Jump to content

Ατρόμητος - Α.Ε.Κ. (4η αγ.): 04/10/20, 21:45, Novasports 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      27
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σάκχοφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      2
    • Κρστίσιτς
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Χνιντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      15
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      4
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      26
    • Γκαρσία
      0
    • Λιβάγια
      2
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Χνιντ
      0


Recommended Posts

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν ξερω πρωτη φορα ακουω για θλαση λογω απειριας,στο πρωτο 10λεπτο κιολας.

Δεν είναι το σημερινό, σε όλους τους αγωνες βλέπεις να παίζει στα κοκκινα αμυνα επίθεση, προφανως το ιδιο θα κάνει και σε προπονησεισ, μπορεί να μην είναι απειρία βέβαια, να παίζει έτσι πάντα, αλλά προσωπικά τον βλέπω και κουράζομαι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν ξερω πρωτη φορα ακουω για θλαση λογω απειριας,στο πρωτο 10λεπτο κιολας.

Ρε φιλε ελληνικα γραφω. Ο Γκαρσια μπαινει στα κοκκινα σε καθε φαση λες και παιζει τελικο CL. ΟΚ καλα κανει και δειχνει πως ειναι μαχητης, αλλα πρεπει να μαθει πως δεν μπορει στο πρωτο 15λεπτο καθε αγωνα να εχει σπαταλησει τοσες δυναμεις οσες ο Λαζαρος πχ στο ημιχρονο. Θελει κοντρολ ο παιχτης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Υπαρχουν και ελευθεροι καλοι στην αγορα .ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ

Αυτό εννοώ παίδες ότι δεν θέλεις. Δεν λέτε που πήραμε και στοπερ.

Η αλήθεια παντως είναι ότι δεν γίνεται σε κάθε τραυματισμό να παίρνεις και παίχτες. Ειδικά όταν μετράς πολυ τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν είναι το σημερινό, σε όλους τους αγωνες βλέπεις να παίζει στα κοκκινα αμυνα επίθεση, προφανως το ιδιο θα κάνει και σε προπονησεισ, μπορεί να μην είναι απειρία βέβαια, να παίζει έτσι πάντα, αλλά προσωπικά τον βλέπω και κουράζομαι εγώ.

Ετσι τρεχουν οι κανονικοι ποδοσφαιριστες ρε σεις,δες 4-5 σερι παιχνιδια πρεμιερ λιγκ να συνηθισει το ματι σου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακή εμφάνιση. Δεν πήγε τίποτα καλά, από την αρχή. Χάνεις το Γκαρσία, κάνει τη μαλακία ο Μάνταλος, τρως ένα γκολ επειδή το σέντερ μπακ σου πάλι δεν ξέρει πού βρίσκεται και δεν προλαβαίνει ούτε να πηδήξει. Ευτυχώς γκελάρανε και οι άλλοι...Και μια πολύ ωραία, γνήσια βραδιά ΑΕΚ, μας τελείωσε...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το εριξαν

Εγώ τη βλέπω κανονικά, δεν ξέρω μήπως σε έχει κάνει μπλοκ ο Αρναούτογλου που την εφτιαξε... εεε εε όχι δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανονικα. Να πεσει και κανα share στο τσιλι να παει μεσα σε μια μερα 10 χιλιαδες λαικ.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι αργή. Εκτός του ότι πρεπει να αντικατασταθεί ο Μάνταλος με χαφ σημείο αναφοράς, πρέπει να σταματήσει το αστείο με τον Λιβαγια αριστερά. Μακάρι να πωληθεί και να έρθει ένας δευτερος Γκαρσία αριστερά. Ο τυπος βγάζει τεράστια ένταση στο παιχνιδι του και κάθε μπουκα που κάνει μυρίζει γκολ. 

Σκεφτείτε να είχαμε και στην απέναντι πλευρα κάτι αντίστοιχο. Τώρα βέβαια τσιμπησαμε ένα αρχίδι. Τεράστια ξενέρα ο τραυματισμός. 

Υ. Γ.  Αυτό το καταραμένο αυγουστιάτικο βράδυ που χάλασε η μεταγραφή του Μάνταλου θα μας στοιχειώνει σαν μια άλλη Λοκομοτίβ. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ετσι τρεχουν οι κανονικοι ποδοσφαιριστες ρε σεις,δες 4-5 σερι παιχνιδια πρεμιερ λιγκ να συνηθισει το ματι σου

Ναι αλλά το αποψινό αποτέλεσμα μπορεί να μην ήταν απλά ατυχια.

