Jump to content

ΑΕΚ – ΝΠΣ Βόλος (7η αγ): 20/10, 19.30, Novasports 1


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

24 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      10
    • Λιβάγια
      14
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Κρστισίτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      14
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      2
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      14
    • Σιμόες
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Βέρντε
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Κρστισίτς
      0


Recommended Posts

Εγω λέω να αφήσει τα πειράματα ο Πάτερ και να πάει με 15-16 παίχτες μέχρι το Γενάρη μέχρι να αναθεωρήσουμε το ρόστερ. Δεν είναι και πολλά τα ματς. Μπάρκας, Μπακακης, Χουλτ, Τσιγκρινσκι, Βρανιες, Σιμοες, Γαλανόπουλος, Λόπες, Μάνταλος, Λιβαγια, Ολιβέιρα. Συν Παουλίνιο, Κριστισιτς, Αλμπανης, ένα στοπερ και έναν τερματοφύλακα. Έχει αρχίσει και μπουρδουκλώνεται και με το στήσιμο και με τις αλλαγές και βγαίνει εκνευρισμός και στην ομάδα. Όποτε κρατά σταθερό κορμό, το μαχαίρι στα δόντια να φτάσουμε Γενάρη και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι να μην ονειρευόμαστε αλλαγές προπονητή ότι και αν γίνει στο Καραϊσκάκη. Δεν θα πληρωθεί άλλος φέτος, χωρια που ο Ιβιτς έχει μάλλον κλείσει προπονητή για το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Το θεμα ειναι οτι θα βγαλει απεναντι κι ο χοντρος το αντιστοιχο δικο του κι οι υπολοιποι θα την βγαζουμε με αθλητικη Κυριακη (αν μπορουμε να την αντεξουμε βεβαια).

Σημεια των καιρων.

Δεν πιστευω οτι το open θα αντεξει πολυ ακομα ή θα το κρατησει η ιδιοκτησια του.

Εγω παντως καμια αθλητικη εκπομπη δεν βλεπω ή βλεπω ελαχιστα.Κυριως τους αγωνες της ΑΕΚ και καποιους απο τους ανταγωνιστες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Επίσης καλό είναι να μην ονειρευόμαστε αλλαγές προπονητή ότι και αν γίνει στο Καραϊσκάκη. Δεν θα πληρωθεί άλλος φέτος, χωρια που ο Ιβιτς έχει μάλλον κλείσει προπονητή για το καλοκαίρι...

Αν είναι να το πάνε σοβαρά του χρόνου, καλώς. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν πιστευω οτι το open θα αντεξει πολυ ακομα ή θα το κρατησει η ιδιοκτησια του.

Εγω παντως καμια αθλητικη εκπομπη δεν βλεπω ή βλεπω ελαχιστα.Κυριως τους αγωνες της ΑΕΚ και καποιους απο τους ανταγωνιστες.

Ούτε εγώ βλέπω, αλλά βλέπει πολύς κόσμος και γενικά δεν είναι καλό να υπάρχει Γκεμπελισμος υπέρ των άλλων δυο.

Αλλα έτσι είναι. Ο κάθενας από τα αφεντικα όσο μπορεί. Κάτσε να δούμε τι θα γίνει με τη νόβα, εκεί είναι που θα μπλέξουμε αν οριστικοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ξεκάθαρα ναι. Κράξιμο και χριστοπαναγιες μέχρι να πάρουν πούλο. Στα χρόνια που αναφέρεσαι δεν κραζαμε τον Χ μέτριο παιχτη αλλά είχαμε να δουμε παιχτουρες. Σήμερα είναι όλοι για τον πούτσο πλην 3-4 παιχτών και μας ταλαιπωρεί ένας Γιακουμάκης, ένας Μπακάκης κι ένας Μανταλος. Χλεπες και μπινελικια. Έζησα να δω να τρίζουν τα τσιμέντα του ΟΑΚΑ επειδή σηκώθηκε για ζέσταμα ο αραβίδης. Αυτό μπορεί για κάποιους να είναι καλτ, ομορφο, ρομαντικό κλπ, για μένα όμως είναι ντροπή. Δεν είμαι από αυτούς που έγιναν ΑΕΚ για τις χαμένες πατρίδες και την προσφυγιά. ΑΕΚ έγινα για τα πρωταθλήματα και οτιδήποτε λιγότερο είναι ήττα. Επομένως όχι, το να αποθεώνεται ο Γιακουμάκης είναι ντροπή και ασέβεια προς την ΑΕΚ

