Jump to content

Α.Ε.Κ. - poak (5η αγ.): 18/10, 20:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Τσιντώτας
      5
    • Μιτάι
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Νεντελτσιάρου
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      2
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      23
    • Λόπες
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μιτάι
      2
    • Παουλίνιο
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      1
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      3
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      13
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λόπες
      2
    • Ολιβέιρα
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      2
    • Σαμπανάτζοβιτς
      1


Recommended Posts

Just now, mobster21 said:

Ποιος ευθύνεται?

Κανείς η ομάδα θα περάσει ένα τρίμηνο τουλάχιστον με πολλές δυσκολίες μέχρι να στρώσει

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Μα δεν ειναι τα σεντερ μπακ το σημερινο προβλημα. 

Έμπαζες απο αξονα κ ακρα. 

όχι ο χνιντ ήταν ότι χειρότερο. προσωπικά μου έλειψε ο σβάρνας.

για τα χαφ συμφωνώ ο σακοφ δεν είναι καλός και θα το δούμε παρακάτω. μπλέξαμε με τον τραυματισμό σιμοες αλλά ο χνιντ ήταν τραγικός. όπως και ο άλλος έκανε δύο τσαφ ειδικά στο 90

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Μα δεν ειναι τα σεντερ μπακ το σημερινο προβλημα. 

Έμπαζες απο αξονα κ ακρα. 

Έλα ντε. Ευτυχώς που πήγε καλά η τριάδα πίσω, έστω κι αν ήταν υπερβολή.

Ο ευτυχώς που δεν έχασες από το μόνο λάθος του καλύτερου σου παίκτη αποψε, του Ρουμάνου.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, Aussie said:

Λ

ΥΓ. Περυσι στο 2-2 με Κωστενογλου βαζει το γκολ ο Ντελετιτς και πανηγυριζουν λες και παιρνουν τελικο ΤΣΛ οι δικοι μας. Φετος το κανει ο ΠΑΟΚ 1-1 στο 90' και τρεχουν να μαζεψουν την μπαλα γρηγορα για να προλαβουν να σου βαλουν και δευτερο. Αυτο τα λεει ολα για το πως πλεον τους αντιμετωπιζεις και το πως σε αντιμετωπιζουν αυτοι.

 

σου χουν παρει τρια κυπελα σερι και ο προεδρος σου ,λεει οτι εισαι τριτος και οχι δευτερος περισυ.πως αλλιως να σε αντιμετωπισουν?

Link to comment
Share on other sites

Μαντέψτε ποια ήταν η μεγαλύτερη απουσία σήμερα.. ποια είναι η θέση που έχουμε καταφέρει ως δια μαγείας όταν λείπει ένας παίχτης να μην έχουμε ούτε έναν με αντίστοιχα χαρακτηριστικά να κουβαλήσει μπάλα μπροστά..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Asvos21 said:

Ρε συ mob μέχρι να το φας. 3 υποψίες φάσεων είχαν. Από τη στιγμή που το βάλαμε τους γύρισε όλους πίσω.

Φαίνεται ότι δεν έχουν ανάσες οι δικοί μας και μην ξεχνάμε ότι ο ΠΑΟΚ έχει προπονηθεί για να έχει καλύτερα τρεξίματα αυτήν την περίοδο.

Ατυχία το γκολ στο τέλος - όχι πως αξίζαμε το τρίποντο, αλλά δεν νομίζω ότι θα παίζαμε όπως τελικά παίξαμε αν δεν το είχε παστελώσει ο Καρίμ. Οι συνθήκες του αγώνα οδήγησαν στο να το γυρίσει φουλ αμυνα και αν μπει τιποτα σε καμιά αντεπίθεση με καναν Αλμπάνη ξερω γω.

Πάμε παρακάτω.

Είναι η εμφάνιση ρε συ.

Η εικόνα του αγώνα.

Η ψυχολογία.

Για εμένα σήμερα είναι μια εμφάνιση ΝΤΡΟΠΗ για το κλαμπ. Επιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Έλα ντε. Ευτυχώς που πήγε καλά η τριάδα πίσω, έστω κι αν ήταν υπερβολή.

