Jump to content

Poll ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια και Ολιβέιρα


nikos
 Share

Ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια - Ολιβέιρα  

44 members have voted

  1. 1. Μάρκο Λιβάγια - 26 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 800.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
      0
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα
  2. 2. Νέλσον Ολιβέιρα - 29 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 1.200.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί, να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα


Recommended Posts

6 minutes ago, Νονός said:

Ιστορικά, ο μόνος ΚουΜουΕμφύλιος που αναγνωρίζεται επίσημα από τη διεθνή επιστημονική κοινότητα είναι το "Μπαρόχαινα vs Κορδέραινα".

Μπαροχαινα μπροστά-Κορδεραινα πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Μπαροχαινα μπροστά-Κορδεραινα πίσω. 

Χρήστη Σκεπαστέ, ή έχεις διδακτορικό στο μπαρμπούτι ή είσαι αθεράπευτα μερακΟΥλής ....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kostas21 said:

Ποιος λιβαγια κ ασιστ τωρα απεναντι σε κατι γατακια, παιξαμε 3 τελικους κυπελλου κ ΗΤΩ ΑΦΑΝΤΟΣ ο τυπακος.

Ο Κροάτης αυτή την στιγμή εξαργυρώνει την all time classic ανάγκη του κόσμου να δημιουργεί ινδάλματα και να "κρέμεται" από αυτά.

Οι μόνοι που πληρούν τα κριτήρια "για τη θέση" στην σημερινή ΑΕΚ είναι ΛΙβάγια, Μάνταλος, Σιμόες, Τσιγκρίνσκης.

Ο Μάνταλος σκοντάφτει στην αντιτουριστική φάτσα (πουτάνα ακμή ...) και στον αμφιλεγόμενο χαρακτήρα του (πούτα μάδρε ...), ο Σιμόες παίζει σε "αντιεμπορική" θέση και ο Τζίζας θα μπορούσε να λειτουργήσει ως ίνδαλμα μόνο σε κοινό ιατρικών επισκεπτών, φαρμακεμπόρων και γενικά ανθρώπων που κινούνται εντός και πέριξ του χώρου της Υγείας και των νοσηλευτικών ιδρυμάτων.

Κι έτσι ο Μάρκος -"όλοι σας και μόνος μου"- παίζει μπάλα μονάχος του στη συγκεκριμένη θέση και πουλάει αβέρτα σωβρακοφανέλες με το "10" και το όνομα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tzav said:

Η μεγαλύτερη συνεισφορά των Σέζαρ και Μαντούκα στην ΑΕΚ ήταν το "σχίσμα" που είχαν προκαλέσει στην κιτρινόμαυρη παρεούλα μας ανάμεσα σε "Σεζαρικούς" και σε "μαντουκικούς"... και οι αξιομνημόνευτες, φαρμακερές ατάκες που διαβάζαμε εδώ μέσα τότενες που ο "εμφλυλιος" εμαίνετο...

ντροπή να μπαίνουν αυτοί οι κομπογιαννίτες, τσιρκουλάνοι στην ίδια πρόταση με το Σκόκο...

Μέχρι και σε ευχές στις ονομαστικές γιορτές είχε επεκταθεί ο αδελφοκτόνος αυτός εμφύλιος. 😁

Link to comment
Share on other sites

απο ο,τι θυμαμαι ειχε γινει poll και ειχαμε κερδισει εμεις οι Σεζαρικοι ομως 😀

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

απο ο,τι θυμαμαι ειχε γινει poll και ειχαμε κερδισει εμεις οι Σεζαρικοι ομως 😀

Ήταν σικέ, με άκυρα φηφοδέλτια, κουμπάκια πατημένα, ψήφισαν και οι πεθαμένοι, και έτσι κατάφερε ο Σέζαρ να περάσει με μία ψηφο τον Μαντούκα. Είμαστε ηθικοί νικητές.

