Jump to content

ΑΕΚ-gay (Τελικός Κυπέλλου): 12/09, 21:00, CosmoteSport


Νονός
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

16 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
    • Λιβάγια
    • Ολιβέιρα
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Σε τρεις φάσεις κρίθηκε εκείνο το παιχνίδι, το γκολ των γαυρων που τελικά δεν μπήκε λόγω Μανωλά, το γκολ τους που παρά την πίεση στον διαιτητη ακυρωθηκε και το γκολ του Τάκη. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 1989 generation said:

Κόβανε και τουρτίτσα στην Αίγινα...Τελικά, τους έβαλε ο Τάκης όλη τη σαντιγί στον πάτο..Και τώρα είπε ο Καραπαππάς κάτι ότι θα τους κουβαλήσουμε το κύπελλο...Ελπίζω να τα διαβάζουν αυτά οι δικοί μας..

Το διαβασε ο Μανταλος και ζει και αναπνεει για να δωσει απαντησεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bukowski said:

Το διαβασε ο Μανταλος και ζει και αναπνεει για να δωσει απαντησεις.

 

184ABD26-A6EA-4E8E-9221-0FBC34DA1DF6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε τρεις φάσεις κρίθηκε εκείνο το παιχνίδι, το γκολ των γαυρων που τελικά δεν μπήκε λόγω Μανωλά, το γκολ τους που παρά την πίεση στον διαιτητη ακυρωθηκε και το γκολ του Τάκη. 

Ιδιαίτερα η απόκρουση του Μανωλά είναι η απόδειξη για το ότι φάσεις σαν αυτές της  Τούμπας το 18 είναι 1000% οφσάιντ αφού όταν καλύπτεις με αυτό τον τρόπο την μπάλα δεν έχει σημασία αν την ακουμπάς. Απλά εμποδίζεις κάποιον αμυντικό να κάνει κάποιο σωτήριο τάκλιν όσο κι αν φαίνεται δύσκολο να προλάβει.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα κατεβαζα αυτο σε 4-3-3

αθανασιαδης παουλινιο τσιγκρι σβαρνας λοπες σιμοες κριστισιτς μανταλο βερντε λιβαγια ολιβειρα 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Vargas21 said:

Σεβόμενος την τιμωρία που του έχει επιβληθεί, δεν θα δηλώσει παρών στον μεγάλο τελικό της Κυριακής (30/08). Παρόντες ο γιος και ο αδερφός του.

Η αθλητική δικαιοσύνη είχε επιβάλει στον ισχυρό άνδρα της ΠΑΕ ΑΕΚ απαγόρευση εισόδου στο γήπεδο και ακόμα δεν έχει παρέλθει ακόμα.

Έτσι, ο Μελισσανίδης δεν θα παρευρεθεί στα επίσημα του ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσει δια ζώσης τον αγώνα της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο Ελλάδος.

Αντίθετα, στο γήπεδο θα βρεθούν ο αδερφός του, Ιάκωβος και ο γιος του, Γιώργος Μελισσανίδης.

 

Θα σου την φερει την κουπα ο Μανταλος Τιγρη στα γραφεια  .ξερει αυτος 

Τι έγινε με τον τύπο που έκανε παρέα ο γιος του με τον γιο του Μελ και θα έμπαινε συμπαίκτης στην ομάδα; Μου διαφεύγει το όνομά του (δεν το συγκράτησα ούτε για δευτερόλεπτο δλδ).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Τι έγινε με τον τύπο που έκανε παρέα ο γιος του με τον γιο του Μελ και θα έμπαινε συμπαίκτης στην ομάδα; Μου διαφεύγει το όνομά του (δεν το συγκράτησα ούτε για δευτερόλεπτο δλδ).

Για τον Γκαλτσεφ λες η Καλτσιδη που έχει τα τσιμέντα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλη αισιοδοξία κυρίως από τις αποδυναμωσεις του γαυρου και το κλίμα που έχει δημιουργηθεί ότι ΕΠΟ - τίγρης πολεμούν τον βαγγελα και την αρμάδα του Μαρτινς. Στο χορτάρι βέβαια κρίνονται όλα... 

Link to comment
Share on other sites

Το ματς του 89 για μένα ήταν ο ορισμός του ματς «όση κατηφόρα και να έχει, εγώ θα βρω τρόπο να σε κερδίσω», δεν είναι τυχαίο το πόσο έμεινε στην ιστορία και η χρονιά αυτή και το ματς. Δεν ξεκολλάει το μυαλό, στο αβαταρ μου έχω το γκολ μετά από τόσα χρονια.


Στο σήμερα τώρα. Με Τσιντωτα, Σβαρνα κλπ δεν είμαι καθολου αισιοδοξος. Επισης δεν συμφωνω στο να ξεκινήσει ο άβγαλτος ο Λατσι. 
Οπότε ανάλογα με το σχήμα (ας το κρίνει ο Καρερα, δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλύτερα 3-5-2 ή 4-3-3) αναγκαστικά θα έδινα μια θέση σε Οικονόμου ή Βερντε.

