Jump to content

A.E.K. - Braga (EUL / Όμιλος G-5η αγ.): 3/12, 19:55, Cosmotesport 3


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Χνιντ
      1
    • Σιμόες
      3
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      1
    • Λιβάγια
      15
    • Μάνταλος
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      6
    • Ανσαριφάρντ
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      16
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      6
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      21
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Χνιντ
      4
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0


Recommended Posts

44 minutes ago, mobster21 said:

συγκρινουμε τωρα την τοτε δευτεραθλητρια γερμανιας με την τωρινη τριτοτεταρτη της πορτογαλιας που δεν εχει ουτε πρωταθλημα στην ιστορια της

οκ

Δεν έχει πρωτάθλημα ναι, αλλά έχει παίξει τελικό Γιουρόπα και κάνει κάθε χρόνο συνολικές πωλήσεις 20-30 εκατομμύρια. Γκάλο και Μπαρμποσα που σε μας ήταν βασικοί, σε αυτούς ήταν στα αζήτητα. Αυτή είναι η αλήθεια με στοιχεία κι όχι με όνειρα. Ας την αποδεχθούμε μπας και καταλάβουμε τι είμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mobster21 said:

αδελφε μου λογω της εργασιακης μου καταστασης

προσωπικα πρωτα παρατηρω τα λαθη των προϊσταμενων και μετα των υφισταμενων

αλλα αυτο μπορει να ειναι δικο μου βιτσιο και δικη μου επαγγελματικη διαστροφη οποτε μπορει να διαβαζω και λαθος οσα συμβαινουν γυρω μου

και μακαρι για την ΑΕΚ να ισχυει το τελευταιο

Εγώ πάλι όταν δεν εξυπηρετουμαι από έναν δημόσιο υπάλληλο τεμπέλη πρώτα του κατεβάζω όλα τα καντηλακια που υπάρχουν και μετά τα βάζω με το μπουρδελο το κράτος που τον διόρισε. Σύμφωνοι κακο κράτος, ρουσφετολόγοι κλπ. Πληρώνεσαι ρε αρχιδακι για να εξυπηρετείς τον κόσμο. Όταν βλέπω πρόφαση να μη δουλέψεις επειδή είσαι τεμπέλης θα τα ακούσεις όλα μα όλα.
 

Εγώ δηλαδή δεν λέω ότι είμαι σωστος. μακριά από εμένα οι αυθεντίες στα της ΑΕΚ. Είμαι έτσι όμως και στη ζωή μου, αυτές τις αντιλήψεις έχω. Ένα από τα πράγματα που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι τους τεμπέληδες, τους προκλητικά αδιάφορους. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ πάλι όταν δεν εξυπηρετουμαι από έναν δημόσιο υπάλληλο τεμπέλη πρώτα του κατεβάζω όλα τα καντηλακια που υπάρχουν και μετά τα βάζω με το μπουρδελο το κράτος που τον διόρισε. Σύμφωνοι κακο κράτος, ρουσφετολόγοι κλπ. Πληρώνεσαι ρε αρχιδακι για να εξυπηρετείς τον κόσμο. Όταν βλέπω πρόφαση να μη δουλέψεις επειδή είσαι τεμπέλης θα τα ακούσεις όλα μα όλα.
 

Εγώ δηλαδή δεν λέω ότι είμαι σωστος. μακριά από εμένα οι αυθεντίες στα της ΑΕΚ. Είμαι έτσι όμως και στη ζωή μου, αυτές τις αντιλήψεις έχω. Ένα από τα πράγματα που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι τους τεμπέληδες, τους προκλητικά αδιάφορους. 

αυτον που βριζεις καποιος τον αφηνει να παραμενει τεμπελης

καποιος του δινει το περιθωριο να λειτουργει ετσι εις βαρος των αλλων

δεν υπαρχει σωστο ή λαθος εδω

πες οτι ειναι μια επαγγελματικη μου διαστροφη να κυνηγαω πρωτα τον στρατηγο και μετα τον στρατιωτη

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

 Ένα από τα πράγματα που δεν μπορώ να διαχειριστώ είναι τους τεμπέληδες, τους προκλητικά αδιάφορους. 