Link to comment
Share on other sites

ο μαντουκα εμοιαζε με κατι καθηγητες που επαιζαν μπαλιτσα σε κατι διαλειμματα μαζι μας και δηθεν ηξεραν

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, theo said:

ο μαντουκα εμοιαζε με κατι καθηγητες που επαιζαν μπαλιτσα σε κατι διαλειμματα μαζι μας και δηθεν ηξεραν

Χα χα, το έκανα εικόνα, είχαμε έναν τέτοιο καθηγητή θρησκευτικών. Είχε τόση σχέση όσο εγώ με σέρβιζ μηχανών και αυτοκινήτων. (μηδέν, ζερό, νάδα)

Link to comment
Share on other sites

O σκοκο ειναι ο μεγαλυτερος μπαλαδορος που εχω δει στην ΑΕΚ.Δεν βρισκεις ευκολα σκοκο και σιγουρα οχι με 1 εκ που παιρνει ο λιβαγια.

Ο σεζαρ με το μαντουκα ηταν συμπαθητικοι παικτες που εξαφανιζονταν στα ντερμπι πολυ περισσοτερο απο το λιβαγια.

Ο λιβαγια εχει την ασιστ στο 3-2 με γαβρο,το 1-0 με ποακ και το 1-1 με βαζελο την πρωταθληματικη χρονια.Σηκωσες κουπα μετα απο 25 χρονια.

Επισης περσι ηταν ο καλυτερος παικτης του πρωταθληματος.Αν ελεγες το 2007 ξερω γω οτι ο σεζαρ η ο μαντουκα ειναι οι καλυτεροι παικτες του πρωταθληματος θα σε επαιρναν με τις ντοματες.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ο Μπακάκης έχει πρωτάθλημα με την ΑΕΚ δεν λέει κάτι αυτό.

Το θέμα είναι αν με τα χρήματα που δίνεις μπορείς να πάρεις περισσότερα από άλλον παίχτη.

Η δική μου άποψη είναι ότι παρά το γεγονός ότι ο Μάρκο αδικείται στην θέση που παίζει και θα έπρεπε να παίζει ως δεύτερος επιθετικός ή ως καθαρός center for, με τα χρήματα που διαβάζω πιστεύω ότι θα μπορούσες να φέρεις έναν ποδοσφαιριστή που θα ταίριαζε περισσότερο με τα χαρακτηριστικά που θέλει ο Καρέρα να δώσει στην ομάδα, δλδ ταχύτητα μπροστά και γρήγορες αντεπιθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αέρινος Μαντουκίνιο παραλίγο να σηκώσει μόνος του το τα.λιγκ με ΑΠΟΕΛ... Βούλωσε δια παντός με τα χύσια του τα στόματα των σεζαρικών ερπετών...

Γραφικοί σεζαρικοι Κομπότης από Λειβαδιά και Κωστας21 από μάτσεστερ γιουνάιτεντ... παίρνουν τηλέφωνο κάθε επέτειο της νίκης με μίλαν το συμπαθή Ζούλιο...  να του υπενθυμίσουν να'χει ανοιχτό το κινητό γιατί θα τον πάρει σε λίγο ο Αρναούτογλου... να μας πει για χιλιοστή φορά πως ακριβώς έπνιξε ο κοντοχωριανός του ο Ντίντα εκείνο το γυναικείο φαουλακι...

Α ρε "πάστορα" λατρεμένε... πώς τους τσιγκέλωνες τους σεζαρικούς... βραζιλιάνικη μετεμψύχωση του Μαλαδένη... έσπασε το καλούπι μετά από εσένα... ίσως αν ο Ντάνι ο Βέρντερ έμενε μια πενταετία να μας έκανε να σε ξεχάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

3000 χρόνια δυτικού πολιτισμού για να έχουμε τώρα τους flatearthers, τους antivaxxers και να εμφανίζονται πάλι σαν σαλιγκάρια πάλι μετά τη βροχή (κρουασαν ποιντ) οι antiballers οι μαντουκικοί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ μας το φέρνουν σιγά σιγά οι αρδ για να μην πουν την αλήθεια ότι το έχει αποκαλύψει «άλλος» πριν από αυτούς:

 


 

Κοντά στην επέκταση της συνεργασίας του με την Ένωση για τρία ακόμα χρόνια φαίνεται πως βρίσκεται ο Κροάτης επιθετικός. Μετά την τελευταία επαφή που υπήρξε, οι δύο πλευρές ήρθαν αρκετά κοντά στο οικονομικό όπως αναφέρει η "Sportday", με την ΑΕΚ να προσφέρει στον παίκτη περί το 1 εκατ. ευρώ ετησίως. 