Ο ευτυχώς που δεν έχασες από το μόνο λάθος του καλύτερου σου παίκτη αποψε, του Ρουμάνου.

ο καλύτερος απόψε ήταν ο ανσαριφαντ όλοι οι άλλοι ήταν για πουλο. και για αυτό φταίει ο Καρέρα 100%

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δεχτώ κακή εμφάνιση, κακή στιγμή, κακή μέρα.

Το να σκοράρει ο ΠΑΟΚ στο 87 και στη συνέχεια να προσπαθεί να κερδίσει το ματς, την ίδια στιγμή που εμείς εμφανώς επιδιώκουμε το Χ, δεν μπορώ να το δεχτώ.

Νοοτροπία μικρής ομάδος, τεράστια ευθύνη του Καρερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asvos21 said:

Ρε συ mob μέχρι να το φας. 3 υποψίες φάσεων είχαν. Από τη στιγμή που το βάλαμε τους γύρισε όλους πίσω |(και πριν αμυντικά παίζαμε, αλλά όχι 11 πίσω από την μπάλα).

Φαίνεται ότι δεν έχουν ανάσες οι δικοί μας και μην ξεχνάμε ότι ο ΠΑΟΚ έχει προπονηθεί για να έχει καλύτερα τρεξίματα αυτήν την περίοδο.

Ατυχία το γκολ στο τέλος - όχι πως αξίζαμε το τρίποντο, αλλά δεν νομίζω ότι θα παίζαμε όπως τελικά παίξαμε αν δεν το είχε παστελώσει ο Καρίμ. Οι συνθήκες του αγώνα οδήγησαν στο να το γυρίσει φουλ αμυνα και αν μπει τιποτα σε καμιά αντεπίθεση με καναν Αλμπάνη ξερω γω.

Πάμε παρακάτω.

Εγω ποτε θα τα εχω τα τρεξιματα; Τον Φλεβαρη οταν θα ειμαι στο -15; Τι  να το κανω τοτε;

Παιζεις με τον ΠΑΟΚ εντος εδρας και δεν εχεις καταφερει να βγαλεις εναν αυτοματισμο σε ολο το παιχνιδι, δηλαδη καπου ελεος. Εμφανιση διπλα σε αυτην του Κωστενογλου περυσι στο 2-2 (αν οχι χειροτερη).

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Πίεζε ο γαύρος του βορρά και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε υποψία αντεπίθεσης. Ατομικές ενέργειες και λάθος πάσες. Κατά τα άλλα μας φταίει ο Μάνταλος.

Link to comment
Share on other sites

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη στο τέλος ήταν. Σαφώς καλυτερος ο παοκ. Δεν με χαλάει να παίξεις αμυντικά και να πονάνε τα μάτια μου, αλλά ήταν τόσο ασύνδετη η ομάδα κ αμυνότανε τόσο τουρλουμπούκι που έμοιαζε με μικρομεσαίο σύλλογο super league . Δεν μπορεί να έχεις μια τελική σε ολόκληρο παιχνίδι κ κατοχή 30% όσο κ να είναι επιλογή σου να τους δώσεις χώρο. Φανερή η έλλειψη σιμοες, δεν έλεγξαν ούτε λεπτό το κέντρο Σακχοφ κ Σέρβος παλαίμαχος.  

Link to comment
Share on other sites

Τραγικός κι ο Ιταλός για συνεχόμενη φορά σε ντέρμπι και σε ματς που έχει πρέπει.

Οι αλλαγές που έκανε  έφεραν τα στοπερ έξω από τη μεγάλη μας περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

3 θέματα υπάρχουν με τον Καρερα

1) το σύστημα δεν τράβαγε και φοβόταν να το αλλαξει

2) η αλλαγή Αλμπάνη Σαμπανάτζοβιτς ήταν τραγική, ούτε με την Ρεάλ να επαιζες

3) η φυσική κατάσταση και οι τραυματισμοί 


Απο εκεί και περα βέβαια να μην ξεχνάμε ότι έπαιξες με παρα πολλες απουσίες, οι άλλοι μονο με 2. 
Αλλα τοσες τελικές δεν πρέπει να έχουν ξανακάνει φετος, δεν μπορεί να φταινε μονο οι απουσίες για αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Εγω ποτε θα τα εχω τα τρεξιματα; Τον Φλεβαρη οταν θα ειμαι στο -15; Τι  να το κανω τοτε;

Παιζεις με τον ΠΑΟΚ εντος εδρας και δεν εχεις καταφερει να βγαλεις εναν αυτοματισμο σε ολο το παιχνιδι, δηλαδη καπου ελεος. Εμφανιση διπλα σε αυτην του Κωστενογλου περυσι στο 2-2 (αν οχι χειροτερη).

