Jump to content

ΑΕΚ-Αστέρας Τρ. (Κύπελλο, Φάση των 16- ρεβάνς): 30/01, 19:30, CS1


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

26 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίτσιτς
    • Σιμάνσκι
    • Μάνταλος
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
    • Λιβάγια
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σβάρνας
    • Κρστίτσιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
    • Μπακάκης
    • Γιακουμάκης


Recommended Posts

Ειδικα αν μείνει ο Ολιβέιρα καλο είναι αύριο ο Γιακουμακης να μείνει ελεύθερος να ησυχάσει κι αυτος κι εμεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμάκης λέγεται ότι ήθελε να φύγει ο ίδιος, νομίζω μάλιστα το καλοκαίρι σαν να είχε ανακοινωθεί σχεδόν ο δανεισμός του στον ΟΦΗ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluesman said:

Ο Γιακουμάκης λέγεται ότι ήθελε να φύγει ο ίδιος, νομίζω μάλιστα το καλοκαίρι σαν να είχε ανακοινωθεί σχεδόν ο δανεισμός του στον ΟΦΗ.

 

Ειχε οντως συμφωνηθει και ανακληθηκε ο δανεισμος τελευταια στιγμη αλλα δεν μαθαμε το γιατι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Ειδικα αν μείνει ο Ολιβέιρα καλο είναι αύριο ο Γιακουμακης να μείνει ελεύθερος να ησυχάσει κι αυτος κι εμεις. 

Καπου νιωθω και ασχημα δηλαδη καθε φορα που μπαινει γιατι θα τα ακουσει απο ολους μας.Νομιζω οτι ειναι και καπου αδικο ολο αυτο γιατι δεν φταιει κι αυτος.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Man Of Faith said:

Καπου νιωθω και ασχημα δηλαδη καθε φορα που μπαινει γιατι θα τα ακουσει απο ολους μας.Νομιζω οτι ειναι και καπου αδικο ολο αυτο γιατι δεν φταιει κι αυτος.

Πως δεν φταίει που χει να κανει σωστο κοντρολ απ' την εποχή των παγετώνων;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vargas21 said:

Ειχε οντως συμφωνηθει και ανακληθηκε ο δανεισμος τελευταια στιγμη αλλα δεν μαθαμε το γιατι

Γιατι θα μέναμε με 1,5 επιθετικο

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Καπου νιωθω και ασχημα δηλαδη καθε φορα που μπαινει γιατι θα τα ακουσει απο ολους μας.Νομιζω οτι ειναι και καπου αδικο ολο αυτο γιατι δεν φταιει κι αυτος.

Ο συγκεκριμενος απο την ηλικια των πεντε ετων μεχρι και σημερα τρια μολις πραγματα επρεπε να μαθει συνολικα στην ζωη του: 

1. Κοντρολ

2. Πασα

3. Εκτελεση

Δυο δεκαετιες τωρα, ασχολειται αποκλειστικα και μονο με αυτα. Ουτε διαβασματα, ουτε ξενες γλωσσες, ουτε σπουδες, ουτε μεροκαματα. Τα αποτελεσματα της προσπάθειας του τα βλεπουμε και σιγουρα δεν φταιμε εμεις επειδη βλεπουμε.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Γιατι θα μέναμε με 1,5 επιθετικο

Και καμιά 10αρια επιθετικά φάουλ λιγότερα...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Πως δεν φταίει που χει να κανει σωστο κοντρολ απ' την εποχή των παγετώνων;

Δεν ειδε φως και μπηκε, αυτο εννοει..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Και καμιά 10αρια επιθετικά φάουλ λιγότερα...

Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις ??

