Jump to content

Αστέρας Τρ.-ΑΕΚ (2η αγ.): 01/09, 21:30, Novasports1


George_D
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

40 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      12
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      19
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμάο
      0
    • Αλμπάνης
      8
    • Ντέλετιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      24
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      12
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      15
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      16
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      3
    • Αλμπάνης
      0
    • Ντέλετιτς
      3


Recommended Posts

2 hours ago, Bukowski said:

 

ΥΓ: Έχει γίνει επαφή με Hannes Wolf (38 ετών 2 χρόνια στην Στουτγκάρδη, 1 χρόνο στο Αμβούργο και στις ακαδημίες της Ντόρτμπουντ). Να μας πει ο @SpiRos άποψη

media.media.ba415a85-1def-41cb-aa11-41c2

wolf8-1554794440.jpg

Από μένα είναι ναι, με επιφύλαξη. Βέβαια μπροστά στην προοπτική του κανένα, τον αγοράζω με κλειστά τα μάτια. Για όσους βαριούνται να γκουγλάρουν, ανέβασε την Στουτγάρδη κατακτώντας την Μπουντες 2, βγήκε μετά έβδομος στην Μπούντες 1 και την επόμενη απολύθηκε, δεν ήταν ευχαριστημένοι με τα αποτελέσματα. Ανέλαβε Οκτώβρη το εδώ και χρόνια αναιμικό Αμβούργο, και για 1 πόντο δεν το ανέβασε πέρσι κατηγορία. Ηλικία ιδανική, παραστάσεις πολύ καλές, ξέρει από πρωταθλητισμό (κι ας είναι στην Β γερμανίας). Είναι κι αυτός λίγο ιδιότροπος, δεν ξέρω αν θα τα πήγαινε καλά με τους παίχτες. Γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο να σου ουρλιάζει ο Πογιέτ τον οποίο τον ξέρουν και οι πέτρες από τις εποχές που έπαιζε μπάλα και άλλο ένας "πιτσιρικάς" γερμανός.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ξαναγραψαμε για την κερκιδα χθες στην Τριπολη, τωρα που το ξανασκεφτομαι επαιξε τεραστιο ρολο για την εμφανιση και το διπλο.Ο πανηγυρισμος του Λιβαγια πιστευω αποτελει εμμεση παραδοχη γι αυτο.Τον εφτιαξε και η κερκιδα και ειχε σουπερ αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Αν και το ξαναγραψαμε για την κερκιδα χθες στην Τριπολη, τωρα που το ξανασκεφτομαι επαιξε τεραστιο ρολο για την εμφανιση και το διπλο.Ο πανηγυρισμος του Λιβαγια πιστευω αποτελει εμμεση παραδοχη γι αυτο.Τον εφτιαξε και η κερκιδα και ειχε σουπερ αποδοση.

Και αυτό, αλλα και το αντιστροφο, ο πανηγυρισμος του Λιβαγια καυλωσε πολλους ΑΕΚτζήδες...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hoffman21 said:

Και αυτό, αλλα και το αντιστροφο, ο πανηγυρισμος του Λιβαγια καυλωσε πολλους ΑΕΚτζήδες...

Και αυτο, ναι

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο πανηγυρισμος μας εδωσε μια γευση του κλιματος στην Αγια Σοφια και γενικα εντος ενος κανονικου ποδοσφαιρικου γηπεδου. Ειναι πολυ πιο ευκολο να φτιαξεις κλιμα εκει (αλλα και να χαλασεις) σε σχεση με το ΟΑΚΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Βασικα ο πανηγυρισμος μας εδωσε μια γευση του κλιματος στην Αγια Σοφια και γενικα εντος ενος κανονικου ποδοσφαιρικου γηπεδου. Ειναι πολυ πιο ευκολο να φτιαξεις κλιμα εκει (αλλα και να χαλασεις) σε σχεση με το ΟΑΚΑ.

Κι εγω την Αγια Σοφία σκεφτηκα.

Παντως της Τριπολης ειναι απο τα καλα γηπεδα στην Ελλαδα για εξεδρα.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Man Of Faith said:

Κι εγω την Αγια Σοφία σκεφτηκα.

Παντως της Τριπολης ειναι απο τα καλα γηπεδα στην Ελλαδα για εξεδρα.

