Jump to content

20η Αγωνιστικη: ΑΕΚ - Ηρόδοτος 09/03/14, 15:00


George_D
 Share

Recommended Posts

1ον Ποιος παο β και γαυρος β ? ακομα και να υπηρχαν ομαδες τετοιες παγαορευεται να ανεβουν και να παιξουν στην ιδια κατηγορια με τις πρωτες ομαδες

 

2ον ποιος απολλων αθηνων θα πεσει μονο αν θελει ο βελλης να τον ριξει και αν θελει να τον ριξει θα τον παει Γ εθνικη αφου θα σταματησει να πληρωνει ασε που δεν πεφτει 3ος απο σουπερλιγκα αφου δεν χανει σε μπαραζ απο ομαδα της Β ουτε ο απολλων ουτε ο πλατανιας.

 

3ον ρεμπο εχω παρακολουθησει και ψαχνα και χανια και δεν μου λενε τιποτα, σωματεια της πλακας ειναι που απλα ειναι 3α-4α γιατι η Β ειναι ελαχιστα καλυτερη της Γ

 

10 βαθμους διαφορα θα ανεβεις και του χρονου απλα και ομορφα οποιος δεν το πιστευει ας κατσει να δει 5 ματς της Β να πειστει.

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ

 

το προβλημα μας ειναι οτι πρεπει να αλλαξει η νοοτροπια του οργανισμου ΑΕΚ και να αρχισει να θυμιζει ομαδα και κλαμπ και οχι ξεφραγο αμπελι.

 

υγ. εχει επισκοπη ρεθυμνου - παναχαικη ας κατσει να δει καποιος το επιπεδο των μεσαιων ομαδων της κατηγοριας

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
1ον Ποιος παο β και γαυρος β ? ακομα και να υπηρχαν ομαδες τετοιες παγαορευεται να ανεβουν και να παιξουν στην ιδια κατηγορια με τις πρωτες ομαδες

 

 

Εγραψα εγω κατι αλλο? Μεχρι β Εθνικη δεν εγραψα? Αν ειχαμε του χρονου ΠΑΟ β Γαυρο β Μπαογκ β θα λεγαμε τα ιδια ? Αυτο εγραψα οτι ειμαστε τυχεροι που δεν εχει συμβει ακομα....! Απο να τους μοιραζουν δανεικους απο δω και απο εκει τους συμφερει να τους κανουν ομαδα και να παιρνουν εσοδα απο εισιτηρια κτλ συν οτι θα ανεβοκατεβαζουν απο την πρωτη ομαδα οτι θελουν αναλογα με ποιον παιζουν....να κανει τον σταυρο του ο ΤιγροΚΑΒΟΥΡΑΣ που δεν μας ελαχε κατι τετοιο να περασουμε για να ανεβουμε ....αυτο εγραψα ρε συ :-)

Απο Γ θα ξεκινησουν θα ανεβουν Β και μεχρι εκει θα κατσουν αλλα φαντασου πως θα παιζουν εκει για να τους παρουν στην πρωτη ομαδα.....ΑΓΙΟ ειχε ο προεδρος που την γλυτωσε με ψειρες για να ανεβει....να και το αρθρο....

 

 

 

eίδηση έβγαλε το Δ.Σ της Σούπερ Λίγκας που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης, όπου υπήρξε η πρόταση του Ολυμπιακού να δημιουργηθούν "ομάδες Β" (Ολυμπιακός Β’ και Παναθηναϊκός Β’ π.χ.) και αυτές θα παίζουν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, ουσιαστικά χωρίς (;) βαθμολογικό ενδιαφέρον.

 

Με την πρόταση συμφώνησε και ο Παναθηναϊκός και έτσι το θέμα αυτό θα το θέσει πλέον και επίσημα ο Γιάννης Μώραλης στην ΕΠΟ. Αυτό, θα γίνει στα πρότυπα του Ισπανικού πρωταθλήματος, με επαγγελματίες παίκτες των μεγάλων ομάδων που όπως προαναφέραμε και θα αγωνίζονται στη Γ' Εθνική.