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Πως δεν εχει που χει να κανει σωστο κοντρολ απ' την εποχή των παγετώνων;

Εννοω οτι εχει παιξει καμια σαρανταρια ματς και βλεπουμε το ιδιο εργο καθε φορα, το οποιο ειναι ενα γκολ ολο και ολο.Να φερουν καποιον εστω και λιγο καλυτερο που να βαλει και 7-8 γκολ.Τι να πει ο Γιακουμακης, οχι δεν ειμαι καλος δεν παιζω;Αν τον βαλουν θα παιξει.Γι αυτο εγραψα πιο πανω οτι ακομα και τον Σιαλμα λεμε τωρα να εφερναν 4 γκολ δεν μπορει θα τα ειχε βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν ειδε φως και μπηκε, αυυο εννοει..

Σαφώς, αλλά είναι επαγγελματίας και πληρώνεται από αυτό το πράγμα. Μαζί λοιπόν με αυτόν που τον έφερε θα τα ακούει και ο ίδιος αν δεν μπορεί να ανταποκριθεί.

Έτσι (πρέπει να) είναι στις μεγάλες ομάδες. Αν δεν αντέχει ας παραιτηθεί από τα λεφτά που παίρνει το χρόνο, τα οποία εμείς θα χρειαστούμε καμιά δεκαετία να βγάλουμε, να σταματήσουμε να τον κράζουμε.

Ή ας μάθει να βάζει γκολ. Αυτό είναι βέβαια πιο απίθανο

Link to comment
Share on other sites

Σβαρνας έριχνε ωραίους τρακους με Μπαραλες και δεν τον άφηνε να πάρει αέρα. Αλμπάνης καλός και στα αμυντικά καθήκοντα, δείχνει να αξίζει ευκαιρία. Μανταλος έτρεχε συνεχώς, έργο Καρέρα. Λιβαγια το λιγότερο ΓΤΠ. 

ΨΩΛΟΚΡΥΟ 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμακης σαφως και δεν ειδε φως και μπηκε, ομως εφοσον μπηκε τελικα σε ενα κλαμπ που πληρωνεται στην ωρα του, που οι συνθήκες εργασιας του ειναι καλυτερες απο το 95% αλλων συναδελφων του στην χωρα και που η πιεση ειναι περιπου ελαχιστη (δεν μας λες και τους απαιτητικοτερους πελατες στον κοσμο) και τελικα εχει καταφερει να γίνει τρισχειροτερος απ οταν ηρθε sorry αλλα φταιει και πολυ μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αν του είχε δώσει τη μπάλα ο Βίκτωρας, θα είχε βάλει και δεύτερο γκολ, σπουδαίο επίσης. Αυτό τον κατέστρεψε τον Γιωργαρο. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Δεν ειδε φως και μπηκε, αυτο εννοει..

Ε ναι ακριβως αυτο.Επισης εχω γραψει και παλιοτερα οτι ενα παιδι απο την Κ19 να βαζαμε με τις τοσες συμμετοχες που εχει ο Γιακουμακης μπορει και να μας εβγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σιγά το κράξιμο κιόλας. Μέχρι και σύνθημα έγινε. Επειδή τον κράζουμε 20 άτομα σε ένα φόρουμ; Στο γήπεδο έχω έχω βρει αρκετά άτομα που τον γουστάρουν ακόμη. Δηλαδή ο Κλωναρίδης ή κανάς Κρισάντους (άλλο φρούτο από κει) τι να πουνε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Αν του είχε δώσει τη μπάλα ο Βίκτωρας, θα είχε βάλει και δεύτερο γκολ, σπουδαίο επίσης. Αυτό τον κατέστρεψε τον Γιωργαρο. 

Οτι θα το εβαζε ασουμε αν επαιρνε την πασα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε μωρε, απλα ηταν απαραδεκτο και μονο που εμεινε το καλοκαιρι. Αλλα πες ειχε μια αξιοπρεπη παρουσια στον ΟΦΗ και πηρε τελευταια ευκαιρια, ε, νισαφι. Μονο ο μυρωδιας ο Κωστενογλου νομιζε οτι μπορει πλεον να γινει ποδοσφαιριστης αυτο το πραγμα.

