Jump to content

ΠΑΣ Γιάννινα - Α.Ε.Κ. (6η αγ.): 25/10, 20:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

34 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      1
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Χνιντ
      1
    • Κρστίσιτς
      14
    • Σάκχοφ
      1
    • Μαχαίρας
      0
    • Τάνκοβιτς
      2
    • Μάνταλος
      5
    • Ανσαριφάρντ
      9
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Ίνσουα
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      10
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      16
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      3
    • Παουλίνιο
      2
    • Νεντελτσιάρου
      3
    • Χνιντ
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μαχαίρας
      7
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      15
    • Ίνσουα
      0


Recommended Posts

Just now, MITSAKLAS said:

ΕμΒιΠι ο Σέρβος μακράν.

Καλό κοουτσαρισμα γιατί ξεκωλησε από το 4-3-3 ή τα αψυχολογητα 3-5-2.

Σοιλεδης ο μικρός, δύο τρεις φαπες καλό θα του κάνουν.

Εμένα δεν μου άρεσε κανένας σήμερα.

Πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τακτικης δεν ηταν ή ειχε ενοχλησεις; Επισης ενταξει ο Ιησους και ο Αλμπανης δεν μετρανε γενικα.

Ναι οκ.

Είναι κι αυτό. Δεν έχεις άδικο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Εμένα δεν μου άρεσε κανένας σήμερα.

Πραγματικά.

Εμενα λιγο ο Τανκοβιτς και ο Καριμ στην αρχη . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Εμένα δεν μου άρεσε κανένας σήμερα.

Πραγματικά.

Θα αμφιταλαντευόμουν για τον Καρίμ ΕμΒιΠι, αλλά αφενός δε χάνεται αυτό που έχασε, αφετέρου σε 1-2 φάσεις Ολιβέρισε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τπτ για να μην επηρεαστώ.

Καταρχην η νικη μένει στο τελος. 
 

Απο εκεί και περα ομως η εμφάνιση ήταν προβληματική. 

Το παράξενο είναι ότι για σήμερα εγώ δεν έχω συγκεκριμένη εξήγηση κι εξηγούμαι:

1) Ειναι η πρώτη χρονια Μελισσανίδη που θεωρω ότι το νο1 πρόβλημα ΔΕΝ ειναι η ποιότητα του ρόστερ (τουλάχιστον αφήνοντας έξω τον γαυρο). Αποψε πχ έλειπαν Τσιγκρινσκι, Σιμοες, Σιμανσκι, Γκαρσια και ήσουν και πάλι σχετικά γεμάτος πλην των αμυντικών χαφ.

2) Σήμερα δεν έπαιξες με 3 πισω και γενικά εγώ δεν είδα τραγικότητες στο κοουτσινγκ. Επισης ο χειρισμός των Λιβαγια και Ολιβέιρα θεωρω ότι αποδείχτηκε υπέρ της ομάδας (ούτε εξαφάνιση, ούτε βασικοι).

3) Αυτοί που επαιξαν δεν μου φάνηκε ούτε να θέλουν να χάσουν, ούτε να ήταν και τρομερά κουρασμένοι. 

4) Προφανως και υπάρχουν θέματα σε παίκτες, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό ώστε να δυσκολευόμαστε τόσο πολύ με ομάδες σαν τον ΠΑΣ.

Οποτε αντιλαμβάνομαι μεν  ότι τα Γιανννενα δεν είναι της πλάκας, αλλά το ότι μας έβγαλαν τοσες φασεις κσι γενικά έγινε τέτοιο ντερμπυ, δεν μπορώ να το εξηγήσω.
Ασύνδετη η ομάδα; Θέλει δουλειά;  Ισως αυτό.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Εντωμεταξυ παιζουμε σερι ματς και ολα καλα δεν εχει βγει πλεον κανεις αλλος οφ, λογικα σε κανα μηνα θα συνεχιζουμε ετσι, θα χουν επιστρεψει και οι τραυματιες και θα διαβαζουμε για την... προετοιμασια του Ουρμπανο που τους εκαψε.

