Jump to content

Recommended Posts

xult-8.jpg
Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020 / 21:49
Ψάχνεται για (νέα) ομάδα ο μάνατζερ του Χουλτ

Την ώρα που ο Νίκλας Χουλτ δήλωνε σε Μέσο της Σουηδίας πως οι συζητήσεις με την ΑΕΚ για την επέκταση του συμβολαίου του έχουν «παγώσει», ο εκπρόσωπος του έχει σηκώσει μανίκια.

O agent Χασάν Τσετίνκαγια, με τον οποίο συνεργάζεται (έπειτα από το διαζύγιο με τον Μάρτιν Νταλίν) τους τελευταίους μήνες ο Σουηδός αμυντικός κάνει τα κουμάντα του με φόντο το παζάρι του επόμενου καλοκαιριού.

Από την στιγμή που στην ΑΕΚ δεν δείχνουν καμία ιδιαίτερη πρεμούρα σε αυτό το τάιμινγκ να συζητήσουν για την επέκταση του συμβολαίου του 29χρονου ποδοσφαιριστή, ο εκπρόσωπος του έχει στείλει μήνυμα πως στις αγορές πως ο πελάτης του είναι διαθέσιμος για συζητήσεις, όπως άλλωστε έχει το δικαίωμα να κάνει έξι μήνες πριν από την λήξη του συμβολαίου με την Ένωση.

 «Έχω συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι και κάνω ότι μπορώ, θα δούμε τι θα συμβεί. Όχι, δεν θα έλεγα ότι συνεχίζονται. Είναι αρκετά ήσυχα τα πράγματα. Ναι, μου αρέσει πραγματικά εδώ και η οικογένεια είναι πολύ χαρούμενη και έχουμε πολλά χρόνια εδώ στην Ελλάδα, έτσι ώστε να είμαστε ανοικτοί για να μείνουμε» τόνισε ο Χουλτ στους συμπατριώτες του.

Η αλήθεια είναι πως ο Σουηδός παίκτης και η οικογένειά του, θα ήθελαν να συνεχίσουν την διαμονή τους στην Ελλάδα, νιώθοντας απόλυτα ικανοποιημένοι από τις συνθήκες ζωής στη χώρα μας.

Όσο όμως στην ΑΕΚ δεν πατούν…γκάζι για το «δέσιμο» του Χουλτ στα Σπάτα, ο εκπρόσωπός του φροντίζει να τρέχει το plan B, το οποίο περιλαμβάνει αυτή την περίοδο συζητήσεις με ομάδες εκτός Ελλάδας.

Αν κι ένα σενάριο, θέλει τον Χουλτ να σκέφτεται ακόμα και να ρίξει γέφυρες επιστροφής στον Παναθηναϊκό (δύσκολα θα μείνει ο Ινσούα) από την στιγμή που στην ΑΕΚ δεν κινηθούν για την επέκταση της συνεργασίας τους και μείνει ελεύθερος το προσεχές καλοκαίρι. Παρεμπιπτόντως, ο agent Τσετίνκαγια έχει κάνει ελληνικά deals και συγκεκριμένα με τον Γιόχανσον στον Παναθηναϊκό και τον Λάρσον στον Άρη.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΚΩΣΤΑΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΗΓΗ: «ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ»

 

http://www.marca-sl.gr/news/13546-2020-01-10-19-49-09

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος παικτης μας την προηγουμενη χρονια,που φωναζαμε εδω μεσα να του γινει ανανεωση με καλυτερα λεφτα.Αφου ειδε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φαει τα λεφτα του τιγρη μας εγραψε και αυτος στα παπαρια του φετος και φυλαει τα ποδια του.Καλη συνεχεια στην καριερα του.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο καλυτερος παικτης μας την προηγουμενη χρονια,που φωναζαμε εδω μεσα να του γινει ανανεωση με καλυτερα λεφτα.Αφου ειδε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φαει τα λεφτα του τιγρη μας εγραψε και αυτος στα παπαρια του φετος και φυλαει τα ποδια του.Καλη συνεχεια στην καριερα του.

Απο την αλλη βεβαια μπαζει καπως το σεναριο που θελει τον Τιγρη μας να στελνει εξεδρα παιχτες στην τελευταια σεζον του συμβολαιου τους. Γιατι και ο Χουλτ παιζει φετος και ο Γκαλο περσι και ο Γιοχανσον μεχρι να τραυματιστει...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Απο την αλλη βεβαια μπαζει καπως το σεναριο που θελει τον Τιγρη μας να στελνει εξεδρα παιχτες στην τελευταια σεζον του συμβολαιου τους. Γιατι και ο Χουλτ παιζει φετος και ο Γκαλο περσι και ο Γιοχανσον μεχρι να τραυματιστει...

Δεν μπορω να μπω στο μυαλο του τιγρη για την καθε περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν μπορω να μπω στο μυαλο του τιγρη για την καθε περιπτωση

den yparxei kati g na mporeis na mpeis mallon...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

den yparxei kati g na mporeis na mpeis mallon...

