Jump to content

Η καλύτερη ενδεκάδα της δεκαετίας 2010/2020


nikos
 Share

Καλύτερη ενδεκάδα 2010/2020  

37 members have voted

  1. 1. Α Γκρουπ παικτών Τέρμα/Άμυνα

    • Σάχα
    • Ανέστης
      0
    • Τσιντώτας
      0
    • Μπάρκας
    • Κάρλος Αραούχο
    • Γκάλο
    • Μπακάκης
    • Ντίντακ
    • Λόπες
    • Χουλτ
    • Μαιστόροβιτς
    • Δέλλας
    • Μανωλάς
    • Κάλα
    • Τσιγκρίνσκι
    • Βράνιες
  2. 2. Β Γκρουπ παικτών Μεσοαμυντικοί/Μεσοεπιθετικοί

    • Καφές
    • Μάκος
      0
    • Ντιόπ
    • Μίτσελ
    • Φ. Βάργκας
    • Γιόχανσον
    • Σιμόες
    • Ζουκουλίνι
    • Κονέ
      0
    • Σκόκο
    • Λεονάρντο
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Μάνταλος
    • Ρ. Βάργκας
    • Πατίτο
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
  3. 3. Γ Γκρουπ Επιθετικοί

    • Μπλάνκο
    • Λυμπερόπουλος
    • Τζιμπούρ
    • Αλμέιδα
      0
    • Αραούχο
    • Πόνσε
    • Ολιβέιρα


Recommended Posts

Δοκιμασα και δεν μπορώ να ψηφίσω πάνω από έναν σε κάθε κατηγορία. 

Edit. Τωρα ναι, δουλεύει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσουμε τα παιδιά που τρέχουν το φόρουμ για να μπορούμε εμείς να λέμε τις μαλακιες μας, να γελαμε και να τσακωνόμαστε. Μπραβο παιδιά.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

                Σαχα

Γκαλο Βρανιες Τσιγκρι Λοπεζ

         Ντιοπ-Φ.Βαργκας

  Λαζαρος-Λιβαγια-Σκοκο

             Αραουχο

 

 

Παγκος: Μπαρκας, Ντιντακ, Δελλας. Γιοχανσον, Μπαρμποσα, Πονσε,

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ήταν τόσο χοντρό με τον Λιβαγια που το διόρθωσα πριν το πει ο Skepastos ?

 

Αν θυμηθείτε κάτι άλλο χοντρό πείτε. Όχι Αραβιδη και Πλατελλα ε; Και βασικα 3-4 με το ζορι τους έβαλα τεσπα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διόρθωσα ελαφρώς για να χωρέσω όλους τους αγαπημένους μου επιθετικούς. Αλλωστε ΑΕΚ σημαίνει επίθεση 4-1-2-3

ΜΠΑΡΚΑΣ

ΓΚΑΛΟ ΔΕΛΛΑΣ ΒΡΑΝΙΕΣ ΝΤΙΝΤΑΚ

ΝΤΙΟΠ

ΣΚΟΚΟ ΛΙΒΑΓΙΑ

ΠΟΝΣΕ ΜΠΛΑΝΚΟ ΑΡΑΟΥΧΟ

 

Πάμε ΑΕΚΑΡΑ μου!

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Μανωλά τον γράφουμε εμφανώς όλοι στα μπαλάκια μας έτσι; ?

Αν και στην ΑΕΚ ψιλοπαιχτακος ήταν βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Στα αποτελέσματα βλέπω μόνο μια από τις ψήφους μου ανά κατηγορία. Σοβαρά. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στα αποτελέσματα βλέπω μόνο μια από τις ψήφους μου ανά κατηγορία. Σοβαρά. 

