Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Just now, XAMΠOΣ said:

 

Τα ροστερ δν παιζουν μπαλλα.

Το 2004 παραλιγο να παρεις πρωταθλημμα με σιμο κρασα τζιωρτζοπουλο κ λεωνιδα καμπανταη

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, CHⓇIS said:

Τα ροστερ δν παιζουν μπαλλα.

Το 2004 παραλιγο να παρεις πρωταθλημμα με σιμο κρασα τζιωρτζοπουλο κ λεωνιδα καμπανταη

Συμφωνω ρε φιλε. Τοτε ας το κλεισουμε το τοπικ να μην σχολιαζουμε τιποτα και απλα να περιμενουμε να δουμε το αποτελεσμα. Παντως με την λογικης σου ιδιες πιθανοτητες εχει και ο Ατρομητος ο Βαζελος και ο Αρης φετος.

Υποθεσεις κανουμε με οτι δεδομενα εχουμε. Περσυ γιατι καποιοι ανοιξαν 100 τοπικ για Σαχαλαμαρινο και τον βριζαν με το που ηρθε? Γιατι δεν περιμεναν οπως θα περιμενουν τωρα? Οτι συμφερει τον καθενα αναλογα την αποψη του κανει απλα ειναι αστειο αυτα που κανει καποιος να κατηγορει τους αλλους οτι τα κανουν και και δεν αναφερομαι σε σενα φιλε μου εξηγουμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σοβαρα θα ελεγα οτι εχει αλλαξει εστω κατι στον σχεδιασμο αν

-ειτε επαιρναν προπονητη με βιογραφικο

-ειτε δεν εκαναν σηριαλ με ονοματα που εχουν ηδη γινει γνωστα

-ειτε σταματαγανε τους πολλους δανεισμους

-ειτε ΕΣΤΩ εκλειναν μετα απο σηριαλ ΕΣΤΩ δανεικοι σε ενα λογικο διαστημα.

Τωρα πχ εχουνε 2 βδομαδες που ασχολουνται με 3 ονοματα, ο ενας τελος, ο αλλος αρχιζει και δυσκολευει, ο 3ος ακομα τιποτα.

Το μονο λοιπον που εχει αλλαξει σημερα που μιλαμε, ειναι οτι επειδη δεν εχεις τεχνικο διευθυντη, κανει τον τεχνικο διευθυντη ο προπονητης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Συμφωνω ρε φιλε. Τοτε ας το κλεισουμε το τοπικ να μην σχολιαζουμε τιποτα και απλα να περιμενουμε να δουμε το αποτελεσμα. Παντως με την λογικης σου ιδιες πιθανοτητες εχει και ο Ατρομητος ο Βαζελος και ο Αρης φετος.

Σοβαρα σου μιλαω.με πειραζει παρα πολυ να τους βγαζουμε ολους πανερια λογω φμ κ ενας παικτης που σε μια ομαδα δν παιζει μπορει σε μια αλλη να ειναι παικταρας.ξερουμε τη λογικη της ομαδας αλλα αυτο δν σημαινει τπτ.

Θυμαμαι σαβεβσκι που πηραμε η κετσπαγια  κ βγηκανε παικταραδες.μην καταδικαζουμε πριν δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

E ναι,το παραδειγμα του Οικονομου δειχνει οτι δεν ζοριζεται και πολυ στο να δωσει κανα ψιλο για αγορα αν ο μισθος του παικτη δεν του ανεβαζει το wage budget.Ασε που μπορει να τον σκοτωσει και σε καμια Τουρκια μετα και να πατσισει η να βγει και κερδισμενος.

Νομίζω ότι μέχρι 1.5-2 το συζητάει. 

Τα 600 για τον Μπάρκα και το 1 για τον οικονόμου τα έδωσε σχετικά εύκολα. Για τον μάρκο έκανε διαπραγμάτευση να το ρίξει αλλά όταν είδε ότι δεν... έδωσε το 1,8. 

Δεν του το χω να δώσει πάνω από 2 ζεστά μπαμ και εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, nikos said:

ο λοιπον που εχει αλλαξει σημερα που μιλαμε, ειναι οτι επειδη δεν εχεις τεχνικο διευθυντη, κανει τον τεχνικο διευθυντη ο προπονητης.

