Jump to content

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός (1η αγ. play-off), Κυριακή 7 Ιουνίου, 21:30, Novasports


AG21
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

29 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
    • Σβάρνας
      0
    • Κρίστιτσιτς
      0
    • Σιμάνσκι
    • Σιμόες
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
    • Κλωναρίδης
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
    • Λόπες
    • Βράνιες
      0
    • Σβάρνας
    • Κρίστιτσιτς
    • Σιμάνσκι
      0
    • Σιμόες
    • Βέρντε
    • Λιβάγια
      0
    • Μάνταλος
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

Τέλος πάντων παιδια εγώ δεν έχω πρόβλημα με στήσιμο ομαδας κτλ από Καρερα επειδή αυτός τους βλέπει τους παίχτες και ξέρει συν ότι είναι δεδομένο πως κάποιοι πλέον ξέρουν πως δεν θα μείνουν (σιγά μην κάνεις κίνηση Ιούνιο ξέρω γω). Έλεγα όμως εδώ μέσα πως με εντυπωσίαζε το γεγονός ότι διάβαζε όλα τα ματς καλά ακόμα και με τους πιο αδύναμους. Ε σήμερα νομίζω είναι η πρώτη φορά που μου έδειξε πως αντιμετώπισε το παιχνίδι κάπως μπλαζέ, δεν ξέρω ίσως και να κάνω λάθος βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανε και εβαλε εκει τον λιβαγια σωστη ειναι η θεση του να συγκλινει και να δημιουργει καταστασεις 

ακομα και η 3αδα σαν σκεψη δεν ειναι λαθος απλα οχι αυτη η 3αδα ο σιμοες δεν ειχε καμια θεση σε αυτο το ματς 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

μην ξεχνας οτι ο ολιβειρα εχει να παιξει 4 μηνες

και ο αραουχο μολις γυρισε απο θλαση 2ου βαθμου σε χρονο ρεκορ

Ναι Μήτσο, τα μετράω όλα. 

Αλλά πρώτον για μένα και οι 3 μέσα δύσκολα κουμπώνουν και δεύτερον 70 λεπτά χωρίς φορ δεν υπάρχει πουθενά ακόμα και αν ήταν με μισό πόδι ο καθένας. 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω: ακόμα κι αν έκρινε ότι οι 2 δεν επρεπε να παίξουν περισσοτερο, έπρεπε κάτι να αλλάξει. Είχε επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

ναι αλλά ο λιβαγια μια χαρά μπορεί να παίξει φορ

Δυσκολεύεται πολύ. Όσες φορές μπήκε εκεί φέτος, είχε την εικόνα του Μάνταλου γιατί βγαίνει πολύ από το κουτί και αδειάζει την περιοχή υπέρ του αντιπάλου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω στηρίξει πολλή τον σβάρνα αλλά το θέμα του εκτός ότι δεν έχει κεφάλι φαίνεται ότι δεν έχει το 1vs1 ακόμα και με μέτριους παίκτες και δεν έχει δύναμη ή να μπαίνει στις φάσεις αποφασίστηκα, μπορεί να το πεις και σοφτ ίσως. Κρίθηκε τέλος πρέπει να πάει ξανά τέταρτος δεν υπάρχει προοπτική και είναι μη αναστρέψιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Εκ των υστέρων πολλά μπορούμε να πούμε εμένα δεν μου φάνηκε τόσο κακή σε σκεψη η 11αδα. Κατ' αρχάς ξεκίνησε τους σίγουρους (πλην Βερντε ο οποίος με Βαζελο όμως έχει κάνει τα καλύτερα του παιχνίδια) για του χρόνου, ώστε να έχουν κίνητρο. Αν ήταν καλά οι Αραουχο και Ολιβειρα θεωρώ θα τους ξεκινούσε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
Just now, AG21 said:

Τον έχω στηρίξει πολλή τον σβάρνα αλλά το θέμα του εκτός ότι δεν έχει κεφάλι φαίνεται ότι δεν έχει το 1vs1 ακόμα και με μέτριους παίκτες και δεν έχει δύναμη ή να μπαίνει στις φάσεις αποφασίστηκα, μπορεί να το πεις και σοφτ ίσως. Κρίθηκε τέλος πρέπει να πάει ξανά τέταρτος δεν υπάρχει προοπτική και είναι μη αναστρέψιμο. 

