Jump to content

ΑΕΚ- ΟΦΗ (7η Αγ. Play-Off): 08/07, 21:30, Novasports 1 HD


Guest amd
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

23 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Παουλίνιο
      12
    • Λοπες
      0
    • Σβάρνας
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      8
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      2
    • Βέρντε
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      13
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Λοπες
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      13
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      4
    • Αραούχο
      5
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0


Recommended Posts

1 hour ago, nedved21 said:

Και υπαρχουν και οι "φιλαθλοι" που ειναι πρωτα αντι-Μελισσανιδης και μετα ΑΕΚτζηδες, και θα σου βγαλουν αχρηστο και τον Μεσσι αν τον εχει φερει ο Μελισσανιδης. Το ιδιο ισχυει για οποιαδηποτε διοικηση οχι μονο για τον Μελισσανιδη.

Ο Μελισσανιδης ΕΙΔΙΚΑ δεν είναι οποιαδήποτε διοίκηση. Την πρώτη φορά μας άφησε στον Τροχανα, την δεύτερη μας ριμαξε οικονομικά, οπότε την τριτη (η οποία ήρθε με τους όρους που αυτός ήθελε, ακόμα και αν αυτό σημαίνει εξευτελισμό του συλλόγου και έπειτα από άπειρο επικοινωνιακό πόλεμο στους μετόχους του 2004 που δεν επέτρεψαν τον παραπανω εξευτελισμό που ο ίδιος από τότε ήθελε) θητεία του ακριβώς επειδή μιλάμε για τον Μελισσανιδη που τον ξέρουμε και μας ξερει, θα περιμένουμε να την κρίνουμε συνολικά ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. Κανονικά τότε πρέπει να κρίνεται συνολικά ο οποιοσδήποτε, αλλά ειδικα στην περίπτωση του Τίγρη το παραπάνω ισχύει επί δεκα. Οπότε προσωπικά μπορώ να δεχτώ τα πάντα γι αυτον, εθνάρχης, πατριαρχης, αναγεννητης κτλ ασχέτως αν τα ενστερνιζομαι, όχι όμως το αφήγημα περί καλών και κακων ΑΕΚτζηδων που οι δεύτεροι είναι άδικοι με τον κύριο Δημήτρη και δεν πανηγυρίζουν τις μεταγραφαρες που κάνει καθε καλοκαίρι γιατί είναι ας πούμε εμπαθείς.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Bukowski said:

Ο Μελισσανιδης ΕΙΔΙΚΑ δεν είναι οποιαδήποτε διοίκηση. Την πρώτη φορά μας άφησε στον Τροχανα, την δεύτερη μας ριμαξε οικονομικά, οπότε την τριτη (η οποία ήρθε με τους όρους που αυτός ήθελε, ακόμα και αν αυτό σημαίνει εξευτελισμό του συλλόγου και έπειτα από άπειρο επικοινωνιακό πόλεμο στους μετόχους του 2004 που δεν επέτρεψαν τον παραπανω εξευτελισμό που ο ίδιος από τότε ήθελε) θητεία του ακριβώς επειδή μιλάμε για τον Μελισσανιδη που τον ξέρουμε και μας ξερει, θα περιμένουμε να την κρίνουμε συνολικά ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. Κανονικά τότε πρέπει να κρίνεται συνολικά ο οποιοσδήποτε, αλλά ειδικα στην περίπτωση του Τίγρη το παραπάνω ισχύει επί δεκα. Οπότε προσωπικά μπορώ να δεχτώ τα πάντα γι αυτον, εθνάρχης, πατριαρχης, αναγεννητης κτλ ασχέτως αν τα ενστερνιζομαι, όχι όμως το αφήγημα περί καλών και κακων ΑΕΚτζηδων που οι δεύτεροι είναι άδικοι με τον κύριο Δημήτρη και δεν πανηγυρίζουν τις μεταγραφαρες που κάνει καθε καλοκαίρι γιατί είναι ας πούμε εμπαθείς.

