Jump to content

Μεταγραφές/Σχεδιασμός Καλοκαίρι 2021


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Πέρα από τα ονόματα, που ο δασκαλος τα μαθαίνει πολύ πολύ πριν απο ολους.

Ενα απλό σερτς που κανει ο μεσος ΚΜ χρήστης περισσοτερες πληροφοριες μας δίνει για τον καθε μεταγραφικό στόχο. 

Φελλοί όλοι τους, αχρηστοι, απλά παπαγαλάκια της διοικησης ή οποιουδηποτε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Παραγουανος διαβάζω έχει 2 μύρια συμβόλαιο στη Γουέστ Χαμ.

Αφου ειμεθα τόσο large, να προτείνω και γω με τη σειρά μου ένα καλό παικτακι που έχω εντοπίσει. Σερχιο Ραμος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Ο Παραγουανος διαβάζω έχει 2 μύρια συμβόλαιο στη Γουέστ Χαμ.

Αφου ειμεθα τόσο large, να προτείνω και γω με τη σειρά μου ένα καλό παικτακι που έχω εντοπίσει. Σερχιο Ραμος.

παλιοχαρακτηρας

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, agelos said:

Ο Παραγουανος διαβάζω έχει 2 μύρια συμβόλαιο στη Γουέστ Χαμ.

Αφου ειμεθα τόσο large, να προτείνω και γω με τη σειρά μου ένα καλό παικτακι που έχω εντοπίσει. Σερχιο Ραμος.

Και Μελισσανιδης να του λεει πως εχει χτισει τα τρελαδικα και τι μεγαλειο θα ζησει στην Αγια Σοφια και τι ευρωπαικο οραμα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα παντως, γιατι καθονται και γινονται ρομπα με περιπτωσεις που δεν προκειται να παιξουμε, οπως ας πουμε μ αυτον τον λαλαλαντ που πηγε στο γαβρο, ή αυτους τωρα, που θελουν κανονικα (αν και οχι πολλα) λεφτα? Αφου δε δινουμε τοσα, τι νοημα εχουν τετοιες προσπαθειες?

Link to comment
Share on other sites

Ε και σε 3 μήνες θα παρει μπούλο ο κονέ και ο ταβλαριδης γιατι οι αχρηστοι δεν φέρανε ούτε ενα παίκτη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άπιαστοι αυτοί οι παίκτες αν θελησει ο μεγάλος να βάλει το χέρι στην τσεπη. Και για Λαλά δεξί μπακ, Aιγιώτη Ερρίκε το 700άρι που πήρε τελικά από τον χοντρό δεν ήταν κάτι άπιαστο. Ο Πετράκης δηλαδη γιατί τα παιρνει αυτά τα χρήματα ;

Ο Μπαλμπουενά διαβάζετε αυτό το ποσό αλλά καθαρά με τοση εφορια που εχουν εκεί στα συμβόλαια .. είναι γύρω 850.000 ευρώ.

Σε εμάς με κλειστό τριετές έρχεται με 900 χιλιάδες - 1 εκ.  δηλαδη συμβόλαιο μικρότερο του Ολιβέιρα .

Οπως και να χει πρώτη επιλογή ειναι ο Ντα Σίλβα .

Είναι θετικό που ακούνε για την ώρα τον Ταυλαρίδη ,μακάρι να φέρουν και όσους προτείνει . Ήδη εχει ερθει ο Γούτας με πρόταση Παπαδημητρίου και προσωπικό γούστο Μελισσανίδη ,ε ας μείνουμε σε αυτόν από γούστα τίγρεως .   Ταυλαρίδης στα μάτια μου φαινεται τίμιος .

 

 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Γουτας - Σβαρνας βασικό αμυντικό δίδυμο στην ΑΕΚ την επόμενη σεζόν σχεδόν φραγμενο από ΟΠΑΠ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stylianopoulos said:

Δεν είναι άπιαστοι αυτοί οι παίκτες αν θελησει ο μεγάλος να βάλει το χέρι στην τσεπη. Και για Λαλά δεξί μπακ, Aιγιώτη Ερρίκε το 700άρι που πήρε τελικά από τον χοντρό δεν ήταν κάτι άπιαστο. Ο Πετράκης δηλαδη γιατί τα παιρνει αυτά τα χρήματα ;

Ο Μπαλμπουενά διαβάζετε αυτό το ποσό αλλά καθαρά με τοση εφορια που εχουν εκεί στα συμβόλαια .. είναι γύρω 850.000 ευρώ.

