εχασαν τον αλλον απο τον τσετσενο (σε αυτον ηταν οικονομικο το θεμα γιατι ηθελες 800 να τον παρεις) και βιαστηκαν να πανε στην 2η φθηνη υπαρχουσα επιλογη απο Πορτογαλια να μην φανε κραξιμο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, XAMΠOΣ said:

 

Εσυ απο που οτι παιρνει 200?

Τοσα επαιρνε στην Τσαβεζ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Και η πλακα ειναι οτι η μοναδικη μεταγραφη του καλοκαιριου μεχρι στιγμης ειναι αυτος...ολοι οι αλλοι ειναι κλικ365

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, nedved21 said:

Τοσα επαιρνε στην Τσαβεζ.

Που το γραφει αυτο? εγω κατι για 50χιλιαρικα ειχα δει

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Aussie said:

Δεν σε εκοψε ουτε αυτο να κανεις σαν ΠΑΕ.

Βλεποντας οτι το παιδι εχει το γκολ και οτι τα πηγαινει καλα εστω και σε αυτο το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος να τον πεισεις να υπογραψει συμβολαιο με την προοπτικη να τον πουλησεις το καλοκαιρι. Θα του εξασφαλιζες δηλαδη οτι δεν θα μεινει Ελλαδα και του χρονου. Για αυτο επρεπε να τον εχεις απο κοντα και αυτον και τον πατερα του. Τωρα θα μου πειτε γιατι ο Πονσε να θελησει να παρει τα λεφτα η ΑΕΚ και οχι η Ρομα απο μια ενδεχομενη πωληση; Ε γιατι η ΑΕΚ ηταν αυτη που τον ανεδειξε οπως και να το κανουμε και αν δεν ηταν η ΑΕΚ αυτην την στιγμη ισως ειχε αλλη 1 σεζον σε μια ομαδα οπως η Λιλ με 3 γκολ και ελαχιστα λεπτα συμμετοχης.

Καλά τα 6 από τα 8 θα τα παίρνε η Ρομα.ονειρα θερινής νυχτός βέβαια. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nedved21 said:

Τοσα επαιρνε στην Τσαβεζ.

Οι παίκτες δέχονται να μπούνε μέσα οικονομικά για να παίξουν στην ΑΕΚΑΡΑ του τίγρη

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Που το γραφει αυτο? εγω κατι για 50χιλιαρικα ειχα δει

Το ειχα δει και σε ενα πορτογαλικο που δεν βρισκω τωρα,

στο FM τον εχει στα 170κ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×