Επίσης έχει και εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο και μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Και κόμπλεξ με την ΑΕΚ έχουν γιατί οι περισσότεροι είναι βαζελόγαυροι...Για αυτό πονάει περισσότερο κάθε φορά που τους πετσώνεις...Και οπως λέει και το συνθηματάκι, να τη σέβεστε νιαμου την ΑΕΚάρα

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Και κόμπλεξ με την ΑΕΚ έχουν γιατί οι περισσότεροι είναι βαζελόγαυροι...Για αυτό πονάει περισσότερο κάθε φορά που τους πετσώνεις...Και οπως λέει και το συνθηματάκι, να τη σέβεστε νιαμου την ΑΕΚάρα

 

Χτες στο 2-2 που η κάμερα έδειχνε το πιτσιρίκι του Αστέρα να πανηγυρίζει το γκολ του Μπαράλες, δίπλα του ακριβώς ήταν ένας κλαπαρχίδας που έκανε με το χέρι του νόημα στην πλευρά των ΑΕΚτζήδων λέγοντας "πέστε κάτω". Απορώ πως να ένιωσε φεύγοντας από το γήπεδο με την γεύση από τα παπάρια του Αντρέ στο στόμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Χτες στο 2-2 που η κάμερα έδειχνε το πιτσιρίκι του Αστέρα να πανηγυρίζει το γκολ του Μπαράλες, δίπλα του ακριβώς ήταν ένας κλαπαρχίδας που έκανε με το χέρι του νόημα στην πλευρά των ΑΕΚτζήδων λέγοντας "πέστε κάτω". Απορώ πως να ένιωσε φεύγοντας από το γήπεδο με την γεύση από τα παπάρια του Αντρέ στο στόμα.

Και "εκεί εκεί στη Β Εθνική" μας φώναζαν το 12-13. Το κοινό του Αστέρα είναι αυτό. 1000, 1500 άτομα, οι περισσότεροι πρώην βαζελόγαυροι που για λόγους συνθηκών υποστηρίζουν ΚΑΙ Αστέρα (επιχειρήσεις, υπάλληλοι κλπ). Ηλικίες μέχρι 18 και απο 40 και πάνω η πλειοψηφία. Το ζήτημα είναι οι οι περισσότεροι είναι άμπαλοι, δεν ασχολούνταν σχεδόν καθόλου με το ποδόσφαιρο και δεν έχουν μυρωδιά....Καλό είναι λοιπόν κάθε φορά που παίζεις με τέτοια χωρια να περνάς οδοστρωτήρας, ομάδα και κόσμος...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω στα διαφορα φορουμ και σχολια μια απαξιωση για την ομαδα επειδη λεει κερδισαμε τον Αστερα και κανουμε σαν να κερδισαμε την Μπαρτσελονα, Οτι οι παικτες μας ειναι στημενοι για να διωξουν τον προπονητη και οτι τωρα φαινεται η δουλεια του. Οτι ειναι υποχρεωμενοι να παιζουν καθε μερα ετσι γιατι αυτη ειναι η δουλεια τους. 

Παιδια ηρεμα οχι "τοση αγαπη" για την ΑΕΚ μας . Πειτε και κανενα στραβο οχι ολα μαγικα και θετικα.

Μια ζωη θα εχουμε τους μιρλες οπαδους που νομιζουν οτι μονο με Φιρμινιο και Μανε κανεις ομαδαρα αλλιως εισαι του πεταματου. Γιαλαντζι Αεκτσιδες. 

Χαρειτε ρε μια φορα και μην κριτικαρετε μονιμως 

Link to comment
Share on other sites

5 - 2 - 3 σε είχε ο Αστέρας μέχρι χθες στην έδρα του. Δύσκολη έδρα, πόσω μαλλον οταν εχεις ξεκινησει με ντουντουκα μες στην έδρα σου απο Ξανθη χανοντας 3 πόντους από το σακούλι και έχει προηγηθεί ευρωπαικός αγώνας την Πέμπτη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vargas21 said:

Διαβαζω στα διαφορα φορουμ και σχολια μια απαξιωση για την ομαδα επειδη λεει κερδισαμε τον Αστερα και κανουμε σαν να κερδισαμε την Μπαρτσελονα, Οτι οι παικτες μας ειναι στημενοι για να διωξουν τον προπονητη και οτι τωρα φαινεται η δουλεια του. Οτι ειναι υποχρεωμενοι να παιζουν καθε μερα ετσι γιατι αυτη ειναι η δουλεια τους. 