Νομιζω μπορεις να σβήσεις και να ξανα ψηφίσεις αν δεν βαριέσαι. Κόλλησε την ώρα που το άλλαζα προφανως.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Νομιζω μπορεις να σβήσεις και να ξανα ψηφίσεις αν δεν βαριέσαι. Κόλλησε την ώρα που το άλλαζα προφανως

 

Είναι οκ τελικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Δεν έχει να κανεις edit την ψήφο σου; Εμένα μου βγάζει ότι έχεις ψηφίσει παραπανω από 1 σε κάθε κατηγορία αλλά και πάλι πρέπει να λείπουν κάποιοι.

Αν δεν μπορεις να κανεις edit δυστυχως πηδήχτηκε λιγο το πραγμα εκείνη την ώρα..

Απλά το είδα βιαστικά και νόμιζα ότι οι ψηφοι ήταν πάνω από το όνομα. Και αναρωτιόμουν "μα 3 ψηφοι στον Ανέστη και 5 στον Μπακακη;;" 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απλά το είδα βιαστικά και νόμιζα ότι οι ψηφοι ήταν πάνω από το όνομα. Και αναρωτιόμουν "μα 3 ψηφοι στον Ανέστη και 5 στον Μπακακη;;" 

Ναι, είμαστε οκ τώρα.

Επισης -άσχετο με αυτό- σε τέτοια poll τα ποσοστά ως νούμερα είναι ουσιαστικά ακυρα να ξέρετε, ψήφους κοιτάμε.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Εγώ διόρθωσα ελαφρώς για να χωρέσω όλους τους αγαπημένους μου επιθετικούς. Αλλωστε ΑΕΚ σημαίνει επίθεση 4-1-2-3

ΜΠΑΡΚΑΣ

ΓΚΑΛΟ ΔΕΛΛΑΣ ΒΡΑΝΙΕΣ ΝΤΙΝΤΑΚ

ΝΤΙΟΠ

ΣΚΟΚΟ ΛΙΒΑΓΙΑ

ΠΟΝΣΕ ΜΠΛΑΝΚΟ ΑΡΑΟΥΧΟ

 

Πάμε ΑΕΚΑΡΑ μου!

 

To σύστημα αυτο θυμίζει Βραζιλία μουντιάλ 1958 ??

Link to comment
Share on other sites

Σαρωνουν Σκοκο και Αραουχο εντωμεταξυ.

 

επισης να ζητησω συγνωμη απο τον Τασο τον Μπακασετα και απο οποιονδηποτε αλλο ξεχαστηκε και θελετε να τον ψηφισετε.

γραψτε  σε ποστ αν θελατε να ψηφισετε καποιο που δεν μπηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μπαρκας

Γκαλο

Δελλας

Τσιγκρινσκι

Ντιντακ

Ντιοπ

Καφες

Χριστοδουλοπουλος

Σκοκο

Αραουχο

Μπλανκο

Με προπονητη Μανολο ή Πογιετ.

Παρολη την μαυριλα και την απαξιωση που περασαμε αυτη την δεκαετια, φορεσαν πολλοι καλοι παικτες την φανελα της ομαδας μας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο καλύτερος παίχτης της δεκαετίας δεν υπάρχει στη λίστα και εξηγούμαι:

στις 11 Μάρτη 2018 ενώ ο Βαρέλα είχε σκοράρει εγώ και πάμπολλοι άλλοι ΑΕΚτζήδες αηδιασμένοι από την τύχη μας κλείσαμε τηλεοράσεις.
Στο γήπεδο όμως υπήρξε κάποιος που δείχνοντας ηγετική ικανότητα, αποφασιστικότητα και επιμονή "γύρισε" από μόνος του μια απόφαση, ένα αποτέλεσμα και σε τελική ανάλυση ένα Πρωτάθλημα.

Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος δεν έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά κανενός Δέλλα και Μανωλά. Αλλά την στιγμή που ο average παίχτης παραδίνονταν, επέδειξε εξαιρετικά mental attributes.
Mε άλλα λόγια ήταν ο Καραγκιοζόπουλος της δεκαετίας.

Με το ίδιο σκεπτικό οι καλύτεροι της δεκαετίας είναι: Μπάρκας Μπακάκης Βράνιες ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ Λόπες Σιμόες Κονέ Μπακασέτας Λιβάγια Λάζαρος Αραούχο.

