Jump to content

ΑΕΚ-gay (Τελικός Κυπέλλου): 12/09, 21:00, CosmoteSport


Νονός
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

16 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
    • Λιβάγια
    • Ολιβέιρα
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Για αυξημένο μπάτζετ σε σχέση με πέρσι διαβάζω, αλλά αυτό δεν προκύπτει μέχρι στιγμής.

Τσιντωντας: αστείος με την μπάλα στα πόδια, καμία εμπιστοσύνη. Το πέναλτι δεν τον σώζει.

Μπακακης: αρκετά.

Λόπες: η προσωποποίηση της μετριότητας. Να τον βλέπεις να τρέχει με την μπάλα στα πόδια και να τον λυπάσαι.

Σβαρνας: σε κάθε παιχνίδι, στατιστικά έχει από ένα σοβαρό λάθος. Δεν γίνεται να είναι βασικός.

Τζιζας: αξιοπρεπής όσο είναι υγιής.

Σιμοες/Κριστισιτς: είναι ντροπή να βρίσκονται στην ΑΕΚ αυτοί οι παίκτες. Δεν είναι μόνο ατάλαντοι, αλλά υστερούν πολύ ως αθλητές. 

Βερντε: ανέκδοτο. Χωρίς αυτοπεποίθηση, αδύναμος, δεν μπορει να κάνει τη διαφορά. 

Μανταλος: η φάση του 80' τα λέει όλα. Πότε έκανε τη διαφορά στην ομάδα;

Μάρκο: δεν γίνεται να εξαρτασαι από τα ψυχολογικά ενός παίκτη σου.

Ολιβέιρα: υπερεκτιμημένος.

Μασιμο: έχει ευθύνες σήμερα, αλλά δεν μπορώ να περιμένω να κάνει σοβαρή ομάδα με το υπάρχον ρόστερ.

Μιμή, εχθρός της ΑΕΚ.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Και Πογέτ..Αλλά μέχρι εκεί..Παίκτες δεν τους παίρνει συνήθως..

Ο Καρερα ήδη πήρε Ενομπακαρε και δικό του χατίρι λέγεται ότι είναι κι ο Γκαρσία αν έρθει.

Μακάρι να έχει δίκιο ο Ιταλός κι ο Μπουκόφσκι και άδικο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Μπούκο δυστυχώς στην ΑΕΚ χρειάζεται ριζική αλλαγή

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαν σημαδέψει το δεξί σου άκρο στην άμυνα και έκαναν τέσσερις ευκαιρίες από εκεί

Όλοι όσοι έπαιξαν σήμερα είναι πολύ κατώτεροι αυτού που αναμένεις για ένα δυνατό ρόστερ που θα κάνει πρωταθλητισμό

Δυστυχώς

Η ΑΕΚ χρειαζεται ποδοσφαιρικη λογικη και οχι σπασμωδικες κινησεις. Ποδοσφαιρικη λογικη σημαινει πως κρατας το διδυμο Ιβιτς-Καρερα φετος και του χρονου ουτως ωστε του παραχρονου (μετα απο 5 μεταφραφικες περιοδους) να εισαι σε θεση φαβορι για το Πρωταθλημα. Φυσικα καθε χρονο θα σαι και καλυτερος. 

Τα εγραψα και προχτες. Με αποχωρηση Βασιλαντωνοπουλου-Σιμαο εχεις πλεον 22 παιχτες (2 για καθε θεση) + Ενομπακαρε μπαλαντερ. Με λιγα λογια το πρωτο βημα, δηλαδη να φυγει η βαρια σαβουρα, εχει γινει και πλεον πρεπει να περασεις στο επομενο: Δηλαδη οποιος φευγει να ερχεται καλυτερος. Φυσικα απο το παρον ροστερ δεν αξιζει να ανανεωσεις κανεναν (αντε ισως Λιβαγια οχι φυσικα στα λεφτα του ζηταει) οποτε τι κανεις; Η πουλας οποιον μπορεις ή οποιου ληγει το συμβολαιο χαιρεταει. 

Αυτη ειναι η ΠΑΓΙΑ αποψη μου για το πως φτιαχνεις οναδες και δεν αλλαζει και 6 να ριχναμε αποψε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

Προς Θεού δε θέτω θέμα Ιταλού.

Απλά πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο αυτό που έχουμε στο μυαλό μας και καλό είναι να προσαρμόσουμε τις προσδοκίες μας.

 

Απόλυτα σωστός.