Ντροπή και ασέβεια για την ΑΕΚ είναι να βάζει γκολ και να πετάνε κάποιοι ηλίθιοι μπουκάλια με νερό μέσα στο γήπεδο, όχι να χειροκροτούμε ποδοσφαιριστές της. Εγώ έγινα ΑΕΚ και για τις χαμένες πατρίδες, αφού η οικογένειά μου είναι από εκεί, και για τα πρωταθλήματα. Το να πηγαίνω στο γήπεδο και να βρίζω τους παίκτες μου φαίνεται τραγικό, γιατί πολύ απλά δεν πήγαν μόνοι τους εκεί, κάποιος τους επέλεξε....Και μου θυμίζει εποχές κορνέδων στο Ρέντη που γέλαγα με τα χάλια τους, οπότε διαφωνούμε σε αυτό το κομμάτι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BillR21 said:

Αν είναι να το πάνε σοβαρά του χρόνου, καλώς. 

Πρέπει να σπρώξει και την σεζόν 2020/21 ο τίγρης εντωμεταξυ. 

Τι σοβαρά να το πάνε. Απλά πρέπει να κοροϊδέψει μια σεζόν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί σε ανύποπτο χρόνο ότι η ιστορία γενικά δικαιώνει τη συμπεριφορά των γαύρων, όχι τη δική μας

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Ντροπή και ασέβεια για την ΑΕΚ είναι να βάζει γκολ και να πετάνε κάποιοι ηλίθιοι μπουκάλια με νερό μέσα στο γήπεδο, όχι να χειροκροτούμε ποδοσφαιριστές της. Εγώ έγινα ΑΕΚ και για τις χαμένες πατρίδες, αφού η οικογένειά μου είναι από εκεί, και για τα πρωταθλήματα. Το να πηγαίνω στο γήπεδο και να βρίζω τους παίκτες μου φαίνεται τραγικό, γιατί πολύ απλά δεν πήγαν μόνοι τους εκεί, κάποιος τους επέλεξε....Και μου θυμίζει εποχές κορνέδων στο Ρέντη που γέλαγα με τα χάλια τους, οπότε διαφωνούμε σε αυτό το κομμάτι.

Αυτο για τους κορνεδες συζητήσιμο. Έκραζαν 6/7 χρονια και ήταν πρώτοι μετά για 20.

Επισης πραγματι δεν είδαν φως και μπήκαν όλοι αυτοι, αλλά ούτε αυτόν που τους φέρνει τον κράζει κανεις.

(Και κάπου εδώ έρχεται το δεν υπάρχει εναλλακτικη και η κουβέντα μπλοκάρει, όπως πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκη μετά το τέλος του είπαν εκεί λίγο πριν τη φυσούνα που μαζευεται κόσμος για να αρπάξει καμία φανέλα και να δώσει συγχαρικια εσύ μόνος σου αγόρι μου εσύ μπορεις γάμησε τον Ολυμπιακό και τρελάθηκε έκανε αγκαλιές φιλιά κλπ Αυτό ήταν όλο .

Επίσης στο 3-2 σε μια φάση που πιέστηκε ελαφρά η άμυνα προς το τέλος πέσανε και σφυρίγματα. 

Τρομερός πάντως ο κόσμος σήμερα ότι και να γράφετε για δύο μπουκάλια που επεσαν ,γεμάτη η Ριζούπολη.Σκεφτειτε και να ήμασταν ψηλά στον πίνακα ,θα μενε κόσμος απέξω.Εκει ειναι η γειτονιά της ΑΕΚ γμτ.

