Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, Geologos said:

O τσαταλής έρωτα τον έχει τον Τσόσιτς, δεν πανε 2 μήνες που έλεγε ότι είναι με διαφορα ο πιο ποιοτικός στόπερ μας.

Αν μπορούσε καποιος να παει στα στόπερ δεν είναι ο Σιμόες, αλλά ο Μπακάκης, μια σύγχρονη εκδοχή του Ιβαν Κορντομπα. Αλλά είναι λίγο φλωρόφατσα, και κοντός και φλωρόφατσα δεν γίνεται στα στόπερ.

Σόρυ κανονικός εννοούσα όχι κοντός.

ο Μπακακης είναι στρατιώτης της ΑΕΚ.. είναι ενας άλλος Φουλης/Καραγιαννης της εποχης μας συμφωνα με ΧΧ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hoffman21 said:

ο Μπακακης είναι στρατιώτης της ΑΕΚ.. είναι ενας άλλος Φουλης/Καραγιαννης της εποχης μας συμφωνα με ΧΧ

Συμφωνώ με το μούσι, αλλά αυτός το είπε για καλό ενώ δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Οτι ειχε γραψει ο Κωστας21 πριν μερες 100%.

Καίμε χρονιές για να φτιάξει γήπεδο και μετά να ψάξει άλλον.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Συμφωνώ με το μούσι, αλλά αυτός το είπε για καλό ενώ δεν είναι.

Μπορει να μην είναι ο παικταράς.. ΑΛΛΑ, θεωρω το Μπακακη τιμιο παικτη που σεβεται τη φανελα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Μπορει να μην είναι ο παικταράς.. ΑΛΛΑ, θεωρω το Μπακακη τιμιο παικτη που σεβεται τη φανελα..

Εγώ με Γεωργέες και Μπακακηδες έχω θέμα πάντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να μου λες από Γεωργία Βασιλειαδου πιο ομορφη η Τασσώ Καββαδία .

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι έχει να κάνει με την μεταγραφή του Ιταλού της Ρόμα, ο θυμόσοφος λαός λέει "καράβι που αργεί, σκατά είναι φορτωμένο"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βερντε με 750κ εγω δεν θελω. Ας παρει την ενναλακτικη του 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Βερντε με 750κ εγω δεν θελω. Ας παρει την ενναλακτικη του 

Καλά με 750 τον Βέρντε παίρνεις ή παρανοϊκό στυλ Λιβάγια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλά με 750 τον Βέρντε παίρνεις ή παρανοϊκό στυλ Λιβάγια.

Καρταμπια δεν παιρνεις?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Καρταμπια δεν παιρνεις?

 

Φέρνεις λογικά. Αλλά μεταξύ μας θεωρώ τον Βέρντε παίχτη με καλύτερη προοπτική.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Φέρνεις λογικά. Αλλά μεταξύ μας θεωρώ τον Βέρντε παίχτη με καλύτερη προοπτική.

Δεν τον εχω δει και δεν γνωριζω. Αλλα ο Καρταμπια ειναι 26 και εχει και αυτος προοπτικη . Εχει και στημενα που ποναμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Δεν τον εχω δει και δεν γνωριζω. Αλλα ο Καρταμπια ειναι 26 και εχει και αυτος προοπτικη . Εχει και στημενα που ποναμε 

Ε και μόνο το ότι στα 26 του και ενώ έχει κάποιο όνομα αποτελεί εναλλακτική επιλογή για την ΑΕΚ που δεν έχει wingers πως σου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ε και μόνο το ότι στα 26 του και ενώ έχει κάποιο όνομα αποτελεί εναλλακτική επιλογή για την ΑΕΚ που δεν έχει wingers πως σου φαίνεται;

Το οτι μπου βαζεις επιχείρημα οτι ειναι εναλλακτικη στην ΑΕΚ που γημιζεται οτι ξερει να διαλεγει μου φαινεται καταπληκτικο νεο. Που σου εχει αποδειξει ο Νικολας οτι εχει ματι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Το οτι μπου βαζεις επιχείρημα οτι ειναι εναλλακτικη στην ΑΕΚ που γημιζεται οτι ξερει να διαλεγει μου φαινεται καταπληκτικο νεο. Που σου εχει αποδειξει ο Νικολας οτι εχει ματι?

Δεν ξέρω ρε συ έχω την αίσθηση πως έχει πάρει για τα καλά την κατιούσα ο εν λόγω.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, για να φέρεις ποδοσφαιριστή ποιότητας ή υψηλού potential ακόμα και αν του δίνεις ένα 10-20% παραπάνω από την αντικειμενική του αξία συμβολαίου, θα υπάρξει καθυστέρηση πολλές φορές.