Και παρόλο που πολλοί από αυτούς δεν μου/μας "γεμίζουν" το μάτι η αλήθεια είναι πως "they delivered".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Προπονητής ποιος;;  Βλάχος, Μοραις ή Καρντοσο; 

Μα ο Νίκος ο Κωστένογλου, το δικό μας παιδί θα εμπιστευθουμε

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nikos said:

Τον Μανωλά τον γράφουμε εμφανώς όλοι στα μπαλάκια μας έτσι; ?

Αν και στην ΑΕΚ ψιλοπαιχτακος ήταν βέβαια.

Ε εχεις δυο στοπερ που εγραψαν ρεκορ ολων των εποχων στην λιγκα και τον δελλα που ηταν παιχταρας και εμβληματικος με ΑΕΚ και εθνικη.... ο μανωλας στην ΑΕΚ καλος ηταν αλλα δεν προσφερε κατι αλλωστε και 21 χρονων εφυγε

Link to comment
Share on other sites

Επιησς μην ψιφηζετε ντιντακ στην καλυτερη ενδεκαδα της δεκαετιας καλυτερα μην βαζετε μπακ....περα απο την πλακα τα τελευταια χρονια αρ.μπακ σοβαρο δεν ειχαμε μονο ο λοπες ηταν καπως καλος αλλα τον εφαγαν οι τραυματισμοι...

Link to comment
Share on other sites

Α και αγαπημενος παιχτης της δεκαετιας ο λιβαγια...ακολουθει ο σκοκο και μετα ο λυμπε( αν και τα καλυτερα για αυτον ηταν την οροηγουμενη δεκαετια) ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφουμε τελικά αποτελέσματα ακόμα, γιατί μπορεί να ψηφίσουν κι άλλοι. 


Παρατηρησεις και συμπεράσματα μπορεί να βγουν παντως για την καλύτερη ΚΜ ενδεκάδα της δεκαετίας.


 τερμα

τρελο και μάλλον αναμενόμενο  ντερμπυ μεταξύ Σαχα-Μπάρκα. Οι υπόλοιποι ως τώρα ούτε ψήφο.


δεξιος μπακ

μου έκανε εντύπωση ότι δεν ψηφίστηκε ο Καρλος Αραουχο. Φουλ των προτιμήσεων ο Γκαλο προφανως για την προσφορά του. Μπακακης πάτωσε.


αριστερος μπακ

προτιμαται ο Ντιντακ αν και προσωπικά θεωρω υπερβολική την διαφορα του από τους 2 τωρινούς.

 

στοπερ

προηγειται ξεκάθαρα το πρωτάθληματικο και τωρινό δίδυμο Τσιγκρινσκι-Βρανιες, ακολουθούν Δέλλας, Μαιστοροβιτς.

 

αμυντικοί/κεντρικοί χαφ

Σαρωνει ο Ντιοπ, από κοντά κι ο Γιόχανσον (δεν περιμενα τόσο ψηλά τον Σουηδό, προσωπικά προτίμησα Φ. Βαργκας).

 

μπροστα

Σκοκο-Αραουχο διεκδικούν τον τίτλο του mvp της δεκαετίας. Ο Σκοκο δεν έχει χάσει ούτε ψήφο, ο Αραουχο έχει χάσει μια. Μου έκανε εντύπωση ότι πήγε τόσο καλά ο Αραουχο, πιστευα ότι πολλοί δεν θα τον ψήφιζαν. Από εκεί και περα ακολουθεί ο Λιβαγια και στην συνεχεια παίζει ντερμπυ μεταξύ Μπλανκο (αν και μιλάμε για το τελευταίο του εξάμηνο και σε εποχή πτωσης στην απόδοση του, προφανως εκτιμήθηκε η όλη προσφορά του), Χριστοδουλοπουλου, ισως και Πονσε. Πάτωσαν μεταξύ άλλων οι Μανταλος και Λυμπεροπουλος.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×