Jump to content

Α.Ε.Κ. - poak (5η αγ.): 18/10, 20:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Τσιντώτας
      5
    • Μιτάι
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Νεντελτσιάρου
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      2
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      23
    • Λόπες
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μιτάι
      2
    • Παουλίνιο
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      1
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      3
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      13
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λόπες
      2
    • Ολιβέιρα
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      2
    • Σαμπανάτζοβιτς
      1


Recommended Posts

9 minutes ago, mobster21 said:

Ρε συ Νίκο. Θλάσεις είναι. Εγώ φταίω πάλι?

Κι εγώ λεω ότι φταίει ο χλοοτάπητας στα Σπατα. Γιατί καπου το διάβασα, δεν το λεω τυχαία.

Βγαζουμε άκρη; Όχι. Θα δείξει λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ναι είχαμε απουσίες. Ναι είχαμε θέματα συνοχής. Ναι τα πόδια είναι βαριά από την προετοιμασία και η ομάδα μοιάζει σαν να βρίσκεται Ιούλη. Ναι μας έκοψε τα πόδια η αλλαγή του Αλμπάνη γιατί βοήθησε πολύ από την ώρα που μπήκε. Ναι κάναμε μεταγραφές και κινηθήκαμε, προσθέσαμε ποσότητα και περισσότερη ποιότητα. 
 

Σορρυ που τα 2 σουτ σε 90 λεπτά, το κατενάτσιο από την αρχή και την έλλειψη παθους τα θεωρώ ντροπή για την ΑΕΚ. Συγγνώμη που βλαστημάω που άφησαν την ομάδα με αυτά τα πλαγιά μπακ και χωρίς παίχτη κολώνα στο κέντρο. Τι και αν έκαναν 7-8-9 μεταγραφές; Ας έκαναν 12. Τι και αν έδιωξαν 7-8-9 παίχτες; Ας έδιωχναν 15. 

Δεν υπάρχει ούτε ένα θετικό σήμερα. Παιξε και χασε. Πάλεψε και φέρε ισοπαλία, δεν θα μιλήσει κανεις. Μακάρι η ομάδα να πετάει σε ένα μήνα. Δυστυχώς όμως είναι ομάδα κουτσή όσο της λείπουν βασικά γρανάζια.
 

Αστείο να μιλάμε για πρωτάθλημα, ειμαστε -5 βαθμους ήδη και δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι. Ελπίζω τουλάχιστον σε μια καλή και αξιοπρεπή σεζόν στην Ευρώπη γιατί είναι ο μόνος τρόπος να δούμε κάποια στιγμή μια ομάδα όπως τη θελουμε. 
 


 

 

Νιώθω ακριβώς το ίδιο πράγμα σήμερα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα σημερα ο Καρερα ηταν μονο λαθη. Απο που να ξεκινησεις; Απο το στησιμο; Απο τις αλλαγες; Απο την διαχειριση κατα τη διαρκεια του ματς; Ολο λαθη ο Ιταλος.

Ακατανοητη και η αλλαγη του Ανσαριφαρντ, ο Λιβαγια επρεπε να βγει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tan21 said:

φίλε αυτά τα κανε κι ο Χιμένεθ και δεν μας άρεσε.

Νομίζω στην συντριπτική πλειοψηφία άρεσε ο Χιμένεθ. Το ότι η ΑΕΚ αποφάσισε εκείνο το καλοκαίρι να πορευτεί με Μαρίνο μιλάει από μόνο του...

Ταμπουρακι δυνατό Βαζελικο στην Ευρώπη μπας και καταφέρουμε να μαζέψουμε κάνα φράγκο σε χρονιά με ελάχιστα έσοδα κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Υπάρχει θέμα από την αρχή της σεζόν και όσοι δεν το βλέπουν γιατί πήραμε ένα εκτός, κερδίσαμε τη Λαμία και περάσαμε όπως περάσαμε τη βολμπουργκ δεν βλέπει την πραγματικότητα. Δεν είμαι προπονητής για να το εντοπίσω και να το βιορθωσω και για μένα έχει δική του όλη τη σεζόν αναμένοντας βελτίωση και αγωνιστική  αντοχή γιατι είμαστε σε μαραθώνιο όχι σε σπριντ  εκτός και στραβώσουν πολλή τα αποτελέσματα. 

