Jump to content

A.E.K.- γεωσκώληκες (21η αγ.): 07/02/21, 19:30, Novasports1


Nestoridis21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μπακάκη  

26 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Λόπες
      0
    • Ραντόνια
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Λάτσι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Γκαρσία
      22
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Μαχαίρας
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Ντάντσενκο
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      3
    • Λόπες
      7
    • Ραντόνια
      2
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Λάτσι
      1
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστίσιτς
      7
    • Αλμπάνης
      1
    • Γκαρσία
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Ντάντσενκο
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, Bukowski said:

Δεν γυριζει και ο Κοκκινοπουλος κανενα επεισοδιο για την 10η Εντολη με καναν ΑΕΚτζη ανεργο και σαλταρισμενο πλεον λογω Καραντινας που βλεπει αγωνα της ομαδας του και αφου αυτος ολοκληρωθει με κλασσικο ΑΕΚτζηδικο τροπο, πανω στην τρελα του να δολοφονει την οικογενεια του

Μουσικη για την ωρα του αγωνα

Μουσικη για την ωρα της δολοφονιας

Ιδανικος τιτλος επεισοδιου: "ΝΕΚΡΟΣ"

Ιδανικος στον ρολο ΑΕΚτζη: Νικος Ψαρρας

αγαπητε Μπουκο το sad mafioso ηταν κ στο soundtrack του "28 days later" αυτο με τα zombie στο Λονδινο. ΤαΙΡΙΑΖΕΙ γαντι στην περισταση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Εβαλαν γραμμες, δεν ειναι.

A, OK, δεν το είδα με τις γραμμές.

Θενξ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

αγαπητε Μπουκο το sad mafioso ηταν κ στο soundtrack του "28 days later" αυτο με τα zombie στο Λονδινο. ΤαΙΡΙΑΖΕΙ γαντι στην περισταση

Ακριβως 11 ζομπι ηταν αποψε στο γηπεδο για την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φανώ μάντης κακών αλλά μόνο πιο κάτω θα έχει για την ομάδα του κουρασμένου Μίμη 

Ειδικά φέτος θα τον κρατήσει το Μανόλο για του χρόνου  να παίζει με Αλμπάνη βασικό 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά να υπενθυμίσω ότι έπαιζες με τον Λατσι στην άμυνα, δεξί μπακ ένα παιδακι, αριστερό μπακ έναν μάλλον στα τελειώματα ποδοσφαιριστή , κέντρο τον πιο παλαίμαχο παίκτη του πρωταθλήματος, αριστερό εξτρέμ έναν παίκτη που έχει μείνει σε επίπεδο Απόλλωνα, κ τέρμα έναν από τους χειρότερους που έχω δει στην ΑΕΚ. Καταλαβαίνω την ανάγκη να ψάχνουμε με το ζορι παικταράδες, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι. Το δεξί μπακ που έφερες είναι θλιβερό μέχρι τώρα, ο Λατσι λίγα πράγματα, ο Σιμανσκι ένα απλά νορμαλ αμυντικό χάφ κλπ. Δεν θα ζήλευα πολλά από αυτό το ρόστερ αν ήμουν Άρης. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Παιδες να ξέρετε. Η ομάδα δε ξέρει transition όχι γιατί δε το δουλευει ο κόουτς της.

Επειδή μια χρόνια κέρδισες από σπόντα με συνεχόμενο long ball counter attack, μερικοι νόμιζουν ότι θα συμβαίνει κάθε σεζόν, λες κ βρήκαν την κότα με τα χρυσά αυγά. 

Οι ίδιοι παίκτες, ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ εκτός εξαιρέσεων, αδυνατουσαν να παίξουν σοβαρό transition με ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑΔΕΣ κόουτς που ήρθαν. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ. 

4 ΤΕΛΙΚΟΊ ΣΕΡΙ ΧΑΜΈΝΟΙ. ένα σκατα φαΐ, όσο ωραία μαχαιροπίρουνα κ σερβίτσια να χεις, Σκατα θα είναι. 

Αγωνιστικά το πρωτάθλημα το πήρες γιατί είχες Λάζαρο Σέρχιο και κυρίως γιατί έχασε πολλούς βαθμούς ο γαύρος και οι βου νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

Πανδαισία.

22 Δεκεμβρίου ο παντα απαισιοδοξος Ματζισαν ειχε κοιταξει στη μαγικη του σφαιρα και ειχε δει το εργο:

Οχι τιποτ αλλο, υπαρχουν και καποια παιδια που τον αγαπανε το Σεβιγιανο και πλεον θα αποδομηθει πληρως απ ολους.

