Jump to content

ΑΕΚ-Βαζέλα (23η αγ.): 09/02, 19:30, Novasports1HD


nikos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      5
    • Σιμάνσκι
      1
    • Κρστισιτς
      24
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      7
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Οικονόμου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      28
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      2
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Μάνταλος
      21
    • Βέρντε
      10
    • Λιβάγια
      3
    • Αραούχο
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Οικονόμου
      0


Recommended Posts

32 minutes ago, agelos said:

παίκτες που έμοιαζαν (και ήταν) καμμένοι, με τον Ιταλό αναγεννήθηκαν. θα είναι έγκλημα αν δεν τον ανανεώσουν, πρέπει να τον αφήσουν να δουλέψει την ομάδα το καλοκαίρι.

το ρόστερ πάντως έχει ακόμα πολλά κενά:

- αριστεροπόδαρος κεντρικός αμυντικός

- 6αρι που να την τσουλάει

- δύο φτερά μπουκαδόρικα και γρήγορα

πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να δούμε τριάδα μπροστά Ουχο, Μακρο, Νελσον; δεν μου πολυ κολλάει..

το καλοκαιρι θελεις πολλα λεφτα (για τα οικονομικα κυβικα σου) απλα για να μεινεις οπως εχεις. δυσκολο να βγεις και ενισχυμενος, με την υπαρχουσα οικονομικη πολιτικη παντα.

 

εγω αν ο Ολιβειρα ειναι καλα, σε καποια ματς θεωρω οτι χωρανε μαζι ειδικα σε 4-3-1-2 ή 3-4-1-2 (οπου 1 ο Λιβαγια και 2 οι αλλοι 2).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CHⓇIS said:

To gelio me mandalo htan sto 1o hmixrono otan tou evgale pare vale sentra o verde kai thn teleiose me mia megaloprepestath enaeria zempekia... 

Fusika mpalla dn vrhke.... 

Καλά αυτό ήταν δύσκολο. Η μαλακία ήταν στην ασίστ του Μπακάκη που την έστειλε στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, George_D said:

Τι να κάνει? Να του στέλνει καμία Ρωσίδα στο ξενοδοχείο πριν από κάθε αγώνα για να τον ανεβάζει ψυχολογικά? 

Γιατί όχι, αν αυτό μπορεί να τον ανεβάσει;; το αποτέλεσμα μετράει. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, amd said:

καλα το εκανε εκει δεν ειναι ευκολο να την βρεις την μπαλα στον αερα 

Aneta thn evriska.... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στην κεφαλιά του Λόπες, επειδή δεν είναι και ο καλύτερος κεφαλοσφαιριστής ως αριστερό μπακ, ήταν και σε γωνία προς το τέρμα, ήταν και σέντρα δυνατή και ερχόταν με φόρα οπότε θα έφευγε εύκολα στα πουλιά, προτίμησε να την γεμίσει προς το κέντρο. Μπορεί αν ήταν εκεί ο Ολιβέιρα να την κάρφωνε, αλλά δεν ήταν και εύκολη φάση για κάποιον που δεν σημαδεύει το τέρμα με το κεφάλι ούτε στην προπόνηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Στην κεφαλιά του Λόπες, επειδή δεν είναι και ο καλύτερος κεφαλοσφαιριστής ως αριστερό μπακ, ήταν και σε γωνία προς το τέρμα, ήταν και σέντρα δυνατή και ερχόταν με φόρα οπότε θα έφευγε εύκολα στα πουλιά, προτίμησε να την γεμίσει προς το κέντρο. Μπορεί αν ήταν εκεί ο Ολιβέιρα να την κάρφωνε, αλλά δεν ήταν και εύκολη φάση για κάποιον που δεν σημαδεύει το τέρμα με το κεφάλι ούτε στην προπόνηση.

Γενικά και παραδοσιακά έχουμε ένα θεματάκι τόσο να σπάμε στο πέναλτι, όσο και να μπαίνουμε διαγώνια στα σπασίματα στην αντίπαλη περιοχή. 

Ο κανόνας μας είναι όλοι μαζί μπροστά στον τερματοφύλακα κι ότι γίνει. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που φύγανε κάτι καντηλάκια στον Πετράκη είναι που μπουρδουκλώθηκε στα πόδια του Κρίστισιτς σε ένα φάουλ στο πρώτο ημίχρονο, στο δικό μας μισό. Ειναι απο τις φάσεις που έχεις καταλάβει οτι πάει για μαλακία και ξεκινάς ήπια με ένα "αντε μήσου διώξτην την τανα να τελειώνουμε" και καταλήγεις με αναφορά σε όλους τους Αγίους, σπασμένο ποτήρι και κλωτσιές στο τραπεζάκι γιατί καταφέρνει να του την πάρουν και να βγάλουν αντεπίθεση. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MITSAKLAS said:

Γενικά και παραδοσιακά έχουμε ένα θεματάκι τόσο να σπάμε στο πέναλτι, όσο και να μπαίνουμε διαγώνια στα σπασίματα στην αντίπαλη περιοχή. 

