Jump to content

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ 🇬🇷


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Guest AEK Goa
6 hours ago, XAMΠOΣ said:

Screenshot_8.jpg

Βαζω ολοκληρη της συνεντευξη τυπου του καραγκιοζη οπως ζητησε  ο Μπουκο μην χαθει αυτο το διαμαντι. 20 λεπτα γελιου. Προτεινω να την δειτε ολοκληρη και μετα να γινε ο καθε σχολιασμος χαχα

 

 

γραμμ.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stylianopoulos said:

Με αφορμή τη χθεσινή προσέλευση στο ΟΑΚΑ ,γύρω στους 4.000 .. αλλά και το ανοιχτό κάλεσμα του Καρυπίδη να παίζει η εθνική Ελλάδας στο Χαριλάου ..

Τι λέτε ,γουστάρετε εθνική με έδρα Αγιά Σοφιά;

 

 

Αν παίζει κανένα πόσο ως ενοίκιο για κάθε ματς, εννοείται πως ο τίγρης είναι θετικός 

Και εμένα δε θα με χαλούσε να πω την αλήθεια 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
7 minutes ago, Stylianopoulos said:

Με αφορμή τη χθεσινή προσέλευση στο ΟΑΚΑ ,γύρω στους 4.000 .. αλλά και το ανοιχτό κάλεσμα του Καρυπίδη να παίζει η εθνική Ελλάδας στο Χαριλάου ..

Τι λέτε ,γουστάρετε εθνική με έδρα Αγιά Σοφιά;

 

Μονο υπό προϋποθέσεις... Ας πούμε με Μάνταλο αρχηγό... 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, AEK Goa said:

 

γραμμ.jpg

Ετσιιιιιιι!!!! Στηριζωωωω !!!! Για παντα εθνικη μεχρι να αρνηθουν να παιζουν εκει μεχρι και παιχτες Β εθνικης. Με ερασιτεχνες απο τις σκουριες λαυριου να παιζει οπως το Σαν μαρινο Και το λιχνεσταιν. Αγγελος μεχρι αφανισμου.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
6 minutes ago, Hades said:

 

Αν παίζει κανένα πόσο ως ενοίκιο για κάθε ματς, εννοείται πως ο τίγρης είναι θετικός 

Και εμένα δε θα με χαλούσε να πω την αλήθεια 

Εμενα θα με χαλουσε να ερχοντε εκει μονο και μονο να κανουν ζημειες στο γηπεδο και να το μαγαριζουν ολα τα μουνοπανα των αλλων ομαδων. Μακρια απο το γηπεδο μας ! Ας πανε στο πουστοσκαισκακι ! Ουτε απεξω απο το γηπεδο γαυροι βαζελοι σκοπιανοι.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εμενα θα με χαλουσε να ερχοντε εκει μονο και μονο να κανουν ζημειες στο γηπεδο και να το μαγαριζουν ολα τα μουνοπανα των αλλων ομαδων. Μακρια απο το γηπεδο μας ! Ας πανε στο πουστοσκαισκακι ! Ουτε απεξω απο το γηπεδο γαυροι βαζελοι σκοπιανοι.

Και εγω αυτο πρωτοσκεφτηκα. Σαν ιδεα δεν ειναι ασχημο, αλλα αν ειναι να εχουμε παρατραγουδα, ζημιες κλπ. αφηστε το καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Aussie said:

Και εγω αυτο πρωτοσκεφτηκα. Σαν ιδεα δεν ειναι ασχημο, αλλα αν ειναι να εχουμε παρατραγουδα, ζημιες κλπ. αφηστε το καλυτερα.

σιγουρα αυτο θα συμβει θα μας το γαμησουν σε σπρει αυτοκολλητα σπασιματα κτλ Μακρια ρε πουσταραδες !! Ουτε απεξω

Link to comment
Share on other sites

Ουτε για αστειο στην αγια σοφια....θα καταστρεψουν τα πλακακια και για τις επισκευες δε θα κανουνε μεταγραφες μεχρι τι 2035. Αφορμη ψαχνει ο κάβουρας

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω προβλημα, βασικα μακαρι να παιζει η Εθνικη στην γηπεδαρα μας. Τωρα σε οτι εχει να κανει με τις ζημιες, περισσοτερες απο αυτες που θα κανουν οι δικοι μας οι μπαχαλοι, αποκλειεται να κανουν οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Σιγα μην χαλανε το ιδιο το γηπεδο οι οπαδοι μας ρε συ Μπουκο. Εισαι υπερβολικος και εχεις την ιδια εμπαθεια που εχω εγω στο μελισσανιδη με τους οργανωμενους οπαδους της ομαδας ελεος.