Παιδια ηρεμα οχι "τοση αγαπη" για την ΑΕΚ μας . Πειτε και κανενα στραβο οχι ολα μαγικα και θετικα.

Μια ζωη θα εχουμε τους μιρλες οπαδους που νομιζουν οτι μονο με Φιρμινιο και Μανε κανεις ομαδαρα αλλιως εισαι του πεταματου. Γιαλαντζι Αεκτσιδες. 

Χαρειτε ρε μια φορα και μην κριτικαρετε μονιμως 

Σχετικά με αυτό θα επανέλθω...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vargas21 said:

Αναμενω. 

Είμαι ο πρώτος που γκρινιάζω για θέματα που θεωρώ πως δείχνουν κακή νοοτροπία του συλλόγου.

Το να είσαι αγαθιάρης 9 στις 10 περιπτώσεις αποκλείει το να είσαι εστέτ όπως και το αντίστροφο.

Στην 1 από τις 10 περιπτώσεις που είσαι και αγαθιάρης αλλά και εστέτ είσαι σίγουρα ΑΕΚτζής.

Πως τα καταφέρνουμε από την μία να ψάχνουμε με το στανιό μισή καλή στιγμή ανάμεσα στις εκατοντάδες μαλακίες του κάθε 25χρονου... ταλαντούχου "Σκορδοπούτσογλου" ώστε να του δώσουμε πίστωση για άλλα 5 χρόνια και την ίδια στιγμή να θεωρούμε "ντροπή" να πανηγυρίσουμε μια εκτός έδρας νίκη που ήρθε με δραματικό τρόπο και με ανατροπή δεν μπορώ να το εξηγήσω. Από την μία αγαθιάρηδες μέχρι αηδίας από την άλλη υπεράνω κτλ. Αναφέρομαι φυσικά σε όσους κριτικάρουν τα πανηγύρια (λες και τα... εστετιλίκια τότε με Αστέρα στο ΟΑΚΑ που παραιτήθηκε ο Ντέμης μας βγήκαν σε καλό) και όχι σε όσους ΟΡΘΩΣ πανηγύρισαν και χάρηκαν την χτεσινή ΑΕΚ η οποία ήταν υπέροχη και οπαδικά και αγωνιστικά. Στο κάτω κάτω το ποδόσφαιρο παιχνίδι είναι.

 

2015

Η Liverpool υποδέχεται την West Brom στο Anfield

Στο 21' ο Χέντερσον 1-0 

Στο 30' ο Ντόσον 1-1

Στο 73' ο Όλσον 1-2

Στο 90'+6' ο Ορίτζι 2-2

Με την λήξη του αγώνα ακολουθεί αυτό

Την επόμενη μέρα ο αγγλικός τύπος σύσσωμος κριτίκαρε την Liverpool για την νοοτροπία της και το γεγονός πως έχει φτάσει να πανηγυρίζει μια εντός έδρας ισοπαλίας με την West Brom.

Τρία χρόνια μετά η Liverpool έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης με τον εμφατικό τρόπο που είδαμε πέρσι ενώ ο Klopp έχει αναφέρει πως εκείνο το παιχνίδι ήταν που "έδεσε", "έφερε κοντά" και "ζέστανε" τον κόσμο με την ομάδα και πως το θεωρούσε από τα κομβικότερα παιχνίδια της πορείας της ομάδας τα τελευταία χρόνια..

 

Δεν γίνεται "μικρή" η ΑΕΚ λοιπόν όταν παίρνει καρυδάτο διπλό εκτός έδρας απέναντι στην οποιαδήποτε ομάδα. Ειδικά όταν αυτό συμβαίνει σε παιχνίδι που αν το χάσεις καίγεται όλη η σεζόν από Σεπτέμβριο και που στο κάτω κάτω της γραφής έπαιξες και όμορφα. Όπως επίσης δεν έγινες "μεγάλη" ΑΕΚ όταν κάποτε ΠΑΛΙ με Αστέρα γιούχαραν εντός την ομάδα όταν γύρισε το παιχνίδι τότε που παραιτήθηκε ο Ντέμης. Περισσότερο μικραίνεις όταν κάθεται στον πάγκο σου ο κάθε Κωστένογλου, Ατματσίδης και Γεωργέας επειδή "γιατί να μην πάρει την ευκαιρία του" και επειδή "είναι στρατιώτης" ή όταν φέρνεις 15 φορές πίσω τον Μπάγεβιτς και άλλες τόσες τον Μανόλο αποδεχόμενος πως δεν μπορείς να προσελκύσεις ανθρώπους που θα σε διατηρήσουν ΣΤΑΘΕΡΑ στην κορυφή και ψάχνεις όλο τους ίδιους και τους ίδιους. Θα μου πεις "μα καλά ρε Bukowski και ο Poyet δεν είναι ανακύκλωση;". Ε προφανώς και είναι, δεν με εξαιρώ από τις παθογένειες του club όμως ο βασικός λόγος που θέλω Poyet είναι γιατί ξέρω πως η εναλλακτική ίσως είναι ο Σούλης ο Παπαδόπουλος. Αλλιώς θα προτιμούσα Arruabarrena πχ και φρέσκα κουλούρια.

