Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, tony_montana said:

Μπακασετας μοιραιος,εχασε πεναλτι στπ 95',στο 3-3 εντος με μολντε.

ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AG21 said:

Ξέρατε ότι Κοντοές και Γροντής είναι στο Πανιώνιο ? 

 

Γι αυτο προκοβει ο πουσταρας ο αιωνιος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Εννοείται δηλαδή πως "σε μια τέτοια ομάδα φτάνεις στα όρια σου. Δεν μπορείς να μην είσαι εγωιστής, να μην θέλεις να συναγωνιστείς -με υγιή τρόπο- ακόμη και τον συμπαίκτη. Για να σου δώσω να καταλάβεις, παίζαμε ποδοβόλεϊ για τρεις ώρες πριν από την προπόνηση. Μετά κάναμε το πρόγραμμα και όταν τελειώναμε θυμόμασταν τι είχε συμβεί κι αυτοί που είχαν χάσει ήθελαν ρεβάνς. Με τον Ντούσκο παρόντα, καθόμασταν μέχρι τις 9 το βράδυ. Τόσο εγωισμός. Ειδάλλως δεν θα παίξεις ποτέ, καθώς οι απαιτήσεις είναι εξωπραγματικές. Οι συμπαίκτες μου ήταν ο ένας καλύτερος από τον άλλον και αυτό βοηθούσε τον άλλο. Αν βρισκόμουν αλλού, είμαι βέβαιος ότι δεν θα έκανα τίποτα απ' όλα αυτά. Άλλο να λέω τι σημαίνει Σαβέβσκι στα λόγια κι άλλο να το βλέπεις στην πράξη. Να παίζει για τρεις ή τραυματίας και άρρωστος, να μην αντιμιλά, να μην προσβάλει, να χάνει την μπάλα και να κάνει αμέσως σπριντ. Άλλο να βλέπεις τον Κασάπη και να ξέρεις ότι αν δεν κάνεις τουλάχιστον το ίδιο, θα σε κυνηγήσει ο κόσμος. Αναγκαστικά, αν δεν μπορούσα, θα ερχόταν άλλος. Αυτό που έπρεπε να καταλάβει ένας ποδοσφαιριστής που πήγαινε στην ΑΕΚ ήταν ότι είναι πολύ τυχερός που βρίσκεται εκεί. Θα ήμουν χαζός αν δεν το εκμεταλλευόμουν. Δική μου θα 'ταν η ευθύνη, αν δεν έκανα θυσίες και δεν αφοσιωνόμουν".

 

Μια παράγραφος, όλη η κατάντια μας σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Εννοείται δηλαδή πως "σε μια τέτοια ομάδα φτάνεις στα όρια σου. Δεν μπορείς να μην είσαι εγωιστής, να μην θέλεις να συναγωνιστείς -με υγιή τρόπο- ακόμη και τον συμπαίκτη. Για να σου δώσω να καταλάβεις, παίζαμε ποδοβόλεϊ για τρεις ώρες πριν από την προπόνηση. Μετά κάναμε το πρόγραμμα και όταν τελειώναμε θυμόμασταν τι είχε συμβεί κι αυτοί που είχαν χάσει ήθελαν ρεβάνς. Με τον Ντούσκο παρόντα, καθόμασταν μέχρι τις 9 το βράδυ. Τόσο εγωισμός. Ειδάλλως δεν θα παίξεις ποτέ, καθώς οι απαιτήσεις είναι εξωπραγματικές. Οι συμπαίκτες μου ήταν ο ένας καλύτερος από τον άλλον και αυτό βοηθούσε τον άλλο. Αν βρισκόμουν αλλού, είμαι βέβαιος ότι δεν θα έκανα τίποτα απ' όλα αυτά. Άλλο να λέω τι σημαίνει Σαβέβσκι στα λόγια κι άλλο να το βλέπεις στην πράξη. Να παίζει για τρεις ή τραυματίας και άρρωστος, να μην αντιμιλά, να μην προσβάλει, να χάνει την μπάλα και να κάνει αμέσως σπριντ. Άλλο να βλέπεις τον Κασάπη και να ξέρεις ότι αν δεν κάνεις τουλάχιστον το ίδιο, θα σε κυνηγήσει ο κόσμος. Αναγκαστικά, αν δεν μπορούσα, θα ερχόταν άλλος. Αυτό που έπρεπε να καταλάβει ένας ποδοσφαιριστής που πήγαινε στην ΑΕΚ ήταν ότι είναι πολύ τυχερός που βρίσκεται εκεί. Θα ήμουν χαζός αν δεν το εκμεταλλευόμουν. Δική μου θα 'ταν η ευθύνη, αν δεν έκανα θυσίες και δεν αφοσιωνόμουν".