Ενταξει, τα "κουτσουρο ο Λιβαγια" και "για τον πουτσο ο Ολιβειρα" δεν τα λες και αντικειμενικες/μη-εμπαθεις κρισεις. Μη βαλω μεσα τα "ληστης αλογων" και "καραγκιοζης" για τον Καρερα, απο το αεροδρομιο. Και τι σχεση εχει η πορεια του τιγρη στην ομαδα με το ποσο καλος ειναι ενας παικτης, και αν μπορει ενας οπαδος να κρινει την ικανοτητα ενος ποδοσφαιριστη σε 30λεπτα φιλικου.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

 

IMG_20200709_184232.jpg

Προφανώς γιατί η ποδοσφαιρική του κλάση του για τα ελλ. δεδομένα είναι από άλλο πλανήτη.

Αν γίνει αθλητής και επαγγελματίας ποδοσφαιριστής θα τρίβουμε τα ματάκια μας .

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Προφανώς γιατί η ποδοσφαιρική του κλάση του για τα ελλ. δεδομένα είναι από άλλο πλανήτη.

Αν γίνει αθλητής και επαγγελματίας ποδοσφαιριστής θα τρίβουμε τα ματάκια μας .

 

 

Ταυτόχρονα αποδεικνύεται ότι το Νο1 σε ένα ποδοσφαιρικό κλαμπ είναι ο προπονητής της. Η Μπάρτσα και η Σίτυ του Γκουαρντιολα, η Μάντσεστερ του Φέργκιουσον, η Λίβερπουλ του Κλοπ και πάει λεγοντας

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Ταυτόχρονα αποδεικνύεται ότι το Νο1 σε ένα ποδοσφαιρικό κλαμπ είναι ο προπονητής της. Η Μπάρτσα και η Σίτυ του Γκουαρντιολα, η Μάντσεστερ του Φέργκιουσον, η Λίβερπουλ του Κλοπ και πάει λεγοντας

Ε ναι και αυτο εμεις πρεπει να το ξερουμε καλυτερα απ' ολους εδω και 30 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Ε ναι και αυτο εμεις πρεπει να το ξερουμε καλυτερα απ' ολους εδω και 30 χρονια.

Ναι! Ζήτω η ΑΕΚαρα του Φαντροκ!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

Το μεγαλυτερο εγκλημα οτι απολυθηκε ο Φαντρονκ.

Τετοιο κ με Φερρερ.

Αστους ρε αδερφε να χτισουν μια 10ετια κ μετα προχωρας. 

Τωρα βρηκαμε αυτον. Αστον μια γαμημενη 3ετια κ αμα δε σου κανει, παρε αλλον. 

Μόνη ελπίδα ότι αυτός καθότι Ιταλός έχει την πουστιά στο αίμα του. Δεν είναι Πογιετ δηλαδή, Ουρουγουάη ντου και ξύλο. Λαού λαού το ξεκίνησε στηρίζοντας "τα παιδιά" και τώρα και στημένα πήρε από Πετράκη και στα χαφ τον γύρισε αφού τον έβαλε να παίξει και false9 πρωτα με ΠΑΟ να χαρεί και Μπακάκη έβαλε στον πάγκο. Γενικά το πήγε άψογα μέχρι να ανανεώσει και για του χρόνου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο μασιμος πιστευω ταιριαζει γαντι με την ΑΕΚ γενικα διαχρονικα η ΑΕΚ πηγαινε καλα οταν το ποδοσφαιρικο τμημα ταυτιζοταν και ταιριαζε με τον προπονητη 

εγω δεν βλεπω κανενα λογο να μην τον κρατησεις παραπανω περαν οτι ειναι σοβαρος και ωραιος προπονητης ειναι μεγαλη προσωπικοτητα ειναι επγγελματιας αλλα ξερει να φτιαξει και την ψυχολογια του παιχτη

 

ΚΡΑΤΑ ΤΟΝ ΜΠΙΝΕ ΝΙΑΟΥ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Skepastos said:

Ναι! Ζήτω η ΑΕΚαρα του Φαντροκ!

Χαχα σκεφτηκα τον Φαντροκ αλλα ξερεις οτι δεν εννοω αυτον.Δεν τον προλαβα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παουλίνιο είναι καλός για εναλλακτική λύση. Υστερεί σε αθλητικότητα και λίγο στα κοψίματα ωστόσο διαθέτει καλή τεχνική, κίνηση, σέντρα και ταχύτητα.

Στο 70% των αγώνων με ελληνικές ομάδες μπορεί να δώσει λύσεις.

Το αστείο όμως είναι πως από τους  πορτογάλους δημοσιογράφους από όσο θυμάμαι παρουσιάστηκε σαν πορτογάλος Μπακάκης. Καλός αμυντικά, κακός επιθετκά. Θα ψάξω να το βρω πάλι.

