Jump to content

ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης (15η αγ.): 18/12, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γαλανόπουλος
      2
    • Κρστισίτς
      6
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμόες
      0
    • Βέρντε
      0
    • Τσιντώτας
      17
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      11
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      13
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      12
    • Μπακάκης
      10
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      1
    • Σιμόες
      0
    • Βέρντε
      0
    • Τσιντώτας
      0


Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Κοίτα δεν θα μπω σε αντιπαράθεση τώρα για τα προφανή. Γενικά ασκούμε να πηδήξω κάθε ποδοσφαιρική λογική επειδή εδώ είναι Βαλκάνια να ουμ. Από προπονητή ξεκινάς ΠΑΝΤΑ ειδικά όταν δεν έχεις το πρώτο μπατζετ.

Καλα αν του φερει δυο Μοραν τον χειμωνα ετοιμασου να ξαναξεκινησεις απο προπονητη τον Ιουνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Και καλα θα παιξεις και ασχημα θα παιξεις και θα κερδισεις και θα χασεις.Οτι ακριβως εκανες και επι πατερ(χωρις την αλλαγη Γιακουμακη θελω να ελπιζω).Αναλογα το φορμαρισμα της ομαδας και τα κεφια του Λιβαγια και του Ολιβειρα.

Καμία σχέση με τον πάτερ. Με Ξάνθη εκτός και Αστέρα εντός, έφαγες συνολικά όσες ευκαιρίες έφαγες στο πρώτο 20λεπτο με Πανιώνιο εντός ας πούμε. Σήμερα που κάποιοι λέτε άφαντο τον Γαλανό, μόλις βγήκε το κέντρο έγινε σουρωτήρι. Και σου έκατσαν και δύο αναγκαστικές αλλαγές. Όποιος συγκρίνει Αυτό που βλέπουμε σε δύο αγώνες τώρα από άποψη εντασης, τακτικής και πλάνου με τις παπαριες που είδαμε επί Κωστενογλου ΚΑΙ στην Τουρκία ΚΑΙ στην Τρίπολη ακόμα, Ε sorry άλλα θέλει οφθαλμιατρο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Καλα αν του φερει δυο Μοραν τον χειμωνα ετοιμασου να ξαναξεκινησεις απο προπονητη τον Ιουνη.

Ασχετο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Κοίτα δεν θα μπω σε αντιπαράθεση τώρα για τα προφανή. Γενικά ασκούμε να πηδήξω κάθε ποδοσφαιρική λογική επειδή εδώ είναι Βαλκάνια να ουμ. Από προπονητή ξεκινάς ΠΑΝΤΑ ειδικά όταν δεν έχεις το πρώτο μπατζετ.

Έτσι. Άπειρα τα παραδείγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλομαθαμε στις νίκες πριν τον Ιταλό και ζητάμε και θέαμα τώρα... δεν τον πιάνεις πουθενά τον ΑΕΚτζη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ποδοσφαιρικά να πούμε τι είδαμε πιο έντονα. 

Πολλή παιχνίδι από τα πλάγια και ειδικά από τα ακραία μπακ η χαφ 

Συμπαθητική εμφανιση παουλινιο 

Το χέρι που έβαλε ο Καρέρα στο μάρκο για το που <<όπου θέλω πάω στο γηπεδο>>

Τα άσκοπα σουτ του ολιβειρα από απίθανα μέρη και έλλειψη αναζήτησης της καλύτερης επιλογησ

Με Σέρβο γαλανό μανταλο κέντρο μας το περνει τουλάχιστον οι 12 από τις 14 ομάδες 

Οικονόμου πολλή κακός χειρότερος από σβάρνα και μπακακης άλλο ένα λάθος που στοίχησε γκολ. Κάποια στιγμή θα πρέπει να μετρήσουμε πόσα γκολ έχουμε φάει από λάθη μπακακη. 

Εντυπωσιακή επέμβαση Τσιντωτας αλλά αστάθεια στις εξόδους. Καλύτερος στα πόδια από Μπάρκα πάντως. 

