Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - Α.Ε.Κ (10 αγ.) 29/11, 19:30 Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Ινσούα
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      8
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      5
    • Λιβάγια
      8
    • Ανσαριφάρντ
      10
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμόες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      6
    • Ινσούα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      10
    • Κρστίσιτς
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ολιβέιρα
      7
    • Σιμόες
      0


Recommended Posts

Χθες έπρεπε να έχεις τελειώσει το παιχνίδι μέχρι το μισάωρο με δύο γκολ. Θέλει αποφασιστικότητα μπροστά. Ακόμα ψάχνονται με πάσες όταν δεν πρέπει και σουτ όταν πρέπει να δώσουν πάσα.

Είναι μεγάλη η ποιότητα όμως. Θα τα βρουν τα πατήματα οι παίχτες εκεί.

Πίσω υπάρχει το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στον Ολυμπιακο πανηγυριζουν με τον προπονητη στα γκολ; ΟΚ κσι να μην ειναι κολλητοι με τον κοουτς οι παιχτες δεν λεει και κατι πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Γιατι στον Ολυμπιακο πανηγυριζουν με τον προπονητη στα γκολ; ΟΚ κσι να μην ειναι κολλητοι με τον κοουτς οι παιχτες δεν λεει και κατι πιστευω.

Εμένα με ξένισε που δεν πήγε κανένας πάνω του. 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο.

Πόσο παιχταράς είσαι ρε Καρίμ?

Ο άνθρωπος σημαδεύει και σουτάρει.

Και βάζει γκολ όταν η μπάλα καίει.

Μεγάλη κλάση. Μεγάλη μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πας στον πάγκο ακόμα και σε ένα σημαντικό γκολ χωρίς να παίζει πρόκριση σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

 

 

aek-630_0_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ομάδα θέλει ένα δεξί μπακ κλάσης και έναν αμυντικό διάδοχο του Ιησού - παρτενέρ του Νεντε και θα μπει αγιασοφια πρωταθλήτρια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tan21 said:

μα το χριστο θα με τρελανετε εδω μεσα. καλα ρε, πριν λιγες μερες δεν τον βγαζαμε σκάρτο; 🤣

ναι. τώρα δεν είναι σκάρτος, αλλά δεν μας κάνει γιατί οι παίκτες δεν πάνε να πανηγυρίσουν μαζί του.

catch the egg and shave it.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο για τα πράγματα που τον κατηγορώ.

Τώρα αν είναι να πιάσουμε την ιστορία από το Π μέχρι το Ω, ε προφανώς βγάζουμε ό τι συμπέρασμα θέλουμε.

Είναι λίγο περίεργος ο γραπτός τρόπος επικοινωνίας μέσα σε ένα φόρουμ.

Μπορεί να μην έχω καταλάβει κάτι εγώ ή πρέπει να συμφωνώ με όλους για να είμαστε όλοι χαρούμενοι?

Την άποψη που έχω καταγράφω.

 Αν ενοχλεί,  μου το λέτε και το σταματάω.

Ισχύει για όλους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το σταματάω εδώ γενικά γιατί καταλαβαίνω ότι ενοχλώ.

Θα γράφω μόνο στις σειρές και μόνο ύμνους για τον Ιταλό.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mobster21 said:

Το σταματάω εδώ γενικά γιατί καταλαβαίνω ότι ενοχλώ.

Θα γράφω μόνο στις σειρές και μόνο ύμνους για τον Ιταλό.

Αν αναφέρεσαι σε μένα, πλάκα κάνω.

Άλλωστε περιλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα σε όσους την μια Κυριακή θέλουν απόλυση και την επόμενη παραμονή του Καρέρα! 🙂

Link to comment
Share on other sites

εκανε μλκια με ζορια ο ιταλος. ξεκαθαρα. απο κει και περα προσπαθει να κανει μια αμυνα του 4 να παιζει 6, 7 μπας και τρωμε λιγοτερα γκολ... μακαρι με σιμανσκι να στρωσει το πραγμα. ειναι κομβικη η θεση του χαφ μπροστα απτα μπακ. 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χάλασε ήταν η νευρικότητα που έβγαζε η ομάδα ότι μπορεί να και να το φάει ( το 2ο )

Από την ίδια νευρικότητα δεν έβγαιναν καλές αντεπιθέσεις για να κάνεις εύκολα το 1 - 3

Ίσως φταίει και η κουκουνα από τη ζόρια , θα δείξει 

Σε γενικές γραμμές η ΑΕΚ έδειξε χαρακτήρα για τη νίκη 

Η ομάδα θέλει χρόνο και είναι πολύ σημαντικό να κερδίζουμε στις καλές εμφανίσεις η έστω να μην χανουμε 

 

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να σημειωσουμε οτι εχουμε περασει απο 2 δυσκολες εδρες στις οποιες ακομα και9 τη πρωταθληματικη χρονια ειχαμε χασει βαθμους (ηττα σε τριπολη και ισοπαλια στα γιαννενα)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas21 said:

Στο γκολ του Μπαραλες.