Μέχρι το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας μάλιστα αναμένεται να έχει κλείσει οριστικά το θέμα. Εξάλλου ο Λιβάγια μένει ελεύθερος στο τέλος της σεζόν και στην Ένωση δεν θέλουν η υπόθεση της ανανέωσής του να τραβήξει μέχρι τον Γενάρη, όταν ο παίκτης θα μπορεί να μιλήσει με όποια ομάδα θέλει. 

Link to comment
Share on other sites

«Κρυάδα»για τον Μάρκο Λιβάγια  στην Τουρκία!

Οπως σας ενημερώσαμε νωρίτερα σύντομα αναμένονται εξελίξεις αναφορικά με την υπόθεση ανανέωσης του συμβολαίου του Κροάτη και όλα δείχνουν πως θα συνεχίσει να φορά τα κιτρινόμαυρα παρά τις σειρήνες από το εξωτερικό.

Το fotospor γράφει: «Στο ξεκίνησα της χρονιάς ο Μάρκο Λιβάγια που ήταν στην μεταγραφική ατζέντα της Τζάμπζονσπορ και της Φενέρμπαχτσε εδώ και καιρό φαινόταν πως θα αποχωρούσε από την ομάδα του καθώς δεν ανανέωνε το συμβόλαιό του. Στην Ελλάδα, όμως τώρα γράφεται πως ο Λιβάγια συμφώνησε με την ΑΕΚ για ανανέωση της συνεργασίας τους με αύξηση περίπου 30% που θα του αποφέρει κοντά στο 1 εκατ. ευρώ ετησίως. Κομβική σημασία έπαιξε η συζήτηση του Κροάτη με τον προπονητή του, Μάσιμο Καρέρα».

 

Οι Τουρκοι διαβαζουν Στυλιανοπουλο και ΚΜ😎

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν ήμουν τότε εδώ, να πάρω θέση στο θέμα Σέζαρ vs Μαντουκα. 

ΠΟΙΟΣ ΜΑΝΤΟΥΚΑ ΡΕ ΑΜΠΑΛΟΙ, ΖΟΥΛΙΟ ΜΟΝΟ. 

Με εκείνο το γκολ που είχε βάλει εναντίον της Ξάνθης είχα χάσει τα μυαλά μου για λίγο. Από το Μαντουκα θυμάμαι μόνο ένα πέναλτι, θυμάμαι ότι κανείς δεν είχε λυπηθεί όταν έφυγε. 

Στο 3.38

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι με την Τουρκία

ΕΦ.ΣΥΝ.

Σίγουρα δεν είναι τυχαίο πως με το που βρέθηκε στην Τουρκία ο μάνατζερ του Λιβάγια άρχισαν πάλι δημοσιεύματα για ενδιαφέρον ομάδων από εκεί για τον πελάτη του. Εγραψαν πάλι για την Τράμπζονσπορ, με την οποία φάγαμε όλο το καλοκαίρι, με λίγο κι από Φενερμπαχτσέ. Εχει και στην Τουρκία μόνιμο συνεργάτη ο ατζέντης του Λιβάγια, που βρίσκει τρόπους να κρατάει τον Λιβάγια στο επίκεντρο. Πάντως μια ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια για τον Κροάτη έχει να κάνει με το γεγονός πως δεν τον ενθουσιάζει ιδιαίτερα η ιδέα να φύγει από την Ελλάδα, αν δεν πρόκειται για κάτι πολύ καλό οικονομικά ή κάτι από δυνατό πρωτάθλημα. Η γυναίκα του είναι έγκυος και προβλέπεται να γεννήσει γύρω στις αρχές της άνοιξης. Με νεογέννητο στην οικογένεια, δεν καίγεται για μετακινήσεις χωρίς ιδιαίτερο κίνητρο ο Μάρκο Λιβάγια. Και στην ΑΕΚ μια χαρά είναι. Βέβαια κάποιος θα πει πως στην Ελλάδα δεν είναι μόνο η ΑΕΚ που θα μπορούσε να τον καλύψει...
Τ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

Το αντιγράφω κι εδώ γιατί είναι οριστικα η αποψη μου για το θεμα:

 

Εμένα παντως σαν  οπαδό και όχι σαν λογιστή ο Ολιβέιρα για αναπληρωματικός φορ του Καρίμ μια χαρα μου κάνει. Αν τον πουλήσουν και με τα λεφτα που παίρνει πάρουν 2 παικτες των 600 ευχαρίστως, μέχρι τοτε ομως κρίνω αυτό που βλέπω στο γήπεδο. Και είναι πολύ καλυτερο -ακόμα και τώρα- από Γιακουμάκη, Αραβιδη και Κρισαντους.

