Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

4 minutes ago, aris2168 said:

Ενδιαφερον που ταυτοχρονα με την κουβεντα για το αν κανει ο καρερα, γινεται και η κουβεντα για το ποσο καλο εκανε στο γαβρο που εμεινε ο μαρτινς οταν δεν τα πηγαινε και ακριβως υπεροχα.

Καλά εδώ συζητάμε για το Χ-Ψ ότι δεν κάνει για την Α.Ε.Κ. , σε σοβαρούς να πάμε μάλλον θα λένε "δε μου κάνει η Α.Ε.Κ.".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης, για να παμε και στα σημαντικα, βλέποντας τους λιγους Μπαργοφανς με τις μασκες, σκεφτομουν πως αν επιτρεψουν κι εδω κοσμο στο γηπεδο, θα ισχυει ταυτοχρονα υποχρεωτική χρηση μασκας και απαγορευση fullface γιατι αλλοιωνει τα χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vargas21 said:

Στην Ερα ακουστηκε οτι Λιβάγια ζήτησε 1,3Μ και Ο Νέλσον 1,5Μ  . Κάποιοι νομίζουν ότι παιζουν στην Πρεμιερ 

O Ολιβέιρα ούτε στη Σαουδική Αραβία δεν πρόκειται να βρει 1,5 εκατομμύριο, ο Λιβάγια μπορεί να τα βρει στην Τουρκία που θυμούνται ακόμα την περσινή παιχνιδάρα που έκανε απεναντι στο καφενείο που παίζαμε και δεν θυμάμαι το όνομά του.Στο καλό και οι δύο. Λιβάγια 700-800 και στον Ολιβέρια 500-550 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν τους τα δίνουμε. Ολιβέιρα μπορεί να ζητάει ότι θέλει. Ας παει άλλου να τα βρει. Δεν κολλησε ποτε με την ομάδα. Ο Λιβάγια θα μπορούσε να παρει κάτι παραπανω για όσα έχει προσφέρει αλλά η συμπεριφορά του ειναι προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ο Βαλκανιος ως μέγας γροθος δικαιούται να ζητάει την Πούλια και τον Αυγερινό, (εχει το ακαταλόγιστο μερικές φορές ) ο Ναλιτζης με ποια ιδιότητα ζητάει το ηλιακό σύστημα; 

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε τώρα για στήριξη σε προπονητή που έβγαλε Καρίμ και αφήσε Ολιβέιρα σε όλο το παιχνίδι.

Οκ. 

Παραδίνομαι.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aris2168 said:

Ενδιαφερον που ταυτοχρονα με την κουβεντα για το αν κανει ο καρερα, γινεται και η κουβεντα για το ποσο καλο εκανε στο γαβρο που εμεινε ο μαρτινς οταν δεν τα πηγαινε και ακριβως υπεροχα.

Εννοείται ο Καρέρα, την πίστωση, την στήριξη και την ευκαιρία του τις πήρε με την παραμονή του το καλοκαίρι στην ομάδα, εφ' όσον κάτι είδαν σε αυτόν οι ιθύνοντες (σικ)...

Οι γαύροι όταν ανέλαβε ο Μάρτινς άρχισαν σιγά-σιγά να βλέπουν κάτι. Είδαν μια ομάδα μαχητική που πήρε, μέχρι να αποκτήσει αυτοπεποίθηση, νίκες στα τελευταία λεπτά, πολλές με ανατροπή, κατόπιν άρχισαν να βλέπουν μπαλίτσα και γκολ και σιγά-σιγά μια ομάδα που τουλάχιστον χαίρονταν να την βλέπουν. 

Ναι, φάγανε τις πάστες τους με τον ΟΦΗ, με την ισοφάριση με εμάς στο ΟΑΚΑ στο 89' κ.α. αλλά η ομάδα τους βελτιωνόταν παιχνίδι με το παιχνίδι. 

