Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Guest MARILLION

Τα θέματα της ΑΕΚ ήταν πολλά και δύσκολα. Η ομάδα δεν έχει φτάσει εκεί που θέλουμε αλλά ακόμα κι εκεί που θέλει ο Μελισσανίδης. Είμαι βέβαιος, είναι άποψή μου και δεν την αλλάζω ούτε μετά από 40 χρόνια τούρκικα συζήτησης. Απλά ο οπαδός καίγεται για σήμερα όπως και να έχει (δίκαιο-άδικο για την όλη προσπάθεια δεν έχει σημασία)  ενώ αυτοί που την τρέχουν είναι με το βέλος στραμμένο στην έναρξη του γηπέδου. Εκεί θα αλλάξει ο χάρτης.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
1 minute ago, MITSAKLAS said:

Να μην παίζαμε Τσαμπιολί ληλαδη;

Λύγισα ??

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να μην παίζαμε Τσαμπιολί ληλαδη;

Να κατεβαιναμε σαν ομαδα επιπεδου Τσαμπιολι, οχι σαν την Περα Ραχουλα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MARILLION said:

Λύγισα ??

Και το 'χω γράψει και ανορθόγραφα.

(Μ)παίζαμε και ληλαδή(ς) τα λέγανε ο Τριανταφυλλίδης στη γραμματική και ο Τζάρτζανος στο συντακτικό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Να κατεβαιναμε σαν ομαδα επιπεδου Τσαμπιολι, οχι σαν την Περα Ραχουλα

Δεν κατεβήκαμε σαν πέρα ραχούλα. Ήμασταν ούτως ή άλλως από τις πιο αδύναμες ομάδες του θεσμού, αλλά ραχούλα δεν ήμασταν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν κατεβήκαμε σαν πέρα ραχούλα. Ήμασταν ούτως ή άλλως από τις πιο αδύναμες ομάδες του θεσμού, αλλά ραχούλα δεν ήμασταν.

Ολος ο οργανισμος (και οι οπαδοι μεσα) με νοοτροπια ραχουλας κατεβηκε

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
8 minutes ago, AlexKR21 said:

Να κατεβαιναμε σαν ομαδα επιπεδου Τσαμπιολι, οχι σαν την Περα Ραχουλα

Χτίσε βαθμολογία σιγά-σιγά, γιατί Πέρα Ραχούλα είσαι σαν ελληνικό ποδόσφαιρο όσο και να μη μου αρέσει.

Κι η βαθμολογία χτίζεται με επιτυχίες.

Κι οι επιτυχίες με συνεχή παρουσία

Κι η συνεχής παρουσία σου δίνει λεφτά για το ρόστερ κι όχι για την χωρίς δάνεια κατασκευή του γηπέδου που προτίμησες

Κι όταν έχεις γήπεδο παίρνεις κι ένα 10άρικο έχεις δεν έχεις παρουσία.

Η ιστορία δικαιώνει ή ξεσκίζει.

Εδώ θα είμεθα. Ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Ολος ο οργανισμος (και οι οπαδοι μεσα) με νοοτροπια ραχουλας κατεβηκε

Δεν το είδα προσωπικά, αλλά ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Και επαυξάνω στα γραφόμενα του amd : όποιος ξαναχρεώσει 1€ την ΑΕΚ, να του ψοφήσουν τα παιδιά και τα εγγόνια.

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη και πιο μαγκιορικη πορεία στο Τσαμπιολί την έχει κάνει ο σγχωρεμενος ο Μάκαρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
Just now, MITSAKLAS said:

Την καλύτερη και πιο μαγκιορικη πορεία στο Τσαμπιολί την έχει κάνει ο σγχωρεμενος ο Μάκαρος.

Ο ποιος Μάκαρος ? Ο σχωρεμένος ? ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MARILLION said:

Ο ποιος Μάκαρος ? Ο σχωρεμένος ? ?

Θα το δει ο Νονός και θα μας κρεμάσει κουδούνια.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Φιλιά στη θεία από το Περού. Αγαπημένη έκφραση του Μάκαρου. Δεν περιγράφω άλλο. ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

προσεχετε ε

μην καταληξετε να λετε μη κυριε μακη μου

Για το Περού λέμε. Τι σχέση μπορεί να έχει ο κύριος Μάκης; ???

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις πώς άναψε έτσι η κουβέντα; 
 

Οταν είπα μέχρι 7-8 μεταγραφες εννοουσα στην κακη περίπτωση του να φύγουν αυτοί οι 4-5 που εγραψα. Γιατί ολα παίζουν.

 Τώρα για τον Μελισσανίδη ο καθενας έχει την γνώμη του.