θα έπαιζα δλδ ως εξης

Αθανασιαδης

Παουλινιο Οικονομου (ή Βερντε σε 4-3-3) Τσιγκρινσκι Σβαρνας Λοπες

Σιμοες

Κρστιτσιτς Μανταλος

Λιβαγια

Ολιβειρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στη περιπτωση που ο Καρερα θελει 3-5-2 θεωρω οτι η καλυτερη επιλογη που εχουμε για το 3ο στοπερ ειναι ο Μπακακης. Ουτε ο Σβαρνας μου κανει, ουτε ο Λατσι λογω ηλικιας και μηδενικης εμπειριας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει δοκιμάσει ποτέ, οπότε πολύ χλωμό. Βασικα είναι η μονη θέση που μπορεί να σταθεί αυτό το παιδί.

Επισης αυτά για Αθανασιαδη δικά μας είναι, τον Τσιντωτα θα βάλει λογικά.

 

Αυτα τα ρημαδο500 για τον ρημαδοΒρανιες να ειχες δώσει θα τον ειχες για τον τελικο*, θα έκανε προετοιμασία μαζί σου και το κυριότερο θα ειχες το κεφάλι σου ήσυχο ότι έχεις πολλες επιλογες του χρόνου κι έναν ποιοτικό αμυντικο για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Τόσο μεγάλο θεωρήθηκε το ποσό ώστε να ρισκάρεις ολα τα παραπανω; Στην τελική το «θα έρθει σιγουρα» δεν υπάρχει στις μεταγραφες. Αφού δεν έχουν θέμα με τον χαρακτήρα του, θεωρω μεγάλο λαθος που δεν ξόδεψες αυτό το ποσό.

*edit εκτός αν για τον τελικο δεν είχε δικαίωμα και πάλι, τώρα που το ξανασκέφτηκα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως θα ειχε δικαιωμα ο Βρανιες να παιξει τελικο, διοτι ηταν δανεικος χωρις οψιον. Ο μονος που θα μπορουσε θεωρητικα να παιξει ηταν ο Αραουχο αν πληρωναμε το ποσο που ειχε συμφωνηθει τον Γεναρη. Οπως δηλαδη εκανε ο Ολυμπιακος με τον Χασαν αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα εντιτ, ετσι πρεπει να είναι. Τεσπα, πάμε με αυτούς που εχουμε (αν και στα μεταγραφικα θεωρω ότι έτσι κι αλλιώς έπρεπε να τον έχεις πάρει).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τσιτωτας

Μπακακης Σβαρνας Τσιγκρινσκι Λοπες

Μανταλος σιμοες κρστστς

Βέρντε Ολιβέιρα Λιβαγια 

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-1

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει 3 χαφ ο Μαρτινς στον σχηματισμό του με αντί γκιγιερμε τον καφου 

Σίγουρα δεν είναι ίδια ποιότητα αλλά θα προσπαθήσει να τηρήσει την ίδια φιλοσοφία που είχε όλη τη σεζόν χωρίς πολύ ανακάτεμα τράπουλας 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bukowski said:

Το διαβασε ο Μανταλος και ζει και αναπνεει για να δωσει απαντησεις.

Ο μοναδικός τελικός, πάντως, που ήταν καλός ο Μάνταλος, ήταν εκείνος κόντρα στο γάβρο το 2016.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, nikos said:

Το ματς του 89 για μένα ήταν ο ορισμός του ματς «όση κατηφόρα και να έχει, εγώ θα βρω τρόπο να σε κερδίσω», δεν είναι τυχαίο το πόσο έμεινε στην ιστορία και η χρονιά αυτή και το ματς. Δεν ξεκολλάει το μυαλό, στο αβαταρ μου έχω το γκολ μετά από τόσα χρονια.


Στο σήμερα τώρα. Με Τσιντωτα, Σβαρνα κλπ δεν είμαι καθολου αισιοδοξος. Επισης δεν συμφωνω στο να ξεκινήσει ο άβγαλτος ο Λατσι. 
Οπότε ανάλογα με το σχήμα (ας το κρίνει ο Καρερα, δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλύτερα 3-5-2 ή 4-3-3) αναγκαστικά θα έδινα μια θέση σε Οικονόμου ή Βερντε.

θα έπαιζα δλδ ως εξης

Αθανασιαδης

Παουλινιο Οικονομου (ή Βερντε σε 4-3-3) Τσιγκρινσκι Σβαρνας Λοπες

Σιμοες

Κρστιτσιτς Μανταλος

Λιβαγια

Ολιβειρα

Κατηφόρα στην άμυνα, με Στέλιο και Σπύρο να έχουν στήσει φράγματα,   μέχρι που ο Τάκης παρέα με τον Όκο τράβηξαν την ανηφόρα με τα γνωστά αποτελέσματα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 1989 generation said:

Ο μοναδικός τελικός, πάντως, που ήταν καλός ο Μάνταλος, ήταν εκείνος κόντρα στο γάβρο το 2016.

Το 2016 πηδαγα και την Δεσποινα που σημερα ειναι μανουλα μιας κορουλας.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Το 2016 πηδαγα και την Δεσποινα που σημερα ειναι μανουλα μιας κορουλας.

Μήπως είναι δικό σου το παιδί; 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Το 2016 πηδαγα και την Δεσποινα που σημερα ειναι μανουλα μιας κορουλας.

Πατέρα 

Link to comment
Share on other sites

Bukowski θα φέρει την ισορροπία στον αριθμό  οπαδών ενισχύοντας σημαντικά τον λαό της ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

τα καλυτερα ποστ τα κανει ο μπον βιβερ. Μπορει να εχει γραψει 50 σειρες και να μην καταλαβεις τιποτα ουτε λεξη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×