 

Βέβαια αν γίνει κάτι τέτοιο, η Γ' Εθνική θα αλλάξει ξανά και πιθανότατα να υπάρξει αντίδραση από τους συλλόγους που αγωνίζονται σε αυτήν, ενώ δεν ξέρουμε ποια και η στάση και της ΕΠΟ.

 

Θυμίζουμε πως ο Γιώργος Σαρρής μιλώντας την Δευτέρα στο «Όλα στη φόρα» και στον Σωτήρη Γεωργούντζο δήλωσε πως η Γ’ Εθνική (τουλάχιστον όσο αφορά την διαρθρωτική της μορφή) συνεχίσει έως έχει του χρόνου, με 4 ομίλους.

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω να ανεβαινουν ουτε φετος ουτε του χρονου ουτε μεσα στην επομενη 5ετια

 

δεν θα ριξει ο χοντρος τον πλατανια να ανεβασει τα ψαχνα η τα χανια

 

εχω δει τα ψαχνα σε 6-7 παιχνιδια και ειναι το λιγοτερο μετρια ομαδα β κατηγοριας

 

τα δε χανια για να ανεβουν θα πρεπει να παρουν 5-6 δανεικους απο τον γαυρο και δεν βλεπω να γινεται.

 

εγω να δεχτω οτι θα τους ειχες και να δεχτω οτι θα εφτιαχναν ομαδαρες για να παιξουν στην Β παλι εσυ δεν ανεβαινες αν εβγαινες απο κατω τους? δηλαδη ειναι σοβαρη κουβεντα αυτ που μου κανεις ? αν υπηρχαν Β ομαδες? ναι αν κατεβαινε και η Ρεαλ Γ στην Β εθνικη 25 βαθμους διαφορα θα ανεβαινε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε πιστευω. Δεν μπορεις να στηριζεσαι ομως στο οτι δεν υπαρχει β´. Δεν ειναι λογικη αυτη. Αυτη ειναι λογικη διοικησης Δημητρελων.

 

ΕΝΑΣ να βγει, την γαμησες. Να βγει ρε παιδι μου, θες επειδη ξαφνικα τον πηρε καποιος, θες κατα τυχη, οτιδηποτε.

 

Εισαι ΑΕΚ κι εχεις Μελισσανιδη. Δλδ ελεος πας να κανεις την διαφορα με τον Κολοβετσιο και τον Ντουνη του χρονου; Και χωρις προπονητη και τεχνικο διευθυντη που να εχουν ξαναδουλεψει ποτέ σε ομαδα;

 

Παρε ακομα 4-5 γαμωπαικτες τυπου Παπαδοπουλου, Ιγκλεσιας, Κορδερο κλπ να ανεβεις νερο.

 

Τι θα παθεις; Θα ξοδευτεις; Θα πεσεις εξω οικονομικα; Τι; Αν φοβασαι οτι θα ξοδευτεις, σαλτα και γαμησου ψιψινο. Ειπαμε η μονη λυση, αλλα τα "ουγκ" θα εχουν κι ενα οριο.

 

Δεν χρειαζεται αλλη αναλυση, ειναι εντελως ξεκαθαρο αυτο που λεω, τωρα τι θα κανει αυτος αλλο καπελο βεβαια.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα να παμε την κουβεντα παρακατω

 

εσυ μιλας σε ενα φανταστικο σεναριο και εγω με αυτα που ισχυουν μεχρι σημερα

 

ε δεν θα βγαλουμε ακρη ποτε. θες να πιστευεις οτι δεν ανεβεις του χρονου πιστευε το δικαιωμα σου ειναι.