 

Τέλος πάντων, άποψη μου είναι πως τα εστετιλίκια και τα υπεράνω υφάκια δεν βγαίνουν σε καλό. Δεν είσαι η ομάδα που μπορεί να περνά "τρένο" από κάθε κωλοέδρα όπως του Αστέρα. Ίσως ήσουν πριν 30 χρόνια (παπάρια ήσουν και τότε) πάντως τώρα σίγουρα δεν είσαι. Οπότε κάθε νίκη σαν την χτεσινή είναι ένα μικρό μεν αλλά σημαντικό βήμα προς το να μεγαλώσεις ξανά ως club. Και αξίζει και χαράς και πανηγυριών.

 

Γνώμη μου.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Είμαι ο πρώτος που γκρινιάζω για θέματα που θεωρώ πως δείχνουν κακή νοοτροπία του συλλόγου.

Το να είσαι αγαθιάρης 9 στις 10 περιπτώσεις αποκλείει το να είσαι εστέτ όπως και το αντίστροφο.

Στην 1 από τις 10 περιπτώσεις που είσαι και αγαθιάρης αλλά και εστέτ είσαι σίγουρα ΑΕΚτζής.

Πως τα καταφέρνουμε από την μία να ψάχνουμε με το στανιό μισή καλή στιγμή ανάμεσα στις εκατοντάδες μαλακίες του κάθε 25χρονου... ταλαντούχου "Σκορδοπούτσογλου" ώστε να του δώσουμε πίστωση για άλλα 5 χρόνια και την ίδια στιγμή να θεωρούμε "ντροπή" να πανηγυρίσουμε μια εκτός έδρας νίκη που ήρθε με δραματικό τρόπο και με ανατροπή δεν μπορώ να το εξηγήσω. Από την μία αγαθιάρηδες μέχρι αηδίας από την άλλη υπεράνω κτλ. Αναφέρομαι φυσικά σε όσους κριτικάρουν τα πανηγύρια (λες και τα... εστετιλίκια τότε με Αστέρα στο ΟΑΚΑ που παραιτήθηκε ο Ντέμης μας βγήκαν σε καλό) και όχι σε όσους ΟΡΘΩΣ πανηγύρισαν και χάρηκαν την χτεσινή ΑΕΚ η οποία ήταν υπέροχη και οπαδικά και αγωνιστικά. Στο κάτω κάτω το ποδόσφαιρο παιχνίδι είναι.

 

2015

Η Liverpool υποδέχεται την West Brom στο Anfield

Στο 21' ο Χέντερσον 1-0 

Στο 30' ο Ντόσον 1-1

Στο 73' ο Όλσον 1-2

Στο 90'+6' ο Ορίτζι 2-2

Με την λήξη του αγώνα ακολουθεί αυτό

Την επόμενη μέρα ο αγγλικός τύπος σύσσωμος κριτίκαρε την Liverpool για την νοοτροπία της και το γεγονός πως έχει φτάσει να πανηγυρίζει μια εντός έδρας ισοπαλίας με την West Brom.

Τρία χρόνια μετά η Liverpool έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης με τον εμφατικό τρόπο που είδαμε πέρσι ενώ ο Klopp έχει αναφέρει πως εκείνο το παιχνίδι ήταν που "έδεσε", "έφερε κοντά" και "ζέστανε" τον κόσμο με την ομάδα και πως το θεωρούσε από τα κομβικότερα παιχνίδια της πορείας της ομάδας τα τελευταία χρόνια..