Αλλα και αυτο πες οτι συμβαινει....θες να στο χαλανε και γαυροι βαζελοι και τσετσενοι? Και στη καρεκλα που θα καθεσαι να βλεπεις μασκοφορος4 χαραγμενο? Να πανε στο καραισκακι το κυβερνητικο γηπεδο που δεν τολμαει να παει αλλος οπαδος η κατι αλλο εκτος απο χρυσαυγιτη.

Μακρια τα φασισταρια των αλλων ομαδων απο την ΑΕΚ και το νεο γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη να διωχνουν τον σκιμπε επειδη εφαγε 4 απο την κροατια και να φερνουν τον καραγκιοζη.

Ντροπη και αδικο και λογικα κατοπιν εντολης απο την επο να μην ειναι βασικος ο μπαρκας και φυσικα να μην παιζει ο μανταλος και μπακασετας για να παιζει ο πελκας και ο μασουρας ντροπη...μενει εξω ο μανταλος για να παιζει ο μασουρας... σιγουρα αυτα εχουν γινει με εντολη και ο βλακας αλομα δεν θα το κανε

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρα τωρα και περα απο συμπαθειες, αντιπαθειες και εμπαθειες.

 

Η Εθνικη Ελλαδος εχει προπονητη τον Αγγελο Αναστασιαδη και αυτοματως αυτο ειναι ανωμαλια απο μονο του. Η Εθνικη Ελλαδοα δεν ειναι ομαδιτσα τυπου Ολυμπιακος, Παναθηναϊκος και ΑΕΚ ειναι ομαδα που εχει σηκωσει Ευρωπαϊκο τίτλο και επι μια δεκαετία ήταν στον αφρό. Οταν λοιπον σε αυτη την ομαδα φερνεις προπονητη τον Αναστασιαδη ή τον Αλεφαντο είναι προφανες πως δημιουργεις συνθηκες ανωμαλες που θα δωσουν το δικαιωμα σε οποιον φερθει πουστικα ή κλικαδορικα να εχει τους παντες με το μερος του αφου "ελα μωρε τωρα με τον μαλακα τον θεουσο τον Αγγελο".

 

Παρατηρω τους αγωνες της Εθνικης κυριως επειδη με εχει κανει χαρουμενο αρκετες φορες. Δεν ειμαστε σε καλο φεγγαρι αλλα αυτο δεν ειναι και τοσο κακο. Πληθυσμιακα ως χωρα μαλλον λογικο το λες να κανουμε βουτια καποι χρονια. Δειτε πχ το Βελγιο καθε ποτε παει καλα, ή την Ολλανδία που εχει δυο σερι αποτυχιες και βγαζει συνηθως παιχταραδες. Στα τελευταια δυο παιχνιδια λοιπον στο μεν πρωτο ο Μανωλας ηταν αστειος, στο δε χτεσινο ο Παπασταθοπουλος εκανε τον φετινο Τσοσιτς να θυμιζει Μπεκενμπαουερ. Κατανοω οτι ειναι ξεζουμισμενοι ολη την χρονια και ειναι λογικο να σερνονται. Περιμενω ομως να εχουν την ελαχιστη αυτογνωσια οτι οταν εχεις παιξει τοσο για τον πουτσο το βουλωνεις μεχρι την επομενη τουλαχιστον φορα που θα εισαι κορυφαιος και ο Αγγελος θα αποφασισει να σε βαλει να παιξεις αριστερο χαφ.