 

Ο Πορτογάλος Ναλιτζής(χαχα) σκοράρει κάθε ενάμιση αγώνα(140 λεπτά) και είτε με ασιστ είτε με γκολ συμμετέχει σε φάση σκοραρίσματος κάθε έναν αγώνα(88 λεπτά).

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Χαχα σκεφτηκα τον Φαντροκ αλλα ξερεις οτι δεν εννοω αυτον.Δεν τον προλαβα κιολας.

Ούτε εγώ αλλά ο επόμενος που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ο Σάντος! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ούτε εγώ αλλά ο επόμενος που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ο Σάντος! Χαχα

Τους μαθαμε ολους μπαλα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Amd για Καρερα και θέλω να προσθέσω πως ένας ακόμα πολυ σημαντικός λόγος που πιστεύω πως θα πετύχει και πως πρέπει οπωσδήποτε να στηρίξουμε τον Ιταλό είναι πως ο Magician δεν πολυψηνοταν γι αυτόν, σε αντίθεση ας πούμε με τον Σαχλαμαρινο που τον γούσταρε καργα σε βαθμό πόρωσης ξέρω γω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλα για τους πορτογαλους η τεχνικη του παουλινιο ειναι σαν την ελλαδα του μπακακη ασε που ο μπακακης στην μπαλια του παουλινιο χθες αναρωτιοταν στον παγκο

 

αυτος ο πουστης πατησε κυκλο ? η τριγωνο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

καλα για τους πορτογαλους η τεχνικη του παουλινιο ειναι σαν την ελλαδα του μπακακη ασε που ο μπακακης στην μπαλια του παουλινιο χθες αναρωτιοταν στον παγκο

 

αυτος ο πουστης πατησε κυκλο ? η τριγωνο?

X και κρατας πατημενο το κουμπι πισω με τον δεικτη.Δινει ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

X και κρατας πατημενο το κουμπι πισω με τον δεικτη.Δινει ταχυτητα.

βαζεις δυσκολα στον μιχαλη εισαι αδικος

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bluesman said:

Ο Πορτογάλος Ναλιτζής(χαχα) σκοράρει κάθε ενάμιση αγώνα(140 λεπτά) και είτε με ασιστ είτε με γκολ συμμετέχει σε φάση σκοραρίσματος κάθε έναν αγώνα(88 λεπτά).

Εμένα ο Ολιβειρα εξακολουθεί να μην μου αρέσει και να τον θεωρώ Ναλιτζη πολυτελείας πάντως. Γενικά δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους επιθετικοί ούτε το ποδόσφαιρο που απαιτείται να παίξεις για να σκοράρουν ακαταπαυστα. Αλλα ΟΚ γούστα είναι αυτα.

14 γκολ σε 2064' ο Νέλσον, 17 σε 2415' ο Ναλιτζης ο κανονικός.

Προχωραμε...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εμένα ο Ολιβειρα εξακολουθεί να μην μου αρέσει κα ι να τον θεωρώ Ναλιτζη πολυτελείας πάντως. Γενικά δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους επιθετικοί ούτε το ποδόσφαιρο που απαιτείται να παίξεις για να σκοράρουν ακαταπαυστα. Αλλα ΟΚ γούστα είναι αυτα.

14 γκολ σε 2064' ο Νέλσον, 17 σε 2415' ο Ναλιτζης ο κανονικός.

Προχωραμε...

Καλος ειναι αλλα επρεπε να τον δωσουμε.Επισης μια χαρα παικτης ηταν ο Ναλιτζης και αφου μου θυμησες εκεινη την ομαδα πιστευω σημερα θα το επαιρνε μονο με νικες.Ακομα και ο Ιλια τοτε αναπληρωματικος ηταν συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Man Of Faith said:

Επισης μια χαρα παικτης ηταν ο Ναλιτζης 

Εννοειται και δεν το λεω τόσο υποτιμητικά όσο ίσως φαίνεται. Ματσαρα κόντρα στο Αιγάλεω του Χατζάρα, 3-2 υπό βροχή με χατ τρικ Ναλιτζη..

