Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία- καλοκαίρι 2019


George_D
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, AG21 said:

Σαν 10αρι λόγο πέτραν όχι άλλα σαν 8αρι είχε δείξει πράγματα .

Eixe valei eikeino to apisteuto anapodo psalidi ston agio nikola...

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Μου αρέσει ο Σιμάο, αν δείξει ανάλογα πράγματα και στα επίσημα θα μιλάμε για έναν Γιόχανσον.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ημίχρονο δεν σηκώνει κριτική.

1ο ημίχρονο καλη μπάλα και καλή εμφάνιση των καινούργιων, κυρίως Ζεραλδες. Καλος και ο Αλμπάνης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τους 27 πόντους διαφορά περισυ, έχουμε πολλή δουλειά. 

Δήλωση Καρντοσο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λαμία, μια πόλη πολιτισμικό σοκ....Καλή η ομάδα, αν και τα φιλικά δε λένε κάτι..Καλά στοιχεία από τους Πορτογάλους, ο Ζεράλδες δείχνει κλάση...Θέλουμε οπωσδήποτε σέντερ μπακ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Μετά τους 27 πόντους διαφορά περισυ, έχουμε πολλή δουλειά. 

Δήλωση Καρντοσο.

Μου αρέσει ο Μπαγάσας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή η ομάδα, νορμάλ μεταγραφές και ο προπονητής φαίνεται σοβαρός. Λίγες πινελιές ακόμα. Μακάρι να προχωρήσουμε Ευρώπη φέτος και να επενδύσουμε εκεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Μου αρέσει ο Μπαγάσας

Κι εμένα.

Στην αρχή ξενέρωσα με το PlayStation, αλλά βλέπω ότι ήταν στα πλαίσια άσκησης η υπερβολή που βλέπαμε.

Απο εκεί και πέρα φαίνεται ο μονος κανονικός προπονητης+τεχνικος διευθυντής (2 σε 1) που είχαμε εδώ και καιρό. Καλος και ο Μανολο, αλλά στο στυλ του ψυχολόγου περισσότερο νομίζω.

Επισης τούτος εδώ έχει προσωπικότητα και σέβεται τον εαυτο με λογικές απαιτήσεις.

Το χόρτο θα δείξει, αλλά αναμφισβητητα κάποιος δουλεύει πολύ.

Πρεπει να δούμε 

1) περισσότερα γκολ

2) τσεκ κυριως ανασταλτικά σε παιχνίδια με δύσκολους αντιπαλους

3) αν θα υπάρξουν επιπλέον απαιτήσεις για παίκτες, ειδικά σε θέσεις που βγάζει μάτι το πρόβλημα (πχ CB)

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Το χόρτο θα δείξει, αλλά αναμφισβητητα κάποιος δουλεύει πολύ.

Work Work Work 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Κι εμένα.

Στην αρχή ξενέρωσα με το PlayStation, αλλά βλέπω ότι ήταν στα πλαίσια άσκησης η υπερβολή που βλέπαμε.

Απο εκεί και πέρα φαίνεται ο μονος κανονικός προπονητης+τεχνικος διευθυντής (2 σε 1) που είχαμε εδώ και καιρό. Καλος και ο Μανολο, αλλά στο στυλ του ψυχολόγου περισσότερο νομίζω.

Επισης τούτος εδώ έχει προσωπικότητα και σέβεται τον εαυτο με λογικές απαιτήσεις.

Το χόρτο θα δείξει, αλλά αναμφισβητητα κάποιος δουλεύει πολύ.

Πρεπει να δούμε 

1) περισσότερα γκολ

2) τσεκ κυριως ανασταλτικά σε παιχνίδια με δύσκολους αντιπαλους

3) αν θα υπάρξουν επιπλέον απαιτήσεις για παίκτες, ειδικά σε θέσεις που βγάζει μάτι το πρόβλημα (πχ CB)

 

Το κλειδί για τον Καρντόσο είναι οι παίχτες να θέλουν να ακολουθήσουν το πλάνο του σε διάρκεια. 

Link to comment
Share on other sites

Είδα 15 λεπτά από το σημερινό φιλικό. Ξεχώρισα ζεραλδες. Θα προσφέρει. Κινητικός με τη μπάλα η χωρίς, μπουχτίσαμε με μανταλο και μπακασετα τρία χρόνια. Αν δεσει η τριάδα βερντε ολιβειρα λιβάγια πάμε για χρόνια αντάξια της πρωταθληματικης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στα του αγώνα ψιλοβλέπουμε τι θέλει να παρουσιάσει ο καρντόσο φέτος αφού είχαμε ένα καλό δείγμα απέναντι σε μια κακή ομάδα.

-Πίεση ψηλά με πολλά τρεξίματα για να οδηγήσουμε στο λάθος . Τουλάχιστον μέχρι οσο αντέχει ομαδα κάπου στο 60 .   

-Πολλές πάσες στον ελεύθερο παίκτη με υπομονή . Προσπάθεια για κάθετο παιχνίδι .

-Ακραία μπάκ ψηλά και πιο μέσα ακραίοι επιθετικοί που πατάνε περιοχή .

-Ένα αμυντικό χάφ μπαίνει ανάμεσα και πίσω απο τα στόπερ που ανεβαίνουν μέχρι κέντρο και καλύπτουν και πλάγια.

-Στην επίθεση και οι τέσσερεις αλλάζουν θέσεις άλλα με σχέδιο κυρίως ο πιο γρήγορος στην άμυνα πάει κεντρικά για να πιέση μέχρι το τέρμα . 

-Κομπίνες δουλεμένες σε εκτελέσεις κόρνερ και φάουλ 

Αυτά και πιστεύω ότι θα δούμε ωραία πράγματα μέσα στη χρονιά και αν γίνουν και οι κινήσεις που συζητάμε μπορούμε να πούμε ότι είναι ένα απο τα πληρέστερα ρόστερ εβερ . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δουλεια, δουλειά, δουλειά...

Πρόκριση ομίλους και ξανά δουλειά, δουλεια, δουλεια.. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο φέτος και με τα p.o. χρειάζεται διαρκεια.. Θετικός ο προπονητής μακάρι να βγει και να γράψει τίτλους με την ομαδα αλλά κυρίως να παρουσιάσει ωραίο ποδόσφαιρο.. 

Link to comment
Share on other sites

Λπν φέτος απ' ότι φαίνεται γεμίσαμε το ρόστερ μας. Αν πάρουμε και έναν CB θα μαστε καλά. Πρωτάθλημα δεν θα πάρουμε αλλά θα πάμε καλά και θα παίξουμε και μπαλίτσα. Ελπίζω μόνο να ισχύει ότι ο Μελ θέλει να μπει με Καρντοσο στο νέο γήπεδο, να τον στηρίξει και να φτιάξει την ομαδάρα που οραματίζεται. Ο κόουτς πάντως εμένα με έχει κερδίσει προς το παρόν αν και είναι νωρίς με την όλη στάση του (επικοινωνιακά, μεταγραφικά κτλ).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×