 

Δεν γίνεται "μικρή" η ΑΕΚ λοιπόν όταν παίρνει καρυδάτο διπλό εκτός έδρας απέναντι στην οποιαδήποτε ομάδα. Ειδικά όταν αυτό συμβαίνει σε παιχνίδι που αν το χάσεις καίγεται όλη η σεζόν από Σεπτέμβριο και που στο κάτω κάτω της γραφής έπαιξες και όμορφα. Όπως επίσης δεν έγινες "μεγάλη" ΑΕΚ όταν κάποτε ΠΑΛΙ με Αστέρα γιούχαραν εντός την ομάδα όταν γύρισε το παιχνίδι τότε που παραιτήθηκε ο Ντέμης. Περισσότερο μικραίνεις όταν κάθεται στον πάγκο σου ο κάθε Κωστένογλου, Ατματσίδης και Γεωργέας επειδή "γιατί να μην πάρει την ευκαιρία του" και επειδή "είναι στρατιώτης" ή όταν φέρνεις 15 φορές πίσω τον Μπάγεβιτς και άλλες τόσες τον Μανόλο αποδεχόμενος πως δεν μπορείς να προσελκύσεις ανθρώπους που θα σε διατηρήσουν ΣΤΑΘΕΡΑ στην κορυφή και ψάχνεις όλο τους ίδιους και τους ίδιους. Θα μου πεις "μα καλά ρε Bukowski και ο Poyet δεν είναι ανακύκλωση;". Ε προφανώς και είναι, δεν με εξαιρώ από τις παθογένειες του club όμως ο βασικός λόγος που θέλω Poyet είναι γιατί ξέρω πως η εναλλακτική ίσως είναι ο Σούλης ο Παπαδόπουλος. Αλλιώς θα προτιμούσα Arruabarrena πχ και φρέσκα κουλούρια.

 

Τέλος πάντων, άποψη μου είναι πως τα εστετιλίκια και τα υπεράνω υφάκια δεν βγαίνουν σε καλό. Δεν είσαι η ομάδα που μπορεί να περνά "τρένο" από κάθε κωλοέδρα όπως του Αστέρα. Ίσως ήσουν πριν 30 χρόνια (παπάρια ήσουν και τότε) πάντως τώρα σίγουρα δεν είσαι. Οπότε κάθε νίκη σαν την χτεσινή είναι ένα μικρό μεν αλλά σημαντικό βήμα προς το να μεγαλώσεις ξανά ως club. Και αξίζει και χαράς και πανηγυριών.

 

Γνώμη μου.

Σωστη η γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει στο σημειο να μην ξερουμε τι θελουμε. Εγω απο το χτεσινο ματς εχω πολλα να πανηγυρίσω. 1ον και κυριον το παθος για την νικη που εδειξαν ολοι οσοι ηταν στην ομαδα. Απο αυτους που επαιξαν μεχρι τα παιδια στον παγκο.

2ον την εξεδρα που ειχαμε ξεχασει πως ειναι να εχεις υποστηριξη εκτος εδρας.

3ον Το οτι απεδειξαν οτι η χρονια δεν ειναι χαμενη αρκει να το πιστεψουν οι ιδιοι, Ξερω οτι θα ερθουν και στραβες (μεσα στο παιχνιδι ειναι) αρκει ομως να τα εχουν δωσει ολα. Γιατι αν συγκρινουμε τις αποδοσεις με Αστερα και Κραιοβα καταλαβαινεις την διαφορα.

Για τους απαιτητικους μπαλαδοφατσες που εχουμε στην ομαδα να θυμισω πως και επι Μπαεβιτς με την μπαλαρα που επαιζε εκεινη η ομαδα περνουσαμε δυσκολα απο εδρες στην επαρχια και οχι παντα με μπαλαρα.... Ξεχνανε βεβαια αλλα ετσι βολευει 

Σε σχεση με περυσι προτιμω την ΑΕΚ του χτες 

γνωμη μου  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bukowski said:

Είμαι ο πρώτος που γκρινιάζω για θέματα που θεωρώ πως δείχνουν κακή νοοτροπία του συλλόγου.

Το να είσαι αγαθιάρης 9 στις 10 περιπτώσεις αποκλείει το να είσαι εστέτ όπως και το αντίστροφο.

Στην 1 από τις 10 περιπτώσεις που είσαι και αγαθιάρης αλλά και εστέτ είσαι σίγουρα ΑΕΚτζής.