Famous last words

Κανονισε μη μας γκαντεμιασεις

Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα 30΄ειμασταν πολύ καλοί 

Απο εκει και επειτα επρεπε απλα να ειχες βαλει αλλο 1 και εκανες και τις ευκαιρίες. 

Λογικο να πιεστεις μετα και λογω ψυχολογιας συνολικα και λογω δυναμεων κυριως στα Χαφ.

Πολυ καλη ομαδα και ο ΠΑΣ να το πουμε αυτο. Μπραβο.

Χαιρομαι για την εικονα Λιβαγια και συνολικα τη θεληση της ομαδας για τη νικη. 

Πρεπει να τα βρουνε ολοι μαζι μεταξυ τους, μολις επιστρεψουν οι τραυματιες μπορουμε μεγαλα πραγματα φετος.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εγραψα προχτες. Λιβαγια, Μανταλος, Μπακακης, Ολιβειρα και Λοπες πρεπει να τελειωσουν. Ξεκινησες με τους 2/5 βασικους και οταν μπηκαν και οι αλλοι δυο εγινες το γνωστο τριμπουρδελο. Αν εμπαινε και ο 5ος θα αφηνες βαθμους σιγουρα. Αν επιστρεψει ο Γκαρσια με Τανκοβιτς στην θεση Μανταλου και Μαχαιρα-Γκαρσια στα φτερα συν Ινσουα στη θεση Λοπες θα σαι αλλη ομαδα. Βεβαια μεχρι τοτε θα χει φυγει ο Μασιμος οποτε οι 5 παραπανω θα ναι... κορμος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

Εμένα δεν μου άρεσε κανένας σήμερα.

Πραγματικά.

Ναι, το κατάλαβα. ????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εγω τα εγραψα προχτες. Λιβαγια, Μανταλος, Μπακακης, Ολιβειρα και Λοπες πρεπει να τελειωσουν. Ξεκινησες με τους 2/5 βασικους και οταν μπηκαν και οι αλλοι δυο εγινες το γνωστο τριμπουρδελο. Αν εμπαινε και ο 5ος θα αφηνες βαθμους σιγουρα. Αν επιστρεψει ο Γκαρσια με Τανκοβιτς στην θεση Μανταλου και Μαχαιρα-Γκαρσια στα φτερα συν Ινσουα στη θεση Λοπες θα σαι αλλη ομαδα. Βεβαια μεχρι τοτε θα χει φυγει ο Μασιμος οποτε οι 5 παραπανω θα ναι... κορμος.

4/5 θα φυγουν το καλοκαιρι το αργοτερο. Μαντεψε ποιος θα μεινει.

Δεν θα φυγει ο Μασιμο. Σημερα ηταν το κριτηριο πιστευω 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

Α) ε? 

Β)  say what? Ποια ασσιστ? He was shite

Γ) ε συνηθισμενοι απο παικτες που καθαριζουν τετ α τετ με μυτακι,... Γενικα εχω να δω κιλερ στην ΑΕΚ απο το 2006,χμ να μην υπερβαλω να πω οτι κ ο Πονσε ηταν καλος poacher. 

Ξέχασες τον ορισμό του κιλερ. Μπλανκο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Famous last words

Κανονισε μη μας γκαντεμιασεις

Ε τι να σας γκαντεμιασω; Δηλαδη πλην Σιμοες που επιβαρυνθηκε λογω ελλειψης στα χαφ και Γκαρσια που ΔΕΝ εκανε προετοιμασια με Καρερα ποιον αλλον χασαμε ξερω γω; Τον Σιμανσκι; Τον Γαλανοπουλο; Η ξερω γω ο Τσιγκρινσκι και ο Αλμπανης ηταν χαλκεντεροι προ Καρερα;

Link to comment
Share on other sites

Οπαδός ΑΕΚ την Πέμπτη: γτπ η ομάδα, με 20 βαθμούς διαφορά από γαύρο θα είμαι ικανοποιημένος.