Αυτη η φραση σου ειναι που διακτεχει την Ελλαδα γενικοτερα . κρυβονται ολοι πισω απο το συστημα,  το  οργανογραμμα της καθε εταιριας για να λουφαρουν. Το ιδιο και στο ποδοσφαιρο. θα μαρκαρουν οι αμυντικοι. γενικα οι αδιαφοροι και οι τεμπεληδες χαλαν ολη την εικονα και ξενερωνουν και τους εργατικους 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mporat said:

Δεν έχει πρωτάθλημα ναι, αλλά έχει παίξει τελικό Γιουρόπα και κάνει κάθε χρόνο συνολικές πωλήσεις 20-30 εκατομμύρια. Γκάλο και Μπαρμποσα που σε μας ήταν βασικοί, σε αυτούς ήταν στα αζήτητα. Αυτή είναι η αλήθεια με στοιχεία κι όχι με όνειρα. Ας την αποδεχθούμε μπας και καταλάβουμε τι είμαστε. 

7 γκολ σε δυο αγωνες αδελφε μου δεν εφαγες ουτε απο την Μπαγερν

αυτο σημειωνω και μαλιστα απο μια ομαδα που δεν εχει σηκωσει πρωταθλημα στην χωρα της

κι αυτο fact

ε να τρως τωρα 7 γκολ απο την Μαλιν του 2020 παει πολυ σε δυο αγωνες

οσο καλη κι αν ειναι

φαντασου την ΑΕΚ να εριχνε 7 γκολ σε δυο αγωνες σε ομαδα στην ευρωπη τι θα λεγαμε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Αυτη η φραση σου ειναι που διακτεχει την Ελλαδα γενικοτερα . κρυβονται ολοι πισω απο το συστημα,  το  οργανογραμμα της καθε εταιριας για να λουφαρουν. Το ιδιο και στο ποδοσφαιρο. θα μαρκαρουν οι αμυντικοι. γενικα οι αδιαφοροι και οι τεμπεληδες χαλαν ολη την εικονα και ξενερωνουν και τους εργατικους 

ναι πηγαινε πες το αυτο στον Μπιελσα να δω κατι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

7 γκολ σε δυο αγωνες αδελφε μου δεν εφαγες ουτε απο την Μπαγερν

αυτο σημειωνω και μαλιστα απο μια ομαδα που δεν εχει σηκωσει πρωταθλημα στην χωρα της

κι αυτο fact

ε να τρως τωρα 7 γκολ απο την Μαλιν του 2020 παει πολυ σε δυο αγωνες

οσο καλη κι αν ειναι

φαντασου την ΑΕΚ να εριχνε 7 γκολ σε δυο αγωνες σε ομαδα στην ευρωπη τι θα λεγαμε

Mob το λεμε και το ξαναλεμε. Η ΑΕΚ συνηθως με τις μεγαλες ομαδες εβγαζε παντα αντιδραση. Οχι οτι δεν εχασε και  με 5αρες.  Εχασε. Αλλα παντα τα προφυλαγε καλυτερα τα μας. Με τις ομαδες που νομιζε το χεριου της εχει φαει τις σφαλιαρες της. Γιατι εχει την νοοτροπια των οπαδων. Ποια Μπραγκα και ποια Αλεν. Ποια Βιντι και ποια Φερεντσβαρος. Σιγα τα Ζορια  και τις Ζενιτ. Κα μαζευει τις 3αρες ανετα . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

ναι πηγαινε πες το αυτο στον Μπιελσα να δω κατι

Ποιον Μπιελσα? Βλεπεις κανεναν Μπιελσα εδω?  Και η Μπραγκα δεν ειχε κανεναν Μπιελσα αλλα σε ετρεχε σαν κυνηγοσκυλο που κυνηγαει λαγους οποτε ηθελε 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mobster21 said:

αυτον που βριζεις καποιος τον αφηνει να παραμενει τεμπελης

καποιος του δινει το περιθωριο να λειτουργει ετσι εις βαρος των αλλων

δεν υπαρχει σωστο ή λαθος εδω

πες οτι ειναι μια επαγγελματικη μου διαστροφη να κυνηγαω πρωτα τον στρατηγο και μετα τον στρατιωτη

 

