Jump to content

Η κατασκευή του γηπέδου είναι επαρκής λόγος;


stavros 9-11
 Share

Αξίζει τον κόπο;  

36 members have voted

  1. 1. Αξίζει τον κόπο;

  2. 2. Τι πιστεύετε ότι θα δούμε στο νέο γήπεδο;

    • Μια από τα ίδια
    • Κανονική ΑΕΚ


Recommended Posts

Αλλά σε αυτή την συζητηση, κανεις δεν έγραψε οτι αρκείται με όσα πέτυχε η ΑΕΚ από το 2015. 

Και από όσο θυμάμαι, γενικά στο ΚΜ κανείς δεν έχει γράψει ότι αρκείται σε ένα πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα για αυτήν την συζήτηση. Αν θυμαμαι καλά είχα ρωτήσει κάτι του τυπου αν αρκεί 1 πρωτάθλημα στα 10 χρονια και τις άλλες χρονιές ούτε πρώτη παρέλαση εντός διεκδίκησης + γήπεδο και κάποια παιδιά ήταν οκ με κάτι τέτοιο.

Δεν τα θυμαμαι κι ακριβώς δλδ, αλλά καπως έτσι.

Και είναι λογικό δλδ, δεν είσαι Ολυμπιακός δλδ καλομαθημένος, οποτε ο καθένας έχει αλλά όρια «ανοχής»

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράξενο να έγραψε κάποιος ότι είναι οκ με ένα πρωτάθλημα στα 10 χρόνια και τις άλλες χρονιές ούτε παρέλαση. Μπορεί να έγραψε οτι αυτό δεν είναι αφύσικο για την ΑΕΚ, αλλά αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το "είναι οκ". 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θυμαμαι, εγώ είχα θέσει το ερώτημα. Άντε να ειπαμε και 2 κύπελλα.

Ετσι έχουν γνωρίσει την ΑΕΚ κάποιοι μικρότεροι δυστυχως. Ισως να μην είναι κι εντελώς παράξενο  τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εμείς έτσι την γνωρίσαμε πιτσιρικάδες στα 80ς. Ίδια γενιά είμαστε. Αλλά δεν μας "αρκούσε" αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μου φαίνεται παράξενο να έγραψε κάποιος ότι είναι οκ με ένα πρωτάθλημα στα 10 χρόνια και τις άλλες χρονιές ούτε παρέλαση. Μπορεί να έγραψε οτι αυτό δεν είναι αφύσικο για την ΑΕΚ, αλλά αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το "είναι οκ". 

Εχει γραφτει πολλες φορες απο καποιους οτι ειναι ευχαριστημενοι απο την πενταετια ( 1κυπελλο, 1 πρωταθλημα, εισοδος cl) πραγμα το οποιο σημαινει οτι ειναι οκ ζυγιζοντας και τα υπολοιπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό που λέω εγώ έχει γραφτεί στο περίπου.

Επισης θεωρω οτι στα 80s ήταν λιγο καλύτερα τα πραγματα. Κι ας πήρες πρωτάθλημα το 18, αυτό το βάζω «μια η άλλη» (και λιγο λέω) με την πεσαδα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rossi said:

Εχει γραφτει πολλες φορες απο καποιους οτι ειναι ευχαριστημενοι απο την πενταετια ( 1κυπελλο, 1 πρωταθλημα, εισοδος cl) πραγμα το οποιο σημαινει οτι ειναι οκ ζυγιζοντας και τα υπολοιπα.

Ούτε μια φορά δεν το χω προσέξει έτσι όπως το λες. 

Εκτός αν γράφτηκε ότι είναι πχ καλύτερα από την πενταετία 2008-2013,η ότι είναι καλύτερος απολογισμός από εποχές που καναμε πρωταθλητισμο πιο συχνά αλλά δεν παίρναμε πρωτάθλημα, κάτι που είναι πολύ διαφορετικο από το "είμαστε ευχαριστημενοι με το ένα πρωτάθλημα σε πέντε χρόνια". Νομίζω ότι καμια χανόμαστε στη μετάφραση στα φόρα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά στα 80ς δεν ήταν καν σίγουρο ότι θα βγαίναμε Ευρώπη και είχαμε φθάσει στο σημείο να πανηγυρίζουμε όταν αυτό συνέβαινε. Το μόνο που ήταν καλύτερο ήταν ότι δεν διήρκησαν και μια αιωνιότητα, αν και έτσι μας φαινόταν σαν παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Η κουβεντα που λεω εγω εχει γινει σιγουρα (απλα δεν θυμαμαι λεπτομερειες), αλλα εχει γινει με το δεδομενο οτι κατασκευαζεις και νεο γηπεδο ετσι? να το λεμε κι αυτο. 

 

εγω ελεγα οτι αν ο Μελ σε 10 χρονια εχει αυτο το πρωταθλημα, 2 κυπελλα και εχει κανει το γηπεδο, δεν μου φτανει ουτε για αστειο, ειδικα μετα την πεσαδα και ειδικα αν τις υπολοιπες χρονιες δεν κανεις καν πρωταθλητισμο.

καποιοι απαντησαν οτι δεν το βρισκουν και λιγο, καπως ετσι. μαλιστα καποιοι θυμησαν τι ηλικια εχουν και οτι δεν εχουν ζησει καν πρωταθλημα και γηπεδο.

 

οποτε -για να επανελθω- καλυτερα να μην συζηταμε περι απαιτησεων γιατι δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω συγκριτικά με πριν το 15 ειπώθηκε, και όχι ως έκφραση  ικανοποίησης,αλλα μπορεί να χάθηκα εγώ στη μετάφραση. Πάντως αν υπάρχει κάποιος που είναι ευχαριστημένος με ένα πρωτάθλημα, θα μπορούσε να το εκφράσει και σε αυτή τη συζήτηση. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ακριβως λεπτομερειες αλλα αυτην την αισθηση εχω που λεει και ο Νικος. Τελοσπαντων οντως παιζει και ρολο η ηλικια φυσικα γιατι πχ αν καποιος θυμαται την ΑΕΚ απο το 2000 και μετα πχ αν και εχει κανει καποιες φορες πρωταθλητισμο, ε κουπες δεν εχει δει πολλες πως θα το κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. Αλλά καμία φορα η διαπίστωση ότι μετά το 2015 δεν είναι και χειροτερα εκ του αποτελέσματος από ότι σε εποχές που δεν έπαιρνες καν πρωτάθλημα, εκλαμβάνεται ως "ικανοποίηση από το ένα πρωταθλημα" 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×