Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Bukowski said:

Συζηταγε και με 2m η Ουντινε παντως. Αν δεν ησουν καφρος θα πουλαγες οσο οσο Πετρακη και θα εφερνες αυτον στην θεση του. Τελικα κρατησες Πετρακη, αγορασες Βερντε με 1m, Σιμαο με 400k, πληρωσες ενοίκιο Ζεραλδες και ενεργοποιησες οψιον Οικονομου.

Η ποσοτητα εχει την δικη της ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει καταστει σαφες πως ο Μελισσανιδης δεν ειναι οχι μεγιστανας αλλα ουτε καν σοβαρος οικονομικός παραγοντας. Αυτοφορακιας πετρελαιαδων ειναι εναντι αδρας αμοιβης (παιζει να του δινουν πχ 3-4m τον χρονο μπορει να λεω και πολλα). Το αν ειχε καποτε μεγαλο κυκλο εργασιων δεν λεει κατι εφοσον δεν ηταν δικα του. Υπαρχει ποτε περιπτωση μεγιστανας να παζαρευει 50k; Ειναι προφανες μαλιστα πως γι αυτο βαζει και κοφτη στα συμβολαια που δεν φτανουν τα 1m ("ελα με τα μαλακισμενα τα 20χρονα τωρα που θα παρουν και μυριο σαν εμενα").

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nikos said:

Από οψιον θυμαμαι ενεργοποίηση Λιβαγια και Οικονόμου (μειωμένη με παζάρι)

μη ενεργοποίηση με Πονσε, Μπογε, Αλεφ, Κονε (και Μπαροχα νομιζω).

Υπαρχει κάτι άλλο; Νομιζω όχι.

Με τον Οικονόμου τον έπιασαν κώτσο. Μπογέ, Άλεφ και Μπαρόχα δε νομίζω να λείπουν σε κανέναν, ο Πόνσε με την οψιόν που είχε δεν έπαιζε να μείνει, ενώ με τον Κονέ είχαμε πάλι φάση αλά Χριστοδουλόπουλος, με λογοτιμήτικες παπαριές. Η ουσία είναι ότι από τότε που έχασε χρήμα με Αλμέιδα και Λέσκοτ σε αποζημιώσεις και του βγήκε καλός ο δανεισμός του Αραούχο, αυτού του τύπου οι μεταγραφές με δανεισμό και οψιόν αγοράς γίνονται μόνο πλέον από την ομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Επισης θυμίζω ότι ούτε με τον Βρανιες υπάρχει οψιον. Σε περίπτωση που θες να τον κρατήσεις (εγώ με το χαλι που έχεις τον κράταγα, αλλά εγώ είμαι εγώ) πρέπει να στον πουλήσουν και να τον αγοράσεις. 
Υπαρχει φυσικά και η περίπτωση των γύφτικων παζαριών ανανέωσης δανεισμού κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πρεπει να κρατησεις Βρανιες και αλλον ενα χρονο τον Ουκρανο γιατι διαφορετικα θα μεινεις με Οικονονου και Σβαρνα και ολοι κατανοουμε πως θα παιξεις με Οικονομου και Σβαρνα προκριματικα. Οποτε κρατας Βρανιες, ανανεωνεις για εναν ακομα χρονο τον Ουκρανο με 300k και φερνεις εναν στην θεση που ειχες Τσοσιτς οποτε εισαι καλα.

Αποψη μου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει εστω και ενα μικρο μπατζετ ο Ιβιτς, τοτε ας προσπαθησει να φερει Μεμισεβιτς και Τανκοβιτς ελευθερους το καλοκαιρι. Ο Μεμισεβιτς παιζει στοπερ και αμυντικο χαφ. Εχεις κενο και στις 2 θεσεις. Να θυμησω οτι εκτος απο τον Βρανιες που δεν ξερεις πως και αν θα τον κρατησεις, υπαρχει και ο Τσιγκρινσκι ο οποιος ενδεχεται και να σταματησει το ποδοσφαιρο. Στην ουσια μενεις με Οικονομου και Σβαρνα και θα χρειαστεις δυο 11αδατους για αυτες τις θεσεις. Ε κλειστε τον Μεμισεβιτς απο τωρα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και ψαχνεις τον παρτενερ του το καλοκαιρι.

Απο την αλλη ο Τανκοβιτς εχει την επαφη με το γκολ και μορει να δημιουργει. Ελευθερο δεν μπορεις να βρεις καλυτερο του.