Ο Μελισσανιδης εκανε το χατηρι των παλιοσειρων. Οι παλιοσειρες παιξανε εναν μηνα και μετα Ξανά-Μανά Άννα Βίσση το soundtrack. Κι οχι τιποτ αλλο αλλα εχει εκτεθει και ο προπονητης που δινει σα το Χριστο τους καινουριους και προστατευει τους παλιους.

Εχει καταντησει ολοκληρη ΑΕΚ χωρις τον Αρχηγο να μην μπορει να τσουλησει τη μπαλα. Ελειπε κι ο Ουκρανος σημερα απο τα χαφ και αντιο ζωη.

Για την αμυνα δεν χρειαζεται να πουμε κατι. Τα εχουμε πει απο Οκτωβρη μηνα οταν εκλεισε το ροστερ. Αυτος ο Λοπες ομως αδερφακι μου ειναι case study.

Οι δρομοι ειναι δυο. Ειτε τον απολυεις αποψε και φερνεις τον ανθρωπο που θα σε χτισει απο το μηδεν ειτε το τσουλας μεχρι τα play off με κινδυνο να χασεις και την εξοδο στο Conferene "που δεν ειναι να το σνομπαρουμε" οπως μας ειπε ο Αντρεας σε ανυποπτο χρονο.

Δεν συζηταμε για κατακτηση κυπελλου. Στην καλυτερη θα χασεις 1-0 απο το πτωμα του Ολυμπιακου οπως στην παρωδια του Βολου. 

Αρρωστεια, σαπιλα και απο τις χειροτερες "μεταβατικες" σεζον του Μελισσανιδη στα 9 χρονια που διοικει την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Και επίσημα ,από τα χειλη  του επικεφαλής του ποδοσφαιρικού τμήματος,το υπόλοιπο της χρονιάς είναι διεκπεραιωτικο.με τις υγείες σας και μας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Εγώ απλά να υπενθυμίσω ότι έπαιζες με τον Λατσι στην άμυνα, δεξί μπακ ένα παιδακι, αριστερό μπακ έναν μάλλον στα τελειώματα ποδοσφαιριστή , κέντρο τον πιο παλαίμαχο παίκτη του πρωταθλήματος, αριστερό εξτρέμ έναν παίκτη που έχει μείνει σε επίπεδο Απόλλωνα, κ τέρμα έναν από τους χειρότερους που έχω δει στην ΑΕΚ. Καταλαβαίνω την ανάγκη να ψάχνουμε με το ζορι παικταράδες, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι. Το δεξί μπακ που έφερες είναι θλιβερό μέχρι τώρα, ο Λατσι λίγα πράγματα, ο Σιμανσκι ένα απλά νορμαλ αμυντικό χάφ κλπ. Δεν θα ζήλευα πολλά από αυτό το ρόστερ αν ήμουν Άρης. 

Ο αρης με τα τωρινά δεδομένα έχει καλύτερο ρόστερ 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Δεν γυριζει και ο Κοκκινοπουλος κανενα επεισοδιο για την 10η Εντολη με καναν ΑΕΚτζη ανεργο και σαλταρισμενο πλεον λογω Καραντινας που βλεπει αγωνα της ομαδας του και αφου αυτος ολοκληρωθει με κλασσικο ΑΕΚτζηδικο τροπο, πανω στην τρελα του να δολοφονει την οικογενεια του

Μουσικη για την ωρα του αγωνα

Μουσικη για την ωρα της δολοφονιας

Τιτλος επεισοδιου: "ΝΕΚΡΟΣ"

Στον ρολο ΑΕΚτζη: Νικος Ψαρρας

Πολυ Wovenhand και 16 Horsepower εβαζε ο Κοκκινοπουλος

Τιτλος επεισοδίου "ΑΔΡΑΝΕΙΑ"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ο αρης με τα τωρινά δεδομένα έχει καλύτερο ρόστερ 

Εβλεπες κατι τριγωνακια που εκαναν και κατι ωραιες συνεργασιες σημερα του αρη και μετα σκεφτεσαι ποτε εχεις να τα δεις αυτα απο ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αγωνιστικά το πρωτάθλημα το πήρες γιατί είχες Λάζαρο Σέρχιο και κυρίως γιατί έχασε πολλούς βαθμούς ο γαύρος και οι βου νωρίς 

εκεινη τη σεζον χαθηκαν πολλοι βαθμοι και απο τους 3 διεκδικητες του τιτλου. Εμεις που πηραμε το πρωταθλημα χασαμε βαθμους σε 9 αγωνες.. επιδοση που αν καναμε την ιδια τα επομενα χρονια θα βγαιναμε 3οι

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε πει πριν έρθει ο Μανολο. Με τα λάθη τους, τα στραβά τους και τα κακα τους Καρερα-Ιβιτς έπρεπε να τελειώσουν τη χρόνια. Έπρεπε να δοθεί το μήνυμα. Τώρα απλά προσπάθησες να δωσεις παρηγοριά στους αρρώστους. Θα το ξαναπώ και ας με ποναει. Μακάρι να συνεχιστεί η κατρακύλα, να μείνουμε εκτός Ευρώπης και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ας δοθούν ευκαιρίες σε τίποτα πιτσιρίκια και το καλοκαιρι να έρθει κάποιος να χτίσει από το μηδέν.