Οπαδός ΑΕΚ Κυριακή: πολύ μεγάλη νίκη, ικανή για το πρωτάθλημα η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Τι Σκαλωμα τρωτε με τον Χνιντ ? 

Μια χαρα ηταν. Σε λιγο καιρο θα ναι πολυ καλυτερος.

Κερδισε και το πεναλτι με τη μαχητικοτητα του.

Νεντε πολυυυ πιο καλος ηδη

Εγώ mvp τον ψηφισα, σοβαρότατα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιξε το κέντρο &οι πλάγιοι μπακ μας σήμερα . Λογικοτατο όμως ναναι στα κάτω τους ,ολη την εβδομάδα στα αεροπλάνα είναι οι παίκτες . Δεν κόβαμε ψηλά με αποτέλεσμα να δεχθούμε πίεση πίσω απο τους γρήγορους μεσοεπιθετικούς τους . Επισης ο Μαχαίρας νομίζω δεν πρέπει μια ουτε μια φορά να πέρασε τον αντίπαλο του, κρατώντας με χαζοτριπλίτσες τη μπάλα . Πρέπει να μάθει να μοιράζει .Δεν είναι πλείστέσιον η μπάλα, ούτε ο Θεοδόσης είναι ο Κριστιάνο.

Μας λείπει πολύ ο Πολωνός & ο Σιμόες. Ακόμα και ο Γαλανόπουλος σήμερα θα τους ξεκουράζε τους δύο που παίζουν συνέχεια.  Πρέπει να πάρουν ανάσες οι Ευγένιος & Κρίστι.

Μου αρέσουν οι νέοι, όλοι . Έχουν να δώσουν .

Η ομάδα παρουσίασε βελτίωση σήμερα.Αν το χε λήξει ο Καρίμ η ο Θεοδόσης με τις τρομερές ευκαιρίες τους θα χαμε ενα 0-2 0-3 με μια ομάδα που φρέναρε Άρη και γαύρο .

Η νίκη σήμερα είναι τρομερά σημαντική ,μας δίνει χρόνο και ηρεμία και μετά λόγου και αποδυτηρίων γνώσεως θέλω να γράψω πως μια ήττα σήμερα θα μας γαμούσε τα πάντα .

Προχωράμε.

Η ΑΕΚαρα μας νίκησε. Η εβδομάδα μας ξεκινάει όμορφα. 

 

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ξέχασες τον ορισμό του κιλερ. Μπλανκο

Εν τω μεταξύ το 06 ποιον λέει? τον Παντελη τον Καπετάνο? @Kostas21

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Οπαδός ΑΕΚ την Πέμπτη: γτπ η ομάδα, με 20 βαθμούς διαφορά από γαύρο θα είμαι ικανοποιημένος.

Οπαδός ΑΕΚ Κυριακή: πολύ μεγάλη νίκη, ικανή για το πρωτάθλημα η ομάδα.

Ολοι οι οπαδοι ετσι ειναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ειπα 2006 ρε

Ααα...επαιζε μέχρι το 11 και λέω κάτι άλλο είχε στο μυαλό του!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kostas21 said:

Ναι ο Σιμοες που δεν ειναι πεθαμενος αλλα ο Μαμ ρα ο παντοτινος. 

Έχουν πεθάνει από τα συνεχόμενα ματς εννοω. Τέτοιος μήνας με 2 χαφ δεν βγαινει

 

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει λίγο ο μέτριος Ιταλός το Ινσούα - Λόπεζ με τον Αργεντινό πίσω κάποια στιγμή στα αριστερά.

Που μου έβαλε τον Ινσούα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Ας δοκιμάσει λίγο ο μέτριος Ιταλός το Ινσούα - Λόπεζ με τον Αργεντινό πίσω κάποια στιγμή στα αριστερά.

Που μου έβαλε τον Ινσούα μπροστά.