Και είναι δίκαιο να ΜΗΝ περιμένεις περισσότερα από ένα προπονητή όταν δεν κάνει καμία τεχνική αλλαγή με αντίπαλο που παίζει χωρίς ακραία μπακ και με τέρμα τον Τζολάκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να περιμένεις πέντε χρόνια και να χάνεις τίτλους και έσοδα από την Ευρώπη.

Γκρεμίζεις και χτίζεις από την αρχή.

Καισε δύο χρόνια θα γαμάς. Όχι σε πέντε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Η ίδια διοίκηση πάντως έχει φέρει Χιμένεθ και Καρέρα

Βασικα ο Χιμενεθ ηρθε μονος του ουσιαστικα και μας τον συστησε ο Αδαμιδης (ο οποιος μιλουσε με Σιμεονε, Λε Γκεν και Σοουζα). Δηλαδη δεν ειναι οτι εψαξε και τον βρηκε ο Μελισσανιδης. Ο Μελισσανιδης δυο σοβαρους εχει φερει: Πογιετ που εφυγε τρεχοντας ο ανθρωπος και Καρερα ο οποιος ηταν ανεργος βεβαια. Καμια 10αρια προπονητες εχει φερει στο μεταξυ αστειους. Ενω καξ τοτε με την ΑΙΚ παλι μουνι τα χε κανει. Τον δε Μπαγεβιτς στα 90ς τον βρηκε. Γενικα τραγικος.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Προς ώρας έχεις τον Ιταλό που τον έφερε η ίδια διοίκηση κι ο ίδιος τεχνικός διευθυντής που πίστεψαν στον Κωστένογλου.

Οντως τωρα ο Ιβιτς πιστεψε Κωστενογλου; Αμα ειναι να μιλαμε σοβαρα ΟΚ, αμα ειναι να κλανουμε να αρχισω τα δικα μου παλι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Janjanin said:

Απόλυτα σωστός.

Και είναι δίκαιο να ΜΗΝ περιμένεις περισσότερα από ένα προπονητή όταν δεν κάνει καμία τεχνική αλλαγή με αντίπαλο που παίζει χωρίς ακραία μπακ και με τέρμα τον Τζολάκη.

Απόψε ο Μαρτινς κατέβηκε χεσμενος, αλλά το έκανε γιατί σεβάστηκε το ρόστερ του και ήξερε ότι δεν είχε πια βασικά γρανάζια.

Ο δικός μας το έπαιξε κυρίαρχος με Μπακακη, Σιμοες και φευγατο(;) Βερντε. 

Ο ορισμός της ποδοσφαιρικής αφέλειας να το πω ευγενικά.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Οντως τωρα ο Ιβιτς πιστεψε Κωστενογλου; Αμα ειναι να μιλαμε σοβαρα ΟΚ, αμα ειναι να κλανουμε να αρχισω τα δικα μου παλι.

Εγώ σοβαρά μιλάω, αν κλάνεις εσύ δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εγώ σοβαρά μιλάω, αν κλάνεις εσύ δεν το ξέρω.

Το "ο Ιβιτς μαζι με τον Μελισσανιδη πιστεψαν στον Κωστενογλου" το εντασω στις κλανιες τυπου "ο Μπακακης και ο Μανταλος δεν ηθελαν δευτερη θεση περσι". Σαφως οχι τοσο δυσωδες, αλλα ενταξει καπου ελεος.

Γενικα δεν χρειαζεται τοση πλεον αγωνια να βγαινει λαδι ο Μελισσανιδης λαδι ή να ψαχνουμε καπως να βρουμε συνενοχους στα εγκληματα. Ο Μελισσανιδης περσι ειχε γουστα επιπεδου Τσιμπουκλη απο την Πορτογαλια και ο Ιερομοναχου. Ως εκει μπορει ο ανθρωπος. Ο Ιβιτς οταν ηρθε χρειαστηκε χρονο και κινηθηκε για Σλουτσκι-Καρερα. Αυτα ειναι τα φακτς.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Απόψε ο Μαρτινς κατέβηκε χεσμενος, αλλά το έκανε γιατί σεβάστηκε το ρόστερ του και ήξερε ότι δεν είχε πια βασικά γρανάζια.

Ο δικός μας το έπαιξε κυρίαρχος με Μπακακη, Σιμοες και φευγατο(;) Βερντε. 

Ο ορισμός της ποδοσφαιρικής αφέλειας να το πω ευγενικά.