Δωσε ρε καβουρα 3-4 συμβολαια στο 600αρι πανω κατω σε Ιβιτς και Καρερα να σου φτιαξιουν μια ομαδα με χαρακτηρα και πλανο στο παιχνιδι της. Σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε για το νεο γηπεδο. Ποσο θα το τρεναρεις πια; 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανουμε μια σουμα με τα συμβολαια που πλερωνει η ομαδα μετα τις αποδεσμευσεις καθως και με τη νεα φορολογια(?) για να δουμε που θα κινηθουμε το καλοκαιρι σε περιπτωση που δεν γινουν πωλησεις.Μην ξεχναμε οτι δεν ξερουμε τι θα γινει και με το τηλεοπτικο συμβολαιο,λογικα μειωση και απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βρανιες αν δεχτει ψαλιδι στα 750 που παιρνει στο Βελγιο θα μεινει. Σιγα μην εχουν ορεξη εκει να ασχοληθουν ξανα μαζι του. Εαν δεν δεχτει θα παει αλλου δανεικος που θα παιρνει 750. Εγω δεν θα δεχομουν ψαλιδι βεβαια και θα πηγαινα και Ουγκαντα δανεικος αλλα Βρανιες ειναι αυτος. Ο Τσιγκρινσκι υποθετουμε πως θα σταματησει, στην πραγματικοτητα φετος δεν εχει βγαλει τραυματισμους, ειναι αξιοπρεπης και δεν παιρνει πολλα. Για τριτος CB δηλαδη πρωτη αλλαγη στην αμυνα ειναι ΟΚ για εναν ακομα χρονο. Αριστεροποδαρο CB θες καλο παιχτη εκει που ειχες Τσοσιτς δηλαδη να κανει ντουετο με Βρανιες. Κατανοουμε πως δεν γινεται να αλλαξεις 3/4 της αμυνας (Βρανιες, Τσιγκρινσκι, Χουλτ).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Ο Βρανιες αν δεχτει ψαλιδι στα 750 που παιρνει στο Βελγιο θα μεινει. Σιγα μην εχουν ορεξη εκει να ασχοληθουν ξανα μαζι του. Εαν δεν δεχτει θα παει αλλου δανεικος που θα παιρνει 750. Εγω δεν θα δεχομουν ψαλιδι βεβαια και θα πηγαινα και Ουγκαντα δανεικος αλλα Βρανιες ειναι αυτος. Ο Τσιγκρινσκι υποθετουμε πως θα σταματησει, στην πραγματικοτητα φετος δεν εχει βγαλει τραυματισμους, ειναι αξιοπρεπης και δεν παιρνει πολλα. Για τριτος CB δηλαδη πρωτη αλλαγη στην αμυνα ειναι ΟΚ για εναν ακομα χρονο. Αριστεροποδαρο CB θες καλο παιχτη εκει που ειχες Τσοσιτς δηλαδη να κανει ντουετο με Βρανιες. Κατανοουμε πως δεν γινεται να αλλαξεις 3/4 της αμυνας (Βρανιες, Τσιγκρινσκι, Χουλτ).

Βρανιες - ουκρανος να μεινουν και να ερθουν δυο ακομα ενας αριστεροποδαρος και ενας δεξιοποδαρος CB . 

CB Βρανιες,μεταγραφη,μεταγραφη,Ουκρανος, Οικονομου.

Χουλτ, χαιρεταει, ευτυχως

Link to comment
Share on other sites

Μετά την απόκτηση Σιμάνσκι κινείται για τον Τάνκοβιτς η ΑΕΚ.

Οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την Τρίτη τον δανεισμό του Πολωνού χαφ και παραμένουν στο κόλπο για τον Σουηδό εξτρέμ της Χάμαρμπι.
 

 

Ο 24χρονος άσος είναι θετικός στο ενδεχόμενο να έρθει Ελλάδα στα μέσα της σεζόν (το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιό του) και ο λόγος είναι απλός. Θέλει να έχει ομάδα ενόψει του Euro 2020, ώστε να αυξήσει τις πιθανότητες να αποτελέσει μέλος του τουρνουά.

Ωστόσο, προς το παρόν δεν δείχνει να ικανοποιείται με το συμβόλαιο που του προσφέρει η «Ένωση», η οποία του δίνει 600.000 ευρώ ετησίως, αλλά ο Τάνκοβιτς ψάχνει κάτι ανάλογο με τις 800.000 που έβαζε στο τραπέζι η Τζένοα. Πάντως, η ΑΕΚ παραμένει στο κόλπο της απόκτησής του και ο Ίλια Ίβιτς συνεχίζει τις προσπάθειες για να τον πείσει.
 