Αν ο Χ ποδοσφαιριστής βρίσκει συμβόλαιο 1 εκατομμύριο ευρώ στην Ισπανία και του δίνεις 1,2 εκατομμύρια ευρώ δεν θα έρθει εδω. Τώρα αν πλειοδοτήσεις όπως οι Κινέζοι, οι Σαουδάραβες, οι...Καταριανοί ή λιγότερο οι Ρώσοι και δώσεις στον Ολιβέιρα 2 εκατομμύρια ευρώ ανα έτος έρχεται αύριο το πρωί. Επειδή δεν διαθέτουμε τον σουλτάνο του Μπρουνέι για διοίκηση(sic), τέτοια σπατάλη θα είχε αναπόδραστες συνέπειες και θα ήταν το άλλο άκρο της αχρηματίας/λιτότητας.

Προφανώς η ΑΕΚ πρέπει να δώσει παραπάνω ποσά αλλά είναι επίσης προφανές ότι με μικρή πλην λογική υπεραξία αρκετοί αθλητές θα είναι σε αναμονή. Χαρακτηριστικά ο Ολυμπιακός παίζει σε είκοσι μέρες ευρωπαϊκό αγώνα και ακόμα δεν έχει βασικό επιθετικό. Ο Ελ Αραμπί ακούγεται ένα μήνα και πιθανώς να κλείσει τώρα. Αναλογικά για την ΑΕΚ θα κλείσουν αργά τα δύο καλά συμβόλαια που δίνει.

Βέβαια εξαρτάται και από έκαστο ποδοσφαιριστή. Ας ελπίσουμε οι δύο μεταγραφές να είναι εύστοχες, αναφορικά με κεντρικό αμυντικό βρίσκεται αξιόπιστη λύση και με χαμηλό κόστος ώστε να μοιράζεται τους αγώνες με τον ευπαθή Τσιγκρίνσκι.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν ξέρω ρε συ έχω την αίσθηση πως έχει πάρει για τα καλά την κατιούσα ο εν λόγω.

Πολλοι ηρθαν κακο βιογραφικο και εφτιαξαν το ονομα τους. θελει και η ομαδα να βοηθαει. Και ο φορ που θελουμε δεν ειναι και στα καλυτερα του και ζηταει και 1Μ 

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρτάμπια είχε καλές αξιολογήσεις, διαθέτει εξαιρετικές στημένες μπάλες, πολύ καλή σέντρα ενω παρότι δεν είναι θωρηκτό προσπαθεί να μαρκάρει. Εικάζω ότι πρέπει να είχε τραυματισμούς, νομίζω ότι είχα δει πως δεν έκανε και τις τρελές συμμετοχές αλλά δεν το έψαξα αυτό ενδελεχώς. Ίσως εκεί να είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγώ λέω ότι το θέμα είναι ότι νομίζουν ότι τους χρωστάνε χάρη για Πόνσε κι εκεί που κοστολογούν οι Ιταλοί με 2-2,5 μυρια τον Βερντε, ο μεγάλος πιστεύει θα τον πάρει με 1.

Προφανως ο Καρταμπια θα είναι ακόμα πιο ακριβος ή απλά δεν θέλει να έρθει και γράφτηκε το όνομα του χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι του βερντε προεκυψε στο ρεπορτάζ όχι ως μετσγραφή αυτόνομη αλλα στσ πλαίσια υποθετικής μεταγραφης του Μπαρκα στη Ρόμα. Οποτε θεωρώ ότι το ονομα του θα χαθει απο το ρεπορταζ γρήγορα

Το ποιος ειναι εναλλακτική ποιου παλι, δεν θεωρώ αξιοπιστη πηγη το ρεπορταζ. Νομίζω και ο ιδιος κ Νικόλας ο τρελος δεν ξέρει ποιος ειναι η εναλλακτικη ποιου

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bluesman said:

Ο Καρτάμπια είχε καλές αξιολογήσεις, διαθέτει εξαιρετικές στημένες μπάλες, πολύ καλή σέντρα ενω παρότι δεν είναι θωρηκτό προσπαθεί να μαρκάρει. Εικάζω ότι πρέπει να είχε τραυματισμούς, νομίζω ότι είχα δει πως δεν έκανε και τις τρελές συμμετοχές αλλά δεν το έψαξα αυτό ενδελεχώς. Ίσως εκεί να είναι το θέμα.

Δεν ειχε τραυματισμους . Μια χαρα ηταν απλα πιστευω θελει 3 χαρτια η Κορουνια που τους χαρισαμε τον Λαμπροπουλο

Link to comment
Share on other sites

Το πράγμα είναι απλό. Δε δώσανε λεφτά τα μουνια οι Ιταλοί για τον Μπάρκα; 

Θα δούνε τις αρχιδαρες του τίγρη για βερντε 

Link to comment
Share on other sites

Για το Μπαρκα δεν πρεπει να αγχωνεται ο τιγραρος.Του κανε συμβολαιο μεχρι το 2022,καλουτσικες απολαβες εχει,θα ερθει η ωρα του καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Για το Μπαρκα δεν πρεπει να αγχωνεται ο τιγραρος.Του κανε συμβολαιο μεχρι το 2022,καλουτσικες απολαβες εχει,θα ερθει η ωρα του καποια στιγμη.

Η ιστορία λέει ότι θα φύγει ως ελεύθερος μόλις αρνηθεί την ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×