 

υγ. Η ΑΕΚ είναι για εμάς κάτι για να ξεπερνάμε την καθημερινότητα μας και μας το έχουν στερήσει και αυτό. Έχουμε περάσει όλα τα στάδια. Δυστυχώς έχουμε περάσει στο τελευταίο. Στην απογοήτευση και την απάθεια. Κριμα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Πανδαισία.

22 Δεκεμβρίου ο παντα απαισιοδοξος Ματζισαν ειχε κοιταξει στη μαγικη του σφαιρα και ειχε δει το εργο:

 

Εγω ο Χαμπος και φυσικα ο Amd ομως ειχαμε δει το εργο απο το 2015 και ψηφιζαμε συκωφυγεταλεφταστοταμειο

 

Link to comment
Share on other sites

έχει απόλυτο δίκαιο ο Χιμένεθ. ο προγραμματισμός φέτος ειναι επος. τραγικά πράγματα. ειδικά στην άμυνα.... έχουν δώσει ρεσιτάλ... 

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα μοιαζει με ταινια που το πρωτο μερος ηταν γαματο και τα σικουελ το ενα χειροτερο απο το αλλο.

Αυτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Είχες ναι αλλά πάλι transition μπουρδελο

Απλα είχες παίκτες που όταν έπαιρναν τη μπάλα μπροστά θα σου κέρδιζαν το ματς αμεσως.

Σκέψου πχ το γκολ του Αραουχο ένα long ball είναι που ο άνθρωπος το έκανε γκολ με 2 κινήσεις. 

Ο Λάζαρος έβαζε γκολ με ανάποδα βολ πλανε. 

Σοβαρό transition δεν έπαιξε αυτό το κλαμπ από τότε που γύρισε στην Α. 

 

Συμφωνώ.

Ο λόγος είναι ότι ποτέ δεν ήταν στις προτεραιότητες του ιδιοκτήτη να κάνει ομάδα .

Για εμένα οι μάσκες έπεσαν φέτος .

Έφερες έναν προπονητή ( καλός κακος μέτριος δεν με νοιάζει ) που προσπάθησε να γυμνάζει αρχικά  την ομάδα και έπεσαν να τον φάνε . 

Εκεί βλέπεις το ταβάνι της ομάδας και που βολεύεται 

Ας χαθεί η Ευρώπη να γελάσουμε 

Και ας γίνει το γήπεδο και ας γεμίσει άμα κάνουμε ομάδα 

Νισαφι 

Link to comment
Share on other sites

επισης στο πρωτο γκολ εκτος απο τον αθανασιαδη που ειπαν πολλοι φταιει και το κεντρο της αμυνας, παλι δεν βρεθηκε καποιος να καθαρισει την αντιπαλη σεντρα με το κεφαλι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Το είχαμε πει πριν έρθει ο Μανολο. Με τα λάθη τους, τα στραβά τους και τα κακα τους Καρερα-Ιβιτς έπρεπε να τελειώσουν τη χρόνια. Έπρεπε να δοθεί το μήνυμα. Τώρα απλά προσπάθησες να δωσεις παρηγοριά στους αρρώστους. Θα το ξαναπώ και ας με ποναει. Μακάρι να συνεχιστεί η κατρακύλα, να μείνουμε εκτός Ευρώπης και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ας δοθούν ευκαιρίες σε τίποτα πιτσιρίκια και το καλοκαιρι να έρθει κάποιος να χτίσει από το μηδέν.

 

υγ. Η ΑΕΚ είναι για εμάς κάτι για να ξεπερνάμε την καθημερινότητα μας και μας το έχουν στερήσει και αυτό. Έχουμε περάσει όλα τα στάδια. Δυστυχώς έχουμε περάσει στο τελευταίο. Στην απογοήτευση και την απάθεια. Κριμα 

Εδω που εχουμε καταντησει, ισως το να μεινουμε εκτος Ευρωπης να ειναι ακριβως αυτο που πρεπει να παθουμε για να βελτιωθει η συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

έχει απόλυτο δίκαιο ο Χιμένεθ. ο προγραμματισμός φέτος ειναι επος. τραγικά πράγματα. ειδικά στην άμυνα.... έχουν δώσει ρεσιτάλ... 