 

Μια παράγραφος, όλη η κατάντια μας σήμερα.

Και διηγώντας τα να κλαίς….

Παρόλα αυτά, ο Φτούσαν παίζει στο ποδοβόλλευ να ήταν καλύτερος coach απ' ότι στην διαχείρηση του αγώνα...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Εξαιρετική συνέντευξη... για μένα Ίσως θα έπρεπε να τη διαβάσουν μεσα στα αποδυτήρια μήπως και πάρουνε χαμπάρι ορισμένοι πώς πρέπει να αισθάνεται ένας παίκτης που φοράει τη φανέλα με τον δικέφαλο στο στήθος....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συνέντευξη, σε κάνει να βουτάς στην εποχή με συναίσθημα. Στέκομαι επίσης στα λόγια του για τον Στεπάνοβιτς. Ηξερα βέβαια τη γνώμη του απο πριν...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zara said:

Μούκι, ζεις, και είσαι βιαστής!

Τον εργοφυσιολόγο λές που είχε φέρει τον Μούκε ε; Που τον κατηγορούσαν οτι τους είχε κάψει στην προπόνηση.....Που τον θυμήθηκες ρε θηρίο;;;

Link to comment
Share on other sites

Την γκολαρα που ειχε βαλει σμυρνη σε ευρωπαικο ματς με κιουταισι πανω απ τη γραμμη του αουτ το θυμαστε? Αν το ειχε βαλει ο μεσι θα γινοταν χαμος.... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CHⓇIS said:

Την γκολαρα που ειχε βαλει σμυρνη σε ευρωπαικο ματς με κιουταισι πανω απ τη γραμμη του αουτ το θυμαστε? Αν το ειχε βαλει ο μεσι θα γινοταν χαμος.... 

Και γκολ φάουλ στο ίδιο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κασαπης απο τη μια, Μπορμποκης η Κοπιτσης απο τη αλλη .... ακομα και ο Βαιος και ο Αγορογιαννης ειχαν να δωσουν πραγματα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Και γκολ φάουλ στο ίδιο 

Dn thymamai to faoul

Thymamai oti wixe valei ena tetoio o bobo sto mixopoulo k eixe ginei xamos

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Τον εργοφυσιολόγο λές που είχε φέρει τον Μούκε ε; 

ΚΟΠΣΟΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Την είχα διαβάσει το μεσημέρι στη δουλεια (οπου κωλοβαραμε απο χθες) ... μου έβγαλε νοσταλγία και πίκρα μαζι, νομίζω εκείνο το προτζεκτ δύσκολα θα ξαναγινει στην Ελλάδα, ειδικά όταν η ΑΕΚ έχει φτάσει στο εντελώς ανάποδο σημείο ... κουμάντο να κάνει σε όλα η διοικηση, οι προπονητες υπάρχουν για να έχουν χαρτάκι, οι παίκτες χωρίς προσωπικότητα (οι μονες προσωπικότητες είναι ο Τζαβέλας και ο Σιμόες ... πόσο πιο κάτω), ο κόσμος ξενερωμένος και χωρις να ασχολείται στην πράξη ... όλα σκατα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickpes21 said:

Την είχα διαβάσει το μεσημέρι στη δουλεια (οπου κωλοβαραμε απο χθες) ... μου έβγαλε νοσταλγία και πίκρα μαζι, νομίζω εκείνο το προτζεκτ δύσκολα θα ξαναγινει στην Ελλάδα, ειδικά όταν η ΑΕΚ έχει φτάσει στο εντελώς ανάποδο σημείο ... κουμάντο να κάνει σε όλα η διοικηση, οι προπονητες υπάρχουν για να έχουν χαρτάκι, οι παίκτες χωρίς προσωπικότητα (οι μονες προσωπικότητες είναι ο Τζαβέλας και ο Σιμόες ... πόσο πιο κάτω), ο κόσμος ξενερωμένος και χωρις να ασχολείται στην πράξη ... όλα σκατα 

Eipes project to opoio dn yparxei tora

Simoes prepei na einai o arxhgos

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nickpes21 said:

Κασαπης απο τη μια, Μπορμποκης η Κοπιτσης απο τη αλλη .... ακομα και ο Βαιος και ο Αγορογιαννης ειχαν να δωσουν πραγματα 

Ακόμα κ ο Αγορογιάννης, τον Μπακάκη θα τον είχε να κάνει τραμπάλα στην ψωλή του.

Να περάσει, δεν βριζω...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×