 

δηλαδη ενας θα βγει και δεν θα εχει κολοβετσιους σαρρηδες και λαμπροπουλους, θα εχει ποιους? σοβαρα ποιους θα εχει αυτη η ομαδα που θα πρεπει να ειναι ελληνες, πουντοι αυτοι οι παιχταραδες οι ελληνες να παμε να τους παρουμε.

 

εγω πιστευω οτι θα ανεβω οπως ανεβηκα και φετος, με τον ιδιο τροπο. οπως και στην αρχη της χρονια ειχαμε πει 15 βαθμους διαφορα ετσι και του χρονου θα ανεβεις με 10 βαθμους διαφορα.

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξεπαράδιασμα για την ομάδα λέμε. Γηπεδικό, και από εκεί και πέρα έσοδα-έξοδα. Άντε να πάρει 1 (έναν) παίχτη για τα μάτια του κόσμου και θα διαβάζουμε διθυράμβους.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
εγω δεν βλεπω να ανεβαινουν ουτε φετος ουτε του χρονου ουτε μεσα στην επομενη 5ετια

 

δεν θα ριξει ο χοντρος τον πλατανια να ανεβασει τα ψαχνα η τα χανια

 

εχω δει τα ψαχνα σε 6-7 παιχνιδια και ειναι το λιγοτερο μετρια ομαδα β κατηγοριας

 

τα δε χανια για να ανεβουν θα πρεπει να παρουν 5-6 δανεικους απο τον γαυρο και δεν βλεπω να γινεται.

 

εγω να δεχτω οτι θα τους ειχες και να δεχτω οτι θα εφτιαχναν ομαδαρες για να παιξουν στην Β παλι εσυ δεν ανεβαινες αν εβγαινες απο κατω τους? δηλαδη ειναι σοβαρη κουβεντα αυτ που μου κανεις ? αν υπηρχαν Β ομαδες? ναι αν κατεβαινε και η Ρεαλ Γ στην Β εθνικη 25 βαθμους διαφορα θα ανεβαινε.

 

Οσο σοβαρη κουβεντα ειναι το αν υπηρχαν Β ομαδες αλλο τοσο ειναι το οτι δεν ειναι σοβαρες ομαδες του χρονου απεναντι στην υπερομαδα του Ντουσαν( Προπονητης Δελλας δεν υπαρχει )

Οσο υποθετικο ειναι αυτο που γραφω εγω αλλο τοσο ειναι και το δικο σου οτι επειδη φετος ειναι σκατα θα ειναι και του χρονου σκατα ! Μιλαμε απο την Γ εθνικη με μια ομαδα τσιρκο οτι θα ανεβουμε του χρονου εστω και δυσκολα ετσι δεν ειναι? Ε οκ εγω ειπα παλι καλα που δεν πετυχαμε ολο αυτο το νεο συστημα που πανε να κανουν.

Βρε δεν λες και καλα που δεν θα εχει του χρονου το φετινο συστημα ανοδου διοτι δεν υπηρχε περιπτωση να ανεβεναμε ΠΟΤΕ λεμε.....με τα σημερινα δεδομενα της ομαδας μιλαμε.....! Αν τρελαθει ο τιγρης και βαλει το χερι στην τσεπη ειναι αλλο καπελο ! Μιλαμε για τις κινησεις που βλεπουμε μεχρι τωρα βαζοντας λιγο φαντασια για του χρονου χεχε

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα να παμε την κουβεντα παρακατω

 

εσυ μιλας σε ενα φανταστικο σεναριο και εγω με αυτα που ισχυουν μεχρι σημερα

 

ε δεν θα βγαλουμε ακρη ποτε. θες να πιστευεις οτι δεν ανεβεις του χρονου πιστευε το δικαιωμα σου ειναι.

 

δηλαδη ενας θα βγει και δεν θα εχει κολοβετσιους σαρρηδες και λαμπροπουλους, θα εχει ποιους? σοβαρα ποιους θα εχει αυτη η ομαδα που θα πρεπει να ειναι ελληνες, πουντοι αυτοι οι παιχταραδες οι ελληνες να παμε να τους παρουμε.