Τι σημαινει "περασαμε οπως περασαμε τους Γερμανους"; Στα ισια δεν τους γαμησαμε; Απλα η ομαδα προσπαθει να στρωσει πρωτα πισω και να χτυπαει στην κοντρα στα δυνατα παιχνιδια (Σεντ Γκαλεν, Βολφσμπουργκ, ΠΑΟΚ και υποθετω και σε ολα τα Ευρωπαικα). Γενικα καθε δυσκολο παιχνιδι θα ξεκιναει απο το Χ. Η καταστροφη ηταν που εχασες απο Ατρομητο αλλα εκει στην φορεσε η αρχηγαρα. Τελος παντων ειναι αρχη ακομα και εχουμε παιξει εναν τελικο με γαυρο με ροστερ για το οποιο μονο ο Καρερα δεν εχει ευθυνη, δυο ευρωπαικα νοκ αουτ παιχνιδια και ενα με ΠΑΟΚ. 2 νικες, 1 ηττα, 1 ισοπαλια. Οχι αριστα αλλα οχι και τοσο σκατα πια.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ας μιλήσουμε για τα λάθη του καρέρα.

 

Είχε λάθος σύστημα?

Έκανε λάθος αλλαγές ?

Εγω δεν είδα πολλά λάθη πλην του προβλήματος που διαπιστώνω στην ψυχολογική προετοιμασία των ντέρμπυ.

Η εικονα του ματς είναι γιατί έχεις τρύπα στο 6 και αστεία μπακ

Εγραψα παραπανω ότι το σύστημα αυτό με 3 πύργους πίσω και με αυτούς τους πλάγιους δεν έδειχνε να τραβάει στο α και φοβηθηκε να το αλλάξει. Πιθανώς έπρεπε να τολμήσει κατι άλλο.

Επισης ήταν λαθος η αλλαγή Σαμπα όταν τραυματίστηκε ο Αλμπάνης, ειχες άπειρες ευκαιρίες για αντεπίθεση σε αυτό το χρονικο σημείο και πηγες να ταμπουρωθεις κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΕμΒιΠι ο Ρουμάνος, κάτι καλό υπάρχει εδώ.

Κοουτσαρισμα τραγικό όχι μόνο για απόψε, αλλά και για τη συνολική εικόνα της ομάδας.

Χειρότερος σταθερά ο Λιβαγια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Όλος ο φόβος είναι ότι ο επόμενος θα είναι κλόουν, αλλά αυτό δε μπορεί να δίνει άλλοθι στην μηδενική πρόοδο με τον Ιταλό.

Δεν διαφωνώ καθόλου. Απλά είμαι της άποψης να ολοκληρώσει το έργο του και ανάλογα το πρόσημο να χαιρετήσει η όχι. Δεν έχει ξεκινήσει καλά ο Ιταλός, στα ντέρμπι πάει παθητικά αλλά όχι με δικό του σύστημα του στυλ Χιμένεθ, δλδ μας βγαίνει το 352 ( με μπακακη στοπερ ξέρω εγώ) και το εφαρμοζουμε. Καθρέπτη κατεβάζει η πλήρη προσαρμογή στον αντίπαλο. Όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικότητας το καταλαβαίνω. Αλλά σε παιχνίδια σαν το σημερινό, με δεδομένες απουσίες, αλλάζεις κ το σύστημα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καμία χημεία 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα πράγμα συνφωνω. Άσε τον Ιταλό μέχρι τέλους να κριθεί. Ότι και να πούμε τώρα είναι από πίκρα. Απλά το Γενάρη σκούπισε ΟΛΑ τα ακραία μπακ εκτός Ινσουα που τον πήρες φέτος και πάρε τρεις παίχτες της προκοπής. Δεν με νοιάζει πως. Με νοιάζει να μην χτυπάω πυρακια όταν πάει η μπάλα στα πλαγιά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tan21 said:

ειρωνικά το λέω....

ο χιμενεθ άρεσε σε όποιον σκάμπαζε είτε τα ελάχιστα από τόπι και έβλεπε τι γίνοταν, είτε σε έναν οποιοδποτε οπαδό γιατί έφερνε αποτελέσματα.

δεν άρεσε απλά σε αυτον με τις τσέπες, τους θρεφόμενους απ τις τσέπες και σε άλλο κόσμο που θεωρούυσε ότι μπορεί η ΑΕΚ να πάει καλύτερο με το παρόν καθεστώς.

Ο Μανόλο ήταν ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, felman said:

Xoris xaf den.....bhke o afanas kai epaikse balitsa. Tetoion virtouozo sta xaf den exoume.