 

Το οτι πηγαν ο Σωκρατης και ο Μανωλας στον Γραμμενο δεν ειναι κακο. Το κακο ειναι ολο αυτο που στηθηκε μπροστα στις καμερες. ΟΚ ειχε την πλακα του μεσα στο OPEN να ξεβρακωνει την επιλογη Γραμμενου ειδικα οταν αυτη ειναι ο Αναστασιαδης, ο Παπασταθοπουλος, επι της ουσιας ομως ειναι και λιγο πουστια. Και ειναι πουστια για τους παρακατω δυο λογους:

1. Ο Παπασταθοπουλος βγηκε να πει αυτα που ειπε γιατι ξερει πως τον Αναστασιαδη "τον εχει". Δεν μπορει να φτουρησει δηλαδη ως οντοτητα ποδοσφαιρικα ο Αγγελος μπροστα στον Σωκρατη. Μια χαψια τον εκανε χτες χωρις καν να αναφερθει σε αυτον ευθεως και παμε παρακατω.

2. Αμα θες να το παιξεις τοσο γαμιας βγες και πες "εχουν γινει λαθη απο ολους. Ηγεσια της ΕΠΟ, προπονητης και παιχτες ειναι εκτος τοπου και χρονου και παντελως αποτυχημενοι σε αυτο που κανουμε. Εγω ως αρχηγος των τελευταιων κανω την αρχη και σταματαω απο την Εθνικη, ελπιζω και οι πανω απο εμενα να δειξουν την ιδια ευαισθησια και να πραξουν το ιδιο". Και παρε την Μπέντλευ σου και πηγαινε διακοπες στο Πεταλιδι. Τωρα επι της ουσιας απλα εφαγες εναν προπονητη στο ρελαντι, οπως εκαναν ο Λυμπε, Δελλας, Ζηκος με Φερερ (σωστα ο Σεπυλτουρα ειπε πως ειχε καλους δασκαλους).

 

Για εμενα το θεμα της πουστιας βρισκεται στο οτι ο Παπασταθοπουλος μετρησε τα δεδομενα και ειδε οτι ειναι μεγαλυτερο μεγεθος απο τον Αναστασιαδη. Γι αυτο βγηκε και ειπε οσα ειπε στις καμερες. Το ξαφνιασμα του Θεουσου Αγγελου και του χαζομαλακα επισης Αγγελου δειχνει πως η πουστια ηταν ακομα μεγαλυτερη γιατι ο Σωκρατης δεν ειχε πει τιποτα προφανως μετα το ματς στα αποδυτηρια. Βγηκε να τα πει στις καμερες.

 

Με λιγα λογια περαν του οτι βαλαν τον Τσομπανη να προπονησει μια Εθνικη που καλως η κακως διαθετει καποιους star πλεον (Μανωλας, Παπασταθοπουλος, Σαμαρης, Μητρογλου) στην πραγματικοτητα ειχαμε ενα μπρα ντε φερ. Αν προπονητης ηταν ο Ρεχαγκελ η ο Σαντος ο Παπασταθοπουλος θα εβγαζε τον σκασμο. Τωρα ηταν ο Αγγελος οποτε ο Σωκρατης τον καθαρισε στεγνα. Ειναι σαν να ναι προπονητης της Εθνικης πχ ο Μουρινιο και να ελεγε χτες "παιξαμε αθλια και παιχτες οπως ο Σωκρατης καλο θα ηταν επι τελους να σταματησουν να παιζουν αναλογα με το αν θα ειναι χαρουμενος ο μανατζερ τους και να παρουσιαζουν καλυτερη εικονα απο την σημερινη που θυμιζει παιχτες που ειναι... πιασμενοι". Ε εκει θα το ελεγε ο Μουρινιο βεβαια. Φανταστειτε τωρα να πει το ιδιο ξερω γω ο Αναστασιαδης.

 

Η επομενη μερα τωρα για μενα δεν σηκωνει μεσοβεζικες λυσεις. Προπονητης σοβαρος, με εμπειρια σε παγκο Εθνικων και ταυτοχρονο ban του Σωκρατη απο την Εθνικη. Και αν δεν αρεσει στον Κωστα η τον Αντρεα αυτο ban και αυτοι. Εαν ο Φορτουνης συνεχισει να δινει πασες στους δικους του παιχτες μονο ban και αυτος. Δηλαδη θα παθουμε τι; Θα χασουμε απο τα Φεροε; Η απο την Αρμενια; Ριξε μερικα κεφαλια να παρουν το μηνυμα οι επομενοι. Και απο εκει και περα θα ξεκινησεις να φτιαξεις ολες τις Εθνικες απο κατω προς τα πανω ωστε σε να καταφερεις σε 4-5 χρονια να ξαναπας σε τελικο μεγαλης διοργανωσης. Μεχρι τοτε τα κεφαλια κατω και φαπα, φαπα, φαπα μεχρι να στρωσουμε σβερκο.

