Jump to content

ΑΕΚ - Ατρόμητος (9η αγ.): 03/11, 19:30, Novasports 1


yiannis_21
 Share

MVP-βραβειο Σοϊλέδη 2018-19  

27 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      27
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      12
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      0
    • Λόπες
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      24
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Βέρντε
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

42 minutes ago, teo21 said:

Καταντια,χαλας επιθεσεις στο 2-1 για να κανεις καθυστερησεις ενω ξερεις οτι θα το φας γιατι η αμυντικη σου λειτουργια ειναι επιπεδου γ εθνικης σταθερα απο την αρχη της χρονιας.

Αυτο ακριβως, χαλαγαμε επιθεσεις, ειδικα ο Μανταλος που σε δυο τουλαχιστον φασεις ηταν προκλητικος, και φοβομασταν να πατησουμε περιοχη να κανει καποιος το ενας με εναν μπας και κερδισουμε κατι.Αλλα οχι επρεπε να σταματανε και να επιστρεφουν ολοι του Ατρομητου πισω και να γυριζουν την μπαλα πισω ή να την κρατανε πλαγια με αποκορυφωμα την βλακεια του Λοπεζ που τον κλεισανε δυο στην γωνια και δσν πηρε ουτε κορνερ ουτε πλαγιο ουτε φαουλ, του κλεψανε και την μπαλα, ενω νωριτερα ο Αλμπανης μπηκε για λιγο στην περιοχη και αντι να κανει το ενας με εναν προτιμησε να ξαναβγει και να την δωσει στον Λοπεζ.Ε φαινοταν οτι θα το φαμε.

Link to comment
Share on other sites

με σιμοες-γαλανο δεν βγαινει η μπαλα μπροστα με τιποτα. Και περσι οποτε ρολαρε καπως το κεντρο ηταν με αλεφ-κρστισιτς

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

Den einai gia polla o servos k einai gia polla o simoes me galano? 

O servos kanei underperform giati emeis den exoume apoduthria alla mpouzoukleri. 

Ο Γιόχανσον πως έκανε παιχνιδαρες; Πάντα μπουρδελο αποδυτήρια έχεις εκτός από την χρόνια χιμενεθ

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kostas21 said:

Blepete oti me 4 paiktes tou murioy ekanes PLAKA kuriolektika (dld antikatastash Johan, araujo, xristodoulo, mpakakh sth kaluterh) mazi me sovaro coach, k suzhtame ti? 

Mlkes mh xalate th zaxarenia sas. Support them me low expectations. 

Auth thn AEK xtusane oi lumperopouloi

Αυτο ακριβως λεω, 4 παικτες ποιοτητας ηθελες και ας εχεις και τους υπολοιπους για χαμαλικι.

Αλλα επρεπε να μας σκασουν με τους Λυμπεροπουλους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

με σιμοες-γαλανο δεν βγαινει η μπαλα μπροστα με τιποτα. Και περσι οποτε ρολαρε καπως το κεντρο ηταν με αλεφ-κρστισιτς

Μπορεί κάποιος να μου βρει τα στατιστικά του σημερινού αγώνα κ πόσες πασες πέρασε ο Κριστισιτς; Μπορεί να μην τις είδα εγώ πάνω στην ένταση του αγώνα κ να είμαι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Μπορεί κάποιος να μου βρει τα στατιστικά του σημερινού αγώνα κ πόσες πασες πέρασε ο Κριστισιτς; Μπορεί να μην τις είδα εγώ πάνω στην ένταση του αγώνα κ να είμαι λάθος.

στατιστικα με τετοια λεπτομερεια ανα παικτη που να υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

στατιστικα με τετοια λεπτομερεια ανα παικτη που να υπαρχουν?

Ναι δεν ξέρω και εγώ , γι αυτό είπα μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω. Πραγματικά θα βοηθήσει να δούμε αν υπάρχει ένα από τα χάφ αυτής της ομάδας που περνάει μισή πασα μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

Αντί να βάλει τρίτο χαφ ο βλιξ κ να κλειδώσει το ματς αφήνει τον κουρασμένο από το 70 Λιβαγια μέσα να περπατα.

Ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος κ κολλημενος.

Είναι σίγουρο πως την άλλη εβδομάδα ο Δώνης θα τον κάνει χαζό διότι απλά διαβάζει τον αντίπαλο.

Έχουμε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα πας στο ματς με βαζελο με νεο προπονητη στον παγκο

κωστενογλου ρε μαλακαι κι εγω ΑΕΚ ειμαι και κανω αλλη δουλεια

σημερα το ΓΑΜΗΣΕΣ. ακομα κι εγω καλυτερα θα εβαζα στο χορταρι την ΑΕΚ.

