Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Skepastos said:

Ο Αρτέτα διώχνει Παπασταθόπουλο. Αξίζει και πρέπει να γίνει η υπέρβαση για να μπεις με δίδυμο Παπα - Βράνιες στην Αγια Σοφιά. 

δεν θέλω να ανησυχείς Βασίλη μου για τίποτα αν ο Σωκράτης αποφασίσει να γυρίσει η κουβέντα έχει ήδη γίνει 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, amd said:

δεν θέλω να ανησυχείς Βασίλη μου για τίποτα αν ο Σωκράτης αποφασίσει να γυρίσει η κουβέντα έχει ήδη γίνει 

Για να δούμε γιατί βγαίνουν κάτι περίεργες φωνούλες απο Πειραιά μεριά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Για να δούμε γιατί βγαίνουν κάτι περίεργες φωνούλες απο Πειραιά μεριά

μπααααααα αν το αποφασίσει να γυρίσει γιατί δεν το έχει αποφασίσει εδώ θα έρθει 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vargas21 said:

Αλμπανης λέει για δανεικός 

ούτε 5% για να πάει ο Αλμπάνης δανεικός σημαίνει ότι εχεις πάρει 2ακραιους όχι εναν

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμπάνης είναι καλύτερος του Βερντε κατά την άποψή μου. Αισθητά βελτιωμένος με Καρέρα και με μια καλή προετοιμασία ακόμα καλύτερος... 

Παπασταθοπουλος φεύγει από Αρσεναλ. 

Λέτε να απασφαλιστει; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ορεγομαι δίδυμο Βρανιες - Παπασταθοπουλος και ερεθιζομαι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

"τι γαμιεστε με τον Τσιντωτα ρε; είναι καλό παιδί και ΑΕΚτσης"

αυτο και τελος. τα υπολοιπα ευχολογια που μακαρι να βγουν.

προχωραμε, ελπιζω να  βαλουν μυαλο στο τερμα και να μην εχουμε νεα φαινομενα τυπου δεξιου μπακ που λουζομαστε Μπακακη γιατι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γραφτηκαν πολλα για τερματοφύλακα, γραφει κατι πολυ σωστο ο Κετσε σημερα.Αν ανανεωνε ο Ανεστης μπορει να ηταν ακομα βασικος και δευτερος ο Μπαρκας.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο να παρουμε τερμα απλα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Θα τρώγαμε Ανέστη όπως Μπακάκη δηλ. Προτιμώ Τσιντωτα από Ανέστη 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστό section στο youtube με τις γκάφες Ανέστη και θα τον είχαμε ακόμα τέρμα . Σε καμιά περίπτωση .

Link to comment
Share on other sites

ας φερουν εναν 25χρονο ιταλό τέρμα απο την βητα ιταλίας να πάρει τη φανέλα σπίτι του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Man Of Faith said:

Επειδη γραφτηκαν πολλα για τερματοφύλακα, γραφει κατι πολυ σωστο ο Κετσε σημερα.Αν ανανεωνε ο Ανεστης μπορει να ηταν ακομα βασικος και δευτερος ο Μπαρκας.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο να παρουμε τερμα απλα το αναφερω.

δεν ξερω πού καταληγει αυτη η σκεψη.

για μενα αυτο ακριβως δειχνει οτι οι προπονητες ΔΕΝ ξερουν καλυτερα απο μας, κανουν λαθη ακομα και οι Κλοπ αυτου του κοσμου, ειτε γιατι εχουν καποιο κολλημα, ειτει γιατι απλα κανουν λαθος. ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΚΑΡΙΖΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΜΠΑΡΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ-ΔΥΟ ΚΛΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ.

καλυτερα απο ολους στην μπαλα ξερει η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ, οταν αυτη (η πλειοψηφια) ειναι εμφανης βεβαια. Το μεγαλυτερο λαθος που εχει γραφτει ποτέ για οποιονδηποτε στο ποσοφαιρο ειναι το οτι "ο προπονητης ξερει", ετσι, γενικα, "ξερει".

 

αρα επιχειρηματα του τυπου το ζητησε/δεχτηκε ο Καρερα ή ο Ιβιτς δεν τραβανε, ακομα και να ισχυουν. το να πιστευει ο Καρερα στον Τσιντωτα, αν του βγει θα πεις γειασαν του μαγκα, αλλα οταν οι περισσοτεορι φοβουνται οτι δεν θα βγει για τον απλουστατο λογο οτι με αντικειμενικα κριτηρια δεν αποτελει ανταξιο ή εστω κοντινης αξιας αντικατασταση, ε΄, μετα μπορει να πουν εκανε λαθος ο κοουτς και να περιμενουμε τον χειμωνα να παρει κηπερ, κοινως παιζεις ζαρια με αυτον.