 

Κατέβηκε οπως θέλει να παίζει και φάνηκε η γύμνια

Καλύτερα

Μπάς και αλλάξει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Το "ο Ιβιτς μαζι με τον Μελισσανιδη πιστεψαν στον Κωστενογλου" το εντασω στις κλανιες τυπου "ο Μπακακης και ο Μανταλος δεν ηθελαν δευτερη θεση περσι". Σαφως οχι τοσο δυσωδες, αλλα ενταξει καπου ελεος.

Γενικα δεν χρειαζεται τοση πλεον αγωνια να βγαινει λαδι ο Μελισσανιδης λαδι ή να ψαχνουμε καπως να βρουμε συνενοχους στα εγκληματα. Ο Μελισσανιδης περσι ειχε γουστα επιπεδου Τσιμπουκλη απο την Πορτογαλια και ο Ιερομοναχου. Ως εκει μπορει ο ανθρωπος. Ο Ιβιτς οταν ηρθε χρειαστηκε χρονο και κινηθηκε για Σλουτσκι-Καρερα. Αυτα ειναι τα φακτς.

Α, δε σου είπα τα νεα. Μας έδωσε αύξηση ο Μιμης, οπότε δεν είναι θέμα αγωνίας. Θέμα κινήτρου είναι να τον βγάλω λάδι μήπως δώσει κι άλλα.

Και ναι ο Ίβιτς μια χαρά είπε Κωστένογλου.

Τι να κάνουμε τώρα άμα σου χαλάμε την παραμυθα σου.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MITSAKLAS said:

Α, δε σου είπα τα νεα. Μας έδωσε αύξηση ο Μιμης, οπότε δεν είναι θέμα αγωνίας. Θέμα κινήτρου είναι να τον βγάλω λάδι μήπως δώσει κι άλλα.

Και ναι ο Ίβιτς μια χαρά είπε Κωστένογλου.

Τι να κάνουμε τώρα άμα σου χαλάμε την παραμυθα σου.

Ο Ιλια ηρθε αφου ηδη ειχες προπονητη τον Κωστενογλου. Με τις σαγιοναρες απο την παραλια ηρθε για τεχνικος διευθυντης, ενταξει μαλακια του που δεν σου χε και ετοιμο κοουτς με το καλημερα. Σκοτωνονταν ολοι οι προπονητες στον γαλαξια να αναλαβουν την εκτος στοχων απο τελη Αυγουστου ΑΕΚ.

Απο εκει και περα ο πληθυντικος στο "μας εδωσε αυξηση ο Μιμης" που γραφεις ειναι της.... ευγενειας ξερω γω; Μιλαω με πολλους Μητσακλες τοση ωρα ή με τον γνωστο ενα; Τι παιζει γενικα;

Link to comment
Share on other sites

Το «παιδί» που διοικεί δεν μπορεί.

Τα υπόλοιπα να ´χαμε να λέγαμε και για να περνάει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Μιμή και οι Απάτσι άμα τους λέει ο πουστροΤζερονιμο "εδώ σας θέλω να φάτε σίδερα, εδώ χαλαρά, εδώ δίνουμε κώλο, εδώ ξανά κώλο, εδώ σας θέλω να φάτε πάλι σίδερα (φακές)" κοιτάνε στο τέλος φεγγάρι και ξύνουν απίδια.

Ηγεσία τυρεμπορίας και tone at the top "Τσετσενε μου ας με ξεφτιλίζει και ανεβοκατεβαζει κλέφτη πρωταθληματων το μόγγολό σου, εμείς είπαμε που θα δέσω αν έρθει η ώρα η δύσκολη". Δεν είναι η Μιμή κάνας ψωμιάδης να τον "καταστρέψει η πουτάνα η ΑΕΚ". Το αντίθετο, όπως η ιστορία έχει ήδη δείξει. 

Πάρε κάναν ΑΡΔ τώρα να τα πείτε στα ελληνικά/νικαιώτικα. Βάλε και κάναν διευθυντή επικοινωνίας χειρότερο κι από την Ρούλα να γράψει αν η ΑΕΚ ίσως πιθανόν αδίκησε τον ενδιαφέρον τύπο Μάριο Οικονόμου χμμ δε ξέρουμε ελπίζουμε όχι τι να πεις, συγνώμη αν τυχόν.