Επίσης είχε μια διοίκηση που όποτε χρειάστηκε τον στήριξε όπως μετά τον αποκλεισμό από το κύπελλο, ή το 3-1 στην Τούμπα και συνέχισε να τον στηρίζει ακόμα και όταν πριμαντόνες όπως ο Φορτούνης έβαλαν το εγώ πάνω από την ομάδα. 

Τώρα τι απ' όλα αυτά συμβαίνει στην ΑΕΚ, άλλα τα έχουμε δει (τραγικό αγωνιστικό χάλι), άλλα μένει να τα δούμε (έμπρακτη στήριξη του Ιταλού). 

Το σημαντικότερο όμως είναι και θα επιμένω να το λέω μέχρι του αντιθέτου, ότι ο Ιταλός αντί να βοηθά την κατάσταση του, την κάνει χειρότερη. 

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να μας πήρε χαμπάρι ο Ιταλός κ να θέλει να φύγει με ελαφρά κ  με αποζημίωση το έχουμε ως πιθανότητα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gybe21 said:

Το ενδεχόμενο να μας πήρε χαμπάρι ο Ιταλός κ να θέλει να φύγει με ελαφρά κ  με αποζημίωση το έχουμε ως πιθανότητα;

40 χρονια στον χωρο του ποδοσφαιρου δεν εχει δειξει πως κοροιδευει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

40 χρονια στον χωρο του ποδοσφαιρου δεν εχει δειξει πως κοροιδευει παντως.

Δεκτό, αλλά εδώ έχει να κάνει με οργανισμό ΑΕΚ .

Εμείς είμεθα μια κατηγορία από μόνοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή ξέρω με τι νοπανα έχει να κάνει, είμαι με τον κοουτς, τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Εγώ πάντως επειδή ξέρω με τι νοπανα έχει να κάνει, είμαι με τον κοουτς, τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα..

Εγω μεχρι το τελος της σεζον να κρινουμε συνολικα τα παντα μεταξυ των οποιων και την προετοιμασια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω μεχρι τελους σεζον αξιζει να μεινει ο Καρερα. Δεν γινεται μια ζωη να βγαινουν λαδι οι αδιαφοροι. Και να γκρινιαζει ο Μπακακης και ο καθε μπακακακακακακκης 

Link to comment
Share on other sites

να πούμε εδώ ότι ο λιβαγια χθες ήταν ο πιο μαλακά από όλους. αλλά στο δεύτερο γκολ χάνει την μπάλα πάνω από το κέντρο(φυσιολογικά οκ) και δεν κόβει κανένας τον παίχτη της μπραγκα. στο 3 0 χάνει την μπάλα ο λιβαγια στο κέντρο και όλη η ομάδα είναι σκορποχωρη... αυτό είναι ευθηνη προπονητή και των τραγικων αμυντικών που έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Ιβιτς-Καρέρα μίλησαν στους παίκτες: «Ηρεμήστε, δεν χάθηκε τίποτε!»

Η ομιλία του Ιλια Ιβιτς και ο Μάσιμο Καρέρα στα αποδυτήρια στα Σπάτα

Πρέπει να ηρεμήσουμε όλοι… Είμαστε καλή ομάδα και είμαστε στην αρχή. Δεν έχει κριθεί τίποτε. Ενα στραβό αποτέλεσμα δεν μας αλλάζει από τους στόχους μας. Στο χέρι μας είναι όλα. Ηρεμία για όλους, πάμε να πάρουμε ότι μας αξίζει» είπαν μεταξύ άλλων ο Ιλια Ιβιτς και ο Μάσιμο Καρέρα στους ποδοσφαιριστές της Ενωσης στα αποδυτήρια στα Σπάτα σήμερα το απόγευμα.

Περισσότερα σε λίγο…

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Εγω μεχρι το τελος της σεζον να κρινουμε συνολικα τα παντα μεταξυ των οποιων και την προετοιμασια.

Θα φέρουν τον Δεκεμβρη Γεναρη καναν παπαριδη παλαιμαχο και θα λένε κοιτα τρεξιματα που βγαζει τώρα η ομαδα τι προπονηταρας ειναι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Καρέρα: Πρέπει να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε στην κατοχή και στη δημιουργία φάσεων.