Διαιτητής προκλητικός όπως και ο εκφωνητής.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ασχετο

Πως ασχετο;Δηλαδη αν του φερει 2 Μοραν και στο τελος τον διωξει τον Ιουνη δεν θα ηταν καλυτερα να ειχες εναν κωνο στον παγκο και να ειχες παρει ενα σοβαρο ποδοσφαιριστη με τη σουμα των χρηματων που δαπανηθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Πως ασχετο;Δηλαδη αν του φερει 2 Μοραν και στο τελος τον διωξει τον Ιουνη δεν θα ηταν καλυτερα να ειχες εναν κωνο στον παγκο και να ειχες παρει ενα σοβαρο ποδοσφαιριστη με τη σουμα των χρηματων που δαπανηθηκαν;

Δεν θα συζητήσω με αν. Ο Κωστενογλου την χρόνια του Βαλνερ με κομπλέ υλικό έκανε συλλογή από ΠΟΥΤΣΑΡΕΣ στα πο. Ο Μπαγεβιτς επί Μακη είχε ΤΟ ΥΛΙΚΟ και είχε μείνει 10 βαθμούς πίσω. Ο Χιμενεθ με Μασουντ και Μοραν πηρε πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Πως ασχετο;Δηλαδη αν του φερει 2 Μοραν και στο τελος τον διωξει τον Ιουνη δεν θα ηταν καλυτερα να ειχες εναν κωνο στον παγκο και να ειχες παρει ενα σοβαρο ποδοσφαιριστη με τη σουμα των χρηματων που δαπανηθηκαν;

Όχι. Γιατί αν συνέχιζε η αγωνιστική απειθαρχία μπορεί να έβλεπες αυτόν τον σοβαρό παίκτη να ζητάει αλλαγή στο ημιχρονο λόγω πονοκεφάλου. Το ότι το ροστερ αυτό είναι μέτριο δεν σημαίνει ότι η αρχή δεν πρέπει να γίνει από τον προπονητη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα μια άθλια εμφάνιση. Σου κράτησε τους τρεις βαθμούς ο Τσιντώτας με ομάδα που έφαγε πέντε από τον γαύρο στην έδρα της πριν τέσσερις ημέρες.

Δεν μου άρεσε η ομάδα. Δεν μου γεμίζει το μάτι ο Ιταλός. Κρατάω μικρό καλάθι και ζω με την ελπίδα να με διαψεύσει. Η Τούμπα πλησιάζει μίστερ.

Μπακάκης απαράδεκτος. Οικονόμου στο γκολ γυρίζει γύρω από τον εαυτό του έξω από την μεγάλη περιοχή. Μάνταλος ανύπαρκτος. Μεγάλο κενό στα χαφ. Δεν ξέρω. Είναι σαν να είναι άδειο εκείνο το σημείο. Όποιος θέλει ανεβαίνει και σου κάνει επίθεση. 

Ψάχνω να βρω έναν παίχτη με προσωπικότητα που να μπορεί να πάρει από το χέρι την ομάδα και δεν βρίσκω.

Και το πιο σημαντικό για το τέλος. Απαράδεκτο το ντύσιμο του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Όχι. Γιατί αν συνέχιζε η αγωνιστική απειθαρχία μπορεί να έβλεπες αυτόν τον σοβαρό παίκτη να ζητάει αλλαγή στο ημιχρονο λόγω πονοκεφάλου. Το ότι το ροστερ αυτό είναι μέτριο δεν σημαίνει ότι η αρχή δεν πρέπει να γίνει από τον προπονητη

Σοβαρο παικτη ειπα,επαγγελματια,απο αυτους που εχουν και οι αμεσοι ανταγωνιστες.Ο Λιβαγια για παραδειγμα και στη Λας Παλμας εριχνε μπουκετα στους συμπαιχτες του,δεν τον χαλασε ο πατερ ουτε θα τον φτιαξει ο Καρερα,ετσι θα μεινει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Εγώ είδα μια άθλια εμφάνιση. Σου κράτησε τους τρεις βαθμούς ο Τσιντώτας με ομάδα που έφαγε πέντε από τον γαύρο στην έδρα της πριν τέσσερις ημέρες.

Δεν μου άρεσε η ομάδα. Δεν μου γεμίζει το μάτι ο Ιταλός. Κρατάω μικρό καλάθι και ζω με την ελπίδα να με διαψεύσει. Η Τούμπα πλησιάζει μίστερ.

Μπακάκης απαράδεκτος. Οικονόμου στο γκολ γυρίζει γύρω από τον εαυτό του έξω από την μεγάλη περιοχή. Μάνταλος ανύπαρκτος. Μεγάλο κενό στα χαφ. Δεν ξέρω. Είναι σαν να είναι άδειο εκείνο το σημείο. Όποιος θέλει ανεβαίνει και σου κάνει επίθεση. 

Ψάχνω να βρω έναν παίχτη με προσωπικότητα που να μπορεί να πάρει από το χέρι την ομάδα και δεν βρίσκω.

Και το πιο σημαντικό για το τέλος. Απαράδεκτο το ντύσιμο του Ιταλού.