ετσι ειχε φαει σκαλωμα και με τον Μπακακη μεχρι που τραυματιστηκε και μετα καταλαβε οτι ισως να ειναι καλυτερα εστω και με τον αλλον.

 

υγ. εδω ο Χιμενεθ ετοιμαζε δεξιο μπακ τον Βικτωρα κι ελεγε ειμα καλυμενος, οκ ο,τι θες μπορει να πει ο καθενας ειδικα οταν δεν υπαρχουν φραγκα.

Link to comment
Share on other sites

@nikos αυτο θελω να πω, οτι κανουνε λαθη.Οντως τοτε λεγαμε οτι δεν παει αλλο με τον Ανεστη αλλα οι προπονητες επιμενανε.Αρα μαλλον δεν θα ειχε εξελιχθει ο Μπαρκας αν εμενε ο Ανεστης.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Vargas21 said:

Θα τρώγαμε Ανέστη όπως Μπακάκη δηλ. Προτιμώ Τσιντωτα από Ανέστη 

O Ανέστης όταν ήρθε ο Μπάρκας ήταν πρώτος και για πρώτος λογιζόταν. 

Ο μικρός τότε Μπάρκας είχε πάρει ευκαιρίες και είχε υποπέσει σε χοντρά λάθη, φυσιολογικά θα έλεγα για την απειρία του και την ηλικία του. 

Και με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο έχασες εξ αιτίας του, και με τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη είχε κάνει εμφάνιση έπος, και με τον ποακ στην Τούμπα τότε με το άουτ που έγινε κόρνερ το έφαγε με προβολή στα μούτρα του πάνω στη γραμμή, ενώ προσωπικά άσχετα με την κατάληξη της φάσης, του χρεώνω ότι η μπάλα μπήκε μέσα στο κόρνερ του ποακ και περίμενες τον Ποντίκαρο να δείξει οφ-σάιντ.  

Γενικά δεν ενέπνεε εξ αρχής σιγουριά. Σιγουριά άρχισε να βγάζει από τον παραγκωνισμό του Ανέστη και μετά.

Απλά φαινόταν ότι το παιδί έχει κάτι περισσότερο από τους υπόλοιπους και με δουλειά κατάφερε να γίνει ένας αξιόπιστος κίπερ και πιστεύω ότι θα γίνει ακόμα καλύτερος εως πολύ καλύτερος. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ενάντια σε Παπασταθόπουλο (γιατί ποιος σε ρώτησε θα μου πειτε) επειδή είναι Έλλην και κάτι τέτοια είναι επικίνδυνα πράγματα. Η αξία του προφανώς δεν αμφισβητείται, σίγουρα όμως οι πιθανότητες να μην έχει όρεξη είναι πάρα πολλές, συν ότι υπάρχει και το θέμα των αποδυτηρίων. Από την άλλη θα μου πεις, είναι δυνατόν να παίζει στην ΑΕΚ ο Παπασταθόπουλος και να είναι αρχηγός ο Μάνταλος; Μπορεί και να είναι βέβαια, δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

@nikos αυτο θελω να πω, οτι κανουνε λαθη.Οντως τοτε λεγαμε οτι δεν παει αλλο με τον Ανεστη αλλα οι προπονητες επιμενανε.Αρα μαλλον δεν θα ειχε εξελιχθει ο Μπαρκας αν εμενε ο Ανεστης.