Ακριβως. Και εχει φερει 1 παιχτη των 100 χιλιαδων μεχρι στιγμης. Αλλα εγω πρεπει να ειμαι χαρουμενος οτι εχει σχεδιασμο η ομαδα και να κανω τουμπεκι.

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε ο Ολυμπιακος δεν εχει σοβαρο επιθετικο και πουλαει Φορτουνη (για αρχη και βλεπουμε). Αρα μεσοεπιθετικα εχει ηδη θεμα (εγω λεω θα κανει πωληση και χαφ και αμυντικου).

Ο ΠΑΟΚ παλι περαν του οτι εχει καποια εκατομμυρια να καθονται στον παγκο για διάφορους λογους, ειναι σχετικα γερασμενος (σε σχεση με ΑΕΚ) και ειναι ηδη χωρις Βιειρινια, κι εχει και αλλους με χιαστο. Διαθεση να αγορασει οπως αλλες σεζον δεν βλεπω αλλα θα δειξει. Θεωρω πως θα προσπαθησει να κανει καποια πωληση (Πελκας).

Η ΑΕΚ χρειαζεται εναν CB, εναν DM/CM και εναν CF κατα βαση, κινησεις που θεωρω πως θα γινουν δεδομενα και θα ναι οι σχετικα καλες. Μεχρι τοτε αδειαζει το ροστερ και εφερε για συμπληρωμα Παουλινιο, Σαμπα, Ντελετιτς, Αθανασιαδη και τον Κορνετο για να γεμισει για αρχη το ροστερ. Εγω θεωρω πως αν κλεισει Ζεραλδες και Μαρτινς η τελος παντων καποιους σαν αυτους, μετα θα κινηθέι για τους 3 παιχτες που εγραψα στην αρχη που θεωρω θα ναι ελευθεροι μεν, πιθανοτατα 30-32 ετων αλλα με σχετικα καλο βιογραφικο. Γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, CHⓇIS said:

Σοβαρα σου μιλαω.με πειραζει παρα πολυ να τους βγαζουμε ολους πανερια λογω φμ κ ενας παικτης που σε μια ομαδα δν παιζει μπορει σε μια αλλη να ειναι παικταρας.ξερουμε τη λογικη της ομαδας αλλα αυτο δν σημαινει τπτ.

Θυμαμαι σαβεβσκι που πηραμε η κετσπαγια  κ βγηκανε παικταραδες.μην καταδικαζουμε πριν δουμε.

Ναι αλλα σου εγραψα παραπανω με edit οτι και τον ουζουνιδη 10 τοπικ με ρισιδια ανοιξανε καποιοι με το που ηρθε. Παντως δεν εχει ερθει και κανενας ακομα εκτος απο Παουλινιο ρε συ. Για ποιους μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Χαμπε ο Ολυμπιακος δεν εχει σοβαρο επιθετικο και πουλαει Φορτουνη (για αρχη και βλεπουμε). Αρα μεσοεπιθετικα εχει ηδη θεμα (εγω λεω θα κανει πωληση και χαφ και αμυντικου).

Ο ΠΑΟΚ παλι περαν του οτι εχει καποια εκατομμυρια να καθονται στον παγκο για διάφορους λογους, ειναι σχετικα γερασμενος (σε σχεση με ΑΕΚ) και ειναι ηδη χωρις Βιειρινια, κι εχει και αλλους με χιαστο. Διαθεση να αγορασει οπως αλλες σεζον δεν βλεπω αλλα θα δειξει. Θεωρω πως θα προσπαθησει να κανει καποια πωληση (Πελκας).

Η ΑΕΚ χρειαζεται εναν CB, εναν DM/CM και εναν CF κατα βαση, κινησεις που θεωρω πως θα γινουν δεδομενα και θα ναι οι σχετικα καλες. Μεχρι τοτε αδειαζει το ροστερ και εφερε για συμπληρωμα Παουλινιο, Σαμπα, Ντελετιτς, Αθανασιαδη και τον Κορνετο για να γεμισει για αρχη το ροστερ. Εγω θεωρω πως αν κλεισει Ζεραλδες και Μαρτινς η τελος παντων καποιους σαν αυτους, μετα θα κινηθέι για τους 3 παιχτες που εγραψα στην αρχη που θεωρω θα ναι ελευθεροι μεν, πιθανοτατα 30-32 ετων αλλα με σχετικα καλο βιογραφικο. Γνωμη μου