Ο κανόνας μας είναι όλοι μαζί μπροστά στον τερματοφύλακα κι ότι γίνει. 

Εν τω μεταξύ νομίζω οτι η πρώτη τακτική που μαθαίνει ενας ποδοσφαιριστής είναι τι θα κάνει τη μπάλα οταν είναι να τη κόψει απο τα πλάγια.

Link to comment
Share on other sites

Το τελειωμα του αραουχο και ο Κριστισιτς 2-3 φορες που επαιξε καθετα ηταν σαν να βλεπεις αλλη ομαδα.

Μανταλος(αν και θεωρω οτι κανει καλη χρονια) ο βασικος λογος που δεν τελειωσε 2 η 3-0.

Ο βερντε αν ηταν σερβος η ελληνας θα ετρωγε τρελο κραξιμο,δεν μου αρεσει καθολου.Τριπλα δεν εχει γκολ δεν εχει,δεν μπορω να τον δω σαν κατι παραπανω απο τιμια αλλαγη.Ενας κοντος βρυζας.

Εχεις ψιλοχτισει κορμο,με +2 παικτες επιπεδου το καλοκαιρι(δεξι μπακ κ εξτρεμ ιμο) και παραμονη βρανιες σιμανσκι αραουχο θα ειμαι υπερευχαριστημενος.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορω να βρω το γκολ του Αραουχο απο την πισω ληψη που φαινονται καθαρα τα φαλτσα της μπαλας;

Οσα βιντεο εχω δει εχουν σε ριπλει μονο απο μπροστα την φαση.

Εδιτ: 56:50 για οσους ενδιαφερονται

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Πραγματικα απιαστο γκολ. Τοσο η ταχυτητα οσο και η ποιοτητα της εκτελεσης σπανίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, γενικά καλά τα είπε ο Νέστορας. Αυτό που συνειδητοποιούμε μετά από κάθε ντέρμπι και ματς με ΠΑΟΚ, 2 κακές ομάδες στην ουσία και ματς στο γκολ. Είπε επίσης ο Νέστορας ότι σημασία έχει να νικάει η Α.Ε.Κ. Και μετά μιλάμε για μπάλα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Λίγο παραπλανητικός ο τίτλος, γενικά καλά τα είπε ο Νέστορας. Αυτό που συνειδητοποιούμε μετά από κάθε ντέρμπι και ματς με ΠΑΟΚ, 2 κακές ομάδες στην ουσία και ματς στο γκολ. Είπε επίση ο Νέστορας ότι σημασία έχει να νικάει η Α.Ε.Κ. Και μετά μιλάμε για μπάλα. 

Ασε ρε τυπε λιγο Σταυρο να τοποθετηθει ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ασε ρε τυπε λιγο Σταυρο να τοποθετηθει ?

Εντάξει ρε, είναι που είναι γραφικοί όλοι οι παλαίμαχοί μας, μην τους τα ψέλνουμε και χωρίς λόγο. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ε μωρέ το Νέστορα τώρα; Πόσα χρόνια ζωής να έχει; Φέρτε μου τον Ατματζίδη που τον έχω άχτι χωρίς συγκεκριμένο λόγο

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

 τον Ατματζίδη που τον έχω άχτι χωρίς συγκεκριμένο λόγο

Αυτό ξαναπέστο. Από τότε που ήταν παίχτης δεν μου γέμιζε το μάτι, με εκνεύριζε η παρουσία του. Μάλλον η φάτσα του είναι η κλασσική Α.Ε.Κ. - φτώχια - μιζέρια και λατέρνα, γι΄αυτό.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Αυτό ξαναπέστο. Από τότε που ήταν παίχτης δεν μου γέμιζε το μάτι, με εκνεύριζε η παρουσία του. Μάλλον η φάτσα του είναι η κλασσική Α.Ε.Κ. - φτώχια - μιζέρια και λατέρνα, γι΄αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ε μωρέ το Νέστορα τώρα; Πόσα χρόνια ζωής να έχει; Φέρτε μου τον Ατματζίδη που τον έχω άχτι χωρίς συγκεκριμένο λόγο

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιακος είναι από τους ελάχιστους που φόρεσαν τη φανέλα της ΑΕΚ που βάζει την ομάδα πάνω από όλους και από όλα. Και σαν παίχτης και σαν παλαίμαχος. Για αυτό και μόνο θα έχει πάντα την εκτίμηση μου

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Skepastos said:

Ο Λιακος είναι από τους ελάχιστους που φόρεσαν τη φανέλα της ΑΕΚ που βάζει την ομάδα πάνω από όλους και από όλα. Και σαν παίχτης και σαν παλαίμαχος. Για αυτό και μόνο θα έχει πάντα την εκτίμηση μου

Αν αυριο του προτεινει ο Μελ να διωξει Καρερα και να αναλαβει αυτος προπονητης τι θα απαντησει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Αν αυριο του προτεινει ο Μελ να διωξει Καρερα και να αναλαβει αυτος προπονητης τι θα απαντησει;

Οτι η ομαδα εχει πολλους Πορτογαλους και αν δεν παει καλα σαν προπονητης αυτο θα φταιει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×