 

εγω πιστευω οτι θα ανεβω οπως ανεβηκα και φετος, με τον ιδιο τροπο. οπως και στην αρχη της χρονια ειχαμε πει 15 βαθμους διαφορα ετσι και του χρονου θα ανεβεις με 10 βαθμους διαφορα.

 

Σου εγραψα και ονοματα, δλδ τι αλλο να γραψω;

 

Εγραψα απο ελληνες τον Παπαδοπουλο και 3-4 ξενους εστω επιπεδου Ιγκλεσιας και Κορδερο.

Link to comment
Share on other sites

εδω θα ειμαστε και θα το δουμε εγω πιστευω οτι δεν θα ανεβει κανενας απο τους 2

Link to comment
Share on other sites

το μονο ωραιο σημερα ηταν οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο κοσμος φαινεται να ξυπναει μετα απ το σοκ και τα θα θα θα και να εχει απαιτησεις .φτανει πια με τα μετρια ελπιδοφορα μπλα μπλα μπλα.Η παιζεις μπαλα η γιουχα.ουτε καλο παιδι ουτε ποναει την ομαδα φτανει

Link to comment
Share on other sites

Σου εγραψα και ονοματα, δλδ τι αλλο να γραψω;

 

Εγραψα απο ελληνες τον Παπαδοπουλο και 3-4 ξενους εστω επιπεδου Ιγκλεσιας και Κορδερο.

 

 

θα βρεθει δηλαδη ομαδα στην Β και θα παρει τον παπαδοπουλο και θα δωσει 200 στον αντιστοιχο ιγκλεσιας και στον αντιστοιχο κορδερο και θα δωσει αλλα τοσα να παρει και το καλυτερο ελληνα χαφ κατω των 23 της σουπερλιγκας και 2-3 αμυντικους με 150 συμβολαιο.

 

συγνωμη αλλα μου μιλας για φανταστικα σεναρια και δεν εχει νοημα να συζηταμε σε τετοια βαση.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για φετος, αν ειχαμε πεσει σε ομιλο με καμια Λαρισα, δεν ξερω αν θα ανεβαιναν.

 

Και το καλοκαιρι η ανησυχια δεν ηταν και τοσο οτι δεν θα ανεβεις, αλλα οτι θα ανεβεις σαν κλοουν, οπως και γινεται. Γιατι με αποκλεισμο απο κυπελλο και με ηττες, ως κλοουν ανεβαινεις. Στην πρωην δ´ εθνικη παντα.

Link to comment
Share on other sites

θα βρεθει δηλαδη ομαδα στην Β και θα παρει τον παπαδοπουλο και θα δωσει 200 στον αντιστοιχο ιγκλεσιας και στον αντιστοιχο κορδερο και θα δωσει αλλα τοσα να παρει και το καλυτερο ελληνα χαφ κατω των 23 της σουπερλιγκας και 2-3 αμυντικους με 150 συμβολαιο.

 

συγνωμη αλλα μου μιλας για φανταστικα σεναρια και δεν εχει νοημα να συζηταμε σε τετοια βαση.

 

Αυτο καταλαβες οτι γραφω; Εγραψα εγω οτι δεν θα εχεις το καλυτερο ροστερ; Απο τα τοσα χρονια ενασχολησης σου με το ποδοσφαιρο θεωρεις οτι το απλα καλυτερο ροστερ σε εξασφαλιζει, ειδικα οταν δεν εχεις καν προπονητη;

 

Φυσικα δεν εχει νοημα η κουβεντα ειδικα αν δεν καταλαβαινεις καν το νοημα αυτων που γραφω.