Πως τα καταφέρνουμε από την μία να ψάχνουμε με το στανιό μισή καλή στιγμή ανάμεσα στις εκατοντάδες μαλακίες του κάθε 25χρονου... ταλαντούχου "Σκορδοπούτσογλου" ώστε να του δώσουμε πίστωση για άλλα 5 χρόνια και την ίδια στιγμή να θεωρούμε "ντροπή" να πανηγυρίσουμε μια εκτός έδρας νίκη που ήρθε με δραματικό τρόπο και με ανατροπή δεν μπορώ να το εξηγήσω. Από την μία αγαθιάρηδες μέχρι αηδίας από την άλλη υπεράνω κτλ. Αναφέρομαι φυσικά σε όσους κριτικάρουν τα πανηγύρια (λες και τα... εστετιλίκια τότε με Αστέρα στο ΟΑΚΑ που παραιτήθηκε ο Ντέμης μας βγήκαν σε καλό) και όχι σε όσους ΟΡΘΩΣ πανηγύρισαν και χάρηκαν την χτεσινή ΑΕΚ η οποία ήταν υπέροχη και οπαδικά και αγωνιστικά. Στο κάτω κάτω το ποδόσφαιρο παιχνίδι είναι.

 

2015

Η Liverpool υποδέχεται την West Brom στο Anfield

Στο 21' ο Χέντερσον 1-0 

Στο 30' ο Ντόσον 1-1

Στο 73' ο Όλσον 1-2

Στο 90'+6' ο Ορίτζι 2-2

Με την λήξη του αγώνα ακολουθεί αυτό

Την επόμενη μέρα ο αγγλικός τύπος σύσσωμος κριτίκαρε την Liverpool για την νοοτροπία της και το γεγονός πως έχει φτάσει να πανηγυρίζει μια εντός έδρας ισοπαλίας με την West Brom.

Τρία χρόνια μετά η Liverpool έφτασε στην κορυφή της Ευρώπης με τον εμφατικό τρόπο που είδαμε πέρσι ενώ ο Klopp έχει αναφέρει πως εκείνο το παιχνίδι ήταν που "έδεσε", "έφερε κοντά" και "ζέστανε" τον κόσμο με την ομάδα και πως το θεωρούσε από τα κομβικότερα παιχνίδια της πορείας της ομάδας τα τελευταία χρόνια..

 

Δεν γίνεται "μικρή" η ΑΕΚ λοιπόν όταν παίρνει καρυδάτο διπλό εκτός έδρας απέναντι στην οποιαδήποτε ομάδα. Ειδικά όταν αυτό συμβαίνει σε παιχνίδι που αν το χάσεις καίγεται όλη η σεζόν από Σεπτέμβριο και που στο κάτω κάτω της γραφής έπαιξες και όμορφα. Όπως επίσης δεν έγινες "μεγάλη" ΑΕΚ όταν κάποτε ΠΑΛΙ με Αστέρα γιούχαραν εντός την ομάδα όταν γύρισε το παιχνίδι τότε που παραιτήθηκε ο Ντέμης. Περισσότερο μικραίνεις όταν κάθεται στον πάγκο σου ο κάθε Κωστένογλου, Ατματσίδης και Γεωργέας επειδή "γιατί να μην πάρει την ευκαιρία του" και επειδή "είναι στρατιώτης" ή όταν φέρνεις 15 φορές πίσω τον Μπάγεβιτς και άλλες τόσες τον Μανόλο αποδεχόμενος πως δεν μπορείς να προσελκύσεις ανθρώπους που θα σε διατηρήσουν ΣΤΑΘΕΡΑ στην κορυφή και ψάχνεις όλο τους ίδιους και τους ίδιους. Θα μου πεις "μα καλά ρε Bukowski και ο Poyet δεν είναι ανακύκλωση;". Ε προφανώς και είναι, δεν με εξαιρώ από τις παθογένειες του club όμως ο βασικός λόγος που θέλω Poyet είναι γιατί ξέρω πως η εναλλακτική ίσως είναι ο Σούλης ο Παπαδόπουλος. Αλλιώς θα προτιμούσα Arruabarrena πχ και φρέσκα κουλούρια.

 

Τέλος πάντων, άποψη μου είναι πως τα εστετιλίκια και τα υπεράνω υφάκια δεν βγαίνουν σε καλό. Δεν είσαι η ομάδα που μπορεί να περνά "τρένο" από κάθε κωλοέδρα όπως του Αστέρα. Ίσως ήσουν πριν 30 χρόνια (παπάρια ήσουν και τότε) πάντως τώρα σίγουρα δεν είσαι. Οπότε κάθε νίκη σαν την χτεσινή είναι ένα μικρό μεν αλλά σημαντικό βήμα προς το να μεγαλώσεις ξανά ως club. Και αξίζει και χαράς και πανηγυριών.