Εγω στο γήπεδο τον βάζω πάνω κι από τον Μπαρλο, στο αγωνιστικό τον θεωρω μετριο δεδομένου ότι διοικεί χωρίς χρεη και δεν συνηθίζω να συγκρινω με τα κακά χρονια, αλλά με τους ανταγωνιστές. Αν είναι δυνατόν δλδ ο ......μπαοκ να έχει μαζέψει περισσότερες κουπες και να θεωρω τον Μελισσανίδη πετυχημένο, φωτιά να με κάψει. Γνωμη μου στην τελική και γνώμη του αλλου να τον θεωρει τον καλυτερο πρόεδρο όλων των εποχών. Είναι και αν θες να ξεχωρίσεις το γήπεδο ή όχι, εγώ προσωπικά το λαμβάνω μεν υπ´οψιν αλλά  υπάρχει και το αγωνιστικό δεν το αφήνω απ´εξω ποσο μάλλον όταν πλέον διοικεί και με ζερο.

 

Αυτα και καλη καρδιά. Πάμε να γαμησουμε τον βαζελο αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Χεβεντες ελευθερος απο Λοκομοτιβ Μοσχας. Μια χαρα θα μας ηταν για αντι-Τσιγκρινσκι πιστευω. Εχει 1-2 σεζον ακομη, 32 ειναι.

Ισως ειναι λιγακι ακριβος ομως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο Μπακάκη, πραγματικά αν του χρόνου μείνει ως βασικός, σε συνδυασμό με τελευταία χρονιά ΟΑΚΑ μπαίνω σε σκέψεις ετήσιας αποχής και αποτοξίνωσης

Link to comment
Share on other sites

Ενομπακάρε

τι εστι?? νιγηριανος διαβαζω. γενικα οι αφρικανοι δε με ψηνουν

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2020 at 8:10 PM, nikos said:

Ρε σεις πώς άναψε έτσι η κουβέντα; 
 

Οταν είπα μέχρι 7-8 μεταγραφες εννοουσα στην κακη περίπτωση του να φύγουν αυτοί οι 4-5 που εγραψα. Γιατί ολα παίζουν.

 Τώρα για τον Μελισσανίδη ο καθενας έχει την γνώμη του.

Εγω στο γήπεδο τον βάζω πάνω κι από τον Μπαρλο, στο αγωνιστικό τον θεωρω μετριο δεδομένου ότι διοικεί χωρίς χρεη και δεν συνηθίζω να συγκρινω με τα κακά χρονια, αλλά με τους ανταγωνιστές. Αν είναι δυνατόν δλδ ο ......μπαοκ να έχει μαζέψει περισσότερες κουπες και να θεωρω τον Μελισσανίδη πετυχημένο, φωτιά να με κάψει. Γνωμη μου στην τελική και γνώμη του αλλου να τον θεωρει τον καλυτερο πρόεδρο όλων των εποχών. Είναι και αν θες να ξεχωρίσεις το γήπεδο ή όχι, εγώ προσωπικά το λαμβάνω μεν υπ´οψιν αλλά  υπάρχει και το αγωνιστικό δεν το αφήνω απ´εξω ποσο μάλλον όταν πλέον διοικεί και με ζερο.

 

Αυτα και καλη καρδιά. Πάμε να γαμησουμε τον βαζελο αποψε.

Νομίζω όμως ότι το γηπεδο επηρεάζει το αγωνιστικο. Αν δεν είχε βάλει προτεραιότητα την αγιασοφια λογικά θα είχε επικεντρωθεί και επενδύσει περισσότερο στην ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Στην τελική τοσο μπορεί ή τόσο θέλει να ανοιχτεί. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nikos said:

Δεν διαφωνώ. Στην τελική τοσο μπορεί ή τόσο θέλει να ανοιχτεί. 

ουτε τοσο μπορει ουτε τοσο θελει, απο την στιγμη που τα λεφτα αποφασιστηκε να πανε στο γηπεδο για να μην υπαρξει ουτε μισο ευρω δανεισμος το αγωνιστικο δεν πηρε τα εσοδα του

η ΑΕΚ και μετα το γηπεδο εσοδα - εξοδα θα πηγαινει ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ οτιδηποτε αλλο ειναι καταστροφικο η διαφορα με σημερα ειναι οτι πρωτον θα εχει καμια 10αρια εκατομμυρια παραπανω εσοδα και τις ευρωπαικες χρονιες που θα μπαινει ομιλους καποιας διοργανωσης (ch.l europa η europa 2) δεν θα πηγαινουν τα εσοδα σε αλλους σκοπους

 

που ουτως η αλλως υπαρχιε ενα πλανο το 10-15% των εσοδων την επομενη 5 ετια να πανε στα σπατα και στις ακαδημιες για να φτιαχτουν και αλλα πραγματα εκει.

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ, ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ Α.Ε.Κ, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥ, ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Η ΟΧΙ Ο  ΜΕΛΙΣΑΝΙΔΗΣ. Α ΡΕ ΜΑΙΚ, ΤΑ ΕΛΕΓΕΣ ΕΣΥ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×