Βρε μαζί σου. Κάποιοι τον καλύπτουν. Προφανώς. Μου την κάνουν οι άνθρωποι που θέλουν βούρδουλα να δουλέψουν και μετά κλαίγονται κιόλας. Τους θεωρώ ότι πιο παρασιτικό σε μια κοινωνία και σου μιλάει άνθρωπος που μεγάλωσε σε οικογένεια ΔΥ για να μη νομίζει κάποιος ότι έχω κάτι με το δημόσιο τομέα γενικά 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vargas21 said:

Ποιον Μπιελσα? Βλεπεις κανεναν Μπιελσα εδω?  Και η Μπραγκα δεν ειχε κανεναν Μπιελσα αλλα σε ετρεχε σαν κυνηγοσκυλο που κυνηγαει λαγους οποτε ηθελε 

για τον Μπιέλσα απάντησα σε αυτο που εγραψες και ειδικα σε αυτο που εχω με bold

"Αυτη η φραση σου ειναι που διακτεχει την Ελλαδα γενικοτερα . κρυβονται ολοι πισω απο το συστημα,  το  οργανογραμμα της καθε εταιριας για να λουφαρουν. Το ιδιο και στο ποδοσφαιρο. θα μαρκαρουν οι αμυντικοι. γενικα οι αδιαφοροι και οι τεμπεληδες χαλαν ολη την εικονα και ξενερωνουν και τους εργατικους"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος νομιζει γενικα πως με 7-9 καινουριους παιχτες ειναι εφικτο η ομαδα να ειναι συμπαγης σε ενα τριμηνο μεσα να το πει. Τσιντωτας, Νεντε, Χνιντ, Ινσουα, Σαχωφ, Γκαρσια, Τανκοβιτς, Ανσαριφαρντ ετσι προχειρα περσι δεν υπηρχαν και φετος λογιζονται βασικοι. Που και ο Βασιλαντωνοπουλος πχ για νεος μετραει ουσιαστικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mobster21 said:

για τον Μπιέλσα απάντησα σε αυτο που εγραψες και ειδικα σε αυτο που εχω με bold

"Αυτη η φραση σου ειναι που διακτεχει την Ελλαδα γενικοτερα . κρυβονται ολοι πισω απο το συστημα,  το  οργανογραμμα της καθε εταιριας για να λουφαρουν. Το ιδιο και στο ποδοσφαιρο. θα μαρκαρουν οι αμυντικοι. γενικα οι αδιαφοροι και οι τεμπεληδες χαλαν ολη την εικονα και ξενερωνουν και τους εργατικους"

Και τον Γκας τον σκουπισαν οι ΔΥ που δεν ηθελαν να τρεχουν. Γενικα πιστευω οτι πρεπει να υpαρχει χημεια μεταξυ παικτων προπονητη. Γιατι ειναι πολυ ευκολο σε μια κλικα ποδοσφαιριστων να στησουν τον προπονητη και αντιθετα πολυ δυσκολο να καθαρισει ο κοουτς την κλικα. Επισης και ο Μπιελσα να ερχοταν εδω θα του βρισκαμε κουσουρια. 