 

Γνώμη μου.

Δεν είναι ακριβώς έτσι και η γιούχα με το αστέρα ήταν παρόμοια με τη γιούχα με τη ξάνθη πριν μια εβδομάδα και ο κακός χαμός που έγινε εντός και εκτός γηπέδου επειδή η ομάδα επι γιδώνη παρόλο του φοβερού ρόστερ παρουσιάζε αποκρουστικό ποδόσφαιρο και είχαμε ήδη και ένα αποκλεισμό απο τον αύγουστο με τραγική εμφάνιση .Η γιούχα τότε όπως αναλύσαμε πρόσφατα δεν ήταν ο λόγος που έφυγε ο κοντός άλλα η αφορμή να το επισπεύσει ( είχε υποβάλει ήδη παραίτηση) και μάλιστα με πρόστυχο τρόπο αφού το έριξε στο κόσμο λέγοντας να βγάλει το κασκόλ.... κάτι που ευτυχώς και σωστά δεν το βλέπουμε π.χ. έπι μελ που βγάζει τα ίδια και περισσότερα νεύρα με το κόσμο και δεν το παίζει <<διαφορετικός >> . Απλά ο μέλ νευριάζει λές και δεν έχει ευθύνη άλλα αυτή είναι μια άλλη κουβέντα .  Αλίμονο να απαγορεύτει απο το κόσμο τη γιούχα ενώ πληρώνει μαζικά κάτα χιλιάδες και αυτή η γιούχα πριν λίγες μέρες δεν είδα να επηρεάζει το μάρκο να ανέβει στα κάγκελα το αντίθετο άρχησαν να αντιλαμβάνονται όλοι οι παίκτες ότι εδώ υπάρχουν απαιτήσεις και κανένας δεν μένει ατσαλάκωτος αν δεν αποδίδει και φτύσει αίμα στο γήπεδο ή απλός << όποιος δεν μπορεί να πά να γαμηθεί >>. Τελικά μπορούν   .

Εγώ λυπάμαι τους βάζελος και στα μάτια μου μίκρυναν και άλλο που ενώ έφαγε τριάρα απο το οφη δεν άνοιξε ρουφούνι . Λυπάμαι για το πόσο έχει μικρύνει αυτή η ομάδα και για το πόσο κοντά πλέον είναι να γίνει πανιώνιος με τον αλαφούζο . 

Link to comment
Share on other sites

Οταν κερδίζει η ΑΕΚ με μπαλαρα καυλωνω ακόμα και αν ο αντίπαλος είναι ψαράδες. Γνώμη μου

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι καυλωνω με ΑΕΚΑΡΑ ακομα και όταν χάνει αρκεί να βλέπω τα μάτια των παιχτών να στάζουν αίμα και να χτυπάνε τα μηνιγγια τους από την υπερένταση...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά στην ΑΕΚ είμαστε όντως ικανοι να συζητήσουμε αν ήταν σωστό που γιουχαραμε επειδή έπεσε ψωλή στο σβηστό από ΑΟ Ξάνθη στην Αθήνα πρώτη αγωνιστική και αν αυτή η συμπεριφορά του κόσμου ήταν προδοτική προς την ομάδα.

Καλώς ή κακώς και μάλλον δυστυχώς για ορισμένους στην ΑΕΚ αυτή την περίοδο υπάρχουν απαιτήσεις. Πολλοί είχαν συνηθίσει στην λογική "ηττα-αγαπη-χειροκροτημα" αλλά οι περισσότεροι προτιμάμε νίκες.

Και θα τις πανηγυρίζουμε όπως γουστάρουμε. Όποιος θέλει να δει ωραία μπάλα να δει Πρέμιερ λιγκ σε τελική ανάλυση. ΑΕΚ δε γίναμε για το ωραίο ποδόσφαιρο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ασχολήθηκα σήμερα, ξέρει κανεις αν έγραψε κάποιο άρθρο ο Αλέξης ο αντικειμενικός για το αν θα μπορέσουμε να ξεπεράσουμε ΠΑΟ, Άρη στο κυνήγι της 3ης θέσης;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην πανηγυριζουμε σε καμια νικη στο ελληνικο πρωταθλημα, ετσι κι αλλιως δεν κερδισαμε και την Ρεαλ ή την Μπαρτσελονα.Και οταν παιρνουμε τιτλους παλι να μην πανηγυριζουμε γιατι σιγα τι καναμε οι αλλοι το εχασαν, δεν το κερδισαμε γιατι ημασταν συντριπτικα ανωτεροι.Επισης οτι κερδιζουμε να μην το πανηγυριζουμε γιατι αυριο δεν ξερουμε πως θα ειναι η ομαδα και τι μελλον θα εχει.