Σιγα τον βιρτουοζο, απλα τον εβαλε σε ελευθερο ρολο στα αριστερα να κανει αυτο που εκανε. Τρυπα ειναι ο Μπισεσβαρ σε καθε ομαδα που παιζει το συστημα του ΠΑΟΚ, απλα σημερα δεν υπηρχε παικτης μας απο την εισοδο του και μετα να τους πιεσει πισω οποτε αυτο δεν φανηκε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Σε ένα πράγμα συνφωνω. Άσε τον Ιταλό μέχρι τέλους να κριθεί. Ότι και να πούμε τώρα είναι από πίκρα. Απλά το Γενάρη σκούπισε ΟΛΑ τα ακραία μπακ εκτός Ινσουα που τον πήρες φέτος και πάρε τρεις παίχτες της προκοπής. Δεν με νοιάζει πως. Με νοιάζει να μην χτυπάω πυρακια όταν πάει η μπάλα στα πλαγιά 

Μα πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαξεις προπονητη επειδη ζοριζονται καποιοι παιχτες και κλαψουριζουν στον Τσαταλη. Οι θεσεις απο 2-4 φετος ειναι ενα και το αυτο, Ευρωπη μπηκες, αφησε τον και τον κρινουμε στο τελος συνολικα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω για Χνιντ. Σορρυ αλλά για μένα σήμερα είναι κορυφαίος. Έχει χάσει μια κεφάλια αυτή στο γκολ όπου το τρως γιατί κλασσικά κοιμάται ο Λόπες. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η εμφανιση ηταν τραγικη αλλα με νικη την ξεχνουσα και πηγαινα παρακατω.Ο λογος ειναι οτι θα τους κερδιζαμε μετα απο 3 συνεχομενα ισοπαλα απιτελεσματα στην εδρα μας.Ε τωρα ουτε τη νικη πηραμε ουτε η εμφανιση μας γεμισε αισιοδοξια.Οκ υπηρχαν απουσιες αλλα και τον παοκ δεν τον λες και τοσο ποιοτικο ειδικα σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.Στηριζω Καρερα και ελπιζω να δω καλυτερα πραγματα και αποτελεσματα στην συνεχεια αλλα απο την επανεναρξη του πρωταθληματος περυσι και μετα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Καρερα, παιζεις 3-5-2 (3-4-3). 1-2-3-4-5-6 φορες... ρε φιλε ΔΕ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μα πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαξεις προπονητη επειδη ζοριζονται καποιοι παιχτες και κλαψουριζουν στον Τσαταλη. Οι θεσεις απο 2-4 φετος ειναι ενα και το αυτο, Ευρωπη μπηκες, αφησε τον και τον κρινουμε στο τελος συνολικα.

Θα σου φέρει και κανένα κλαρίνο και θα κλαις πάλι. Κάποιος το είπε παραπάνω. Είναι και αυτός ο φόβος πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Δεν διαφωνώ καθόλου. Απλά είμαι της άποψης να ολοκληρώσει το έργο του και ανάλογα το πρόσημο να χαιρετήσει η όχι. Δεν έχει ξεκινήσει καλά ο Ιταλός, στα ντέρμπι πάει παθητικά αλλά όχι με δικό του σύστημα του στυλ Χιμένεθ, δλδ μας βγαίνει το 352 ( με μπακακη στοπερ ξέρω εγώ) και το εφαρμοζουμε. Καθρέπτη κατεβάζει η πλήρη προσαρμογή στον αντίπαλο. Όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικότητας το καταλαβαίνω. Αλλά σε παιχνίδια σαν το σημερινό, με δεδομένες απουσίες, αλλάζεις κ το σύστημα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καμία χημεία 

Δεν υπάρχει η λέξη τίτλος φέτος. Όσο έχεις τα χαφ που έχεις και τους Μανταλιλιβαγιες να σου κουμαντάρουν την ομαδα.

Οτιδήποτε κατω από το περσινό -21 έρθει θα είναι πρόοδος, ήδη είσαι στο -5 και μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο ματς σημερα που τα στοπερ μου εβγαζαν σιγουρια. Μια κεφαλια χασαμε και φαγαμε γκολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μένει η πικρία για το γκολ στο τέλος. Αν καθάριζε ο Χνιντ και αυτή την κεφάλια θα μιλούσαμε για επαγγελματική νίκη. Ουσιαστικά το γκολ μας έκοψε τα πόδια και 6 λεπτά το ματς έγινε ροντέο και κέρδισε τις εντυπώσεις ο ζμποακ. 

Καλή η ομάδα αμυντικά σε γενικές γραμμές, μπροστά δεν υπήρχε παίχτης να κρατήσει - μοιράσει. Θέλω να πιστεύω ότι θα ανέβουμε και σε fitness και θα δούμε άλλη εικόνα. Συνεχίζουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει ο Μπουκο. Φέτος παιδιά 2-3 θέση και οπωσδήποτε Ευρώπη όσο πιο πολύ γίνεται. Ολιβέιρα αντίο και μακάρι ή πώληση ή ανανέωση με λογικό ποσο στον Λιβαγια.

Link to comment
Share on other sites

Άγαλμα στον Τσιντώτα για σήμερα γιατί θα βαρούσαμε εγκεφαλικά.

Κατα τ'άλλα η βενζίνη της πρόκρισης τελειώνει,πρέπει να προχωρήσουμε.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×