Σε εμάς με κλειστό τριετές έρχεται με 900 χιλιάδες - 1 εκ.  δηλαδη συμβόλαιο μικρότερο του Ολιβέιρα .

Οπως και να χει πρώτη επιλογή ειναι ο Ντα Σίλβα .

Είναι θετικό που ακούνε για την ώρα τον Ταυλαρίδη ,μακάρι να φέρουν και όσους προτείνει . Ήδη εχει ερθει ο Γούτας με πρόταση Παπαδημητρίου και προσωπικό γούστο Μελισσανίδη ,ε ας μείνουμε σε αυτόν από γούστα τίγρεως .   Ταυλαρίδης στα μάτια μου φαινεται τίμιος .

 

 

Μωρε συμφωνω, αλλα πως πανε και ψαχνονται χωρις να ξερουν αν ο μεγαλος θα βαλει το χερι στη τσεπη? Το ειπα οτι δεν ειναι και πολλα τα λεφτα, αλλα οι ταλαιπωροι οι ΤΔ μας, ξερουν ποσα περιπου εχουν να χαλασουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν και έχουν έτοιμες τις λίστες, να μην γυρίσει μετά ο μεγάλος και τους λέει ότι κάθονται και τζάμπα τους πλερώνει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πει πάντως στον εθνάρχη ότι το συμβόλαιο ενός μη απιαστου στοιχίζει το ίδιο με τις αποζημιώσεις ενός κρυαριου. Μην με ζαλίζεται με τις ξιφομαχιες, εγώ γήπεδο θέλω να κτισω, δεν είχε πει κάποτε; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

,ε ας μείνουμε σε αυτόν από γούστα τίγρεως .   

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Δεν είναι άπιαστοι αυτοί οι παίκτες αν θελησει ο μεγάλος να βάλει το χέρι στην τσεπη. Και για Λαλά δεξί μπακ, Aιγιώτη Ερρίκε το 700άρι που πήρε τελικά από τον χοντρό δεν ήταν κάτι άπιαστο. Ο Πετράκης δηλαδη γιατί τα παιρνει αυτά τα χρήματα ;

Ο Μπαλμπουενά διαβάζετε αυτό το ποσό αλλά καθαρά με τοση εφορια που εχουν εκεί στα συμβόλαια .. είναι γύρω 850.000 ευρώ.

Σε εμάς με κλειστό τριετές έρχεται με 900 χιλιάδες - 1 εκ.  δηλαδη συμβόλαιο μικρότερο του Ολιβέιρα .

Οπως και να χει πρώτη επιλογή ειναι ο Ντα Σίλβα .

Είναι θετικό που ακούνε για την ώρα τον Ταυλαρίδη ,μακάρι να φέρουν και όσους προτείνει . Ήδη εχει ερθει ο Γούτας με πρόταση Παπαδημητρίου και προσωπικό γούστο Μελισσανίδη ,ε ας μείνουμε σε αυτόν από γούστα τίγρεως .   Ταυλαρίδης στα μάτια μου φαινεται τίμιος .

 

 

φαινεται καλη περιπτωση πραγματι ο Ταυλαριδης. το αστειο βεβαια ειναι οτι δεν ειναι αυτος τεχνικος διευθυντης αλλα ο Κονε. Τεσπα.

 

αν και κατα την γνωμη μου -πλην ισως της εποχης Λυμπε- εγω δεν θεωρω οτι το προβλημα στα μεταγραφικα ηταν οι υπαλληλοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, agelos said:

Ο Παραγουανος διαβάζω έχει 2 μύρια συμβόλαιο στη Γουέστ Χαμ.

Αφου ειμεθα τόσο large, να προτείνω και γω με τη σειρά μου ένα καλό παικτακι που έχω εντοπίσει. Σερχιο Ραμος.