Εμένα μου αρέσει ο Ιταλός γιατί πάει συντηρητικά με έμφαση στην άμυνα και ξεκάθαρο στόχο το 3 χ 3

Ξαναλέω πως χωρίς τις 2 νίκες θα είμασταν κόντα στα play out.

Η διακοπή θα δώσει χρόνο να διορθωθεί κατι παραπανω.

Μιλαμε για μια ομαδα που σε γλεντησε ο ζελας με ανατροπη και ο ρουλης με 10 παιχτες.

Σύγνωμη αλλα και η μονιμη γκρινια ειναι κουραστικη.

 

ps : Στη τουμπα θα τους γαμησουμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε όλα άστοχη η αλλαγή Βερντε-Λόπες. Την ώρα που ο αντιπαλος φορτώνει τη δεξιά πλευρά με Βλάχο αποδυναμώνεις την αριστερή σου με το Μάνταλο κλασσικά να μην μπορεί να βοηθήσει ανασταλτικά. Πιο ταιριαστό θα ήταν να ρίξει Αλμπάνη αριστερά γιατί και λόγω σωματοδομης θα ταίριαζε περισσότερο σε ένα παιχνίδι δύναμης. Χάθηκε ο Ιταλός. Βέβαια δεν μπορώ να τον κρίνω 100% γιατί έχασε 2 αλλαγές και δεν ξέρω τι θα έκανε προς το τέλος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κακη εμφανιση και στο τελος κλασσικα τρεμαμε οτι θα το φαμε, αλλα 2/2 και παμε παρακατω.

Για  οσους δεν το προσεξαν ειναι η πεμπτη σερι νικη με τον Αστερα, ομαδα που μας βγαζει τα συκωτια παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθεί φόρμουλα να παραγκονιστουν Μπακακης και Οικονόμου θα τα πάμε πολύ πολύ καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Gia mena ta leei ola

Καρέρα: Δώσαμε μάχη μέχρι το τέλος, έχουμε ποιότητα, αλλά και ψυχολογικό πρόβλημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μόνιμος γκρινιάρης επειδή πρέπει να με αρέσει ο προπονητής επειδή αρέσει στους περισσότερους.

Οκ. Νο προμπ.

Θα συνεχίζω να εκφράζομαι όπως νιώθω και όπως νομίζω.

Δεν μου αρέσει κάτι. Θα το γράφω. Ώχου.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να πω εδω οτι καλα που υπαρχει και το var γιατι απο αυτον τον κορακα πεναλτι δεν επαιρνες με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Gia mena ta leei ola

Καρέρα: Δώσαμε μάχη μέχρι το τέλος, έχουμε ποιότητα, αλλά και ψυχολογικό πρόβλημα

Τα έγραψα πριν τον Πατέρα. ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Να πω εδω οτι καλα που υπαρχει και το var γιατι απο αυτον τον κορακα πεναλτι δεν επαιρνες με τιποτα.

Δεν νομιζω οτι τον δεσμευε το βαρ να το δωσει αν δεν το ηθελε.Θα μπορουσε να πει οτι τραβουσαν και οι δυο και παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν νομιζω οτι τον δεσμευε το βαρ να το δωσει αν δεν το ηθελε.Θα μπορουσε να πει οτι τραβουσαν και οι δυο και παμε παρακατω.

Συμφωνω. Απλά μετά το γαμησε γιατί θεώρησε ότι ήταν δύσκολη απόφαση. Και δεν άφηνε ούτε σπόρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν νομιζω οτι τον δεσμευε το βαρ να το δωσει αν δεν το ηθελε.Θα μπορουσε να πει οτι τραβουσαν και οι δυο και παμε παρακατω.

Χωρις var ομως θα ειχαμε παιζετε.Εσενα σου αρεσε η σημερινη διαιτησια;Εδω εδωσε 7 λεπτα ρε συ καθυστερηση, οταν ειδε οτι τρεμαν τα ποδια μας και οτι ειναι θεμα χρονου να το φαμε.Δικαιολογουνται 7 λεπτα καθυστερηση;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Συμφωνω. Απλά μετά το γαμησε γιατί θεώρησε ότι ήταν δύσκολη απόφαση. Και δεν άφηνε ούτε σπόρια.

4-5 φαουλ της πλακας εις βαρος μας εδωσε αν μετρησα καλα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Συμφωνω. Απλά μετά το γαμησε γιατί θεώρησε ότι ήταν δύσκολη απόφαση. Και δεν άφηνε ούτε σπόρια.

Νομιζω η χειροτερη διατησια που ειχαμε φετος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×