Πραγματικα μπορει να παιζει ρολο αν ξυπνησε στραβα,αν τα κοπανησε το προηγουμενο βραδυ πριν μιλησει με κανα μανατζερ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αποδιδω στο αν ο παιχτης και ο μανατζερ του επιχειρησει να ασκησει πιεση για ανανεωση μεσω (πρόθυμων και αρα οχι φιλικών) δημοσιευματων.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MikrosKaiAtropos said:

Πραγματικα μπορει να παιζει ρολο αν ξυπνησε στραβα,αν τα κοπανησε το προηγουμενο βραδυ πριν μιλησει με κανα μανατζερ κλπ

 

6 hours ago, CHⓇIS said:

mpa ego sth malakunsh egkefalou to apodido

Μεταξύ μας, παίζει ρόλο και αν τα έχεις κοπανήσει το προηγούμενο βράδυ. 

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μην μιλάτε έτσι για τον εισηγμένο. Ξέρει αυτός καλύτερα από μας. Καλύτερα από όλους!

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το πραγμα που ΟΛΟΙ οι "σαπακες" της ομαδας,

βρισκουν αλλη ομαδα επι τοπου,

ενω τον Μανταλο και τον Μπακακη δεν τους θελουν ουτε Αλαχλιδες,

ειναι λιγο περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Να πουλήσεις τον Μάνταλο με τη στάσιμη εικόνα του τόσα χρόνια με 6εκ.ευρω που ζητάει ο Μελισσανίδης , είναι αδύνατο. Η εικόνα αγωνιστικά που εχει ο Μελ για τον συγκεκριμένο παικτη και αρχηγό της ΑΕΚ ειναι εντελώς διαφορετική απο την εικόνα όλου του ποδοσφαιρικού κόσμου . Αν πάει σε λογικά πλαίσια η τιμή ΚΑΙ ο ιδιος θελήσει να φυγει τοτε θα πουληθεί. Ο Πέτρος δε θέλει να φύγει "εκτός αν βρεθει κατι εξαιρετικό"  για τον ίδιο. Στραβοστόμης είναι ο Κομοτηναίος αρχηγός μας , οχι χαζός για να αφήσει τη ΔΕΚΟ.

Για Μπακάκη νομίζω ειναι υπερτιμημένος και γιαυτο δε βρισκονται ομάδες να τα σκάσουν . Το οτι παίζει συνέχεια βασικός στην εθνική Ελλάδος που διαλαλούν τοσον καιρόν τα δημοσιογραφικά μας κουμαντα και γι'αυτό και μόνο ειναι ο Έλληνας Καφού εννοειται δε στέκει ..Στα αριστερά εχεις 5-6 καλα μπακ Τσιμικα, Κούτρη , Γιαννούλη, Λυκογιάννη, Κυριακόπουλο ,Σταφυλίδη . Ακόμα και ο Κατράνης ειναι πολλα υποσχόμενος.  Ε στα δεξιά είναι μόνο ο Μπακάκης και μετά το χαος. 

 

ΥΓ. Σε γενικές γραμμες πάντως ειμαι ικανοποιημένος γιατι ο Ίβιτς καταφέρνει να διώχνει τους εντελώς αχρείαστους απτην ομαδα (Τσοσιτς, Μοράν, Σιμάο,Ζεραλδες κα) και μου φαίνεται πως ετσι θα περισσέψουν πολλά χρήματα ώστε να κανει πράξη την υπόσχεση του ο διαχειριστής για 2 μεταγραφές τώρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαμε παντως για πωλησεις αλλα για αποδεσμευσεις

και οκ. στις αποδεσμευσεις ο Ιβιτς μεχρι τωρα δεν εχει αντιπαλο

11 Γεναρη και η ομαδα παει στην Τουμπα χωρις μεταγραφη και με τον Γαλανοπουλο τραυματια απο 20 Δεκεμβρη

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί ρε δάσκαλε να μην έχει ένα δύο άτομα δίπλα του να τον σκουντήξουν να ξυπνήσει..ποια 6μύρια για το μάνταλο ? τα ίδια λεφτά με μπακασέτα θα πιάσει και ΑΝ... Και στη τελική δεν πάει μόνο του το καράβι όπως αφήνεται να εννοηθεί πολλές φορές, εγώ ξέρω οτι καθημερινά είναι αρκετοί αυτοί που επικοινωνούν και για μεταγραφές και για πολλά ζητήματα πχ ο παπ... τι πίνουν οι πλούσιοι τι τους δίνουν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Hades said:

Για Σιμάο θα πάρουμε και φράγκα από τους Τούρκους; 

Νομίζω ναι.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 11:53 PM, George_D said:
xult-8.jpg
Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020 / 21:49
Ψάχνεται για (νέα) ομάδα ο μάνατζερ του Χουλτ

Την ώρα που ο Νίκλας Χουλτ δήλωνε σε Μέσο της Σουηδίας πως οι συζητήσεις με την ΑΕΚ για την επέκταση του συμβολαίου του έχουν «παγώσει», ο εκπρόσωπος του έχει σηκώσει μανίκια.