Τσιμπουκληδες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις γύμνιες του ρόστερ (οι αλλαγές σου για να το γυρισεις ηταν μαχαιρας αλμπανης παουλινιο) , πέρα από τη γαμημένη τσίπα που οι λούζερς τριών σερί τελικών (τεσσάρων πλέον) δεν δείξαν,  ακούγαμε με κούνημα δαχτύλου πως το κλιμα δεν επηρεαστηκε μετα την αποφαση της μη ενστασης. Κάποιος έγραφε εδώ οτί πρόκειται για απόφαση που θα φέρει πολύ γρήγορα μεγάλη εσωστρέφεια  (amd νομίζω).  Εγώ αυτό που είδα ήταν οτί οι παίχτες του γαύρου (εκτός από ποιοτικότεροι οκ) το θέλαν και παραπάνω.  Κατόρθωμα πραγματικό αν αναλογιστεί κανείς πως τα 3/4 από αυτούς που φοράν την φανέλα της Α.Ε.Κ  έχουν μαζέψει σπίτι το βάρος τους σε ασήμι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Μετα απο ωρες απο τον 4ο ΣΕΡΙ ΧΑΜΕΝΟ ΤΕΛΙΚΟ και εχοντας ηρεμησει θα ριξω και γω καποιες απο τις σκεψεις μου

την 1η χρονια μας εκλεψαν , την 2η γιορταζε ο Ανεστης, την 3η η μπουγατσα ηταν πιο διψασμενη για νταμπλ.......

Στον πλανητη ΑΕΚ εχουμε χορτασει δικαιολογιες. Οι παικτες μας ειναι υπαλληλοι δημοσιου . Εχουν φημη, δημοσιοτητα και σχετικα καλες αποδοχες. Ειναι πρωτοι στο χωριο. μετα το πρωταθλημα κιολας στα @@ τους, Αραξαν εκει και ολα καλα. Φταιει και η διοικηση που τους χαιδευει. Δεν ειναι δυνατον να φευγει ο Οικονομου και ο αλλος να γραφει τον αδικησαμε. Τι αδικησαμε? Μας εχουν ξεφτιλισει σε ποσα παιχνιδια . Μανταλε σηκω φυγε μονος σου ρε ηττοπαθη, Που εχεις κουβαλησει 4 γαμημενα κυπελα σε αλλους και δεν εχεις τον γαμημενο ΕΓΩΙΣΜΟ να μπεις και να παρεις 1 

Λιβαγια αν σου αρεσει κατσε και παιξε. Αλλιως φερε προταση και στο καλο. Εχουν περασει και αλλοι παικταραδες καλυτεροι . Ολιβειρα ετσι οχι εθνικη δεν γυριζεις αλλα ουτε τσαμπιονσιπ. 

Κρισκρος αναιμικος και κατωτερου επιπεδου για την ΑΕΚ μας. 

Σβαρνας......αραξε στην πετσα σου αγορι μου....ο ορισμος οτυ τσαφακι εισαι 

Μπακακη η Λεγανιες σε περιμενει, Αντε στο καλο . καλα περασες στην ΑΕΚ εφαγες ψωμακι εγινες και καποιος. 

Βερντε ο Βερτης πιο πολλα θα εκανε απο σενα. Λοπες αστειος. 

Ο Τσιντωτας που πολλοι  δεν θελετε μας γλιτωσε απο διασυρμο σημερα την γνωστη ταριφα του 3

Ιλια Ιβιτς ελπιζω να ξερεις τι πρεπει να κανεις

Οσο για τον ηγετη μας μια ερωτηση μονο. Αν εχανες τα συμβολαια για ανεφοδιασμο πλοιων το ενα πισω απο το αλλο οπως τα κυπελα θα κρατουσες τα στεέση σου επειδη θα σε εγλειφαν?

ΠΑΡΤΕ σκουπα ...η ομαδα θελει αλλαγη DNA ...εχει γινει λουζερ

Με 1 Λιβαι και ενα Βρανιες δεν αλλαζει τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι χασαμε 4 σερι τελικους και καλυτερα να μην ξαναπαμε και κατι τετοια, οτι δηλαδη καλυτερα να σε πετανε εξω οι Λαμιες και οι Λεβαδειακοι.

Πικρα ναι αλλα ντροπη απο ποιους, απο αυτους που δεν φτανουν εκει;

Τελικος κυπελλου παρομοιο με πρωταθλητισμο, που σημαινει αν φτανω εκει διεκδικω, αν δεν φτανω και ειμαι -20 στο πρωταθλημα λεω αντε και του χρονου απο Νοεμβριο.

Οπως και να χει μεγαλο φαρμακι μας κερασε και αποψε η ομαδα.