 

Πρεπει να εχεις κλασεις ανωτερο ροστερ και με μεταγραφες σαν αυτες που γραφω (ως παραδειγματα), θα το εχεις και σχετικα φθηνα για να μην πολυ-ξοδεψουμε και τον μεγαλο. Τωρα τι ενσταση εχεις εσυ πανω σε αυτα, δεν γνωριζω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οταν βλεπω οτι ο τιγρης δεν μπορει να κανει σοβαρο σχεδιασμο στα ευκολα της Δ εθνικης πως να μην φοβαμαι για Β και Α...? Το οτι εχει λεφτα και ειναι μαγκας κτλ τα ακουω βερεσε....το ειδαμε φετος.....μαγκας εισαι να κανεις ομαδαρα και να βαλεις ΣΑΙΝΙΑ να τρεχουν την ομαδα οχι να γινεσαι ρεζιλι απο την πρωτη χρονια που ασχοληθηκες στην Δ και μονο στα λογια να λες ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ περισσοτερα και απο οσα ειχε πει ο Ανδρεας καποτε....

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το νοημα λοιπον οτι θα βρεθει μια ομαδα με χειροτερο ροστερ που θα παει τρενο επειδη θα την σμπρωχνει το κατεστημενο

 

εγω θεωρω οτι το ροστερ σου εξασφαλιζει ενα 60% ο προπονητης ενα 30% και οτι ολη η σουερλιγκα σε θελει στην Α αλλο ενα 10%

 

μπορει να ειμαι μυρωδιας αλλα δεν εχεις δει καν Β εθνικη φετος η οποια δεν εχει καμια επαφη με το τι ηταν η Β περσυ, περσυ θα σου ελεγα οτι παιζεις το κεφαλι σου κορωνα γραμματα, οπως ειναι φετος θεωρω οτι θα κανεις γκελες επειδη εισαι ασοβαρο σωματειο αλλα θα ανεβεις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπω οτι ο τιγρης δεν μπορει να κανει σοβαρο σχεδιασμο στα ευκολα της Δ εθνικης πως να μην φοβαμαι για Β και Α...? Το οτι εχει λεφτα και ειναι μαγκας κτλ τα ακουω βερεσε....το ειδαμε φετος.....μαγκας εισαι να κανεις ομαδαρα και να βαλεις ΣΑΙΝΙΑ να τρεχουν την ομαδα οχι να γινεσαι ρεζιλι απο την πρωτη χρονια που ασχοληθηκες στην Δ και μονο στα λογια να λες ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ περισσοτερα και απο οσα ειχε πει ο Ανδρεας καποτε....

 

o Μελισσανίδης δεν ασχολείται με την ομάδα, παρά μόνο με το γήπεδο, χιλιοειπωμένα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστα αλλα τα γραφω για ολους και κυριως για το Νικο, επειδη εχουμε κανει και την κουβεντα κατ ιδιαν: υπαρχει σοβαρο οικονομικο θεμα. Υπαρχει ακομα και στο γηπεδο πολυ σοβαρο θεμα με τη χρηματοδοτηση και τα εσοδα της ΠΑΕ που θα προκυψουν απο το γηπεδο θα ειναι πενιχρα, τουλαχιστον για τα πρωτα 5 χρονια λειτουργιας. Αν ο Μελισσανιδης ειχε διαθεση να "πεταξει" πχ 15 εκατομμυρια δικα του χρηματα, η ΑΕΚ δεν θα ειχε πεσει ποτε στο ερασιτεχνικο διοτι θα εκανε κολλεγια με τον Παππα και το Νοτια και το καραβι θα το πηγαινανε στη Σουπερ Ληγκ.