Μου επιτρεπεις να αποθηκευσω αυτο το ποστ και να το χρησημοποιησω σε 2 μηνες? Γιατι πιστευω οτι δεν θα γινει τιποτα απο αυτα που γραφεις . Ουτε Φοροτουνης θα πουλοηθει ουτε Μαρτινς θα παρουμε ουτε αλλους 3 μετα. Αλλα επειδη υποθεσεις κανεις και εσυ και εγω να το κρατησω να τα βαλουμε κατω στο τελος ποιος ειχε δικιο στις υποθεσεις?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Ναι αλλα σου εγραψα παραπανω με edit οτι και τον ουζουνιδη 10 τοπικ με ρισιδια ανοιξανε καποιοι με το που ηρθε. Παντως δεν εχει ερθει και κανενας ακομα εκτος απο Παουλινιο ρε συ. Για ποιους μιλας?

Εγω πρωτος γ ουζουνιδη

Εσυ γ ποιους λες?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Περσυ γιατι καποιοι ανοιξαν 100 τοπικ για Σαχαλαμαρινο και τον βριζαν με το που ηρθε? .

Γιατι μπορουμε (LFS Rulezzz).

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, CHⓇIS said:

Εγω πρωτος γ ουζουνιδη

Εσυ γ ποιους λες?

Εγω γελαω με τα ποσα που ψαχνουν παιχτες δεν εκανα κριτικη σε κανενα προσωπικα για το ταλεντο του. Αλλα με 100κ τι περιμενεις να βρεις? Αν ειναι ετσι και η Ξανθη και ολες οι ομαδες θα παιρνανε πρωταθλημα με αυτα τα ροστερ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Γιατι μπορουμε (LFS Rulezzz).

 

Μαγκια σας?Ειδες εγω να σας κατηγορω οτι με κουρασατε η οτι δεν περιμενετε να δειτε το εργο του κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκραζα περσυ απ την πρωτη μερα μαρινο για πολλους λογους κ ο 1ος απ ολους ειναι γτ διωχνεις πρωταθληματικο προπονητη κ φερεις ελληνα που δν υπαρχει στην κατηγορια προπονητης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Μου επιτρεπεις να αποθηκευσω αυτο το ποστ και να το χρησημοποιησω σε 2 μηνες? Γιατι πιστευω οτι δεν θα γινει τιποτα απο αυτα που γραφεις . Ουτε Φοροτουνης θα πουλοηθει ουτε Μαρτινς θα παρουμε ουτε αλλους 3 μετα. Αλλα επειδη υποθεσεις κανεις και εσυ και εγω να το κρατησω να τα βαλουμε κατω στο τελος ποιος ειχε δικιο στις υποθεσεις?

Ελευθερα.

Ουτως η αλλως δεν ψαχνω επιβεβαιωση στα... φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω γελαω με τα ποσα που ψαχνουν παιχτες δεν εκανα κριτικη σε κανενα προσωπικα για το ταλεντο του. Αλλα με 100κ τι περιμενεις να βρεις? Αν ειναι ετσι και η Ξανθη και ολες οι ομαδες θα παιρνανε πρωταθλημα με αυτα τα ροστερ.

Οταν φερνω γιιχανσον με 100κ δεν με πειραζει.με πειραζει οταν δινω 100 κ παιρνω ιατρουδη πχ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει συμβει και το αντιθετο εδω μεσα @CHⓇIS

Πχ εγω με Αλμειδα, Τσιγκρινσκι, Αραουχο, Πατιτο, Λιβαγια, Μπαρμποσα 

ειχα ικανοποιηθει παρα πολυ οταν ηρθαν, ανεξαρτητα τι εκανε τελικα ο καθενας. Δεν βαζω Λεσκοτ γιατι μου βρωμαγε η δουλεια.

Παντα μεχρι να τους δεις θα εισαι θετικος ή αρνητικος σε πρωτη φαση με κριτηρια τυπου βιογραφικο, τιμη, βιντεο, fm, transfermarkt, fifa κλπ.