βαλε ρε μαλακα τους ανθρωπους στην θεση τους.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vagos21 said:

Ο Γιόχανσον πως έκανε παιχνιδαρες; Πάντα μπουρδελο αποδυτήρια έχεις εκτός από την χρόνια χιμενεθ

Οκ εκανε καποια πολλη καλά παιχνιδια οπως και Κάποια  ασχημα αλλα παιχνιδαρες εκανε μονο επι πογιετ 

11 minutes ago, Vagos21 said:

Μπορεί κάποιος να μου βρει τα στατιστικά του σημερινού αγώνα κ πόσες πασες πέρασε ο Κριστισιτς; Μπορεί να μην τις είδα εγώ πάνω στην ένταση του αγώνα κ να είμαι λάθος.

Στο α ηταν μετριος και δεν ξεχωρισε αλλα υπήρχαν και χειροτεροι στο γηπεδο , στο β ανεβάζει κατακόρυφα απόδοση και φευγουμε απο το μοτο η μπάλα στο Μάρκο για να κανει μαγικα (που δεν εκανε) και έρχεται η πίεση ψηλά (τα γκολ είναι αλλη ιστορία) με κοψιματα και γρήγορα η μπαλα μπροστά μετα κουραστηκε και βγήκε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Αντί να βάλει τρίτο χαφ ο βλιξ κ να κλειδώσει το ματς αφήνει τον κουρασμένο από το 70 Λιβαγια μέσα να περπατα.

Ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος κ κολλημενος.

Είναι σίγουρο πως την άλλη εβδομάδα ο Δώνης θα τον κάνει χαζό διότι απλά διαβάζει τον αντίπαλο.

Έχουμε πρόβλημα.

Πολυ φοβαμαι οτι για τριτο σερι ματς απεναντι σ' αυτον τον βαζελο δεν θα σκοραρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι σε δοκιμαστική περίοδο μέχρι το Δεκέμβρη και εκεί θα φανεί που πάει το πράγμα. Τουλάχιστον ας κερδίζουμε και ας γκρινιάζουμε γιατί όσο είμαστε κοντά, όλα μπορούν να γίνουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος μισό πούστη λόγο που δεν δοκιμάζουμε κάτι τέτοιο;

Μπάρκας

Παουλίνιο Βράνιες Τσιγκρίνσκι Χουλτ

Σιμόες

Σιμάο          Κρστσιτς

Λιβάγια                                     Λόπες

Ολιβέιρα 

 

Επειδή δεν χωράει ο Μάνταλος; Ε ας μοιράζεται την θέση με τον Λόπες.

Έχουμε πραγματικά ιδανικό ρόστερ για να παίξουμε το παραπάνω και μαλακιζόμαστε επειδή ο Κωστένογλου αντιγράφει τον Χιμένεθ. Ας του πει κάποιος όμως του Νικόλα πως σε χημεία εξετάζεται και αντιγράφει σημειώσεις φυσικής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Μπορεί να μου πει κάποιος μισό πούστη λόγο που δεν δοκιμάζουμε κάτι τέτοιο;

Μπάρκας

Παουλίνιο Βράνιες Τσιγκρίνσκι Χουλτ

Σιμόες

Σιμάο          Κρστσιτς

Λιβάγια                                     Λόπες

Ολιβέιρα 

 

Επειδή δεν χωράει ο Μάνταλος; Ε ας μοιράζεται την θέση με τον Λόπες.

Έχουμε πραγματικά ιδανικό ρόστερ για να παίξουμε το παραπάνω και μαλακιζόμαστε επειδή ο Κωστένογλου αντιγράφει τον Χιμένεθ. Ας του πει κάποιος όμως του Νικόλα πως σε χημεία εξετάζεται και αντιγράφει σημειώσεις φυσικής.

Κυρίως στα πιο ζόρικα κάπως έτσι έπρεπε να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εύκολα και δύσκολα. Η τριάδα στα χαφ μπροστά από τους Βράνιες-Τσιγκρίνσκι (ας τελειώσει το ανέκδοτο με την τιμωρία του Βόσνιου) ΠΡΕΠΕΙ να είναι Σιμόες-Σιμάο-Κρστσιτς. Γενικά σε αυτή την ΑΕΚ οι Μπάρκας, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Σιμόες, Κρστσιτς, Σιμάο, Λιβάγια και Ολιβέιρα (8/11 παίχτες) πρέπει να μην παίζουν μόνο αν είναι πεθαμένοι. Αλλά έχουμε το project Γαλανόπουλος, τον αρχηγό που χέζεται να κατέβει Καραϊσκάκης και ξεπερνά θλάσεις σε 5 μέρες και τον Μπακάκη που είναι κράμα Καντέ-Πογκμπά σύμφωνα με Καζαντζόγλου οπότε τον τρώμε στην μάπα αντί του σαφώς καλύτερου Παουλίνιο.

Να μην ξεχάσω να κάνω ειδική μνεία σε έναν που έλεγε μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι πως κακώς δεν δοκίμασε σήμερα τον Βασιλαντωνόπουλο ο Κωστένογλου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα φάσεις.