 

Ο Μελισσανιδης εγγυαται αυτο το δεκαρικο που θα το παρει πισω τριπλασιο και κυριως βγαζει μπροστα τη μουρη του και εκτιθεται. Βαζει προσωπικο χρονο, βαζει γνωριμιες και λογω του οτι ειναι ο Μελισσανιδης, παιρνεις χορηγιες, εχεις τον τυπο υπερ και οχι κοντρα και γενικως ασχολειται "παραγοντικα" που λεμε. Οι προηγουμενοι βαζανε αλλα δεν ειχαν ασχοληθει ουτε 3 λεπτα με την ΑΕΚ. Ο Μελισσανιδης περιμενε οτι λογω της ενασχολησης του θα προσφερουν τον οβολο τους και αλλοι επιφανεις. Την πατησε οπως την πατησαν και οι Νοτιας - Παππας που περιμεναν ακομα και απο το Μελισσανιδη μια βοηθεια, μια χορηγια, μια συνδρομη.

 

Τελικα κανεις δεν χαριζει λεφτα και απλως ο Μελ ασχοληθηκε διοτι υπαρχει το γηπεδο και απο εκει θα βγουν σημαντικα κερδη συν του οτι θα μεινει στην ιστορια και τον ενδιαφερει η υστεροφημια του. Αλλα το οικονομικο ειναι παρα πολυ σημαντικο κομματι της κουβεντας και αυτη τη στιγμη υπαρχει μεγαλη ελλειψη ρευστου. Και για να στο χτισει αυτο που θα σου χτισει, σε στραγγαλιζει σε εσοδα και σε αμεσες προοπτικες. Μακροπροθεσμα βεβαια σε κανει μαγκα και σε 10 χρονια θα εχεις ξεφυγει απο τη μιζερια, αυτο ομως εχει ενα αντιτιμο και ειναι το κερδος.

 

Η ποδοσφαιρικη ομαδα θα παει με εσοδα εξοδα οπως γραφει και ο Σπυρος συν αν στηριξει ο κοσμος μια μεταγραφη τυπου "Σαβιολα" για να παιρνουμε τσιμπουκια στον Προεδρο. Αυτη εινια η λογικη στην Ελλαδα και ο στοχος ειναι να μοιραστει η πιττα απο την οποια τρωει μονο ο Μαρινακης σημερα που μιλαμε. Εκ περιτροπης και ανα σεζον να γινεται ενας διαμερισμος των κερδων απο το market pool και το 30αρι να το τσιμπησει και η ΑΕΚ και ο βαζελος και ο μπουγατσας μια στα δεκα. Μια αναλογια τρια/τρια/τρια/ενα ας πουμε προκειμενου να ειναι ολοι ευχαριστημενοι και ενα εχουν σταθερα μια κατοσταρα στη δεκαετια μονο απο τις τρεις συμμετοχες στο μεγαλο κυπελλο.

 

Ο Βαγγελης ειναι λογικο να τσιναει διοτι τα 100 που βγαζει τωρα σε 3 χρονια θα τα βγαζει σε 10 και δεν ειναι και πολυ συμφερον, αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο αυτη εαν υποθεσουμε οτι πρεπει να κινηθει το χρημα στην αγορα του ποδοσφαιρου οπου γινονται τα καλυτερα ξεπλυματα. Ο τροπος λοιπον να γινει ολο αυτο ειναι πρωτον να εχεις γηπεδο προκειμενου ο ιδιοκτητης να βγαζει λεφτα, δευτερον να ελαχιστοποιησεις τα κοστη της εταιριας και να απαλειψεις τα χρεη της (πραγμα το οποιο εκανες) και τριτον να φτασεις σε σημειο να σε υπολογιζουν στην αγορα και να πουλας κανοντας δουλειες με μεγαλομανατζαραιους (πραγμα που κανει μονο ο Βαγγελης αυτη τη στιγμη). Αυτη ειναι χοντρικα η κατασταση. Μποριε να μην ειναι αυτο που ονειρευεστε/μαστε αλλα ετσι παει το εργο και μονο ετσι θα εχτιζες γηπεδο: οπως ξεβρακωθηκε ο ΟΣΦΠ στον Κοκκαλη, ετσι ξεβρακωνεται και η ΑΕΚ στο Μελισσανιδη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα τι θα χασεις με το να δωσεις 500-600 χιλιαρικα απο εδω και περα, δεν εχω καταλαβει. Δεν ειναι και τοσα πολλα απο την στιγμη που υποτιθεται οτι θες να εχεις την ομαδα και στην σουπερ λιγκα. Αν επιλεξεις σωστα, τους κρατας και στην α. Και στην β παιζεις εντελως ανετα (πιστευω). Δεν τιθεται καν θεμα ποιοτητας ετσι οπως το λεω.