 

Απλα ειναι τοσο καραγκιοζης ο κοουτς της Εθνικης που αν ο Σωκρατης με την ληξη του αγωνα του εριχνε χλεπα στα μουτρα ον καμερα η κανα σκαμπιλι σαν της Αθηνης στην Λιανη παιζει και ολη η Ελλαδα να του ελεγε μπραβο. Δεν ειναι ετσι ομως. Απο σημερα κιολας επρεπε να χουν τελειωσει απο την Εθνικη και ο Αγγελος και ο Σωκρατης.

 

Γνωμη μου.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αγια σοφια θα παιζει φεις κοντρολ αυτοι που δεν πρεπει ουτε καν θα πλησιαζουν....

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό πάω το Παπασταθόπουλο που βγήκε για να τα πει για το καλό της ομάδας και να μην ξεφύγει πιο πολλή ( πχ να έκανε καμιά χοντράδα το βλαμμένο) τι πράγμα περνοντας πάνω του όλες τις κατάρες των Ορκ . Πραγματικά πρέπει να έρθει σε διοικητικό ρόλο στην ΑΕΚ μια μέρα . Παρακάτω το ρεπορτάζ .

 

 

Έκτακτη συνάντηση μετά το χθεσινό αποτέλεσμα της Εθνικής ομάδας με την Αρμενία είχαν οι ποδοσφαιριστές Παπασταθόπουλος και Μανωλάς με τον πρόεδρο της ΕΠΟ με σκοπό να συζητηθεί το μέλλον της Εθνικής ομάδας.

Όπως μετάφερε ο πρόεδρος της ΕΠΟ στους συνεργάτες του και στους συμβούλους της ομοσπονδίας, ο Κώστας Μανωλάς παρουσιάστηκε εξοργισμένος, του περιέγραψε μία δραματική κατάσταση στο εσωτερικό της εθνικής ομάδας με ευθύνη του Άγγελου Αναστασιάδη και ουσιαστικά του διεμήνυσε ότι «με αυτόν τον προπονητή καταστρεφόμαστε και εγώ δεν μπορώ να είμαι μέρος αυτής της καταστροφής. Δεν γίνεται να βλέπουμε αυτά τα πράγματα που γίνονται και να μην κάνουμε τίποτα για να αποφύγουμε το ναυάγιο. Εγώ δεν μπορώ να είμαι στην Εθνική όσο υπάρχει εδώ αυτός ο προπονητής».

Σύμφωνα με όσα ανέφερε ο Γραμμένος στους ανθρώπους της ΕΠΟ, ο Παπασταθόπουλος προσπάθησε να ρίξει τους τόνους, ζήτησε από τον Μανωλά να ηρεμήσει, πήρε εκείνος τον λόγο και είπε στον πρόεδρο της ομοσπονδίας να αποφασίσει εκείνος ποιος ή ποιοι ευθύνονται για τα χάλια της Εθνικής και να τους αποπέμψει εδώ και τώρα για να σωθεί ό,τι… σώζεται:

«Πρόεδρε, θα πρέπει να αναλάβουμε όλοι τις ευθύνες μας για αυτήν την κατάσταση», είπε ο Σωκράτης στον Γραμμένο και συνέχισε: «Εγώ ανέλαβα δημόσια όλη την ευθύνη από την πλευρά των ποδοσφαιριστών γιατί έτσι έπρεπε να κάνω ως αρχηγός. Αν φταίω εγώ για αυτό το χάλι, αν φταίει ο Μανωλάς, αν φταίει ο Τοροσίδης θα πρέπει να μας στείλεις σπίτι μας. Αν φταίει κάτι άλλο, πρέπει πάλι να πάρεις τις αποφάσεις σου. Όποιος φταίει, να πάει στο σπίτι του. Αν κρίνεις ότι δεν κάνω καλό στην Εθνική ή ότι είμαι εγώ ο υπεύθυνος για αυτήν την εικόνα, να με στείλεις στο σπίτι μου για το καλό της ομάδας. Θα πρέπει να αναλάβουμε όλοι τις ευθύνες μας για το καλό της Εθνικής. Πάρε όποια απόφαση κρίνεις σωστή. Δεν πρέπει να αφήσεις να διαλυθεί η Εθνική. Πολλοί ποδοσφαιριστές είναι δυσαρεστημένοι και στενοχωρημένοι με αυτήν την κατάσταση και λένε κι αυτοί ότι κάτι δραστικό πρέπει να γίνει, ότι κάτι πρέπει να αλλάξει. Εσύ, ως πρόεδρος, θα αποφασίσεις τι θα αλλάξει. Αλλά δεν μπορούμε να βρισκόμαστε άλλο σε αυτήν την κατάσταση». Ο Γραμμένος άκουσε όσα είπαν οι δύο ποδοσφαιριστές και τους απάντησε: «Σας άκουσα, θα χρειαστώ 2-3 μέρες για να πάρω τις αποφάσεις μου».