Αυτα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Το να χάσεις τέταρτο τελικό σερί δεν είναι ντροπή εφόσον δεν έχεις βάλει χρήματα στην ομάδα και παίζεις σαν αουτσάιντερ σε όλους. 

Πολύ μεγαλύτερη αποτυχία θα ήταν για τον γαύρο να βγει ηττημένος στο κύπελλο από την ΑΕΚ για τέταρτη σερί χρονιά.

Η μήπως θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο ευχαριστημένοι αν είχαμε χάσει μόνο 2 επειδή θα μας είχαν αποκλείσει η Λάρισα και ο Άρης;

Μια χαρά κατέβασε την ομάδα ο Καρέρα και απλά φάνηκε για άλλη μια φορά ότι κάποιοι δεν μπορούν και κάποιοι συνήθως χάνονται στα μεγάλα ματς.

Όσο για την συνολική αναδόμηση αυτή προϋποθέτει και το να βάλεις χρήματα αλλιώς θα φτιάξεις απλά μια νέα ομάδα με τα ίδια κενά ίσως και περισσότερα από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ντροπή είναι να χάνεις 4 σερι τελικούς. Δεν μιλάμε για 1 και 2. Μιλάμε για 4 στη σειρά. Εγώ προσωπικα επειδή φαινόταν που παει η δουλειά, ξενερωσα όταν αποκλείσαμε τα σκουλίκια. 

Όλη αυτή η ξεφτίλα δεν ξεγράφει με τίποτα. 

Ο βάζελος στα χειρότερα χρόνια της ιστορίας του τετοια λεζα δεν έχει φάει. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησα να μη δω τον τελικό γιατί είχα κανονίσει μια πολύ ωραία φάση για τα γενέθλια μου. Με πολλούς φίλους, παραλια, ψήσιμο και χεσιμο στα ποτά από το μεσημερι. Προτίμησα την ηρεμία μου αν και θα μπορούσα να το συνδυάσω. Λίγα λόγια για τον τελικό. Αυτή η ομάδα των τελευταίων ετών εχει καταφέρει να με διώξει από το γήπεδο στο 70 και να με κάνει να μην παρακολουθήσω έναν τελικό από επιλογή. Ποιον; Εμένα που δεν έχανα ούτε φιλικό προετοιμασίας τηλεοπτικά και έμπαινα στο γήπεδο 2 ωρες πριν.Έφτασαν οι δικοί μου άνθρωποι χτες να με ρωτάνε αν είμαι άρρωστος. Ναι είμαι άρρωστος, μας αρρώστησαν. Και άλλες φορές στην ιστορία της η ΑΕΚ ομάδα δεν είχε. Ευνουχισμένη δεν τη θυμάμαι ποτε. Δεν ξέρω τι φταίει, ξέρω ότι αντί να είμαστε στα κάγκελα για ένα γήπεδο που φτιάχνεται και την ομάδα που δημιουργείται για να μπει, αντ’ αυτού κάθε πέρσι και καλύτερα. Τι να πω; Ας την φτιάξει την ομάδα ο Ιταλός που και με αυτόν δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ μέχρι και δημοσιογράφοι του γαύρου παραδέχονταν ότι το μόνο σύστημα που έχει πρόβλημα ο γαύρος είναι το 3-5-2, δεν κατέβασε μια γανημενη φορά έτσι την ομάδα. 4 φορές παίξαμε και τις 4 τα ίδια γκολ οι ίδιες φάσεις. 
 

Καλημερα ΑΕΚΑΡΑ μου. Σε αγαπώ ακόμα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
10 minutes ago, parakmiakos said:

Μια χαρά ντροπή είναι να χάνεις 4 σερι τελικούς. Δεν μιλάμε για 1 και 2. Μιλάμε για 4 στη σειρά. Εγώ προσωπικα επειδή φαινόταν που παει η δουλειά, ξενερωσα όταν αποκλείσαμε τα σκουλίκια. 

Όλη αυτή η ξεφτίλα δεν ξεγράφει με τίποτα. 

Ο βάζελος στα χειρότερα χρόνια της ιστορίας του τετοια λεζα δεν έχει φάει. 

Δεν κερδίσαμε την συμμετοχή σε συνεχόμενους τελικούς με κλήρωση. Κάποιες επιτυχίες είχαμε για να φτάσουμε σε αυτούς. Δεν μας απέκλεισε καμία ομάδα με μικρότερο μπάτζετ και αποκλείσαμε 2 φορές το γαύρο. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Στις καλύτερες εποχές της ιστορίας μας χειρότερες επιδόσεις είχαμε στο κύπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×