 

Ασε που καποια λεφτα θα δωσεις ετσι κι αλλιως ακομα, αποκλειεται να μεινεις ετσι.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το νοημα λοιπον οτι θα βρεθει μια ομαδα με χειροτερο ροστερ που θα παει τρενο επειδη θα την σμπρωχνει το κατεστημενο

 

εγω θεωρω οτι το ροστερ σου εξασφαλιζει ενα 60% ο προπονητης ενα 30% και οτι ολη η σουερλιγκα σε θελει στην Α αλλο ενα 10%

 

μπορει να ειμαι μυρωδιας αλλα δεν εχεις δει καν Β εθνικη φετος η οποια δεν εχει καμια επαφη με το τι ηταν η Β περσυ, περσυ θα σου ελεγα οτι παιζεις το κεφαλι σου κορωνα γραμματα, οπως ειναι φετος θεωρω οτι θα κανεις γκελες επειδη εισαι ασοβαρο σωματειο αλλα θα ανεβεις.

 

Σήμερα με μια ήττα ήμασταν +8 από τον 2ο, στην Γ Εθνική έχοντας πολλαπλάσιο μπάτζετ από όλους τους υπόλοιπους. Δεν έχω δει Β φέτος, αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ το όλο σκηνικό έλα μωρέ περίπατος. Εγώ για να αισθάνομαι άνετα θέλω +15 και όχι +8, πόσο μάλλον να βλέπω κάποια στοιχειώση μπάλα.

 

Μήν ξεχνάς ότι του χρόνου είναι το σκαλί πριν την Α, και θεωρητικά δεν μπορείς να πας με 100% καινούργια ομάδα στην Α', άν θέλεις να διεκδικήσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
o Μελισσανίδης δεν ασχολείται με την ομάδα, παρά μόνο με το γήπεδο, χιλιοειπωμένα αυτά.

 

Τον Ντουσαν τον Δελλα κτλ ποιος εχει την ευθυνη που εχουν την θεση που εχουν εγω? Μονοι τους αυτοπροσληφθησαν και εχουν ασυλο κριτικης η απολυσης? Τελικα προεδρος της ομαδας ποιος ειναι ρε παιδια? Εχουμε? Αν δεν μπορουν στην Δ να κανουν μια ομαδα που να μην ξεφτιλιζει την ιστορια της ΑΕΚ ΕΣΤΩ τι συζηταμε τωρα? Μηπως οτι δεν ηρθαν παιχτες κανονικοι φετος εστω να βλεπουμε λιγο μπαλλα δεν φταιει ο Μελ? Ολα μονα τους γινανε?

Link to comment
Share on other sites

o Μελισσανίδης δεν ασχολείται με την ομάδα, παρά μόνο με το γήπεδο, χιλιοειπωμένα αυτά.

 

Δεν ασχολειται, δεν βαζει λεφτα και δεν εχει σωστους υπαλληλους.

 

Σε ολα στο "δεν" ειναι γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ντουσαν τον Δελλα κτλ ποιος εχει την ευθυνη που εχουν την θεση που εχουν εγω? Μονοι τους αυτοπροσληφθησαν και εχουν ασυλο κριτικης η απολυσης? Τελικα προεδρος της ομαδας ποιος ειναι ρε παιδια? Εχουμε? Αν δεν μπορουν στην Δ να κανουν μια ομαδα που να μην ξεφτιλιζει την ιστορια της ΑΕΚ ΕΣΤΩ τι συζηταμε τωρα? Μηπως οτι δεν ηρθαν παιχτες κανονικοι φετος εστω να βλεπουμε λιγο μπαλλα δεν φταιει ο Μελ? Ολα μονα τους γινανε?