Προτιμω να ασχολούμαι με τους αμπαλεα πίσω παρα με αυτόν λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Το αντιγράφω κι εδώ γιατί είναι οριστικα η αποψη μου για το θεμα:

 

Εμένα παντως σαν  οπαδό και όχι σαν λογιστή ο Ολιβέιρα για αναπληρωματικός φορ του Καρίμ μια χαρα μου κάνει. Αν τον πουλήσουν και με τα λεφτα που παίρνει πάρουν 2 παικτες των 600 ευχαρίστως, μέχρι τοτε ομως κρίνω αυτό που βλέπω στο γήπεδο. Και είναι πολύ καλυτερο -ακόμα και τώρα- από Γιακουμάκη, Αραβιδη και Κρισαντους.

Προτιμω να ασχολούμαι με τους αμπαλεα πίσω παρα με αυτόν λοιπόν.

Θα προτιμουσα να φυγει ο Ολιβερα και να φερουμε Αραουχο. και ας χανει αυτος ευκαιριες αρκει να ειναι εδω . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Θα προτιμουσα να φυγει ο Ολιβερα και να φερουμε Αραουχο. και ας χανει αυτος ευκαιριες αρκει να ειναι εδω . 

Κι εγώ αλλά μπαίνει το οικονομικό στην μέση, και οι αγοραπωλησιες, αυτό λεω. Αν τεθεί τέτοιο θέμα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, nikos said:

Το αντιγράφω κι εδώ γιατί είναι οριστικα η αποψη μου για το θεμα:

 

Εμένα παντως σαν  οπαδό και όχι σαν λογιστή ο Ολιβέιρα για αναπληρωματικός φορ του Καρίμ μια χαρα μου κάνει. Αν τον πουλήσουν και με τα λεφτα που παίρνει πάρουν 2 παικτες των 600 ευχαρίστως, μέχρι τοτε ομως κρίνω αυτό που βλέπω στο γήπεδο. Και είναι πολύ καλυτερο -ακόμα και τώρα- από Γιακουμάκη, Αραβιδη και Κρισαντους.

Προτιμω να ασχολούμαι με τους αμπαλεα πίσω παρα με αυτόν λοιπόν.

 

Ναί ok αλλά δεν μπορεί ο βασικός σου να παίρνει 3 φορές λιγότερα από τον αναπληρωματικό του. Τυχαίνει αυτό στις ομάδες από λάθος σχεδιασμό αλλά στην πρώτη ευκαιρία το διορθώνεις.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Epitaph21 said:

 

Ναί ok αλλά δεν μπορεί ο βασικός σου να παίρνει 3 φορές λιγότερα από τον αναπληρωματικό του. Τυχαίνει αυτό στις ομάδες από λάθος σχεδιασμό αλλά στην πρώτη ευκαιρία το διορθώνεις.

Δεν διαφωνώ, αλλά ξαναλέω  με άλλον τροπο:

Δεν γνωρίζω πόσα παίρνει (πες), αυτό που βλέπω στο γήπεδο μου φτάνει για εναλλακτικη, οπότε δεν με ενοχλει.

Τα υπόλοιπα είναι οικονομικά θέματα, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ να φύγει και με τα λεφτα αυτά να έρθουν άλλοι, αλλά ΑΝ ΔΕΝ φύγει μια χαρα μου κάνει μέχρι το καλοκαίρι που είναι περιουσιακό στοιχείο της ομάδας. Αντιθετως οι Μπακακηδες δεν μου κάνουν ούτε αν πληρώνουν αντί να πληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε εδώ ότι αν δεν πωληθεί σύντομα, παραμένει μέχρι το καλοκαίρι είτε μας αρέσει είτε όχι.

Οπότε καλο είναι μέχρι τότε να εκμεταλλευτούμε (τα όσα) μπορεί να προσφέρει.

Αυτα ανεξαρτητα από την ανανέωση ή μη.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×