Ο Ινσουα αν παιζει μπροστα απο τον Λοπες εχει το μυαλο του και στην αμυνα, ο Λοπες παλι αν μπει μπροστα δεν θα γυρισει ποτε. Γενικα ο Ινσουα ειναι 300 φορες καλυτερος του Πορτογαλου και ελειψε πολυ στα προηγουμενα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Τσιντωτας οκ μπορείς να το πεις αλλά έφαγε 2 γκολ και ένα παρολίγον. Δεν το λες και καλό. 

Πάουλινιο. Πάλεψε βοήθησε να βγαινει η μπαλα από την άμυνά, προσπάθησε να συνδιαστει αλλά δεν φάνηκε. 

Χνιντ ο γνωστός μαχητικός τίμιος Τυνήσιος. Δεν είναι σούπερ αλλά απαραίτητος σε μια ανευρη ομάδα. Οι αποκρούσεις με τούμπα είναι το δυνατό του σημείο.

Ντεντε δείχνει καλά και κακά στοιχεία. Περιμένουμε περισσότερα. 

Λόπες το ίδιο με Πάουλινιο αλλά χειρότερος στην άμυνα. 

Κριστισιτς. Δυναμικότητα και τρεξίματα στο κέντρο που αναλώθηκε μοσο σε αυτά χωρίς να ανεβαίνει πολλή 

Σατχοφ ανέβαινε και μοίραζε παιχνίδι πολλή καλά αλλά είναι πολλή βαρύς 

Τανκοβιτς πρόσφερε επιθετικότητα και πίεση στον αντίπαλο. Βοηθάει πολλή οπότε είναι μέσα με τις κινήσεις τους και τη μπάλα που ξέρει. 

Μανταλος δεν ήταν κακός όπως τώρα τελευταία. Έβγαζε καλές μπάλες και γρήγορες μπροστά αλλα χρειαζόμαστε περισσότερα από εκείνον. 

Μαχαιρας με κατάχρηση ντρίμπλα υπερβολική. Είχε και τις καλές στιγμές του με το σουτ του και τη χαμένη τεράστια ευκαιρία. Ας γίνει πιο απλός και θα βοηθήσει πολλή 

Καρίμ κινητικός επιθετικός που πάλεψε να κάνει ευκαιρίες και να συμμετέχει αλλά δεν φάνηκε εκτός του γκολ

Μάρκο μπήκε ορεξάτος και δεν έκανε ντριμπλες και έβγαλε ευκαιρίες και παες. 

Ινσου ο εξολοθρευτής της αριστερής πλευράς,  τρομερά αμπαλος αλλά με απίστευτη ταχύτητα και αυταπαρνηση

Νελσον πολλή κακός γιατί κυρίως χάνει το ακαστο αλλά και επειδή δεν έκανε το απόλυτος τπτ θετικο

MVP κριστισιτς 

Φυσιολογικό 

Σοϊλέδης μαχαίρας 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Ας δοκιμάσει λίγο ο μέτριος Ιταλός το Ινσούα - Λόπεζ με τον Αργεντινό πίσω κάποια στιγμή στα αριστερά.

Που μου έβαλε τον Ινσούα μπροστά.

Εξαιρετικός Ινσούα σήμερα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

Έχουν πεθάνει από τα συνεχόμενα ματς εννοω. Τέτοιος μήνας με 2 χαφ δεν βγαινει

 

Εαν βγει ομως με δυο χαφ ο μηνας αυτος κατι καλο θα εκαναν στην προετοιμασια το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ο Ινσουα αν παιζει μπροστα απο τον Λοπες εχει το μυαλο του και στην αμυνα, ο Λοπες παλι αν μπει μπροστα δεν θα γυρισει ποτε. Γενικα ο Ινσουα ειναι 300 φορες καλυτερος του Πορτογαλου και ελειψε πολυ στα προηγουμενα παιχνιδια.

Ινσούα δεν μπορεί να κάνει σέντρα ούτε με χειριστήριο ρε Νικ.

Δύο σέντρες έκανε ο Λόπεζ και οι δύο για γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×