Jump to content

ΑΕΚ-Άρης (Κύπελλο, Ημιτελικά- 1ο ματς): 04/03, 18:30, CosmoteSport2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      4
    • Κρστισίτς
      3
    • Σιμάνσκι
      13
    • Βέρντε
      3
    • Μάνταλος
      9
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      21
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      0
    • Λόπες
      7
    • Μπακάκης
      3
    • Σβάρνας
      11
    • Βράνιες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      11
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστόπουλος
      0


Recommended Posts

επισης εχει περασει στο ντουκου, το εχω επισημανει απο περισυ.

ανεξαρτητα απο την όποια αξια του, ο Οικονομου λειπει κι αυτος πολυ συχνα λογω τραυματισμων.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

δεν υπαρχει ο Σβαρνας, εχει παρει 50 ευκαιριες, για 5ος και αν.

το καλοκαιρι θες βασικο στοπερ εφοσον μεινει ο Βρανιες (διαφορετικα θες 2). δεν παει αλλο με το να λειπει συνεχεια ο Ιησους και να βλεπουμε Σβαρνα ή Οικονομου.

Θες 2 11αδάτους στοπερ, ο ένας αριστεροπόδαρος. Και να μείνουν Τσιγκρι, Λάτσι και Σβάρνας. Οικονόμου στο καλό. Εχει αποδείξει ο Ιλια οτι μπορεί να σπρώξει τα παλτουδάκια

Link to comment
Share on other sites

Τον Οικονόμου σε καμια Τουρκία μπορείς να τον σπρώξεις με deal τύπου μπακασετα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Θες 2 11αδάτους στοπερ, ο ένας αριστεροπόδαρος. Και να μείνουν Τσιγκρι, Λάτσι και Σβάρνας. Οικονόμου στο καλό. Εχει αποδείξει ο Ιλια οτι μπορεί να σπρώξει τα παλτουδάκια

Γενικα δεν ειμαι υπερ του να εχεις 2 μικρους στην ιδια θεση. Καλυτερα να κρατησεις Λατσι και να δωσεις καπως τον Σβαρνα που ειναι και 3-4 χρονια μεγαλυτερος. Το ιδιο ισχυει και για Σαμπα/Γαλανοπουλο. Τζαμπα γεμιζει το ροστερ απο παικτες που δεν αγωνιζονται. 

Βεβαια ο Σβαρνας λογω τραυματισμων των Τσιγκρι-Οικονομου εχει παρει πολλα λεπτα συμμετοχης φετος, αλλα ελπιζουμε το καλοκαιρι να γινει καλυτερος προγραμματισμος απο τον Ιβιτς σε σχεση με αυτον που εκανε περυσι ο Λυμπεροπουλος και να μην χρειαστει να βγαζεις την χρονια με παικτες που αρχικα προοριζοταν ως fillers.

Link to comment
Share on other sites

ο τσιγκρινσκι ειναι 80/20 να μην συνεχισει (και ειδικοτερα να αποσυρθει) αν γινει αυτο τοτε θα εχεις την ιδια 4αδα που εχεις δηλαδη βρανιες - οικονομου - σβαρνα - λατσι και θα πας να παρεις εναν βασικο αριστεροποδαρο αυτα εχει ζητησει ο καρερα σε μια πρωτη κουβεντα

επισης εχει ζητησει δεξι και αριστερο ακραιο μπακ

εχει ζητησει εναν παιχτη στο φτερο 

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσφερθει καποιο ποστο στον Ουκρανο εαν αποφασισει να αποσυρθει το καλοκαιρι.

Θα χρειαστουμε ποιοτικο στοπερ διοτι η χρονια μονο με τον Βρανιες δεν βγαινει. Ο Οικονομου θα ηταν ιδανικο να πουληθει και οι Σβαρνας-Λατσι δεν δειχνουν ετοιμοι να προσφερουν, τουλαχιστον με οσα εχουμε δει.

Το να ζηταει πλαγια μπακ μου φαινεται απολυτως λογικο. Οπως και ενα εξτρεμ μιας και τωρα εισαι μονο με Αλμπανη-Βερντε.

Εντυπωση μου κανει που δεν ζηταει χαφ απο την στιγμη που δειχνει προτιμηση στο 4-3-3. Απο αυτο μαλλον καταλαβαινουμε οτι ο Μανταλος θα υπολογιζεται μονο ως εσωτερικος μεσος και οχι για τα φτερα ή την θεση πισω απο τον φορ. Για αυτο και θελει ακομη ενα εξτρεμ ο Ιταλος. Διαφορετικα δεν βγαινει η χρονια με Κριστισιτς-Σιμανσκι και τους μετριους Σιμοες-Γαλανοπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παμε καπως ετσι του χρονου.