Το ρεπορτάζ λέει ότι οι «πολλοί ποδοσφαιριστές» που ανέφερε ο Σωκράτης στον Γραμμένο είναι πράγματι… πολλοί. Πάρα πολλοί. Και επί της ουσίας λένε τα ίδια (και βαρύτερα) με τον αρχηγό της Εθνικής. Για την ακρίβεια, υπάρχουν αρκετοί που τα λένε και πιο… χύμα, όπως ο Μανωλάς στον Γραμμένο.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

Ντροπη να διωχνουν τον σκιμπε επειδη εφαγε 4 απο την κροατια και να φερνουν τον καραγκιοζη.

Ντροπη και αδικο και λογικα κατοπιν εντολης απο την επο να μην ειναι βασικος ο μπαρκας και φυσικα να μην παιζει ο μανταλος και μπακασετας για να παιζει ο πελκας και ο μασουρας ντροπη...μενει εξω ο μανταλος για να παιζει ο μασουρας... σιγουρα αυτα εχουν γινει με εντολη και ο βλακας αλομα δεν θα το κανε

Δεν ξερω αν αυτο το ποστ ειναι μεγαλυτερο μνημειο απο το αλλο παρακατω που ζητα να παρει κι ο Σωκρατης αργομισθια στην ΑΕΚ (ξερετε τωρα, ο παιχτης που εχε βαλει τη θρυλικη Ντεμορητρα)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sepultura21 said:

Δεν ξερω αν αυτο το ποστ ειναι μεγαλυτερο μνημειο απο το αλλο παρακατω που ζητα να παρει κι ο Σωκρατης αργομισθια στην ΑΕΚ (ξερετε τωρα, ο παιχτης που εχε βαλει τη θρυλικη Ντεμορητρα)

Ο μπακασετας και ο μανταλος ειναι σαφως καλυτεροι και απο τον πελκα και απο τον κολοβο και απο τον μασουρα για αυτο και οταν ηρθε ενας σοβαρος προπονητης βλεπε σκιμπε δεν εβγαιναν απο την εντεκαδα αλλα βλεπεις φαγαμε 4 απο την κροατια και τον διωξανε

Link to comment
Share on other sites

Τραγικός ο Αναστασιάδης, τραγικοί όμως και οι παίκτες. Θα δεχόμουν να πει κάτι ο Παπασταθόπουλος ( και όχι δημοσίως, αλλά στα αποδυτήρια) αν έβλεπα μια στοιχειώδη προσπάθεια. Στα 2 τελευταία παιχνίδια, με μόνες εξαιρέσεις το Φορτούνη και το Ζέκα, οι άλλοι ήταν προκλητικά αδιάφοροι. Για μένα πρέπει να τελειώσουν και τον προπονητή και τους πάικτες που κάνανε την ιστορία. Αλλιώς και ο επόμενος που θα έρθει, πάλι τα ίδια θα κάνουν άμα δεν τον γουστάρουν. Είναι επαγγελματίες παίκτες, όχι τηλεπερσόνες για να μιλάνε στα κανάλια, ούτε παράγοντες για να λένε ποιός προπονητής τους κάνει. Ας γινόντουσαν μπίλιες μέσα στα αποδυτήρια, δημοσίως να αδειάζεις τον προπονητή είναι τραγικό, αντιεπαγγελματικό. Ούτε μπορεί να λες ότι δεν πιστεύεις την πρόκριση. Τότε, γιατί να σε ξανακαλέσουν. Μου θύμισε το Νικολαίδη το 2008 μετά την ήττα από τον Πανιώνιο, που έλεγε ότι δε μπορεί να πάρει η ομάδα το πρωτάθλημα. Δε γίνεται να είσαι πρόεδρος, προπονητής ή αρχηγός και να λες ότι δε μπορεί να κάνει κάτι η ομάδα σου. Κακώς είσαι τότε εκεί που είσαι, άσε να πάει κάποιος άλλος που θα μπορεί. Και αυτή η παπαριά ότι αναλαμβάνει την ευθύνη ο Σωκράτης, τί ακριβώς σημαίνει? Αναλαμβάνω ευθύνη σημαίνει αναλαμβάνω και το κόστος. Αυτός ποιό κόστος ακριβώς θα αναλάβει??Μάθανε όλοι μια φράση και την πετάνε για το οτιδήποτε...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλα ναι ξερω πρεπει ολοι να συμφωνουμε οτι οποιοι ειναι στους γαυρους ειναι καλυτεροι.... και οτι ο μανταλος ειναι ο διαβολος που φταει για ολα...το ξεχασα... 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goku21 said:

Ο μπακασετας και ο μανταλος ειναι σαφως καλυτεροι και απο τον πελκα και απο τον κολοβο και απο τον μασουρα για αυτο και οταν ηρθε ενας σοβαρος προπονητης βλεπε σκιμπε δεν εβγαιναν απο την εντεκαδα αλλα βλεπεις φαγαμε 4 απο την κροατια και τον διωξανε

Εχουν γραφτει ραψωδιες για τα 2 παιδια που χαραμιζονται (ή μας σπανε τ'αρχιδια, αναλογως τις συμπαθειες) στα ακρα, και ειναι υποπτο και προκλητικο που αυτοι οι παιχταραδες δεν παιζουν στα ακρα της Εθνικης, με την οποια παιζει να μην εχουν κανει ενα καλο ματς στη ζωη τους Σταματαει ο νους του ανθρωπου

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Saxon21 said:

Καποιοι εδω μεσα τον ηθελαν στην ΑΕΚ,μην ξεχνιωμαστε.:P

 

9 hours ago, Man Of Faith said:

Ποτε εγινε αυτο ρε συ;

Πωπω μη λες τετοια ?

Και όταν έγραφα ότι θα είναι η ταφόπλακα της ΑΕΚ και του πεπτικού μου συστήματος (από την ακατάσχετη εμμετόρροια) μου απαντούσαν με κάτι γραφήματα με αριθμούς, 3-4-2-2-1 και 4-1-2-3-5- 8μιση και τέτοια ....

Τι θυμηθήκατε πάλι ...... :(

Link to comment
Share on other sites

εγώ δε θέλω να φύγει ο άγγελος γιατί νομίζω ότι κατά τον Οκτώβρη θα αρχίσει να σκέφτεται διάφορα ο τίγρης μας. έχει κι άλλο πάτο η οικοδομή.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sepultura21 said:

Δεν ξερω αν αυτο το ποστ ειναι μεγαλυτερο μνημειο απο το αλλο παρακατω που ζητα να παρει κι ο Σωκρατης αργομισθια στην ΑΕΚ (ξερετε τωρα, ο παιχτης που εχε βαλει τη θρυλικη Ντεμορητρα)

Για θύμησε μου πόσα πήρε η ΑΕΚ με τη πώληση του σε ηλικία 18 και αν έκανε από τότε ακριβότερη πώληση η ΑΕΚ  . 

Αν θεωρείς αργομισθία αντί γιαννακιδες λυμπε Ασλανίδες να έχουμε κάποιον που έχει παίξει σχεδόν 15 χρόνια σε κορυφαίες ομάδες - διαφορετικα πρωταθλήματα , διοργανώσεις με κορυφαίους παίκτες προπονητές και προπονητές και έχει κάνει αρχηγός σε κάποιες από αυτές πάω πάσο . Προφανώς υπάρχουν ικανότεροι και με καλύτερο όνομα και διασυνδέσεις για να λειτουργούμε σαν σύγχρονο κλαμπ και όχι σαν κλαμπ του 90 . Πάντως ότι και να λέμε το πιθανότερο να μην θέλει και ο ίδιος να ασχοληθεί αφού έχει βγάλει λεφτα για τα εγγόνια και δισέγγονα έχει και τις επιχειρήσεις του στη καλαμάτα που πάνε καλά . 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sepultura21 said:

Εχουν γραφτει ραψωδιες για τα 2 παιδια που χαραμιζονται (ή μας σπανε τ'αρχιδια, αναλογως τις συμπαθειες) στα ακρα, και ειναι υποπτο και προκλητικο που αυτοι οι παιχταραδες δεν παιζουν στα ακρα της Εθνικης, με την οποια παιζει να μην εχουν κανει ενα καλο ματς στη ζωη τους Σταματαει ο νους του ανθρωπου

Ο Μάνταλος έχει κάνει κάποια καλά ματς με εθνική ( 2-3 μου έρχονται στο μυαλό με γκολ και ασίστ ευκαιρίες σωστά τακτικά κτλ) , ο Μπάκας όχι . Οι αλληλοκαλυψεις με μάνταλο δεξιά για να μην τρώμε εύκολα γκολ και οι συνεργασίες φορτουνη - μάνταλου - Μήτρογλου μας έφερε στα πλέι οφ του παγκόσμιου . 

Όλοι για τα μπάζα είναι άλλα από το πελκινιο σαφώς πιο πολλά μπορεί να προσφέρει γιατί απλά ο Πέλκας δεν υπάρχει στα άκρα ενώ στο κέντρο δεν πρόκειται να παίξει σε αντίθεση με το δικό μας που θα κάνει κάνα 1-2 με φορτούνα θα ψάξει τη πάσα και θα προσπαθήσει ( χωρίς επιτυχία ) να καλύψει τα Μπακ . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αγγελάρας ήταν πολύ καλος προπονητής και τον ήθελα παλιά στην Α.Ε.Κ. Πλέον τον έχουν πάρει τα χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AG21 said:

Για θύμησε μου πόσα πήρε η ΑΕΚ με τη πώληση του σε ηλικία 18 και αν έκανε από τότε ακριβότερη πώληση η ΑΕΚ  . 

Αν θεωρείς αργομισθία αντί γιαννακιδες λυμπε Ασλανίδες να έχουμε κάποιον που έχει παίξει σχεδόν 15 χρόνια σε κορυφαίες ομάδες - διαφορετικα πρωταθλήματα , διοργανώσεις με κορυφαίους παίκτες προπονητές και προπονητές και έχει κάνει αρχηγός σε κάποιες από αυτές πάω πάσο . Προφανώς υπάρχουν ικανότεροι και με καλύτερο όνομα και διασυνδέσεις για να λειτουργούμε σαν σύγχρονο κλαμπ και όχι σαν κλαμπ του 90 . Πάντως ότι και να λέμε το πιθανότερο να μην θέλει και ο ίδιος να ασχοληθεί αφού έχει βγάλει λεφτα για τα εγγόνια και δισέγγονα έχει και τις επιχειρήσεις του στη καλαμάτα που πάνε καλά . 

Εχουμε δει τον παπασταθοπουλο να μιλαει. Στην καλυτερη ειναι απλα χαζουλης, στη χειροτερη ειναι Καλαματιανος τσομπανος (σαν το Λυμπε ενα πραγμα). Δεν εχει καμια σημασια το ποσο καλος παιχτης ειναι στο να του δωσεις αργομισθια στην ΑΕΚ, ειναι ακριβως το ιδιο συγχρονη κινηση με το να δωσεις την αργομισθια στον Κασαπη και στον Μαλαδενη.

Περα απο αυτο, μετα το σκηνικο με τον Αγγελαρα, ειναι πασιφανες το γιατι θα πρεπει να εχεις τετοιες ''προσωπικοτητες'' μακρια απο την ομαδα στο μελλον. Ρουφιανος, τσικλιμαγκας, δεν διστασε να τρυπησει την ομαδα και να στησει κωλο προκειμενου να διωξει τον προπονητη. Οχι μονο αυτο, δεν κρατησε καν τα προσχηματα, πιθανως για τους λογους που ανελυσε πιο πανω ο χρηστης Μπουκοφσκι.Ουτε σαν ποδοσφαιριστη δε θα επρεπε να τον θελεις πισω, γιατι θα εκανε ακριβως το ιδιο για πλακα στον εκαστοτε φουκαρα προπονητη της ΑΕΚ που δεν θα συμπαθουσε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×