O agent Χασάν Τσετίνκαγια, με τον οποίο συνεργάζεται (έπειτα από το διαζύγιο με τον Μάρτιν Νταλίν) τους τελευταίους μήνες ο Σουηδός αμυντικός κάνει τα κουμάντα του με φόντο το παζάρι του επόμενου καλοκαιριού.

Από την στιγμή που στην ΑΕΚ δεν δείχνουν καμία ιδιαίτερη πρεμούρα σε αυτό το τάιμινγκ να συζητήσουν για την επέκταση του συμβολαίου του 29χρονου ποδοσφαιριστή, ο εκπρόσωπος του έχει στείλει μήνυμα πως στις αγορές πως ο πελάτης του είναι διαθέσιμος για συζητήσεις, όπως άλλωστε έχει το δικαίωμα να κάνει έξι μήνες πριν από την λήξη του συμβολαίου με την Ένωση.

 «Έχω συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι και κάνω ότι μπορώ, θα δούμε τι θα συμβεί. Όχι, δεν θα έλεγα ότι συνεχίζονται. Είναι αρκετά ήσυχα τα πράγματα. Ναι, μου αρέσει πραγματικά εδώ και η οικογένεια είναι πολύ χαρούμενη και έχουμε πολλά χρόνια εδώ στην Ελλάδα, έτσι ώστε να είμαστε ανοικτοί για να μείνουμε» τόνισε ο Χουλτ στους συμπατριώτες του.

Η αλήθεια είναι πως ο Σουηδός παίκτης και η οικογένειά του, θα ήθελαν να συνεχίσουν την διαμονή τους στην Ελλάδα, νιώθοντας απόλυτα ικανοποιημένοι από τις συνθήκες ζωής στη χώρα μας.

Όσο όμως στην ΑΕΚ δεν πατούν…γκάζι για το «δέσιμο» του Χουλτ στα Σπάτα, ο εκπρόσωπός του φροντίζει να τρέχει το plan B, το οποίο περιλαμβάνει αυτή την περίοδο συζητήσεις με ομάδες εκτός Ελλάδας.

Αν κι ένα σενάριο, θέλει τον Χουλτ να σκέφτεται ακόμα και να ρίξει γέφυρες επιστροφής στον Παναθηναϊκό (δύσκολα θα μείνει ο Ινσούα) από την στιγμή που στην ΑΕΚ δεν κινηθούν για την επέκταση της συνεργασίας τους και μείνει ελεύθερος το προσεχές καλοκαίρι. Παρεμπιπτόντως, ο agent Τσετίνκαγια έχει κάνει ελληνικά deals και συγκεκριμένα με τον Γιόχανσον στον Παναθηναϊκό και τον Λάρσον στον Άρη.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΚΩΣΤΑΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΗΓΗ: «ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ»

 

http://www.marca-sl.gr/news/13546-2020-01-10-19-49-09

Αυτον τον εχω σιγουρο εδω και καιρο οτι θα επιστρεψει στον Παναθηναικο.Ισως μαζι με Κλωναριδη

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Αυτον τον εχω σιγουρο εδω και καιρο οτι θα επιστρεψει στον Παναθηναικο.Ισως μαζι με Κλωναριδη

Δηλαδη μπορεί να τον πληρωσει ο βαζελος και όχι εμείς 

Τίγρη σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά καρφάκι δεν θα μου καιγόταν για τον Χουλτ, αλλά συνήθως αντικαθιστούνται με χειρότερους παίχτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πως έχει η κατάσταση μετά την αποβολή του Κροάτη αλλά και του Χουλτ

Χωρίς τον Μάρκο Λιβάγια σε τρία σερί παιχνίδια θα αναγκαστεί να αγωνιστεί η ΑΕΚ. Συγκεκριμένα, ο Κροάτης επιθετικός θα εκτίσει την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε στην Τούμπα στο ματς Κυπέλλου της Πέμπτης με τον Αστέρα στην Τρίπολη, ενώ ακολούθως έχοντας συμπληρώσει (ήδη) επτά κίτρινες κάρτες κάτι που ήταν γνωστό, θα λείψει και από τα δύο ματς πρωταθλήματος που ακολουθούν την Κυριακή με την Λάρισα στο ΟΑΚΑ και την Τετάρτη, στην εμβόλιμη αγωνιστική, με τον Βόλο. Επομένως, η επιστροφή του Μάρκο Λιβάγια θα γίνει στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την Κυριακή 26/1 στο ΟΑΚΑ. Από εκεί και πέρα να σημειώσουμε πως την σημερινή κόκκινη κάρτα θα την εκτίσει και ο Νίκλας Χουλτ στο ματς Κυπέλλου που ακολουθεί την Πέμπτη στην Τρίπολη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×