Μπαρκας

Μεταγραφη-Βρανιες-Μεταγραφη-Λοπεζ ή μεταγραφη

Κριστισιτς-Σιμανσκι-Μανταλος

Βερντε-Αραουχο-Λιβαγια

Με τους Ολιβειρα, Αλμπανη να διεκδικουν θεση στην 11αδα.

Βεβαια παντα υπαρχει και η περιτπωση των πωλησεων Λιβαγια, Μανταλου, Γαλανοπουλου, Μπαρκα, Ολιβειρα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aussie said:

Να προσφερθει καποιο ποστο στον Ουκρανο εαν αποφασισει να αποσυρθει το καλοκαιρι.

Θα χρειαστουμε ποιοτικο στοπερ διοτι η χρονια μονο με τον Βρανιες δεν βγαινει. Ο Οικονομου θα ηταν ιδανικο να πουληθει και οι Σβαρνας-Λατσι δεν δειχνουν ετοιμοι να προσφερουν, τουλαχιστον με οσα εχουμε δει.

Το να ζηταει πλαγια μπακ μου φαινεται απολυτως λογικο. Οπως και ενα εξτρεμ μιας και τωρα εισαι μονο με Αλμπανη-Βερντε.

ο οικονομου εχει ενα ισχυρο συμβολαιο που του χρονου θα του αποφερει κοντα στις 450 χιλιαδες

ο σβαρνας αρεσει πολυ στον καρερα εως παρα πολυ και εχει το αβανταζ οτι ειναι HG για τις ευρωπαικες λιστες

ο Λατσι ειναι τρομερο αστερι στα 17,5 του χρονια η εμφανιση του στην Νεα Σμυρνη ηταν ακρως θετικη φυσικα θελει τρομερη δουλεια αλλα το παιδι ειναι αστερι

Link to comment
Share on other sites

Γυρνωντας απ το μπασκετ πετυχα το πουτανακι του Μαρινακη στο σπορφμ. Ο Καρπετοπουλος λοιπον, ειπε οτι το πεναλτι ηταν καθαρο, η κοκκινη ηταν φαση max για κιτρινη και το κορυφαιο οτι δεν μπορει να γινονται αγωνες σε συνθηκες ζουγκλας και γι αυτο αυτες οι ομαδες (δλδ η ΑΕΚ) δεν μπορουν να μπουν ουτε ομιλους europa στην Ευρωπη. Δλδ εκανε ενα συνδυασμο των ισχυρισμων του αρη και των πρωτοσελιδων του πρωταθλητη. 

Link to comment
Share on other sites

ειναι ξεκαθαρο οτι ο χοντρος φοβαται την αεκ του μασιμο.... κολομπινες

Link to comment
Share on other sites

http://www.aek365.org/a-707688/deite-se-binteo-thn-penaltara-pou-den-edwse-sthn-aek-to-sunergeio-tou-pereira.htm#videoid_190693

 

Ρε σεις εβλεπα χθες το βραδυ τις φασεις και το εβαλα σε επαναληψη 3 φορες. Αλλα λεω αφου δεν ειπαν τπτ μαλλον δε βλεπω καλα. Ειχα πιει και κατι μπυρες :D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

isxyei., οπως και το σπρωξιμο στον αραουχο στο τετατετ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

η βια ειναι καταδικαστεα αλλα κατα την γνωμη μου πρεπει να παιξεις παλαμακια με τον περειρα οπωσδηποτε, τωρα που παιζεται η 2η θεση και εχουν κανει σαφες οτι θα σε σφαξουν σε καθε ματς επιβαλλεται να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εμφανως κανουν χθες και σημερα οι Καρπετοπουλοι και οι Πρωκταθλητες δειχνουν οτι τις  σχεσεις αγαπης με τον ξεκωλιΑρη δεν θελουν καν να τις κρυβουν πλεον.

 

Λογικα η σχεση τους ειναι... προσεγμενη βεβαια, και δεν εχουν κανει αυτα τα μπουνταλαδικα που εκανε ο Τσετσενος με τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα ΜΜΕ του χοντρου συγχρονιστηκαν απόλυτα χτες βράδυ αλλά τους έκατσε η ψωλια στην τουμπα και τους το χάλασε. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, agelos said:

Ήταν 2η κίτρινη στη φάση του κέντρου; Δεν φάνηκε από γήπεδο.

Κατά τα άλλα Σβαρνας..."αξίζει θέση στο ρόστερ"

Χθες σου εγραψα οτι το εκανε ο Ματιγια και οχι ο Σασα.