Δεν γίνεται να παίξεις με γαύρους βορρά και νότου με τον Σβάρνα στην άμυνα και με απόδοση σαν τη σημερινή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Δυσκολεύεται πολύ. Όσες φορές μπήκε εκεί φέτος, είχε την εικόνα του Μάνταλου γιατί βγαίνει πολύ από το κουτί και αδειάζει την περιοχή υπέρ του αντιπάλου. 

δυσκολευεται αλλά όχι την εικόνα του μανταλου δεν την έχει. ολιβαγοαπερα ότι ξέρει παραπάνω μπάλα από τονμανταλο είναι βαρύς πιο δυνατός μπορεί να σπρώξει να κερδίσει μόνομαχιες και να βοηθήσει την υπόλοιπη ομάδα να βγει μπροστά. ο μανταλοςμπορει μόνο να πίεση... 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σβαρνας το ίδιο τσαφ/αδυναμία να βγει πρώτος στη φάση, το έχει κάνει πολλάκις...στην καμπούρα της ομάδος.

Αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε τώρα να είστε ο Μπακάκης κι ο Σβαρνας, να περιμένετε όλο το χρόνο τις καλοκαιρινές διακοπές για να πάτε Μυκονο να πείτε στα μουνακια ότι παίζετε στην ΑΕΚ, δείχνοντας σιξπακ, και ξαφνικά να σας λένε ότι παίζετε πάλι μπάλα με 50 βαθμούς Κελσίου και θα αράξετε σε παραλία μόνο 2 εβδομάδες. Ε μετά πουτσα σας όλα, ξενερα, ξεχνάτε και τη μπαλαρα που ξέρατε. 

Anyhow, ντεφορμέ ο Καρέρα σήμερα, ανεξήγητη η τοποθέτηση Μανταλου στην κορυφή, όταν έχει δοκιμάσει έστω Κλωναριδη κι Αλμπάνη εκεί, άστοχη κι η τριάδα στο κέντρο όπως ειπώθηκε. Πάντως τα ορκ που είδα λίγο τρισχειροτερα, ειλικρινά δεν βλεπονταν μέχρι το 70 που άνοιξα μια μπύρα να ετοιμαστω. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Τον έχω στηρίξει πολλή τον σβάρνα αλλά το θέμα του εκτός ότι δεν έχει κεφάλι φαίνεται ότι δεν έχει το 1vs1 ακόμα και με μέτριους παίκτες και δεν έχει δύναμη ή να μπαίνει στις φάσεις αποφασίστηκα, μπορεί να το πεις και σοφτ ίσως. Κρίθηκε τέλος πρέπει να πάει ξανά τέταρτος δεν υπάρχει προοπτική και είναι μη αναστρέψιμο. 

Μπορώ να δεχτώ αργό στόπερ, μπορώ να δεχτώ αδύνατο στόπερ, μπορώ να δεχτώ άμπαλο στόπερ, αλλά στόπερ ΑΕΚ που να κάνει αυτό που έκανε ο Σβάρνας στο γκολ, είναι επικίνδυνο να το αφήσεις να περάσει έτσι κι ότι δεν έγινε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις οτι παει με το δεξι και οχι με το αριστερο επειδη ειναι δεξιποδαρος

την ιδια μαλακια εκανε και ο βρανιες πριν στο γκολ που δεν μετρησε αντι να παει με το αριστερο πεφτει με το δεξι