Το ξαναγράφω: ΔΕΝ τον έχω δει ούτε σε ένα ολόκληρο ματς εκεί που ήταν, υποθέσεις κάνω/κάνουμε, μπορεί και λανθασμένες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Το εριξαν

 

Just now, mporat said:

Εγώ τη βλέπω κανονικά, δεν ξέρω μήπως σε έχει κάνει μπλοκ ο Αρναούτογλου που την εφτιαξε... εεε εε όχι δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει

κι εγω τη βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

 

Ναι αλλά το αποψινό αποτέλεσμα μπορεί να μην ήταν απλά ατυχια.

Το ξαναγράφω: ΔΕΝ τον έχω δει ούτε σε ένα ολόκληρο ματς εκεί που ήταν, υποθέσεις κάνω/κάνουμε, μπορεί και λανθασμένες.

Ειχα βαλει ενα βιντεο με full game στο τοπικ των μεταγραφων,εκει εξυνε τα αρχιδια του στο αμυντικο κομματι και ανεβαζε ταχυτητα μονο με τη μπαλα στα ποδια.Σε εμας οντως προσπαθει περισσοτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Ειχα βαλει ενα βιντεο με full game στο τοπικ των μεταγραφων,εκει εξυνε τα αρχιδια του στο αμυντικο κομματι και ανεβαζε ταχυτητα μονο με τη μπαλα στα ποδια.Σε εμας οντως προσπαθει περισσοτερο.

Άρα ισως έχει κάποια λογική η σκέψη μας γιατί εδώ παίζει και αμυνα λες και είναι δεξιός μπακ.

Οχι ότι έχει και σημασια, απλά για την κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εκανα λαηκ, να ναι καλα ο Αρναουτογλου που εδωσε λινκ και τκ ανοιξα μεσω app.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα ηταν σωστα στημενη αν δε γαμιοταν το συμπαν πηγαινε για ευκολο διπλο.

Σοκ με το γκαρσια ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα.

Ο σβαρνας τα ιδια κανει σε καθε παιχνιδι,οχι αλλος μπακακης στην πλατη της ΑΕΚ.Το παιδι ΔΕΝκανει για 2ος-4ος σε δυσκολα παιχνιδια τουλαχιστον,ποσες φορες πρεπει να το πληρωσουμε για να το αποδεχτουν?Και μιλαω ΚΑΙ για τον καρερα.Βαλε ρε ανθρωπε και τον τυνησιο και αν κανει τα ιδια πασο.

Ο μανταλος τωρα.Μεχρι το παιχνιδι με τη βολφσμπουργκ ημουν στη μειοψηφια και τον πιστευα,ειχε κανει καλη χρονια περσι και ξεκινησε και φετος καλα τη σεζον.Γινονται ολα αυτα και αντι να ισιωσει κανει παλι σημερα μαλακια,ενω και εκτος της αποβολης μαλακιζεται σε καθε φαση.Ε ειναι ΛΙΓΟΣ σαν χαρακτηρας,αντι να προσπαθησει να εξιλεωθει με μυαλο προσπαθεια και ψυχραιμια αρχιζει τα κλωτσιδια.Ελαχιστος.Η κακη μερα διορθωνεται,ο λιγος χαρακτηρας οχι.Αυτο που εγινε σημερα και την πεμπτη ειναι πραγματικα απιστευτο,πιασμενος να ηταν καλυτερα θα επαιζε.

Κατα τα αλλα τιποτα δεν εχει χαθει,η ομαδα εχει προπονητη και αρκετες λυσεις.Μπορεις να το παλεψεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος πλεον ειναι παλαιμαχος. Απο την στιγμη που αποδεχτηκε πως πλεον ειναι για να αρπαξει πετροδολλαρα εχει τελειωσει πνευματικα. Κακως ασχολουμαστε και κακως γενικα δεν παμε να παρουμε εναν τυπου Μπακαεφ να τελειωνει η ιστορια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Άρα ισως έχει κάποια λογική η σκέψη μας γιατί εδώ παίζει και αμυνα λες και είναι δεξιός μπακ.

Οχι ότι έχει και σημασια, απλά για την κουβέντα.

Δεν μου στεκει αυτη η θεωρια γιατι σε συνθηκες αγωνα ολοι οι παικτες οταν σπρινταρουν,σπρινταρουν κοντα στο 100%,ειδικα οι ακραιοι,απλα το 100% του Λιβαι μας φαινεται εξωγηινο.Δεν ετρεξε τοσο πολυ σε ενα 15λεπτο που να δικαιολογει τετοιο τραυματισμο.Η προυπηρχε το προβλημα η ηταν ενας συνδυασμος κακου πατηματος σε καμια μινι λακουβα της χαλκηδονας σε συνδυασμο με την κουραση απο την Βολφσμπουργκ.Δεν ξερω τι διαολο μετρησεις κανουν στους παικτες και γενικα σε τι επιπεδο ειμαστε στην προληψη τραυματισμων.