Σημερα διαβαζω οτι ηταν οντως ο Σασα και επρεπε να δει την 2η κιτρινη. Δεν το εχω βρει σε βιντεο για να το σιγουρεψω.

Αν βρει καποιος την φαση ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, blanco21 said:

Γενικά τα ΜΜΕ του χοντρου συγχρονιστηκαν απόλυτα χτες βράδυ αλλά τους έκατσε η ψωλια στην τουμπα και τους το χάλασε. 

θέλει double ο πρωθυπουργός....

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που προψες λεγαμε οτι μονο οι μπαογκ δεν ειναι κανονικοι ανθρωποι.

 

οι σκωληκες εχουν πνιγει απο την αδικια για χθες (για την κοκκινη? δεν εχω καταλαβει τι θεμα εχουν με τον διαιτητη που τους εδωσε το πεναλτυ χωρις δευτερη κουβεντα, τους χαρισε πεναλτυ χερουκλα και που την φαση της κοκκινης την πληρωσαμε κοβοντας μας επιθεση 2 με 2). στο δε ματς του πρωταθληματος στο Βικελιδης τα "εεεεε" που ακουστηκαν ηταν πιο συχνα κι απο αυτα που κανουν κατι μπαρμπαδες σε παιχνιδια γ' τοπικου.

 

τελικα της ..συμπρωτευουσας ειναι το θεμα, απλα οι αλλοι λιγδωσαν το εντερακι τους και βρηκαν και τον καταληλο ηγετη και κανουν πιο μπαμ γιατι ασχολουμαστε μαζι τους περισσοτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Aπο σπόντα άκουσα δημοσιογράφο σε θέματα Άρη στον Σπορ Εφ Εμ. Αναγνώρισε και ο ίδιος πως η ΑΕΚ ήταν καλή, έκανε πολλές ευκαιρίες και ότι ο Άρης στάθηκε τυχερός που δεν μπήκε γκόλ σε αυτές και που κέρδισε γρήγορα το πέναλτι. Επίσης είπε ότι τα χαφ της ΑΕΚ επικράτησαν.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Veria21

Ο γαύρος είναι υποχρεωμένος να δουλέψει την σχέση του με τον Άρη εξού και η στάση του καρπετ. Τους 5 βαθμούς από τους 7 της διαφοράς του με τον γαύρο του βορρά τους έκοψε το σκουλήκι. Λόγω φυσικά ιδιαιτερότητας των τοπικών ντέρμπι αλλά και της δικής του επικοινωνιακής βοήθειας. Την οποία συνεχίζει ο Ολυμπιακός και σε άλλα ματς και θέματα του Άρη ως αντάλλαγμα.

Επίσης οι δύο γαύροι μαζί ψάχνουν στις μπούκες του Μελισσανίδη εξιλέωση για τα πολύ πιο σοβαρά δικά τους. Οπλοφορία στο γήπεδο, ενέδρες στους διαιτητές κτλ...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bluesman said:

Aπο σπόντα άκουσα δημοσιογράφο σε θέματα Άρη στον Σπορ Εφ Εμ. Αναγνώρισε και ο ίδιος πως η ΑΕΚ ήταν καλή, έκανε πολλές ευκαιρίες και ότι ο Άρης στάθηκε τυχερός που δεν μπήκε γκόλ σε αυτές και που κέρδισε γρήγορα το πέναλτι. Επίσης είπε ότι τα χαφ της ΑΕΚ επικράτησαν.

 

Τι να πουν οι καρμοιρηδες αν δεν ηταν ο στημενος κορακας και η αστοχια μας χθες θα εγραφε ταλαρο

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εχω δει σε φασεις αναλογες με το σπρωξιμο στον αραουχο να δινεται το πεναλτι αφου αστοχησει ο επιθετικος.Κανω λαθος ξερει κανεις τι λεει ο κανονισμος?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, teo21 said:

Εχω την εντυπωση οτι εχω δει σε φασεις αναλογες με το σπρωξιμο στον αραουχο να δινεται το πεναλτι αφου αστοχησει ο επιθετικος.Κανω λαθος ξερει κανεις τι λεει ο κανονισμος?

ναι. κανονικα ειναι πεναλτυ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

επισης εχει περασει στο ντουκου, το εχω επισημανει απο περισυ.

ανεξαρτητα απο την όποια αξια του, ο Οικονομου λειπει κι αυτος πολυ συχνα λογω τραυματισμων.

Αυτο ειναι γνωστο και ως αξιωμα Λαμπροπουλου

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×