 

mobster21:Και ένα χρόνο τί κάνεις ρε αδελφέ?

Link to comment
Share on other sites

Να μην δούμε αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Όχι. Να μείνουμε με τον Καρέρα.

Και αυτή η προετοιμασία που θα ΓΑΜΑΕΙ η ομάδα σε λίγο καιρό θα μας επιστρέψει τους βαθμούς που έχουμε χάσει λόγω των απουσιών και της άθλιας εικόνας?

Ή η εικόνα αρέσει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιβιτς μίλησε στον Λιβάγια και ζήτησε εξηγήσεις!

Ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ μίλησε στον Κροάτη επιθετικό και ζήτησε εξηγήσεις για την συμπεριφορά του χθες, ενώ τον ρώτησε αν υπάρχει ζήτημα με τον Μάσιμο Καρέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προπονητή που αποφάσισε χθες να βγάλει τον Ιρανό για να αφήσει τον Πορτογάλο, μόνο με συμπάθεια τον κοιτάζω πλέον.

Εύχομαι και ελπίζω ολόψυχα να βλέπετε όλοι σας κάτι που εγώ δεν βλέπω σε αυτόν.

Ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goku21 said:

να πούμε εδώ ότι ο λιβαγια χθες ήταν ο πιο μαλακά από όλους. αλλά στο δεύτερο γκολ χάνει την μπάλα πάνω από το κέντρο(φυσιολογικά οκ) και δεν κόβει κανένας τον παίχτη της μπραγκα. στο 3 0 χάνει την μπάλα ο λιβαγια στο κέντρο και όλη η ομάδα είναι σκορποχωρη... αυτό είναι ευθηνη προπονητή και των τραγικων αμυντικών που έχουμε. 

Σε τετοιους νευραλγικους χώρους δεν κανεις τέτοιες πάσες ότι να ναι.&-

Είτε θα πας για σιγουρη, είτε θα πας για μακρινη που ακομα και να την κοψουν δεν βγάζουν αμεση αντεπιθεση.

Στο τριτο γκολ την χάνει και ξαπλώνει μετα.

Ο Λιβάγια εκτος απο τα δυο γκολ εχει και μια αλλη χαρακτηριστική φαση που πήγε στη θέση αριστερού μπακ, πήρε την μπαλα, ο Λοπεζ εφυγε μπροστα, καια υτος αρχισε τις τρίπλες και περασε 3. 

Δεν εχει σημασια οτι τους πέρασε, το να καθεσαι να κανεις τρεις τρίπλες σε τετοια θέση με τον αμυντικο μας μπροστα, ειναι ερασιτεχνικο.

Μην δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα ήμαρτον. Δεν φταιει δηλαδη ο μαλακας που πουλαει την μπαλα φταιει αυτός που δεν διορθωσε την μαλακια του

Ερασιτεχνικο επισης εκανε και ο Τσιγκρίνσκι ενα γύρισμα πασα στον Τσιντωτα, με την μπαλα να εχει κατευθυνση προς το τέρμα. Ενταξει δεν εγινε τίποτα, αλλα και αυτό δεν το κάνεις ποτε. Δηλαδη αν γινοταν ενα τσαφ και εμπαινε αυτογκολ, ο τερμας φταιει ή ο αμυντικος που κανει πασα προς την εστία?

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να διαβαζουμε τωρα δεν νομιζω πως εχει σημασια.

Περιμενουμε ενημερωση απο Στυλ για το πως πηγε η συναντηση αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Να γράψω και το ότι , κοιτάζοντας τον πάγκο μας χθες,κατάλαβα αφ'ενός κατάλαβα και έναν επιπλέον λόγο που ο εργολάβος δεν έκανε ένσταση,μου επιβεβαίωσε για ακόμα μια φορά ότι έχει έρθει μόνο για το γήπεδο, παράλληλα δε,σκέφτηκα και το σκληρό πορνό που θα παιζόταν στο ενδεχόμενο να παίζαμε τσ λ.

Καλά ,δύσκολα θα περνούσαμε αλλά λέμε αν.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×