Link to comment
Share on other sites

Και έρχονται και οι δηλώσεις του πουτανας γιου του Καναντι, του πάντα κομπλεξικού με την ΑΕΚ. 2 έχουν υπάρξει με τέτοιο μίσος απέναντι στην ΑΕΚ. Αυτός ο ναζιστης και ο Καραγεωργίου. Ο Λουτσεσκου είναι απλά βλακας και υπαλληλος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και έρχονται και οι δηλώσεις του πουτανας γιου του Καναντι, του πάντα κομπλεξικού με την ΑΕΚ. 2 έχουν υπάρξει με τέτοιο μίσος απέναντι στην ΑΕΚ. Αυτός ο ναζιστης και ο Καραγεωργίου. Ο Λουτσεσκου είναι απλά βλακας και υπαλληλος 

Ο Καναντι απο που και ως που ειναι ναζιστης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ο Γκαρσία παίζει τη θέση όπως παίζεται στα μεγάλα πρωταθλήματα. Για αυτό είναι παιχταρας. Γιατί βάζει ένταση πολυ παραπανω απ τα στάνταρ του ελληνικού πρωταθληματος. 

Μην κοιτάτε που έχουμε συνηθίσει σε Μάνταλο και Λιβαγια που πατανε τον κωλο τους. Ο τυπος για αυτό έκανε πλακα σε παιχτες της Μπουντεσλίγκα. Δεν κάνει κάτι παραπανω. Το παιχνιδι του είναι αυτό. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω πως ψεγετε τον Καρέρα που δεν εβαλε Ολιβειρα Λιβαγια Καριμ μπροστά

Ούτε για τον Σβαρνα που μαρκαρε σαν μαλακας τον Γουτα θα τον ψέξω. Δςν περιμενω να παρεις ρε καριολη κεφαλια απο τον ψηλοτερο, αλλα δυσκολεψε τον λίγο, σαν σε προπονηση εκτελεσε ο αλλος.

Αν πρεπει να ψεξουμε τον καρέρα για κατι ειναι η διπλη αλλαγη που εκανε. Η ομαδα κατι ειχε αρχισει να ψιλοκανει(τιποτα ιδιαιτερο ποδοσφαιρικα, απλα λιγο ηρωικο γιουργια με μομεντουμ). Ε με την εισοδο Ολιβειρα ειχες 3 τυπους μπροστα και κανεναν να τους την περασει.

Η μόνη ελπίδα ετσι ξεζουμισμένοι ή βαριεστημενοι που παιζαν όλοι, ήταν να δωσεις εντολή τα μπακ να παιζουν απο τη σεντρα και πανω, και τον Σιμοες(ή την αλλαγη του ακομα καλύτερα) να παιζει πιο πίσω, μπροστα απο τα στοπερ, και οποτε χρειαζεται να πηγαινει και πισω τους. Καλα έκανε και πέρασε ο Χνιντ και επρεπε να χει εντολή να ανεβαινει ψηλα να παιρνει πρωτη κεφαλια στα βολε κτλ, και ο Σβαρνας να κανει κουρσες απο την άμυνα να δημιουργήσει καταστάσεις. Τον Ολιβέιρα θα τον περνούσα αντι επιθετικου, μαλλον αντι του Λιβάγια που τανε στον πουτσο του, τον Σαμπα αντι του Σιμόες για να κανει και καμια καλη μπαλια απο πίσω, και Ινσουα αντι Λοπεζ μπας και.

Λεπτομέρειες βεβαια πολύ το ψειρίζουμε.

Απλά τωρα πρέπει να δειξει η ομάδα τι ομάδα ειναι. 3 πιο ακριβοπληρωμένοι παιζουν το πουλακιδι τους απο την αρχή της χρονιάς και γαμιουνται. 2 είναι στον τελευταίο χρόνο συμβολαίου κιολας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Καναντι απο που και ως που ειναι ναζιστης;

Έτσι μου την κάρφωσε τώρα. Μου κάνει η φάτσα του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε παίδες ότι αντικαταστάθηκε με Βολφσμπουργκ, ότι ήδη εμφανίζεται με αυτό το πραγμα στο πόδι, ότι στο ματς που λέει  ο Ατροπος δεν επαιζε αμυνα κλπ δεν σας κάνουν να υποπτευεστε ότι ισως ήρθε εδώ να δωσει παραπανω από όσα έδινε πιο πριν και ισως ήδη το παρα έκανε ;

Μακαρι να είναι όπως τα λέτε και να ήταν η κακιά στιγμή αποψε.

Εμεις μια σκέψη κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×