Αλήθεια τώρα, υπάρχει κόσμος που θεωρεί ότι η προβολή του Οικονόμου είναι πέναλτι; Μετά την προβολή του, η μπάλα αλλάζει πορεία, end of discussion.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Βρανιες με τον βαζελο

κανονισε μαλακα Μελισσανιδη, εχει δειξει καλη διαγωγη ο Βοσνιος

εχει να γαμησει δυο μερες

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Μπορεί να μου πει κάποιος μισό πούστη λόγο που δεν δοκιμάζουμε κάτι τέτοιο;

Μπάρκας

Παουλίνιο Βράνιες Τσιγκρίνσκι Χουλτ

Σιμόες

Σιμάο          Κρστσιτς

Λιβάγια                                     Λόπες

Ολιβέιρα 

 

Επειδή δεν χωράει ο Μάνταλος; Ε ας μοιράζεται την θέση με τον Λόπες.

Έχουμε πραγματικά ιδανικό ρόστερ για να παίξουμε το παραπάνω και μαλακιζόμαστε επειδή ο Κωστένογλου αντιγράφει τον Χιμένεθ. Ας του πει κάποιος όμως του Νικόλα πως σε χημεία εξετάζεται και αντιγράφει σημειώσεις φυσικής.

Με αυτή την ενδεκάδα έχεις ύψος, έχεις τεχνική αλλά έχεις μόνο 2 παιχτες που πατάνε περιοχή. 

Για τα ματς με μικρούς ίσως να μην έχεις επιλογές σκοραρίσματος.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου εξηγήσει κάποιος τί έκανε ο Βράνιες και ξέρω γω πρέπει να τιμωρηθεί του δίνω δώρο 50 ευρώ.

Να αναφέρω πως σήμερα έπαιζαν βασικοί τρεις από τους ημίγυμνους -Ιτς του πάρτι του Βράνιες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αν μου εξηγήσει κάποιος τί έκανε ο Βράνιες και ξέρω γω πρέπει να τιμωρηθεί του δίνω δώρο 50 ευρώ.

Να αναφέρω πως σήμερα έπαιζαν βασικοί τρεις από τους ημίγυμνους -Ιτς του πάρτι του Βράνιες.

μαλακιες Μελισσανιδη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Janjanin said:

Με αυτή την ενδεκάδα έχεις ύψος, έχεις τεχνική αλλά έχεις μόνο 2 παιχτες που πατάνε περιοχή. 

Για τα ματς με μικρούς ίσως να μην έχεις επιλογές σκοραρίσματος.

Ας μην τρώμε για αρχή 2 γκολ σε κάθε παιχνίδι και θα βρεθεί η άκρη μπροστά αφού υπάρχει μια κάποια ποιότητα.

Ας έρθει και κανένα 0-0 στο κάτω κάτω της γραφής καλύτερο είναι από ήττες βέβαιες αν τρώμε 2 γκολ/ματς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αν μου εξηγήσει κάποιος τί έκανε ο Βράνιες και ξέρω γω πρέπει να τιμωρηθεί του δίνω δώρο 50 ευρώ.

Να αναφέρω πως σήμερα έπαιζαν βασικοί τρεις από τους ημίγυμνους -Ιτς του πάρτι του Βράνιες.

Πόσταρε για τους γαύρους και δεν ηθελε να το κατεβασει 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Μπορεί να μου πει κάποιος μισό πούστη λόγο που δεν δοκιμάζουμε κάτι τέτοιο;

Μπάρκας

Παουλίνιο Βράνιες Τσιγκρίνσκι Χουλτ

Σιμόες

Σιμάο          Κρστσιτς

Λιβάγια                                     Λόπες

Ολιβέιρα 

 

Επειδή δεν χωράει ο Μάνταλος; Ε ας μοιράζεται την θέση με τον Λόπες.

Έχουμε πραγματικά ιδανικό ρόστερ για να παίξουμε το παραπάνω και μαλακιζόμαστε επειδή ο Κωστένογλου αντιγράφει τον Χιμένεθ. Ας του πει κάποιος όμως του Νικόλα πως σε χημεία εξετάζεται και αντιγράφει σημειώσεις φυσικής.

βλεπω θεμα στα ακρα με Μανταλο στην θεση Λοπεζ

και δεξια ετσι κι αλλιως που εχεις βαλει Λιβαγια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Μόλις είδα φάσεις.

Αλήθεια τώρα, υπάρχει κόσμος που θεωρεί ότι η προβολή του Οικονόμου είναι πέναλτι; Μετά την προβολή του, η μπάλα αλλάζει πορεία, end of discussion.

Δε βρισκει μπάλα,την έχει τσιμπήσει ο ατρομητάκιας και μετά τον κλαδεύει.Ξεγελάει το πρώτο ριπλέι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×