 

Πηγή: SportFM

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα περίπτωση ο Σλοβάκος ο Krajnc. Τον ξέρω τον παίχτη αφού παρακολουθώ Ιταλία. Για κάποιο λόγο ψιλοχάθηκε την τελευταία διετία όμως και ας παίζει (όχι και τόσο) στην Serie B.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας καλα λογια εδω μεσα ειπα να ασχοληθω λιγο με τον τανκοβιτς μιας και πλεον δεν κανω καν κλικ σε αρθρα με υποψηφιους στοχους κτλ.Ειναι η καλυτερη περιπτωση που εχει ακουστει τα τελυταια χρονια για επιθεση.24χρονος σκανδιναβος με γεματες χρονιες,αν τον χασουν για 200χιλ ειναι για κλωτσες.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΒΓΕΙ εχει τετοια πορεια η καριερα του που τον ξεφορτωνεσαι ανετα.Απο την αλλη δεν ειναι παλαιμαχος,δεν ειναι σακατης,δεν εχει ψυχολογικα,δεν εχει οψιον 6 μυρια οποτε φανταζομαι δεν ταιριαζει στο προτζεκτ.

 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Με εντελως αντιποδοσφαιρικα κριτηρια, φυσιογνωμικα και σαν ονοματεπωνυμο, προκρινω Λουκα Κραιντς για την αμυνα.Καποτε ετσι ειχα πεσει μεσα στον Φερναντο Ναβας για οσο κρατησε.

Επισης ο Σιμανσκι μου φερνει σε Ιβαν Ντραγκο, ελπιζω να εχει τις ιδιες επιδοσεις στο κεντρο.

Μονο ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ ο Ιβιτς εφερε παικτη που ο Λυμπε δεν μπορει να βρει ουτε στο google.

δεν ειναι λογος αυτος για να κριθει θετικα φυσικα (στο χορταρι θα τον δουμε τον παικτη και θα τον κρινουμε αναλογως την τιμη του βεβαια), απλα θελω να πω οτι τουλαχιστον φαινεται να εχει καποιες διασυνδεσεις (δεν εφερε ουτε πρωην Γιουγκοσλαβο, ουτε καναν παλαιμαχο, ουτε καποιον γνωστο στην Ελλαδα, ουτε καποιον που εμφανως γνωριζε ο προπονητης).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

 

Επισης ο Σιμανσκι μου φερνει σε Ιβαν Ντραγκο

 

Η πρώτη μου σκέψη με τον πρωινό καφέ μπροστά στον υπολογιστή σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητης τον γνωριζε τον Καντινσκι μαλιστα ειχε παιξει και αντιπαλος του με την Σπαρτακ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bukowski said:

Ο προπονητης τον γνωριζε τον Καντινσκι μαλιστα ειχε παιξει και αντιπαλος του με την Σπαρτακ.

Εχω κι εγώ έναν πίνακα του στο σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ μετά τη μεταγραφή Νταμιάν Σιμάνσκι φουλάρει και για τις επόμενες κινήσεις.

Εκτός από την απόκτηση του αμυντικού, ο Ίλια Ίβιτς «τρέχει» και την υπόθεση του Μουαμέρ Τάνκοβιτς που είναι ο μεγάλος πόθος για τα άκρα της επίθεσης.

Το πρωί της Τετάρτης (15/1) βγήκε στην επιφάνεια η διαφορά που χωρίζει την ΑΕΚ με τον παίκτη, αλλά οι συζητήσεις των δύο πλευρών βρίσκονται σε καλό δρόμο.

Η σουηδική ιστοσελίδα «fotbolltransfers», κάνει αναφορά στο φλερτ της Ένωσης με τον Τάνκοβτς και στο σχετικό δημοσίευμα έχει τίτλο «η ΑΕΚ έχει κάνει πρόταση για τον Τάνκοβιτς, αλλά η Χάμαρμπι θέλει περισσότερα».

Θυμίζουμε πως το συμβόλαιο του Σουηδού διεθνή με τη Χάμαρμπι ολοκληρώνεται το καλοκαίρι κι αν παραμείνει μέχρι τον Ιούνιο η ομάδα της Στοκχόλμης θα τον χάσει δίχως να πάρει λεφτά.

 

Link to comment
Share on other sites

Για γυναικα Τανκοβιτς έχουμε τιποτα στο ρεπορτάζ? Γιατι προσδοκώ νανα τίτλο "Θα γίνει της Πουταν...κοβιτς"

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×