χωρις να τον εχω διαβασει ακομα ομως, ειμαι σιγουρος οτι ο Κετσετζογλου το παει οτι καλως κανουμε και μενουμε με Τσιντωτα, ενω το παραδειγμα του Ανεστη κατ'εμε δειχνει το ακριβως αντιθετο, οτι δλδ ο,τι και να λενε οι προπονητες δεν λεει απολυτως τιποτα, η κοινη λογικη τι λεει ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να έρθει ο Παπασταθοπουλος για 2+1 και να είναι αρχηγός ας ερθει. Δηλαδή ας μπούμε με αυτόν αρχηγό στην Αγιά Σοφιά και όχι με τον Μανταλο (ιεροσυλία). Η άποψη μου βέβαια είναι πως αγωνιστικά απλά δεν βλέπεται πλέον, ενώ όπως έδειξε και με την Εθνική μουνοπανίζει επικίνδυνα, οπότε στην ΑΕΚ φαντάζεστε τι και πως. Δεν με ψήνει, δηλαδή αν έρθει δεν θα αγοράσω φανέλα του, ωστόσο κάνει γκελ στον κόσμο, θα φτιάξει την ψυχολογία και αυτό όπως και να το κάνεις επηρεάζει θετικά την ομάδα. Προσωπική εκτίμηση βέβαια πως μπορεί να βρει εύκολα ένα 2ετες συμβόλαιο σε ΗΠΑ, Κίνα κτλ πριν έρθει σε εμάς με το πι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ας παρουμε τον Βρανιες πρωτα και συζηταμε αν μπορουμε να παρουμε τον Σωκρατη

 

Πιο συγκεκριμένα, η «Het Nieuwsblad» γράφει για νέα δεδομένα, αναφέροντας πως «ο Βράνιες εμφανίστηκε χθες στην Ελλάδα. Ωστόσο, η μεταγραφή του στην ΑΕΚ δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί. Η Άντερλεχτ θέλει κάποια χρήματα και η Ένωση δεν έχει κάνει ακόμα προσφορά».

Να θυμίσουμε εδώ, πως από την ημέρα που αποκαλύφθηκε ότι ο Βράνιες θα επιστρέψει στην ΑΕΚ, η πλευρά της Ένωσης δεν έχει εμπλακεί καθόλου στην υπόθεση, αφήνοντας τον Βόσνιο να ξεκαθαρίσει μόνος του την ιστορία της μεταγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να δεκτεί ο παπασταθόπουλος να έρθει με συμβόλαια ΑΕΚ . Μπορεί ακόμα πιστεύω λόγο ονόματος να βρεί καλύτερα λεφτά στην Ευρώπη και σε καλύτερες ομάδες . Δυστιχώς έχει πέσει αγωνιστικά φυσιολογικά αφού είναι τοπ επίπεδο απο τα 17 άλλα για Ελλάδα μπορεί να είναι ο καλύτερος αμυντικός στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΚ

 

Σχετικά με το πού θα διατεθούν τα χρήματα από την πώληση του Μπάρκα, είπε: «Με αυτά τα χρήματα η ΑΕΚ έχει την άνεση να ενισχυθεί και να κάνει κάποιες ανανεώσεις που είναι αναγκαίες, όπως των Λιβάγια, Ολιβέιρα και Γαλανόπουλου. Η ομάδα θα προσπαθήσει να τους ανανεώσει από τώρα και να αποκτήσει αμυντικό, πιθανότατα τον Βράνιες, αλλά και έναν αριστερό μπακ. Μετά βλέποντας και κάνοντας γιατί η μεταγραφική περίοδος είναι μεγάλη. Σίγουρα θα αποκτηθούν και κάποιοι νεαροί παίκτες».

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με το ότι η πλειοψηφία των οπαδών ξέρει τι της γίνεται και τι να μας πούνε οι προπονηταρέοι μαγκώνομαι κάπως. Υπάρχει και αυτό που στο χωριό μου το λέμε circle jerking και echo chamber που το βλέπεις και στην πράξη δηλαδή, όταν ανάμεσα στους οπαδούς ξεκινάει ένα σκάλωμα με κάποιον παίχτη, που συχνά μπορεί να πατάει και σε σωστή βάση αλλά μετά αρχίζει να γκελάρει διαρκώς η ίδια άποψη και να μαζεύει φωνές και να αναπαράγεται από κόσμο που θέλει κυρίως να συμφωνεί με το βασικό αφήγημα της παρέας και χάνεται τελείως η αντικειμενική διάσταση. Αγαπημένο παράδειγμα η περίπτωση Μπακασέτα, που σε οπαδικούς κύκλους (και εδώ μέσα επίσης) ήταν μειοψηφία όσοι δεν θεωρούσαν ότι το παιδί ήταν άμπαλο και είχε πιάσει ταβάνι κλπ κλπ και τώρα τα ξεχάσαμε όλα και αναρωτιόμαστε πόσο μαλάκες είναι στη διοίκηση και δε βάλανε ποσοστό μεταπώλησης.

Από εκεί και πέρα, και μαλάκες προπονητές υπάρχουν, και λάθη θα κάνουνε και αυτοί που δεν είναι μαλάκες.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×