Α μέσα σε όλα στέλεχος της ΠΑΕ σήμερα μου είπε πως το νέο μας γηπεδο θαχει τελική χωρητικότητα 31.500 και να μην αναμένουμε την ομάδα να μπει μέσα πριν τον Σεπτέμβριο του 2021.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Γιακουμάκη μετά το τέλος του είπαν εκεί λίγο πριν τη φυσούνα που μαζευεται κόσμος για να αρπάξει καμία φανέλα και αν δώσει συγχαρικια εσύ μόνος σου αγόρι μου εσύ μπορεις γάμησε τον Ολυμπιακό και τρελάθηκε έκανε αγκαλιές φιλιά κλπ Αυτό ήταν όλο .

Επίσης στο 3-2 σε μια φάση που πιέστηκε ελαφρά η άμυνα προς το τέλος πέσανε και σφυρίγματα. 

Τρομερός πάντως ο κόσμος σήμερα ότι και να γράφετε για δύο μπουκάλια που επεσαν ,γεμάτη η Ριζούπολη.Σκεφτειτε και να ήμασταν ψηλά στον πίνακα ,θα μενε κόσμος απέξω.Εκει ειναι η γειτονιά της ΑΕΚ γμτ.

Α μέσα σε όλα στέλεχος της ΠΑΕ σήμερα μου είπε πως το νέο μας γηπεδο θαχει τελική χωρητικότητα 31.500 και να μην αναμένουμε την ομάδα να μπει μέσα πριν τον Σεπτέμβριο του 2021.

Το τελευταίο για το 2021 το έχω γράψει 10 φορές την τελευταία βδομάδα. Είναι θέμα χρονοδιαγραμμάτων ξεκάθαρα.
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Γιακουμάκη μετά το τέλος του είπαν εκεί λίγο πριν τη φυσούνα που μαζευεται κόσμος για να αρπάξει καμία φανέλα και να δώσει συγχαρικια εσύ μόνος σου αγόρι μου εσύ μπορεις γάμησε τον Ολυμπιακό και τρελάθηκε έκανε αγκαλιές φιλιά κλπ Αυτό ήταν όλο .

Όταν πέρασε αλλαγή κάποιοι φώναξαν το γνωστό με το μουνάκι του γαυρου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stylianopoulos said:

Τρομερός πάντως ο κόσμος σήμερα ότι και να γράφετε για δύο μπουκάλια που επεσαν ,γεμάτη η Ριζούπολη.Σκεφτειτε και να ήμασταν ψηλά στον πίνακα ,θα μενε κόσμος απέξω.Εκει ειναι η γειτονιά της ΑΕΚ γμτ.

Α μέσα σε όλα στέλεχος της ΠΑΕ σήμερα μου είπε πως το νέο μας γηπεδο θαχει τελική χωρητικότητα 31.500 και να μην αναμένουμε την ομάδα να μπει μέσα πριν τον Σεπτέμβριο του 2021.

Μα αυτό λέμε...Μια χαρά ατμόσφαιρα, ωραίο γήπεδο, ποδοσφαιρικό και ξαφνικά κάποιοι να πετάνε μπουκάλια...Και την πρώτη φορά πες οκ, κάποιες φορές μετά όμως ήταν αψυχολόγητο, αν όχι ύποπτο...Για το γήπεδο λογικό, αφού δεν έχει ξεκινήσει ακόμα τίποτα στον περιβάλλοντα χώρο..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όταν πέρασε αλλαγή κάποιοι φώναξαν το γνωστό με το μουνάκι του γαυρου

Συνεχίζεται η φάρσα με αποθεωσεις σε διάφορους άχρηστους, δεν χρειάζεται να κάνουμε πως δεν το βλέπουμε.

Επισης στην παραπανω διαφωνεία σας έγραψα ότι στην τελική  από κράξιμο μέχρι αποθέωση υπάρχει ενδιάμεσο. Για να μην τρελαθούμε κιόλας  δλδ. Και το σύνθημα για τον Γιακουμάκη ακούστηκε ξεκάθαρα κι από την τιβι.

Και όπως έχουμε ξαναγράψει ΟΧΙ, δεν είναι το ιδιο με τον Καραγκιοζόπουλο για διάφορους λόγους.

Επισης δεν είναι μονο ο Γιακουμακης. Ηταν και ο Αραβίδης και ο Γεωργέας παλιότερα κλπ. Γραφικότητες και αστειότητες σε εποχές που παραπαίεις.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Συνεχίζεται η φάρσα με αποθεωσεις σε διάφορους άχρηστους, δεν χρειάζεται να κάνουμε πως δεν το βλέπουμε.