νο1. Ο Σακχωφ δεν πιεζει ενω ο αντιπαλος το σκεφτεται με βηματακια θα μπορουσε ανετα να του κλεψει τη μπαλα η να παει για τακλιν), κ κανει λομπα στο wing

νο2 Τανκοβιτς κ Βασιλαντωνο τρεχουν μαζι, ο τανκοβιτς μενει στο υψος (σωστο), ο Βασιλαντωνο δε φτανει ποτε, κ δε κανει close in τον αντιπαλο (μηδεν pressing σε 2 αντιπαλους δλδ)

νο3 ο Τσιντωτας κανει βημα για να βγει, αλλα αλλαζει γνωμη κ πηγαινει προς τα πισω κ καθεται στη γραμμη. Θεωρω οτι εδω ηταν το τελικο λαθος, γιατι ο Τζισας νομιζε οτι ο Τσιντωτας θα παει στη μπαλα κ ειχε χαλαρο positioning.

 

Ρεζουμε ?

Εσπασε το τεχνικο οφσαιντ, αλλα ο Βασιλαντωνο το πηρε χρονο πολυ αργα, ενω θα πρεπε να καλυπτει το wing απο την ωρα που ξεκινησε η λομπα.

Ο Σακχωφ επρεπε να πιεζει πανω στον παικτη κ να μην τον αφηνει να κανει τη πασα.

Ο Τσιντωτας δε μπορει να ελεγξει την περιοχη του σωστα.

 

Τώρα που ξαναβλέπω την φάση η μπάλα πάει ψηλά για να μπορεί να βγει να την καθαρίσει οπότε σε αυτό το κομμάτι δεν έχει ευθύνη. Από την άλλη ο Μπαράλες κάνει το τυπικό επιθετικό φάουλ-βάζει το χέρι του πάνω στον ώμο του Τσιγκρίνσκι για να τον εμποδίσει να σηκωθεί και να κάνει καλύτερο άλμα- που εναντίων της ΑΕΚ συνήθως σφυρίζονται. Βέβαια ένα γκολ που το έχει βάλει ο Ιμπραίμοβιτς π.χ. άπειρες φορές και δεν του έχει σφυριχτεί ποτέ επιθετικό φάουλ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Το σταματάω εδώ γενικά γιατί καταλαβαίνω ότι ενοχλώ.

Θα γράφω μόνο στις σειρές και μόνο ύμνους για τον Ιταλό.

Δεν ενοχλείς και γιατί να ενοχλεί η άποψη σου? 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kostas21 said:

Σε αλλους αρεσει ο Ιταλος σε αλλους καθολου. 

Για εμενα ουτε κρυο ουτε ζεστη, ο Ιταλος μου ειναι εντελως αδιαφορος. Δε θελω να φυγει απλα γιατι δε θελω να περναει του καθε Λιβαγιoμανταλου το χουι, αν ειναι να φυγει, να υπαρχει ενας σοβαρος λογος (αν δλδ δε πιασει τους στοχους ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ.. Αν δλδ του εχουν πει οτι στοχος ειναι UEFA Group Stage, European Qualification and Cup Final, πανω σ αυτους θα κριθει). Κατι του στυλ "ξεφτυλα στην Ευρωπη", οπως καναμε καποτε τον Χιμενεθ που "δεν εβαλε τον Λεοναρδο" κ αλλες μλκιες, ειναι να χαμε να λεγαμε.

Ουτε απιστευτη ποιοτητα εχει η ομαδα για να κανει γρηγορη αφομοιωση, ουτε προετοιμασια εχει κανει σοβαρη λογω κοβιντ. Για την ωρα η ομαδα ειναι μεσα στους στοχους της αγκομαχωντας εκτος της Ευρωπης που δεν νομιζω να ειχαμε καμια δραματικη αλλαγη κ με διαφορετικο κοουτς εφοσον η διοικηση δε δινει priority σε αυτον τον τομεα.

Δε μενει παρα να στηριξουμε μεχρι τελους της σεζον κ εκει να βγει το ρεζουμε. Μακαρι να πετυχει, αυτο θελουμε, οκ δεν ειμαστε κ στο χειλος της καταστροφης. 
Η ομαδα ειναι δυστυχως ξεφραγο αμπελι με μηδενικο μακροπροθεσμο σοβαρο πλανο, κ αυτο ξεκιναει απο τη διοικηση κ φτανει μεχρι τον τελευταιο γυμναστη. Αυτο ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη κ δεν αλλαζει. Μπορει να αποδειχθει κατι τελειως διαφορετικο, αλλα μεχρι τωρα η πορεια αυτης της διοικησης ειναι ζαριες κ οσα πανε κ οσα ερθουνε.