Ναι είδαμε και τον χειμώνα τα σέντερ Μπακ που ήρθαν 

Η το δεξί Μπακ που μάλλον είναι παλτουδακι 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Magician said:

... και φερνεις τον ανθρωπο που θα σε χτισει απο το μηδεν ...

Το έγραψα αρκετά παραπάνω. Δεν ξέρω αν το είδες.

Άκης σήμερα ακραία δημοσιοσχεσίστας. Έξυπνα, έντιμα και αξιοπρεπώς.

Λελογισμένος ενθουσιασμός μετά το φινάλε χωρίς ακρότητες και έξαλλους πανηγυρισμούς.

Σοβαρότης - Εργατικότης - Προοπτική

 

ΥΓ Κοιμόμασταν σε διπλανά κρεβάτια στο Χαϊδάρι ως νεοσύλλεκτοι. Έξω καρδιά παιδί. Μετά χαθήκαμε. Αυτός στον Καρέα, εγώ στην (Κιτρινόμαυρη) Αλεξανδρούπολη. Porca fortuna .... :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
3 minutes ago, goku21 said:

έχει απόλυτο δίκαιο ο Χιμένεθ. ο προγραμματισμός φέτος ειναι επος. τραγικά πράγματα. ειδικά στην άμυνα.... έχουν δώσει ρεσιτάλ... 

Πρωταθλήματικο ρόστερ τον Νοέμβρη.

Μια μεταγραφή τον Γενάρη,αφού ήρθε και είδε κενά.

Καί μετον χωροφύλακα και με τον αστυφύλακα ,δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη ομάδα τα σκουλίκια. Τραγική η ΑΕΚ. Τραγική. Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο με τον οποίον αυτή η ομάδα θα τερματίσει πάνω από την πέμπτη θέση. Είχα γράψει το ίδιο βράδυ του τελικού στον Βόλο με τον γαύρο να τελειώσουν όλοι οι παίχτες που έπαιξαν αλλά θέλαμε να το πάμε σιγά και πολιτισμένα. Τέλος πάντων. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Ας μαζέψει μέχρι το τέλος της σεζόν ο Μανόλο και το καλοκαίρι ας κάνουν μια εκκαθάριση γιατί δεν αντέχεται άλλο αυτή η εικόνα της ΑΕΚ. Φοβάμαι ότι δεν θα κάτσω ξανά να δω αγώνα μαζί με τον μικρό. Βαρέθηκα. Δεν έχω δύναμη ούτε να βρίσω πλέον. Μου έφυγε κι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα λεει ο Χιμενεθ οτι εγινε ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ λαθος προγραμματισμος. Τοτε γιατι το χειμωνα δεν εγινε απολυτως τιποτα;; Γιατι δε βγηκε και δεν ειπε οτι εγινε και τον χειμωνα κακος προγραμματισμος; Ξερουμε την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

 

 

Οι δρομοι ειναι δυο. Ειτε τον απολυεις αποψε και φερνεις τον ανθρωπο που θα σε χτισει απο το μηδεν ειτε το τσουλας μεχρι τα play off με κινδυνο να χασεις και την εξοδο στο Conferene "που δεν ειναι να το σνομπαρουμε" οπως μας ειπε ο Αντρεας σε ανυποπτο χρονο.

 

Τι να χτίσει ο επόμενος; Με ποιους; Τους ΔΥ όπως είπες και συ και μια διοίκηση που τους χαϊδεύει και τους προστατεύει;

Και τον επόμενο σε 2 μήνες θα τον βρίζουμε και μαξ σε 8-10 μήνες θα χει χαιρετήσει και αυτός. Να κάνει και ο Μανόλο μια 5η θητεία ρε αδερφέ, να ξεπεράσει και τον Sir Takis

Μέχρι τότε μια στα πάνω μας θα μαστε, μια στα κάτω μας. Να χαιρόμαστε στα πάνω μας και να είμαστε ψύχραιμοι στα κάτω μας γιατί και οι εποχές με την καραντίνα είναι και δύσκολες και δεν μας παίρνει να τρώμε πίκρες και από αλλού. 

Το καλοκαίρι του '22 (πρώτα ο Θεός μην πάει και για πιο αργά) που λογικά θα ψάξει ο άλλος να πουλήσει, ξαναβλέπουμε τι και πως 

Στα υπόλοιπα που γράφεις δεν διαφωνώ

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×