Επισης στην παραπανω διαφωνεία σας έγραψα ότι στην τελική  από κράξιμο μέχρι αποθέωση υπάρχει ενδιάμεσο. Για να μην τρελαθούμε κιόλας  δλδ. Και το σύνθημα για τον Γιακουμάκη ακούστηκε ξεκάθαρα κι από την τιβι.

Και όπως έχουμε ξαναγράψει ΟΧΙ, δεν είναι το ιδιο με τον Καραγκιοζόπουλο για διάφορους λόγους.

Επισης δεν είναι μονο ο Γιακουμακης. Ηταν και ο Αραβίδης και ο Γεωργέας παλιότερα κλπ. Γραφικότητες και αστειότητες σε εποχές που παραπαίεις.

Δεν είναι μόνο γραφικότητα είναι και ότι δεν υπάρχει αντίληψη του τι θα πει ΑΕΚ. Κλείσαμε 10+ χρόνια τραγουδώντας "και το πρωτάθλημα στ' αρχιδια μας". Καμία αντίληψη της πραγματικότητας και καμιά επαφή με την ΑΕΚ θα πω εγώ όσο κι αν θίγονται ορισμένοι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην το ξεχάσω ο Μοράν συνοδευόταν από μια θεία ξανθιά σαφώς μεγαλύτερη του μιλάμε για απίστευτο μπάζο,πως λέμε κρατιέται πολύ καλά αυτή ..ε ακριβώς το αντίθετο . Οταν εισήλθε στον χώρο τον αγκαλιασαν 4-5,άλλοι πήγαν και έβγαλαν φωτό μαζί του.

Μπάρκας μοναχικός πρέπει να παιξε όλα τα τέτρις της γης. Μπέος θερμές αγκαλιές και φιλιά με Μηνά και Δημάτο.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Δεν είναι μόνο γραφικότητα είναι και ότι δεν υπάρχει αντίληψη του τι θα πει ΑΕΚ. Κλείσαμε 10+ χρόνια τραγουδώντας "και το πρωτάθλημα στ' αρχιδια μας". Καμία αντίληψη της πραγματικότητας και καμιά επαφή με την ΑΕΚ θα πω εγώ όσο κι αν θίγονται ορισμένοι

Εγώ έφτασα να «χαρώ» για αυτά που έγιναν με Ξάνθη. 
Γενικά έχω πολλά χρονια που θεωρω ότι δεν υπάρχουν απαιτήσεις.

Ισως υπάρχει και αποδοχή ότι δεν μπορεις να βρεις σοβαρό αφεντικό. Για καποιους μεγαλύτερους μιλάω, οι πιτσιρικάδες με αυτά έχουν ζήσει, τι να πουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τόσο κακή η ομάδα, γνώμη μου. Λείπει πολύ παίκτης στον άξονα να κουβαλήσει μπάλα μπροστά, πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν θα έλεγε τίποτα ο Αλμπάνης σε τέτοιο ρόλο. Επίσης ε αυτούς έχουμε ρε μάγκες και σε μια βδομάδα παιζουν με γαύρο , σαν τι να κανει ο κοσμος πριν το ματς ενω νικάμε κιολας, να μην τους ενθαρρύνει? Yπερβολές

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ποια αποθέωση κωστενογλου? Καμιά σχέση... ο μαλακας που εχει το μικρόφωνο έκανε λες και έβγαινε κανένας ποπ σταρ σε συναυλία 50000 ατόμων και ο κόσμος απλά χειροκροτησε. Κραξιμο έπεφτε ανάμεσα μας στην εξέδρα για το πατερ. Όσο για το γιακουμακη ακούστηκε το γνωστό και επίκαιρο σύνθημα με το μουνακι του γαυρου οταν μπήκε και ξεσηκωθηκαμε όταν έκανε τη ταρζανια με το τέρμα. That's all. 

Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικά η ομάδα ήταν κακή γιατί 

Για 10000000φορες βλέπουμε το πιο αδύναμο δυδιμο στο κέντρο, το το πορτογαλο και Έλληνα σιμοες μαζί να μην μπορούν να δώσεις ούτε μια φορά τη μπάλα μπροστά και να αναγκάζεται να κάνει παιχνίδι ο μαρκο

Για 100000πππφορες βλέπουμε το πιο αταίριαστο δυδιμο στην άμυνα με τους δυχιμους πύργους και οκ ο ντιμιτρι ξέρει και μπάλα ο άλλος? 

Ο Βέρντε δυστυχώς δεν, αργεί πάρα πολλή μέχρι να κάνει τη κίνηση στην επίθεση και αυτό δεν μου αρέσει καθολοθ

Από εκεί και περα

Ο Ολιβέιρα φαινόταν κακός αλλά σε ένα ακόμα ματς έχει προσφέρει και απελςυθερωνει το μάρκο 

Μανταλος οκ έβαλε γκολ και πέναλτι αλλά δεν ήταν τόσο καλός εκτός από κάποια καλά διαστηματα. 

Μάρκο φοβερός τους έπαιζε μόνος του κυριολεκτικά και πατούσε κάθε σημείο, μαρκαρε πίεσε έβαλε γκολ αν και μέτρησε το ένα, πάσαρε τα έκανε ολα

Μπακάλης Χουλτ δυστυχώς δεν πρόσφεραν, δεν μου λέει κάτι να τρέχεις αλλά όταν πρέπει να βγάλεις τη γαμωμπαλια να το κάνεις και όχι να την στέλνεις όπου να ναι. 

Ο τσιντωτας κυριολεκτικά εκτός τόπου και χρόνου αν και δεν εχει ευθυνει 100% κάποια στιγμή περπατάτε λες και παραμιλουσε. 

Link to comment
Share on other sites

Για το κόσμο το περίμενα πιο καλό αν και ήταν ωραία βραδιά. Μας έχει χαλάσει το οακα και θα κάνουμε λίγο καιρό να έρθουμε στα ίσια μας αλλά πιστεύω ότι θα γίνει μοναδική έδρα η Αγία Σοφία αν μπει και ο κόσμος λίγο στο παιχνίδι και να μην κάνει τα λάθη με τα μπουκάλια κτλ

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Δήλωση Γιακουμάκη «Φέτος είναι η χρονια μου». Με ταυτόχρονη αποθέωση κόσμου στον πάτερ.

Αυτα ζούμε. Οι ίδιοι οπαδοί που έζησαν κάτι 90s. Μην βάλω κσι κάτι «γερόντια» που πρόλαβαν και Μπαρλο.

Αυτό δεν λέει τίποτα (ότι έζησαν στα 90s). Ίσα ίσα κάτι τέτοιοι πιστεύουν ότι με Αγορογιάννηδες πας μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά βαιο (λατρεία) είχαμε στόπερ τότε. Πάντα υπήρχαν και αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά και οι άλλοι αποθέωναν Τάσο Παντο όταν είχαν παιχταράδες.

Δεν μιλάμε για αυτό ομως.

Αποθεωσε τους σε επιτυχίες και μετά από πολλους άλλους. Όχι να είσαι της φάπας και να αποθεώνεις τον Αραβιδη και τον κριάρι τον Γιακουμή νομιμοποιώντας το κατάντημα να τους βλέπεις στο χόρτο να προσπαθούν να βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το σύγχρονο ποδόσφαιρο έχει προχωρήσει και έχει αποβάλλει αυτού του τύπου τους ποδοσφαιριστές. Στα 90s και στα 00s μπορούσες να έχεις 3-4 από δαύτους στην 11αδα σου. Σήμερα απαγορεύεται. Αυτό ισχύει πλέον στο ποδόσφαιρο καθολικά και παγκοσμίως. Αυτή την τάση, ότι όλοι ανεξαιρέτως οι παίκτες στο ρόστερ σου πρέπει να έχουν ένα επίπεδο στην τεχνική τους, όσοι έχουν μείνει στη λογική των 90s δεν μπορούν να την κατανοήσουν, γι' αυτό αποθεώνουν τον Γιακουμάκη πχ. Εμένα αυτή είναι η άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×