Και εγώ το ίδιο. Δεν τρελαίνομαι με τον Ιταλό  αλλά έχω βαρεθεί τα << πάλι από την αρχή>> και θεωρώ ότι ένας μέτριος Ευρωπαίος προπονητής όπως είναι ο μάσιμο με κάποιο βιογραφικό που όμως δεν είναι τσαρλατανος όπως καρντοσο κτλ είναι οκ για ελληνικό πρωτάθλημα - ελληνική τοπ ομάδα και μπορεί να φέρει με υπομονή και τα σκαπανεβασματα επιτυχίες. 

Αν δούμε τις τελευταίες επιλογές προπονητών μετά το πογετ και εκτός του γνωστού Χιμένεθ ήταν ο ένας χειρότερος από τον άλλον άρα τι εμπιστοσύνη μπορείς να έχεις ότι ο επόμενος θα ειναι καλύτερος από το μάσιμο που οκ σε κρατάει σε ένα αξιόμαχο επίπεδο ( σε σύγκριση με κωστε, καρντοσο, μοραες κτλ) 

Link to comment
Share on other sites

@mobster21 μην παιρνεις προσωπικα την καθε διαφωνια. Και πουτανας γιο να τον θεωρεις τον Καρερα δικαιωμα σου και δικαιωμα μου να διαφωνω κι εγω και να καταθετω την ενσταση μου οπως κι εσυ τις δικες σου. Εγω πχ τον παω και θεωρω πως αν παρει χρονο (2-3 σεζον) με τον Ιλια να κανει στοχευμενες μεταγραφες, θα φτιαξει ομαδαρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

@mobster21 μην παιρνεις προσωπικα την καθε διαφωνια. Και πουτανας γιο να τον θεωρεις τον Καρερα δικαιωμα σου και δικαιωμα μου να διαφωνω κι εγω και να καταθετω την ενσταση μου οπως κι εσυ τις δικες σου. Εγω πχ τον παω και θεωρω πως αν παρει χρονο (2-3 σεζον) με τον Ιλια να κανει στοχευμενες μεταγραφες, θα φτιαξει ομαδαρα. 

αδελφε Νικ

 

αν παρει ο Καρερα δυο τρεις σεζον για να φτιαξει ομαδα θα εχουμε μεινει δυο τρεις εδω μεσα και οι αλλοι θα εχουμε παει απο εμφραγμα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@Kostas21 το βασικοτερο ας προβλημα αυτη την στιγμη ειναι το κεντρο . ΔΕν μαρκαρει κανενας ή μονο ενας. Χτες ετρεχε μονο ο Κριστισιτς. Σακχοφ επιθετικα καλος αλλα αμυνα δεν εκανε. Πετραν κλασικος ελληνας μεσος, Δεν ακολουθει ποτε . και φτανουν ολοι ανετα στην περιοχη μας. Οταν δινει σουτ σεντρες ανετες πασες λογικο ειναι να φας και γκολ. Καιπαντα θα βρισουμε τον Τσιντωτα που δεν το εβγαλε, τον Τσιγκρι που δεν πηδηξε και οχι τους μεσους που δινουν αεροδιαδρομους, Και χτες ο Ινσουα ειχε και λαθοε πασες και λαθος αποκρουσεις αλλα ολοι τον ειδαν καλο Καλα για δεξια στην αμυνα δεν το συζτητω αλλα αν στο γκολ του Καριμ ηταν ο Μπακακης ολοι ξερουμε που θα πηγαινε η μπαλα . Σιγουρα οχι στον Σακχοφ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, George_D said:

αξιζει να σημειωσουμε οτι εχουμε περασει απο 2 δυσκολες εδρες στις οποιες ακομα και9 τη πρωταθληματικη χρονια ειχαμε χασει βαθμους (ηττα σε τριπολη και ισοπαλια στα γιαννενα)

Ναι αλλα ο Μελισσανιδης δεν φχαριστιεται θεαμα

Link to comment
Share on other sites

Επισης εμένα μου την σπάνε στα νεύρα οι παίκτες που σκύβουν να μην φάνε την μπάλα στην μάπα. Το (ξανα)έκανε στην σέντρα αντιπαλου ο Βασιλαντωνόπουλος χθες.

Το συνηθίζει ο Λιβαγια, ακόμα περισσότερο το έκανε αυτό το γατί ο Βερντε (μάρκαρε πχ το αντίπαλο τερμα και στο τελος έσκυβε να μην την φάει, χαχαχ). 
 

Οκ κι εγώ θα το έκανα, αλλά εγώ δεν είμαι επαγγελματιας ποδοσφαιριστής. Κάτι Βρανιες και κάτι Ινσουα δεν νομιζω ότι κάνουν τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Ναι αλλα ο Μελισσανιδης δεν φχαριστιεται θεαμα

Κάτσε μην τον διωξει γιατί δεν επαιξε ο Μαχαίρας. Πώς θα μοιάσουμε στο μοντέλο βαζελου τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×