 

Η ιστορία της ΑΕΚ ξεφτυλίστηκε γιατί έπεσε στη Γ και μάλιστα ηθελημένα. Τώρα το αν νικήσαμε τον Ηρόδοτο στο 89' με 2-1 αντί για 9-1 σε 2 χρόνια δεν θα το θυμάσαι καν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με μια ήττα ήμασταν +8 από τον 2ο, στην Γ Εθνική έχοντας πολλαπλάσιο μπάτζετ από όλους τους υπόλοιπους. Δεν έχω δει Β φέτος, αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ το όλο σκηνικό έλα μωρέ περίπατος. Εγώ για να αισθάνομαι άνετα θέλω +15 και όχι +8, πόσο μάλλον να βλέπω κάποια στοιχειώση μπάλα.

 

Μήν ξεχνάς ότι του χρόνου είναι το σκαλί πριν την Α, και θεωρητικά δεν μπορείς να πας με 100% καινούργια ομάδα στην Α', άν θέλεις να διεκδικήσεις κάτι.

 

με καινουργια οαμδα θα πας στην Α με 10+ νεους παιχτες απο αυτους που θα εχεις του χρονου. δυστυχως εχει επιλεχθει μια ομαδα ανα σεζον και δεν προκειτε να χτισεις ομαδα για να παρεις μαζι σου.

 

αν καποιος ξεχωριζει θα μενει (οπως ο πλατελλας που γελαγανε ολοι το καλοκαιρι οταν ηρθε) αν οχι θα αλλαχτει.

 

 

υγ. ολλανδε αδιασε το Inbox σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι "θα χασεις κατι" αν δωσεις 600 χιλιαρικα παραπανω. Ειναι οτι αυτη τη στιγμη και με το γηπεδο περασμενο και σαν δημοσιο εργο, εχεις ιδια κεφαλαια μονο 12 εκατομμυρια για ενα εργο που μονο στο κομματι του γηπεδου ειναι στο 80αρι. Τον ΦΠΑ τον περασες στην πρωτη διετια στο κρατος, η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ θα εχει ολα τα εσοδα και η ΑΕΚ θα λαμβανει μονο το 10% με την ΠΑΕ ενα 15%. Ειναι ελαχιστα τα εσοδα αυτα για ομαδα πρωταθλητισμου. Οποτε θα μετρησεις και το χιλιαρικο προκειμενου να μην ξοδευτεις. Και η πιο "φτηνη" λυση για να κανεις ομαδα ειναι οι Ελληνες και η ελληνικη αγορα, διοτι οι ξενοι θελουν και γνωση και μερτικα σε μανατζαραιους, πραγμα που ανεβαζει το κοστος και δεν εισαι και σιγουρος οτι θα σου κολλησει ο παικτης. Ενω τον καθε Σταθακη τον ψηνεις πχ οτι τον παιρνεις για 1+2 χρονια και φαντασιωνεται Α Εθνικη με ΑΕΚαρα στο καινουριο γηπεδο, αλλα τον αδειαζεις απο την πρωτη σεζον και μενει αμανατι και ψαχνεται στις χαμηλες κατηγοριες να βρει συμβολαιο. Ο ξενος δεν σου υπογραφει εκτος αν ειναι ο Κορδερο ή ο καθε ασημος Μπρετσεβιτς ή μισθοφορος βετερανος Ποποβιτς. Και το δεκαρικο μετραει η ΑΕΚ, οχι τα 600 χιλιαρικα που γραφεις. Ετσι το βλεπω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×