Ας ξαναπαει σε κανεναν ΟΦΗ μπας και σταθει σε τετοιο επιπεδο. Τον ευχαριστουμε για το γκολ και να παει στο καλο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο Γιακουμακης σαφως και δεν ειδε φως και μπηκε, ομως εφοσον μπηκε τελικα σε ενα κλαμπ που πληρωνεται στην ωρα του, που οι συνθήκες εργασιας του ειναι καλυτερες απο το 95% αλλων συναδελφων του στην χωρα και που η πιεση ειναι περιπου ελαχιστη (δεν μας λες και τους απαιτητικοτερους πελατες στον κοσμο) και τελικα εχει καταφερει να γίνει τρισχειροτερος απ οταν ηρθε sorry αλλα φταιει και πολυ μαλιστα.

Δεν εχεις αδικο σ' αυτο, εξαλου με το ιδιο σκεπτικο κραζαμε και Κωστε και αλλους που δεν κανουν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Επίσης σιγά το κράξιμο κιόλας. Μέχρι και σύνθημα έγινε. Επειδή τον κράζουμε 20 άτομα σε ένα φόρουμ; Στο γήπεδο έχω έχω βρει αρκετά άτομα που τον γουστάρουν ακόμη. Δηλαδή ο Κλωναρίδης ή κανάς Κρισάντους (άλλο φρούτο από κει) τι να πουνε;

Καλα και αυτοι αν εχουν φαει κραξιμο.Δεν ειναι το θεμα μας αυτο αλλα για τον Κλωναριδη εχω πει αρκετες φορες την αποψη μου και ειναι θετικη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Οτι θα το εβαζε ασουμε αν επαιρνε την πασα.

Δεν θα ηταν καλη η πασα ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Ε ναι ακριβως αυτο.Επισης εχω γραψει και παλιοτερα οτι ενα παιδι απο την Κ19 να βαζαμε με τις τοσες συμμετοχες που εχει ο Γιακουμακης μπορει και να μας εβγαινε.

Οχι δεν θα μας εβγαινε ενα παιδι της Κ19 επειδη θα επαιρνε απλα ευκαιριες. Δεν ειναι υποχρεωση της ΑΕΚ να δινει ευκαιριες σε καθε αμπαλο 18χρονο επειδη ο μπαμπας του ετυχε να εχει να δωσει αυτα που επρεπε στον αντιστοιχο κοουτς ακαδημιων. Ας παει αλλου να παρει ευκαιριες.

Γενικα υπαρχει ενας αστικός μυθος στην ΑΕΚ πως ολα αυτα τα χρονια εχουμε χασει 2 Μπατιστουτες, 3 Ρεδονδους και 5 Νεστα απλα και μονο επειδη "δεν πηραν ευκαιριες καποια παιδια". Στο φετινο παιχνιδι με τον Αρη εντος, ειχα τα νευρα μου με οσα εβλεπα, ειχα και δυο μεσοκοπους ΑΕΚτζηδες (καταλαβαινετε δηλαδη) να συζητανε για το οτι δεν παιζουν νεα παιδια απο ακαδημιες και μπλα μπλα μπλα και μπιρι μπιρι μπιρι τελικα εφτασαν μεχρι καποιο.... Κομβολιδη που ταν λεει "καλο παιχτακι και δεν τον εβαζαν". Αναγκαστηκα να γκουγκλαρω την αλλη μερα για να θυμηθω ποιον εννοουσαν.

Λοιπον μαλακες μου ΜΑΝΤΕΨΤΕ:

Μια γαμημενη χρονια ειχε η ΑΕΚ την ευκαιρια να δωσει ευκαιριες σε παιχτες απο τις ακαδημιες της. Την χρονια 2012-2013. Τελικα οχι μονο δεν βρηκε οσους χρειαζοταν αριθμητικα, αλλα υποβιβαστηκε κιολας αγωνιστικα στο τελος.

Παμε παρακατω λοιπον 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×