Link to comment
Share on other sites

ο σβαρνας είναι παίχτης β εθνικής όταν παίζει εκεί θα έχουμε τεραστιο θέμα. θεωρώ είναι επίπεδο σοιλεδη κτλπ παιχτών που υπήρχαν την πρώτη χρονιά στην Α.υπάρχουν καλύτεροι αμυντικοί ακόμα και σε ομάδες της Σούπερ λίγκας. ο κολοβετσιος ας πούμε ήταν καλύτερος ο Λαμπρόπουλος πολύ καλύτερος. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Με έτοιμους Αραούχο και Ολιβέϊρα μπορούμε την δεύτερη θέση ιδιαίτερα με την σημερινή εικόνα του γαύρου του βορρά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Το  παραδέχθηκε ο Ιταλός ότι έστησε σκατα την ομάδα. 

Έχει τσίπα οκ. Μεα Κουλπα λοιπον, πάμε παρακάτω. 

Ναι, αλλά μην το ξανακάνει. 

Κουβαλάει και την παιδική χαρά που κατέβασε στη Νέα Σμύρνη και έχασες άλλους 2 βαθμούς εκεί. 

Απ' αυτόν περιμένουμε λίγη σοβαρότητα και λογική, όχι από τον Μπακάκη...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ο Σβαρνας το ίδιο τσαφ/αδυναμία να βγει πρώτος στη φάση, το έχει κάνει πολλάκις...στην καμπούρα της ομάδος.

Αρκετά.

Οπότε ακούω Σβάρνα θυμάμαι εκεινο το ματς προκριματικών με κάτι Κογκολεζους το καλοκαίρι που παιξαμε με την μερακλη καράφλα στον πάγκο που είχαν εκείνοι 1 (ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΕΝΑΝ) αθλητικό μαύρο παίχτη τον οποίο ανέλαβε να μαρκάρει ο Στράτος και εκείνος βρέθηκε 3 (ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΤΡΕΙΣ) φορές φάτσα στο τερμα άλλα τα έχασε. Και είχε γράψει τότε ο τριθεος ο ΚΚ πως ο Στρατος "έκανε πολύ καλό παιχνίδι με εξαίρεση τρεις φάσεις που έχασε τον προσωπικό του αντίπαλο". Ε στο μεθεπόμενο ματς με τους Τούρκους ο Σβαρνας έκανε και παλι εξαιρετικό ματς στο οποίο έχασε τρεις φορές τον προσωπικό του αντίπαλο, μόνο που εκείνος τα έβαλε και τα τρια. ΕΛΕΟΣ ρε με τους αμπαλους Ελληνες κάθε φορα. Βάλτε τον Σλοβενο εστω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fighter21 said:

Με έτοιμους Αραούχο και Ολιβέϊρα μπορούμε την δεύτερη θέση ιδιαίτερα με την σημερινή εικόνα του γαύρου του βορρά.

μπορείς αλλά σήμερα έχασες είδη έδαφος. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερουμε πως ειναι η ομαδα και τι βλεπει στην προπονηση ξαναλεω ειναι μαραθωνιος και εχει 1,5 μηνα ακομα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

μπορείς αλλά σήμερα έχασες είδη έδαφος. 

πως εχασες εδαφος οταν εισαι ισοβαθμος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

πως εχασες εδαφος οταν εισαι ισοβαθμος?

αν νικαγες σήμερα ησουμ στο +2 τώρα είσαι ισοβαθμία έχοντας ο παοκ παίξει ματς με τον γαυροπου κακά τα ψέματα είναι πιο δύσκολος αντίπαλος από τον παο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

μπορείς αλλά σήμερα έχασες είδη έδαφος. 

Δεν έχασες έδαφος ισα ισα εκμηδενισες την διαφορά με ΠΑΟΚ ο οποίος πάντως ήταν τρισχειροτερος (βέβαια έπαιζε και με Ολυμπιακο). 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×