πολύ χειρότερη. οι παίχτες δεν μπορούσαν να κουνηθουν και διάλεξε ένα σύστημα που απαιτεί 3 γρήγορους μπροστά όταν έχει τρεις αρφους

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Η διοικηση

Ξέρεις ότι συμφωνούμε σε πολλά.

Σήμερα θα διαφωνήσω μαζί σου.

Σήμερα ευθύνεται το team Καρέρα για τους τραυματισμούς και ο ίδιος για την αγωνιστική εικόνα της ομάδας και την ψυχολογία της.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

Ποιος ευθύνεται? 

Εσυ. Προσωπικα. Θεωρω οτι πρεπει να παψεις να ασχολησε. Ας παρουμε στη θέση σου ενα αλλο οπαδο που να γραφει πιο καλα σχολια. ?

Λοιπον, το ξαναγραφω. χαλαρωστε. Παρτε λίγο αερα στο παραθυρο.

 

Το  ματς ήταν μια χαρα. το ξαναγραφω μια χαρα. Ενταξει οι περισσοτεροι ειστε συναισθηματικοι, κατανοητο.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, fighter21 said:

Πίεζε ο γαύρος του βορρά και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε υποψία αντεπίθεσης. Ατομικές ενέργειες και λάθος πάσες. Κατά τα άλλα μας φταίει ο Μάνταλος.

Αντεπίθεση με ποιόν? 

Λιβάγια που θα καθυστέρησεί περίπου όσο χρειαστεί να γυρίσει όλος ο αντίπαλος πίσω

Ολιβέιρα που θα .. βασικά δεν θα κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ντροπη ηταν 3 σερι τελικοι απο αυτους κ οχι μια εμφανιση με Χ. 

Ντροπή δεν είναι να χάνεις.

Ντροπή είναι να μην αγωνίζεσαι ως μεγάλο κλαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, fighter21 said:

Κατά τα άλλα μας φταίει ο Μάνταλος.

Εμένα πρώτα μου φταίει το ότι (τυχαία ; συνειδητά ; ) δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ παίχτης να παίξει στη θέση του Μάνταλου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, flavius said:

Εσυ. Προσωπικα. Θεωρω οτι πρεπει να παψεις να ασχολησε. Ας παρουμε στη θέση σου ενα αλλο οπαδο που να γραφει πιο καλα σχολια. ?

Λοιπον, το ξαναγραφω. χαλαρωστε. Παρτε λίγο αερα στο παραθυρο.

 

Το  ματς ήταν μια χαρα. το ξαναγραφω μια χαρα. Ενταξει οι περισσοτεροι ειστε συναισθηματικοι, κατανοητο.

 

που ήταν μια χαρά ρε φίλε? μιλάμε για την χειρότερη εμφάνιση των τελευταίων ετων

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Στη θέση του Αλμπάνη γιατί δεν έβαλε το Μαχαιρα; 

Γιατι οι χαφ μας ειχαν ψοφησει λογικα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, flavius said:

Εσυ. Προσωπικα. Θεωρω οτι πρεπει να παψεις να ασχολησε. Ας παρουμε στη θέση σου ενα αλλο οπαδο που να γραφει πιο καλα σχολια. ?

Λοιπον, το ξαναγραφω. χαλαρωστε. Παρτε λίγο αερα στο παραθυρο.

 

Το  ματς ήταν μια χαρα. το ξαναγραφω μια χαρα. Ενταξει οι περισσοτεροι ειστε συναισθηματικοι, κατανοητο.

 

Για όλα εγώ.

Πάω μπαλκόνι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×