An tou deixoun to project (to pio) tou poun g to megaleio k thn istoria ths AEK, k fysika perasei apo th varka, erxetai k me fakes..... 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nikos said:

φαινεται καλη περιπτωση πραγματι ο Ταυλαριδης. το αστειο βεβαια ειναι οτι δεν ειναι αυτος τεχνικος διευθυντης αλλα ο Κονε. Τεσπα.

 

αν και κατα την γνωμη μου -πλην ισως της εποχης Λυμπε- εγω δεν θεωρω οτι το προβλημα στα μεταγραφικα ηταν οι υπαλληλοι.

Υπαρχουν και υπερ-πετυχημενες περιπτωσεις οπως αυτη του Σιμοες που 7-8 χρονια μετα λειπει, και ειναι η ομαδα ερειπιο.

 

Μιλοβανοβιτς-Μαιστοροβιτς-Ιβιτς μια χαρα τα βγαζανε τα λεφτα τους, τιμιοι.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nedved21 said:

Υπαρχουν και υπερ-πετυχημενες περιπτωσεις οπως αυτη του Σιμοες που 7-8 χρονια μετα λειπει, και ειναι η ομαδα ερειπιο.

 

Μιλοβανοβιτς-Μαιστοροβιτς-Ιβιτς μια χαρα τα βγαζανε τα λεφτα τους, τιμιοι.

συμφωνουμε. γιατι καποιοι ζητανε θαυματα λες και υπαρχει ομαδα που να πετυχαινει ολες τις μεταγραφες και μαλιστα χωρις σοβαρο μπατζετ.

 

για μενα τα προβληματα στις μεταγραφες ειναι 2

- το κυριοτερο => μπατζετ

- οτι ο Μητσος τους λεει (οχι μονο σε τεχνικους διευθυντες, σε ολους γυρω του) φερτε προτασεις και θα αποφασισω εγω τι πού πώς πότε και αν, χωρις πολλά πολλά άλλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Macross said:

Καλά κάνουν και έχουν έτοιμες τις λίστες, να μην γυρίσει μετά ο μεγάλος και τους λέει ότι κάθονται και τζάμπα τους πλερώνει.

 

 

Τώρα το είδα.

 

Αχαχαχαχ 

ακριβώς αυτό 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

φαινεται καλη περιπτωση πραγματι ο Ταυλαριδης. το αστειο βεβαια ειναι οτι δεν ειναι αυτος τεχνικος διευθυντης αλλα ο Κονε. Τεσπα.

 

αν και κατα την γνωμη μου -πλην ισως της εποχης Λυμπε- εγω δεν θεωρω οτι το προβλημα στα μεταγραφικα ηταν οι υπαλληλοι.

Υπάρχει περιπτωση να είναι καλος και ο Κονέ αλλα να έχει πιο επιτελικο ρόλο, δηλαδη να ζητα απο τους σκαουτερ προτάσεις και να διευθύνει το τμήμα μέσα σε όλα τα αλλα καθηκοντσ που έχει.

Μπορει να ειναι και μαπας βεβαια δεν ξερω, θα φανει στο αν ολα τανυπολοιπα πανε σκατα και το σκαουτινγκ ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, nikos said:

Κατούρημα δασκάλου συνεχιζεται

 

(Μελ πολύ ρόμπα έχεις καταντήσει ρε φίλε με αυτά τς θέματα, μια με τον Βρανιες, τώρα με τον Μπαρκα )

https://www.enwsi.gr/976688/aek/aek-podosfairo/mparkas-i-aek-ekane-proseggisi-gia-epistrofi-ta-empodia.html

 

Μελισσάν ανώτερος του Κισλόφσκι.

Link to comment
Share on other sites

Για κηπερ γραφτηκε κι αυτος. Ρουφιέ (όχι και πολύ καλο όνομα για κηπερ)

https://www.enwsi.gr/976940/aek/aek-podosfairo/aek-o-stefan-royfie-en-drasei-video.html

 

Ο Ταυλαρίδης προτασεις φαίνεται να έχει, έστω ποιοτικά γερόντια. Αλλά μάλλον πεφτει κόφτης όταν έρχεται η κουβέντα στο οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic
  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×