Παραδειγμα  ο Σαντος , Πηγε βαζελο εβαλε τις προπονησεις πρωινες και τον εφαγε ο Γκουμας. ο Γιαννακης και η παρεα του που δεν ηθελε να ξυπναει πρωι. Και σε μας εχουν γινει και τετοια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να παω ενα βημα παραπερα θα σας πω για τους αδικημενους μας. Στην Ευρωπη και κυριως στα προηγμενα πρωταθληματα η προπονηση δεν ειναι το 2ωρο -3ωρο του απογευματος. Σε καποια συνεντευξη ο Μπεκαμ ειχε πει οτι παει στις 10 στο προπονητικο και εφευγε στις 6 το απογευμα. Εκανε προπονηση με την ομαδα εκανε ατομικη , εκανε αποθεραπεια ετρωγε και συμπληρωσε το 8αωρο του σαν εργαζομενος Βεβαια ποιος ειναι ο Μπεκαμ τωρα για να μας τα πει αυτα,.. Οταν πηγε ο Γεωργατος εφυγε αρον αρον γιατι τον επαιρναν απο Ελλαδα και του ελεγαν οτι πινουν καφε στο πασαλιμανι και αυτος ετρεχε στο προπονητικο. Βλεπουμε τους ξενους πως προχωρανε και βλεπουμε και τους δικους μας, Οποτε μην ψαχνετε παντα φταιχτες στους προπονητες. Δειτε και τα δικα μας τα ταγαρια που θελεουν με 2 ωρες να γινουν παικταραδες. Εχουμε δει σε πολλα ματς να μας περνουν οι ξενοι σαν σταματημενους, Δεν ειναι μονο θεμα ταλεντου αλλα και δουλειας. που εδω δεν γινεται, Οπως και στις ακαδημιες, Ετσι εχει δομηθει το ελληνικο ποδοσφαιρο και δεν θελουν να το αλλαξουν κανενας, Φαγαμε 3 σφαλιαρες στην Ευρωπη, Βυθιζομαστε στην βαθμολογια και ασχολουμαστε ποος θα ειναι ο διαιτητης της Κυριακης . Σαν να μην εγινε το ευρωπαικο ματς, Αυτη ειναι η νοοτροπια απο διοικηση μεχρι τον τελευταιο φροντιστη. 2 Νικες σε επομενους αγωνες και ολα καλα . 

Η Ευρωπη ειναι να μπουμε να παρουμε τα φραγκα να μην χρειαστει να επενδυσουμε και να βγαλουμε κιολας και ολα καλα μεχρι εκει . Τον βαζελο να κερδισουμε. Καποτε ομαδες της Κυπρου δεν τις βλεπαμε και τωρα μς αποκλειουν, Κανουν καλυτερες ευρωπαικες πορειες απο εμας αλλα ¨ελα μωρε τωρα ποια Κυπρος.  3 μπαλακια θα τους ριξουμε . 

Αυτα και σορρυ για το σεντονι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Vargas21 said:

Και τον Γκας τον σκουπισαν οι ΔΥ που δεν ηθελαν να τρεχουν. Γενικα πιστευω οτι πρεπει να υpαρχει χημεια μεταξυ παικτων προπονητη. Γιατι ειναι πολυ ευκολο σε μια κλικα ποδοσφαιριστων να στησουν τον προπονητη και αντιθετα πολυ δυσκολο να καθαρισει ο κοουτς την κλικα. Επισης και ο Μπιελσα να ερχοταν εδω θα του βρισκαμε κουσουρια. 

Παραδειγμα  ο Σαντος , Πηγε βαζελο εβαλε τις προπονησεις πρωινες και τον εφαγε ο Γκουμας. ο Γιαννακης και η παρεα του που δεν ηθελε να ξυπναει πρωι. Και σε μας εχουν γινει και τετοια 

εφαγε ο Γκας ή ο Σαντος 10 γκολ σε 3 παιχνιδια στην Ευρωπη? οχι

εκει ναι φταιει ο εκαστοτε προεδρος

αν και για τον Πογιετ ξερουμε οτι ζητησε μεγαλο συμβολαιο και μεταγραφες

οσον αφορα τον Σαντος και σε εμας ηθελε πρωινη προπονηση και υπαρχει και ιστορια με τον Ντεμη για αυτο

ε δεν τον εφαγε κανενας για την πρωινη προπονηση

ειπαμε μαλακας σε αυτα ο Μελ αλλα εδω εχουμε και μαλακα στον παγκο πλεον

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρερα χτες στην Ερωτηση τι πρεπει να γινει για να ειναι ανταγωνιστικη η ΑΕΚ σε τετοιο επιπεδο απαντησε πως για αρχη πρεπει να μαθει να παιζει καθε χρονο σε τετοιο επιπεδο. Οι εξυπνουληδες δημοσιογραφοι του ειπαν πως η ΑΕΚ ειναι ομαδα που παιζει καθε χρονο εδω και χρονια Ευρωπη (lol) και αυτοα ειπε πως δεν εννοει απλα πλευ οφ. Στα σχολια του σχετικου αρθρου (που εχει θαφτει φυσικα) ΑΕΚτζηδες θιχτηκαν κσι κραζουν Καρερα. 

ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

εφαγε ο Γκας ή ο Σαντος 10 γκολ σε 3 παιχνιδια στην Ευρωπη? οχι

εκει ναι φταιει ο εκαστοτε προεδρος

αν και για τον Πογιετ ξερουμε οτι ζητησε μεγαλο συμβολαιο και μεταγραφες

οσον αφορα τον Σαντος και σε εμας ηθελε πρωινη προπονηση και υπαρχει και ιστορια με τον Ντεμη για αυτο

ε δεν τον εφαγε κανενας για την πρωινη προπονηση

ειπαμε μαλακας σε αυτα ο Μελ αλλα εδω εχουμε και μαλακα στον παγκο πλεον

Σαντος δεν ειχαμε προπονητη τοτε;

20201203_223810.thumb.jpg.3f13fa26ef6e002434d0f102f51fd9bd.jpg

Επισης και ο Πογιετ εφαγε 3 απο Κομποτη που τα βαζαμε μονοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - ΑΕΚ 4-2

21 Οκτωβρίου 2010

ΡΣΚ Άντερλεχτ - ΑΕΚ 3-0

7 ειναι και αυτα ... προπονητης Κολα 

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακο αυτο με το μπακακη σημερα,ελαχιστες αναφορες και μεγαλη προσοχη να μην εμφανιστει σε φωτο.Αν ο οργανισμος εδειχνε αντιστοιχη επιδεξιοτητα σε θεματα προπαγανδας που εχουν να κανουν με αντιπαλους μας θα ειχαμε καμμια δεκαρια περισσοτερους τιτλους.

Επισης αξιοπεριεργο που ο κετσετζογλου,ο εμπνευστης της θεωριας οτι ο μιχαλαρας ειναι καλυτερος αμυντικα,αποφασισε να τον αποκαθηλωσει.Μετα απο αμετρητες ξεφτιλες σε προσωπικες μονομαχιες,εκατονταδες σπαταλημενες επιθεσεις και με καμμια 20ρια γκολ στην πλατη της ΑΕΚ εφτασε ο κομπος στο χτενι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, teo21 said:

Επισης αξιοπεριεργο που ο κετσετζογλου,ο εμπνευστης της θεωριας οτι ο μιχαλαρας ειναι καλυτερος αμυντικα,αποφασισε να τον αποκαθηλωσει.Μετα απο αμετρητες ξεφτιλες σε προσωπικες μονομαχιες,εκατονταδες σπαταλημενες επιθεσεις και με καμμια 20ρια γκολ στην πλατη της ΑΕΚ εφτασε ο κομπος στο χτενι.

Εχω την εντυπωση οτι ο Μιχαλιος αποχωρει τον Ιανουαριο απο την ΑΕΚ. Καμια πληροφορια δεν εχω απλα αισθηση 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Εχω την εντυπωση οτι ο Μιχαλιος αποχωρει τον Ιανουαριο απο την ΑΕΚ. Καμια πληροφορια δεν εχω απλα αισθηση 

Μακαρι να μεινει και να μπει Αγια Σοφια να βιωσει την ατμοσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν θυμαμαι να εχω αντιπαθησει παιχτη της ΑΕΚ τοσο οσο τον Μπακακη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vargas21 said:

Εχω την εντυπωση οτι ο Μιχαλιος αποχωρει τον Ιανουαριο απο την ΑΕΚ. Καμια πληροφορια δεν εχω απλα αισθηση 

Ναι τελευταιο του παιχνιδι ηταν το χθεσινο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, teo21 said:

Ναι τελευταιο του παιχνιδι ηταν το χθεσινο

Το ξερεις official η απλα και συ εχεις την αισθηση ?  Γιατι με Τιγρη στο τιμονι θα μπει Αγια Σοφια διπλα στον πρίγκηπα 

Link to comment
Share on other sites

Καλα μολις ξεπερασει την κακωση (ROLF) θα επανελθει σιγα σιγα στα media μας και θα ξαναπαιξει.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Πραγματικα δεν θυμαμαι να εχω αντιπαθησει παιχτη της ΑΕΚ τοσο οσο τον Μπακακη.

Βέβαια τη χρονιά του πρωταθλήματος ήταν υποφερτός. Αντιθέτως η άλλη ντίβα, ο αρχηγός, ήταν εκτός και γενικά κρύβεται. Γενικά μπουλο και οι δύο 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×