Και στα 80s-90s το ιδιο θα θελαμε να κανουμε, αλλα τοτε υπηρχε μονο βιογραφικο, αντε και τιμη. Κι αυτα λειψα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, CHⓇIS said:

Οταν φερνω γιιχανσον με 100κ δεν με πειραζει.με πειραζει οταν δινω 100 κ παιρνω ιατρουδη πχ.

Ποτε τον εφερες τον Γιοχανσον ομως ρε συ..? Τα ιδια εσοδα και φιλοδοξιες εχει η ΑΕΚ τοτε που ηρθε ο Γιοχανσον με τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Ελευθερα.

Ουτως η αλλως δεν ψαχνω επιβεβαιωση στα... φορουμ.

Συζητηση να κανουμε. Παντως τον Φορτουνη απο που εβγαλες οτι θα τον πουλησουν? Τεραστιο συμβολαιο του ετοιμαζουν..

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ νικο φερνεις ενα παικτη που παιζει σε ανωτερο πρωταθλημα απο εσενα κ ξερουν να παιζουν τις θεσεις απο μικροι γτ εχουν ποδοσφαιρικη σχολη.κ 100κ να κανουν εγω θελω να τους δω στο χορτο

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Πρώτα από όλα ... το wage budget αυτή τη στιγμή σου επιτρέπει να κανείς μια άκρως ανταγωνιστική ομάδα. Νομίζω ότι είναι στα προπέρσινα επίπεδα που πήραμε πρωτάθλημα. 

Την ομάδα αυτή σε μεγάλο βαθμό την είχε στήσει ο μαιστοροβιτς  

Γι αυτό και λέω ότι είναι θετικό που το ρόλο του ΤΔ τον παίζει ο Πορτογάλος τώρα. Ελπίζω ότι είναι καλύτερος του λυμπε γιατι πολύ απλά δεν μπορεί να είναι τόσο μάπας και έχει πιο πολλά να χάσει από ότι ο λυμπε. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Μου επιτρεπεις να αποθηκευσω αυτο το ποστ και να το χρησημοποιησω σε 2 μηνες? Γιατι πιστευω οτι δεν θα γινει τιποτα απο αυτα που γραφεις . Ουτε Φοροτουνης θα πουλοηθει ουτε Μαρτινς θα παρουμε ουτε αλλους 3 μετα. Αλλα επειδη υποθεσεις κανεις και εσυ και εγω να το κρατησω να τα βαλουμε κατω στο τελος ποιος ειχε δικιο στις υποθεσεις?

Ελευθερα.

Ουτως η αλλως δεν ψαχνω επιβεβαιωση στα... φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, CHⓇIS said:

Ρε συ νικο φερνεις ενα παικτη που παιζει σε ανωτερο πρωταθλημα απο εσενα κ ξερουν να παιζουν τις θεσεις απο μικροι γτ εχουν ποδοσφαιρικη σχολη.κ 100κ να κανουν εγω θελω να τους δω στο χορτο

Στην θεση του Γκαλο που εφυγε για να μην τον ανανεωσουν ηρθε ρε Χρηστο δεν ηρθε στην θεση ελληνα

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
22 minutes ago, CHⓇIS said:

Τα ροστερ δν παιζουν μπαλλα.

Το 2004 παραλιγο να παρεις πρωταθλημμα με σιμο κρασα τζιωρτζοπουλο κ λεωνιδα καμπανταη

Χρήστο αυτό όμως δεν είναι η Στάνταρντ και νορμαλ λογική. Ελπίζω να συμφωνείς ότι ακόμα και να το είχαμε πάρει δεν θα ήταν αυτή η ομάδα που θα μπορούσε να κάνει repeat. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Ναι, πολλα σωστα γραφεις, αλλα στηριζει τοσο πολυ ΠΑΕ που

1) δεν γινεται ευκολα πιστευτο οτι ειναι απλα ιδεολογος

2) δεν γινεται να μην μαθαινει πραγματα απο Λυμπερο-Δηματους.

Ξεκίνησε σαν ιδεολόγος και στην πορεία το κάνε επάγγελμα. Οι καλύτεροι υπάλληλοι είναι αυτοί που πιστεύουν στο αφεντικό τους. 

Κατι δικά μου 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×