ΥΓ: Ο άλλος ο καθυστερημενος ο Μπαγεβιτς στο 60' βγάζει Ζαγορακη βάζει Ντεμη. Κλαμα.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο εκείνο το γκολ στο 90 στην κωλαθρα των Βουλγάρων φτάνει και περισσεύει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Εννοειται και δεν το λεω τόσο υποτιμητικά όσο ίσως φαίνεται. Ματσαρα κόντρα στο Αιγάλεω του Χατζάρα, 3-2 υπό βροχή με χατ τρικ Ναλιτζη..

ΥΓ: Ο άλλος ο καθυστερημενος ο Μπαγεβιτς στο 60' βγάζει Ζαγορακη βάζει Ντεμη. Κλαμα.

Οχι ρε συ καταλαβα οτι δεν το λες υποτιμητικα, ξερω τι εννοεις.Απλα ηταν τοσο καλη εκεινη η ομαδα που ακομα και οι παγκιτες ηταν ισαξιοι με τους σημερινους.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, amd said:

καλα για τους πορτογαλους η τεχνικη του παουλινιο ειναι σαν την ελλαδα του μπακακη ασε που ο μπακακης στην μπαλια του παουλινιο χθες αναρωτιοταν στον παγκο

 

αυτος ο πουστης πατησε κυκλο ? η τριγωνο?

L1 + Δ , δυσκολο για τον Μπακακη να πατησει δυο κουμπια ταυτοχρονα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gybe21 said:

L1 + Δ , δυσκολο για τον Μπακακη να πατησει δυο κουμπια ταυτοχρονα

Μπορεί να τα πατήσει αλλά ισως στραμπουληξει τίποτα δάχτυλα στην προσπαθεια. Είναι και η πουτανα η κατεύθυνση βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μπορεί να τα πατήσει αλλά ισως στραμπουληξει τίποτα δάχτυλα στην προσπαθεια. Είναι και η πουτανα η κατεύθυνση βλεπεις

τωρα τι συζητατε εγκεφαλικο .... θα παθει

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bukowski said:

Εμένα ο Ολιβειρα εξακολουθεί να μην μου αρέσει και να τον θεωρώ Ναλιτζη πολυτελείας πάντως. Γενικά δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους επιθετικοί ούτε το ποδόσφαιρο που απαιτείται να παίξεις για να σκοράρουν ακαταπαυστα. Αλλα ΟΚ γούστα είναι αυτα.

14 γκολ σε 2064' ο Νέλσον, 17 σε 2415' ο Ναλιτζης ο κανονικός.

Προχωραμε...

Καταλαβαίνεις ότι π.χ. ο Αραούχο σε ασιστ και γκολ είναι πολύ χαμηλότερα και από τους δύο; Ή ότι ο Λάκης σκόραρε περισσότερο από κάθε άλλο ακραίο επιθετικό σχεδόν κάθε ελληνικής ομάδας;

Είχα αδυναμία κιόλας στο Βασίλη αλλά το ποδόσφαιρο είναι και κάπως διαφορετικό για να γίνονται συγκρίσεις.

 

Όπως και να έχει ο Ολιβέίρα έχει μεγάλη ποιότητα.

Και ο  Ολιβέίρα δεν είναι Κλάους Αθανασιάδης, δηλαδή ένας ποδοσφαιριστής που κάνει καλά ένα πράγμα, φάση με μία επαφή. Μετέχει στο παιχνίδι, δεν είναι άτεχνος χωρίς βέβαια να είναι τεχνικής Αραούχο, διαθέτει καλές τοποθετήσεις, όγκο, τον αισθάνεται η αντίπαλη άμυνα και βάζει γκολ, βγάζει ασιστ. Στο κακό διάστημα της ΑΕΚ έδειξε ωραία πράγματα από τότε ενώ στο 20 με τον Ολυμπιακό ήταν ο μόνος που τον αισθάνθηκε κάπως η άμυνα των αντιπάλων έστω με ψευτοφάσεις.

Τα πρώτα γκολ που είναι σημαντικά σε τέτοια παιχνίδια όπως με Άρη και ΟΦΗ δεν είναι απλές εκτελέσεις. Με τον Άρη από τα 20  μέτρα και δίχως να βλέπει τέρμα κάνει στροφή 180 μοιρών και την στέλνει εκεί που δεν πιάνεται. Η χθεσινή φορίσια κίνηση στην πλάτη της άμυνας και το τέλειωμα του είναι ιδανικά.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×