Ενταξει δεν λεω οτι ολα ειναι τελεια και να μην ανησυχουμε οταν βλεπουμε κατι στραβο αλλα νομιζω το εχουμε παει σαν ΑΕΚτζηδες σε αλλο επιπεδο, μαλλον το εχουμε τερματισει.

Τα γουσταρα πολυ τα τελευταια δυο παιχνιδια της ομαδας, σορυ κιολας αν δεν νιωθω ενοχες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το προπέρσινο πρωτάθλημα δείχνει τη δυναμική του. Η αντίδραση του κόσμου, το σόκ της ομάδας αγωνιστικά αλλα και ψυχολογικά γύρισαν τον διακόπτη. Θέλω και άλλο τέτοια ΑΕΚ . Προσωπικά καύλωσα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
11 hours ago, George_D said:

Στυλιανοπουλε πέρασες καμια βόλτα από Τρίπολη χτες? Εμαθες τίποτα ενδιαφέρον? 

Σορυ που άργησα Γιώργη Ντι αλλά η δουλειά.. Εννοείται πήγα Τρίπολη,εννοείται θαύμασα τον κόσμο της ΑΕΚ που έκανε την Τρίπολη Φιλαδέλφεια και έδωσε την ώθηση να μην κουραστεί η ψυχή του Τσιγκρινσκι και τα πόδια του Μάρκο.

Λοιπόν νέα δεν υπάρχουν ..τα κλειδιά της ομάδας ανήκουν πλέον 101% στον Ιβιτς ,αυτός αποφασίζει για όλα ,ξεκαθαρο σε όλους στην ομάδα .Μελισσανίδης τέλος . Γήπεδο ευελπιστούν αρχές 2021 να παίζουμε .Προπονητή θέλουν ξένο και το κοιτάνε με τρομερή προσοχή γιατί δε θέλει ο Ίβιτς να την πατήσει.Επιμενει ο νομικός ότι αν δεν έρθει το νούμερο ένα που συζητάει τώρα ο Ίβιτς τότε αργά η γρήγορα θαρθει ο Πογετ στην ομάδα και ας γράφουν οι εφημερίδες ότι χάλασε οριστικο τέλος κλπ .Ο Λυμπε είχε ειδοποιηθεί πολύ νωρίς από ξένο παίκτη μας ότι ο Καρντόσο είναι μόνο για να παίζει cm και δεν είχε μιλήσει γιατί φοβόταν για τη θέση του .Εκτός από τον ξένο που τα χε πει νωρίς ο Λυμπε τα χε μάθει και απτον Πανουργιά τον γυμναστή που πήγαιναν παίκτες μας για αποκατάσταση έξω . Και βέβαια εγκληματισε ,δε μίλησε στον μεγάλο . Ο Τσοσιτς έφυγε γιατί τον τσακωσαν να καπνιζει στα αποδυτήρια.Σημερα το βράδυ ο Δηματ αναγκάστηκε να κατεβάσει συγκινητικό αποχαιρετιστήριο φμπ ποστ του "θα ξαναβρεθούμε Ούρος ΑΕΚ κλπ " (κλασική παπαριά απτον δημόσιο υπάλληλο μας αυτόν,για όλους έτσι κάνει) για Τσοσιτς γιατί άρχισαν όλοι οι σχολιαστές που βγαίνουν παραλιακή να γράφουν από κάτω για νυχτες του καλοκαιριού που τον μάζευαν απτα πατώματα.

Κλείνω λέγοντας πως για τον κόσμο μας τα λόγια είναι περιττά..όταν βλέπεις μετά από τέτοιο στραπατσο με Ξάνθη ,εχθές στα γκολ να σηκωνεται όλο το γήπεδο ..ανατριχιαζεις.Φωνή,πάθος και αγάπη για την ΑΕΚαρα μας.

      Όλοι στο Αγρίνιο ..

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×